CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: adorabelle1985

Aku perempuan yang Panas Baran

TT!! aku pon panaz baran kot...
dulu aku penah lempang anak orang kot...
cuma sekarang dah tau perangai tu hodoh, aku cuba kurangkan sikit...
caranya, aku xbcakap hal tu....tapi kalau ad hal btol2 naikkan api kemarahan aku, aku ngamuk jugak...xkira orang dah...
pernah skali smpai g report polis....ng laki tau aku gado...skali bini dia interprem, aku kaw2 gado...tp mulut la since dia pown xangkat kaki tangan...

tp TT n aku ada persamaan lah...
badan aku pown panaz...mmg panaz compare dgn orang lain...
aku pon xtahan panaz...klau aku panaz melampau pon aku leh ngamuk gak...mak aku la jadi mangsa...aku swoh pasang ekon dia xnak....aku hempas semua bnda....time2 cmni aku mmg xleh control....

n aku pown xsuka bnda2 panaz....air panaz pown aku xska n xtahan.,...
rasa cam lidah neyh melecur jerk...tp pelik, mak aku leh lakz minum...aku je rasa air tu cam panaz gilerrr

adorable10 posted on 15-5-2012 01:37 PM
Wehhh dik non oii..hang nya Baran cam aku la..Dah la nick pun nk seakan..Hmmmm....Aku rasa aku ...

me pon sakit dada aritu sebab tahan marah dekat sorg member assignment....
seb bek dia jauh leh gak aku tahan marah...kalu depan2 silap2 mmg kena hamun dah....
cuma yg perasan, aku rasa sakit dada sbb tahan marah....

n lagi satu, klau aku marah gila, badan aku akan bgetar2....mgigil2 marah...
pastu air mata keluar xhenti2 cam nanges...n konfem la mata jadi merah....tp aku xnanges la...cuma air mata je yg kuar...n badan rasa cam panaz je

aku seorang yg cool dan aku cukup menyampah org yg panas baran. pd aku org panas baran kalo nak kapel patut dpt yg panas baran gak, br padan. hahaha...

p/s: walaupun aku cool, tp kalo aku berhadapan dgn situasi yg panas yg aku yakin aku x bersalah, silap2 bukan tangan jerk, kaki pun bleh naik ke muka.. so lebih baik aku x berjumpa dgn golongan2 yg panas baran ni..

Baiknye bf TT penyabar org nye ngn TT walaupun u suke marah2..tp marah2 tu kena ada hadnye...dr u marah2 maki hamun baik u diam je..xelok kuarkan kate2 maki hamun tu...byangkan kalo org len maki blk kat u mesti u sedihkan...so kalo tgh marah..try duduk..kalo xjalan baring ...n susah2 sgt p amik wuduk tu istigfar byk2...

Dah macam mobie anger management pulak. Kena jumpa psikogi kaunselor untuk mengawal. Tapi kat malaysia ada tak kaunaelor yg disediakan oleh kerajaan?

Edited by Yahudi_Bisex at 24-9-2018 10:31 PM

Ada sesuatu yg Ko pendam dalam jiwa Ko yg Ko tak lepas kan...cuba fikir balik

Aku pon jenis panas baran. Tapi aku bersyukur org keliling aku jenis penyabar. Aku punya BF Pon penyabar. Aku sayang sangat Kat dia..sebab tu aku cuba berubah, cuba elak kerja bertanggung yg menyumbang stress dan sentiasa bershalom2. Sebenarnya kemarahan tak menyelesaikan masalah. Tapi melukakan...kalau Ko baikkan semula luka2 tu parut tu tetap wujud.

Contoh masa Ko marah Ko campak pasu bunga. Pasu bunga tu takkan wujud seperti asalnya lagi sebab dah pecah. Kalau kau lekatkan dengan gam pon tetap masih tak menyerupai asal. Sedangkan masalah Ko tak selesai pon dengan mengamuk sebegitu.

Kalau Ko tak puas hati pada sesuatu cuba buat aduan dengan berhemah tapi dengan tegas. Cuba kontrol perasaan Ko. Dan tarik nafas setiap kali marah.

Cuba lihat tumbuhan hijau dan warna ungu atau biru. Warna ungu mampu rawat perasaan Ko. Ungu sifatnya api tapi sifat nya juga mind and spiritual healer.

Kalau rasa nak marah cuba duduk...basuh muka

Follow Us
veYron replied at 15-8-2012 10:22 PM
me pon sakit dada aritu sebab tahan marah dekat sorg member assignment....
seb bek dia jauh leh g ...

dek non.. akak harap kamu kurang2ka la baran2 ni.. jangan jadi mcm akak... huhuhu sekrang dah ada drah tinggi pun.. and ni akak rasa menurun jugak.. bapak mmg baran.. kecik2 dulu kalau marah kami ni.. maki hamun cam binatang.. sial.. pukimak tu makanan kami... sampai akak kalau orang marah rasa gigil sangat.. lepas tu bila dah besar... sebab agaknya kita ni menyimpan dendam sebab kecik2 sallu kena marah.. kat sekolah pulak kena buli... so kita pun slowly jadi baran jugak... meol rasaterk aa satu kali tu agaknya kereta ni mencucuk je.. kau nak laju kau potong la.. me tertunjuk middle finger.. driver to follow tau.. lepas tu storm to me.. jerit kat muka me ni... kata nak tumbuk... haish.. bodoh jugak rasanya masa tu...

bila kahwin.. pressure dr mentua dgn somi pulak pak turut... byk pressure.. and now here i am.. suffering dgn drh tinggi ni... marah je sakit dada.. letih je ... tak cukup tidur .. sakit dada.. sometimes leher tegang... kaang berdiri tiba2 rasa mcm nak tumbang.. tapi eh kalau buat aktiviti bersukan ok pulak...

skrg mentua pun dah ok sikit hmm itu pun sbb org2 terdekat dah takde .. kalau tak dulu meol ni pun dia pandang sebelah mata je...

jangan jadi mcm akak ye dik...

InVendeTTa replied at 29-5-2012 05:22 PM
other than doing something yang you cannot really do, why not try something yg you can do
first, ch ...

same huhuhuh me dah dapat darah tinggi pun hhuhuhu.... kadang org baran ni bukan apa.. seab tidak didengari.. ada masalah simpan.., ada pulak orang suka provoke... hmm meletus la satu kali... lepas tu rasa mcma eh bodohnya aku ni marah2 huhuhuhu...

Mencari solusi juga untuk perangai panas baran. Stress bila rasa kenapa la saya tak boleh control marah. Rasa diri ni bodoh sebab emosi tak terkawal.

"orang yang kuat bknlah orang yg mampu mengalahkan lawannya..sesungguhnya orang yg kuat itu adalah orang yg berjaya menahan marah ".

Cuba la praktikkan tahan marah tu..

Owlknight replied at 14-11-2018 11:49 AM
Mencari solusi juga untuk perangai panas baran. Stress bila rasa kenapa la saya tak boleh control ma ...

https://www.wikihow.com/Control-Anger

tiramisuu replied at 17-11-2018 11:42 PM
https://www.wikihow.com/Control-Anger

Thank you. Saya meletup bergaduh dengan maid last week. But I felt bad sebab bergaduh depan orang. Fortunately, masa vergaduh tu sy tak ada maki hamun. Cuma jerit2. But what made me worried tu, I was still so angry for the next 2 days.

Owlknight replied at 19-11-2018 07:19 AM
Thank you. Saya meletup bergaduh dengan maid last week. But I felt bad sebab bergaduh depan orang. ...

Practice, practice and practice.

Dan recognize REAL issues.