CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 11153|Reply: 51

Umum:Kisah tak kalau benda ini berlaku kepada kamu?

Salam, maaflah lah kalau tersilap tempat.
1. Kalau bagi lelaki, kamu tak pernah buat benda yang bukan-bukan dengan perempuan macam "sentuh", "ringan-ringan". Tapi dapat seoraang perempuan yang dah "barai" atau sudah kena "ringan-ringan" dengan lelaki lain. Apa perasaan kamu?

2. Kalau bagi perempuan, kamu tak pernah buat benda yang bukan-bukan dengan lelaki macam "sentuh", "ringan-ringan". Tapi dapat seoraang lelaki yang dah pernah "sentuh " atau pernah  "ringan-ringan" dengan perempuan lain. Apa perasaan kamu?

Mintak maaflah kalau agak kurang bahasa, tetapi ada kes di pasukan saya, seorang pegawai ustazah bertemu jodoh dengan lelaki yang macam di atas, cuma ustazah tersebut boleh terima dan bersedia memaafkan lelaki tersebut asalkan jangan mengulangi perangai lama. Lelaki tersebut awam sepenuhnya. Pegawai Ustazah itu cuma berkata " biasalah, semua orang tak lengkap dan dan ada masa silam yang gelap, bertaubat nasuhah lah." Payah nak cari perempuan macam ini.

Pindahkan kalau tersilap tempat.
Multiple Polls: ( Max 3 choices ), Total 51 Users voted
Your User group have no permission to vote

Rate

1

Post Last Edit by AbukRokok at 17-5-2012 10:25

pertamaxxxxxxx  

Dlu aku pernah kne mcm ni..... dan aku menerima seadanya yelah benda da lepas time aku blum wujud.
Tapi kne tgk jugak mcm mane perjalanan sejrah hidupnya .... sbb sekali kamu dah kene... xmustahil buat lagi bila ada konflik...

pertamaxxxxxxx
AbukRokok Post at 17-5-2012 09:46 AM

aikkkkkkkkk....takkan takder pe2 komen kot.....

pada aku.....aku akan terima seadanya.....walaupun ramai yg tak dapat terima dosa serta kisah silam individu tersebut yg kelam dan gelap....tp aku insyaAllah...dapat menerimanya....

Memaafkan insan atau individu lain merupakan perkara yang plg mulia....hatta dosanya mungkneg teramat hebat dan besar....

Reply 3# medangmru

aikkkkkkkkk....takkan takder pe2 komen kot.....

jap lagi nti aku komen aku edit balik...... ngeeeeee

bagi mul,mul tak kesah..menerima seadanya..kita bukan nya tuhan pun nak menghukum atas kesilapan seseorang tu..sedangkan kita pun tak lari dari melakukan kesilapan kan..yang penting bertaubat..mengaku kesilapan diri..muhasabah diri..dan takkan mengulangi kesilapan lalu..past is past...simple..

Follow Us
isu mcm nie mmg bergantung pada individu tue sendirim kdg kala senang nak terima dan kdg kala susah nak terima tp andai kata benda nie berlaku pd ana insyaAllah ana akan terima dgn hati terbuka, kdg kala dia wat satu kesalahan di masa silam tp dia berubah menjadi insan yg sgt baik di masa kita jumpa dan masa akan dtg, satu lg ana nak dia berubah kerana Allah sbb perubahan itu akan bawa seribu kebaikan pada dia dan keluarga yg bakal dia pimpin, apa jua kenangan silam jadikan pengajaran dan perlu utk toleh buat kali kedua

Terpulang pada individu.
Bagi aku kalau aku dah berkenan dgn sesorg. aku malas nak tahu kesah lama diorg. Daripada diorg menipu sebab nak cover, baiklah tak yah tanya. Insyallah kalao niat baik, semua itu akan dirungkaikan sebelum perkahwinan.Yg aku pelik sesetangah lelaki mahu aja isterinya SUCI, belum disentuh lebih tepat  "V" . Tapi dirisendiri tak mahu jaga. Sekarang ramai aja anak2 muda yg pergi ke "Rumah Urut".

saya terima seadanya
terima baik dan buruknya..

Post Last Edit by Risma at 17-5-2012 20:21

terima lah baik buruknya............ yg lepas tuh lepas..............

Kiranya kalau berlaku, memang redha la kalau pasangan tersebut sudah "barai"?

Aku pun sama... terima seadanya... manusia tak sumer perfect... tapi ada member aku sorang ni... muka ensem laa gak... tp perangai mmg tak bole blah... dia dpt sorg pompan yg dah tak dara... dia citer kat aku dia tanak... tp kalu aku ok ajer... pasal budak tu pun dah insaf... pakai tudong tutop aurat dah... aku tak tau laa kebenaran citer member aku tu.... takkan aku nk tanya lak kat budak pompan tu... yg pasti member aku ni mmg tanak... mcm2 laa member aku bg alasan... budak tu takder bontot laa badan sekeping mcm papan... cara ckp mendatar laa... terlalu ceria laa... iskk... rasa mcm nak gigit ajer lutut aku ni biler dgr luahan rasa member aku tu... tp nasib baik laa member aku tu dah tak member dgn aku lg dah... dia dah ikot haluan dia sendiri... dan budak pompan tu aku rasa dah kawin dah kot?? padan muka member aku... bluweekkkk!!

Kalau yang lelaki mesti ada sedikit marah kan kalau tahu bakal tunang sudah kena "sentuh"? Orang lain dah rasmikan dulu.

Kalau yang lelaki mesti ada sedikit marah kan kalau tahu bakal tunang sudah kena "sentuh"? Orang lai ...
sauffie Post at 18-5-2012 07:27 AM

siapa yg marah dan terasa hati...tp semuanya boleh bawak berbincang...

Aku dulu pun berfikiran mcm sume jgk... Terima je la dia seadanya. Lagipun benda dah lepas.

However, baru2 ni tunang aku bukak cite pasal past dia yg sebelum ni aku tak penah terpikir nak amek tau, dan dia pun xpenah nk bgtau... Tp setelah aku paksa dia pun bgtau.

Mula2 tu mmg la aku bole senyum/gelak2 bile dia cite. Tp bile mlm aku nk msk tido aku terpikir apa yg dia citer (secara detail apa yg dia buat dulu) buat aku rasa mcm xbole terima. For a few weeks it really affect my emotion n feelings. Jumpa dia pun rasa lain macam sgt. And it still is until now. Ktorg akan berkahwin xlama lagi, so i really hope this feeling will go away...

Anyway, aku masih terima dia seadanya as he is, tapi apa yg aku xbole terima in this situation is bile aku jumpa dia aku akan terbayang apa yg dia buat dgn pompuan lain tu...

Reply 15# Craver

Masing-masing ada kisah silam yang gelap, manusia. Tapi patut ke kita rahsiakan sampai bila-bila masa?

x semua org perfect,janji dia dah berubah dan tak mengulangi...lg pun,kt bukan sesiapa untuk judge buruk baik dia. mungkin pada mata kita dia nmpak x suci.....tp,mana tau di mata Allah dia suci sbb dah berubah dan bertaubat.

tiap orang ada buat kesalaha,..xde yg sempurna dlm dunia nie...asalkan nampak die bertobat...xde masalah..terima la seadanyaaa.....sedangkan nabi ampunkan umat...kita nie sapa la sgt kan....

xyah amik tau kisah silam msg2..
kalau dh tau kompon x tidur pas tu..

Post Last Edit by sauffie at 18-5-2012 23:21

Marah tak kalau dapat tahu lelaki atau perempuan  yang buat benda -benda tak elok kepada bakal bini atau suami kamu tetiba dapat jodoh yang baik, contoh, ustazah atau ustaz? Sedangkan kamu dpat "bekas" orang?
Selalu terdengar, "lelaki yang baik untuk yang baik, yang jahat untuk yang jahat". Tapi kadang-kadang berlaku sebaliknya.