CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: matabelalang

Pesen (Style) Orang Terengganu

yg aku tau org terengganu ni kedekut tangkai  jering....kalu pi rumah dornag bertandang entah diberi air minum ke tidak.....sembang pun kat laman rumah je kot..lepas tu..pls go

kalu kenduri kawin berhidang tu..utk 5 org..dihidangnya 5 ketul hirisan daging cinoit...pendek kata..mknanan utk 2 org makan dihidang utk 5 org makan...

kemut kot...lepas tu kalu salam kaut...harusla kasi rm1 paling byk pun rm2...

harisbee posted on 23-8-2013 07:24 PM
yg aku tau org terengganu ni kedekut tangkai  jering....kalu pi rumah dornag bertandang entah diberi ...

tak semua org tgg tangkai jering...

yg aku tau org terengganu ni kedekut tangkai  jering....kalu pi rumah dornag bertandang entah diberi ...

tu bkn org trg boh

selama aku berkunjung ke rumah sanak saudara kat sini tak pernah tak dihidang air..mungkin mulut kau hazab sangat kot tuan rumah pun naik menyampah jadi selayaknya lah duduk di laman rumah saja

harisbee posted on 23-8-2013 07:26 PM
kalu kenduri kawin berhidang tu..utk 5 org..dihidangnya 5 ketul hirisan daging cinoit...pendek kata. ...

nampak sangat tuan rumah menyampah tahap dewa sama kau..hina betul 5 orang dihidangnya 5 ketul hirisan daging cinoit..bagus tuan rumah layanan itu sebaiknya untuk manusia bermulut hazabedah

Follow Us
bab kenduri pun sama, hamper semua tempat dihidang buffet, jadik ambek la semahunya..tak timbul pasal daging sikit ke apa..

*hamper - hamper..typo error

amboi2....ala org ganu x payah la cover2...bukan korang mmg kedekut eh?

kalu dah jadi pemurah ok la..harap2 leh la dpt air secawan dua kalu singggah korang k..jgn la pulak ajak aku sembang kat tepi tangga je ke..lenggoh punggung k..

lama dah x gi kenduri org ganu..aku gi 2 kali kat kuala terengganu heheheh...

sup_bunjut posted on 26-8-2013 11:40 AM
bab kenduri pun sama, hamper semua tempat dihidang buffet, jadik ambek la semahunya..tak timbul pasa ...

bagusla pemurah org ganu sekang..buffet gitu..lauk pauk melimpah ruah..x sabar nak gi kenduri kawin ko

berat tu boh..sifat kedekut bukan semua ada pd org trg..tu sifat individu.aku dok tau la selama mu mari kenduri kt teganung ni jupe semua tuan umah hok kedekut..tp bese hok aku dgr..kalu kita pesen gini, kita akan selalu jupe org yg sama pesen ngan kita.org kata la.hehe

aku bukan orang terengganu, tapi kawin ngan orang terengganu

banyak yang aku baca kat sini macam betul je bila aku perhati family husban aku...part forumer cakap sogo penuh ngan orang tganu tu aku rasa kena kat MIL ngan adik2 ipar aku
asal datang kl je msti pergi sogo..satu lagi mesti shopping kat Nilai.....penat2 pun mesti nak pergi

lagi yang aku perasan awek tganu memang comel2..kulit halus..muka lembut..yang muka macam kpop pun  ada..semua pakai tudung cantik2...

lagi satu aku setuju forumer cakap, orang tganu ramai mampu pakai kereta besar2...aku tngok sedara mara husban aku pun sama...kat tengah jalan pun tengok banyak driver pempuan pakai kereta besar ...

apepun aku suka balik tganu, syukur kawin orang sana...kalau tak sampai sekarang aku tak penah sampai sana agaknya

Orang Terengganu kurang minum minuman yang manis-manis ... biasa dengan air suam jer ... kalau tetamu datang ke rumah, bianya mereka akan buat air teh 'o' ... betul tak???

Semalam dengar ceramah di Masjid Al-Muktafi Billah Shah (Masjid Ladang) ... Ustaz tu beritahu hok pesen orang Terengganu bila nak jumpa selebriti ... dia kata bia Ustaz Don nak datang ke masjid, semua orang dok galak sangat, pakat nak tunggu Ustaz Don, yang pakai selendang pakai hok paling comel, yang tak pakai selendang pi pakai selendang ... hahaha..

Orang Terengganu jangan marah dengan statement aku nie ....

Aku rasalah orang terengganu nie amalan kenegerian amat tinggi...walaupun kelantan pun tinggi, tapi mereka lebih maju dari terengganu ... orang terengganu ni umpana "katak di bawah kaca gelas" ... nampak dunia luar, tetapi tak mahu keluar dari gelas tadi ... macamanalah orang2 terengganu ni nak maju, apa-apa projek atau program nak orang terengganu, kalau nak buat program do hotel, kena cari hotel di terengganu, penceramah / guru dari terengganu ... MACAMANA NAK MAJU ... DUNIA SEKARANG DUNIA INTENET, TANPA SEMPADAN, INI BELUA CERITA GLOBALISASI ... COMMONLAH  orang terengganu ... berilah peluang orang2 kampung, budak-budak sekolah pergi keluar negeri terengganu ... tengok orang kelantan, ramai yang duduk di KL, berjaya sebagai profesional, ahli perniagaan dsb .. tapi asal usul tidak dilupakan ....

Sekarang ni ramai orang terengganu tidak perform kalau di luar negeri mereka, pasal apa??? pasal mereka tidak open minded dan tidak tahu cabaran dunia tanpa sempadan ... ramai graduan terengganu tak kemana, kerja luar terengganu tolak tawaran, kerja ada orang mat salleh, tolak tawaran, nak kerja bawah ketiak mak bapak lagi ... kalau beginilah cara pemikiran bos2 org terengganu, makin ketinggalan dan miskin orang terengganu ni ... maaflah kita oragn ganu tersinggung...

Cuba lihat Zizan Razak ... berjaya di luar terengganu dan tidak lupa asal usul ... mereka perlu keluar dari kaca gelas tadi untuk maju ke hadapan ...

se je aku nok tanye mung matablalang..mung org ane..mung duk luor trg ker..kalu mung duk johor mari a..aku herek mung juper set2 trg sining hok bjya doh..kguane boh..

orang  tranung rama doh hok berjaye....

Nih musim hujan ning.. ganu sokmo banjir..
Same ade kecik atau besor
Nok2 hujung tahun... hujan paceros..
Nok balik kampung payoh

pasal org Trg tu ramai je yg berjaya tapi tidak dihighlite kan seperti mana org kelantan kerana kita sedia maklum kan. tu semua agenda politik.

saya malas nak list nama2 insan kelahiran Terengganu yg berjaya.

- prof madya dr muhaiya
-ade sorg penysrah UTM org besut. jugak perempuan menempa nama di bidang kejuruteraan awam. (lupe namanya tapi saya pernah bersua muka dengan beliau dlm thn 2005/2006 di UTM jlan Semarak.
ramai lg lah saya x dapat nak listkan semua.

mereka ini tidak dihighlitekan sbb apa? fikirlah sendiri.

IRZeeBuk posted on 5-12-2013 10:00 PM
Nih musim hujan ning.. ganu sokmo banjir..
Same ade kecik atau besor
Nok2 hujung tahun... hujan pa ...

Kemaman banjir dr ari rabu-hampir lumpuh bandar Chukai. balai Bomba pon banjir kat sana.
Hulu Trg di sebelah Tersat dan juga Tengkawang dan Sg Tong banjir
Marang juga ade certain tempat
Dungun sekitar pedalaman dan area bandar - Gong Pasir
Setiu dan Besut juga ade certain tmpt banjir.