CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: CariMalay

terlalu pendek. macam mana nak jadi tinggi?

aku malas nak wat drama kat sini. kang ada yg ngantuk pulak. baik aku terus terang je rasanya.
camn ...
CariMalay Post at 26-5-2012 20:44

aku tgi 156cm jew..hahahammg ramai yg kutuk..tmbah lak kturunan bapak aku ni punjabi + pakistan..cm galah jew dieorg..tp nk wt cne..trima la seadanya

tinggi 160 ok la tu..bersyukur..sebab ade orang lagi rendah dari tu..dan lagi menyedihkan bila ada orang yang xde kaki...bersyukur dengan apa kita ada..yang penting belajar rajin2, pastu dapat keje bagus, banyak duit, konfem xde sape nak pandang rendah dah..kawan laki aku ramai je yang rendah...semua nya comel2 n ramai peminat masa kat u...so xyah rasa kerdil sebab orang x pandang ketinggian ko tu...melainkan kalau ko nak jadik model..n lagi satu nak bagitau, growth hormone tu kegunaannya untuk besarkan otot..selalunye ahli bina badan je guna..xde makna nye boleh tinggi makan benda tu..sebulan kos nak telan pil tu dalam 3000-4000..kalau nak tinggi sangat, ko pegi gym yang untuk tinggikan badan..nanti ade trainer yang guide ko..tu pun mahal gak..ribu2 gak la..gud luck!!

aku pun kategori ko jugak. dlm 160cm. tp aku brsyukur. xde ape yg kurang ngan org tggi. malahan aku perasan aku byk kelebihan dr org2 yg tggi. hahaha..dulu mase student ramai je awek2 yg nk ngorat aku even aku "rendang". cun2 lg tu. bini aku skrg pun termasuk awek2 yg ngorat aku..pastu dr segi career aku dh jauh tggalkan member2 1 batch aku.senang kata lebih berjaya. Tuhan anugerahkn kelebihan n kekurangan supaya kita lebih bersyukur

ok la tu 160cm...aku 150cm jek...huhuh...meh tuko kaki meh

bergayut kt pokok...

aku pn tinggi lebih kurang TT je kot....rileks la...bila ko dh berhenti membesar maknanya,epiphyseal plate kat dalam tulang ko dah tutup/stop pertumbuhan tulang ko...walaupun ko buat/makan mcm mana sekali pun,rasanya tulang tu dah x boleh memanjang/membesar....bila dah sampai stage ni,better jangan makan pil growth hormone...ia boleh menyebabkan acromegaly syndrome...syndrome yg menyebabkan tulang atau rangka ko melebar...benda tu terjadi disebabkan excess/terlebih growth hormone yg dikeluarkan...oleh sebab tulang tu dah x boleh membesar dengan memanjang sebab dah ditutup oleh epiphyseal plate tadi,jadi tulang gunakan growth hormone tu untuk membesar dengan melebar...

Rate

1

Follow Us
Hallo TT , maaf ye kalau ade terkasar bahasa. Rase nye soalan ni, TT patut ajukan kepada Doktor pakar, bukan nye di forum. Mungkin di forum ade juga forumer yg ade jawapan nye. Tapi seelok nya tanya la doktor pakar tentang masalah TT ni. TT akan dapat jawapan yang lebih tepat untuk masalah TT. Ape2 pun , kita hanya merancang, Tuhan yang menentukan.
TT boleh tengok web ni  http://zakikhan.net/hormon-pertumbuhan // , tak silap hospital Assunta PJ ade guna GH, cube tanye department genetic .

Reply 1# CariMalay

x de lah rendah sgt...sye g rendah  dan kecik..tggi 148cm je ....

Sorry up-kan balik thread ni. Aku rasa lelaki boleh meninggi until 21 tahun. Smpai 25 tahun pn ad tp rarely lah. N berbalik pd TT, masa 12 tahun tggi 160cm? Giler tinggi utk org msia umo 12 tahun tggi 160cm, n lepastu ketinggian tu maintain until now? I suspect u akil baligh awal, so u tggi awal n habis proses puberty pun awal dats y u x tggi2 lg. tp depend, aku pnah tbaca kt forum bodybuilding, ada yg smpi umur 23 pn still meninggi lg. depend. Cuba check u dah habis puberty ke belum? Suara dah betul2 garau? Bulu2 n jambang sume da tumbuh? If yes, maknanya u dah tamat proses akil baligh dan growth plate dah katup. Antara tanda2 akil baligh dah tamat adalah jambang dah tebal, suara garau dan halkum jelas kelihatan (halkum bergantung pd individu, ad yg x tkeluar sgat halkum nye). Kalau rse2 belum, masih ad harapan. Tak pun pegi x ray, haritu aku x ray utk medical check up, growth plate aku still open wlaupun dah 4 tahun ketinggian aku tak naik2. Misai dan janggut pn lom tumbuh, so bersabar lah. The day will come. Kalau tuhan nak bg tggi, bg lah. Kalau x bg pn xpe asalkan sempurna fungsi setiap anggota tubuh badan.

Kalau pompuan, rendah tu genit2 comel shuker sangat!~~,
Kalau laki, rendah memang kurang confidence lah.
Try Appeton Teengrow..

Jalan cerita ko hampir sama dgn aku dowh.. aku plk siap beli produk dr philipine..dgn height up..xde kesan langsung. Lps tu aku try tiens ..pun macam takde kesan. Skrg aku tgh usha HGh. Ko add fb aku khair_nas@yahoo.com .. leh kongsi cerita dgn pengalam .

Height ni genetics + nutritional, jugak general health (if asthma masa kecik, kena makan steroids je manjang, maka pendeklah dia; tak kiralah berapa tinggi parents depa pon).

Semalam dept buat ukur2, guna calibrated laser stadiometer yang department nyer; 167cm ie 5'6''; ni kira pendek la, most doctors tinggi2 saya antara paling rendah dikalangan doctor melayu; doctor omputeh lagilah. Cheh nyampah

Rate

1

Aku pun x tinggi .. dlm 156cm je ..
partner aku tinggi .. gigihla asyik nak high heels je..

Skrg prob anak lelaki aku dah 13 tahun .. tp dia antara yg kecik .. pendek di kalangan kawan2 ..aku risau la .. kalau appeton teengrow tu boleh bantu aku nak try la

sy nurul, agent Tiens Malaysia yg menjual Kalsium Peninggi Badan. Jika berminat boleh whatsapp sy 01116386117, saya akan share details dan testimoni customer.

Facebook: ezzaty dzulkifly
Page FB: Agent Tiens Kemey

Growth hormon kurang la kot.. Kalu kurang hormon maka kurang la tumbesaran kita..
Hormon kurang sebab pengambilan makanan yg tidak mencukupi. Protein cukup jadi nya kurang masalah tumbesaran. Kalu dah dewasa ni memang perlu kalsium jela untuk kuatkan tulang. Tulang boleh meninggi smpai umo 20 yrs je. After dat x blh dah.

So sape2 ade anak kecik disarankan amek protein cukup, minum susu kena cukup. Pastu ajak anak2 lompat2 ke gayut2 ke. Yg ni mmg x sure jadi ke x tp blh la nk praktikkn. Hehe.

Stunted(bantut) ni pro die nmpk comel la, kecik2 je.  Cons die plak ko x jaga makan ko senang mengembang dik.. So jaga pemakanan juga. Supaya bmi normal.

Rate

1

ajis_kg replied at 3-6-2012 11:00 PM
ermmm.. aku dulu pon pendek jugak.. family aku seme pendek.. mak n ayah.. kakak2.. lepas spm aku saj ...

abang, boleh tau umur waktu abg tinggi 150+jer, berapa ketinggian mak ayah abg, dan susu apa abg minum, tu jer, sorry mcm byk tanyerrr

bila epiphyseal plates dah tertutup, maka tiada lagi chan utk tulang memanjang.
If amik GH, nanti dapat gifgantisim ie acromegalt sebagaimana seorang forumer mention kat atas.
ada formulanya utk check apakah ketinggian maximum yg kita boleh dapat dgn guna parents heights and gender

ipes2 replied at 7-1-2018 04:03 AM
Height ni genetics + nutritional, jugak general health (if asthma masa kecik, kena makan steroids je ...

pakai kasut sport yang tumit dia 5cm height