CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mierafaziera

Pesanan Khidmat Masyarakat: Gemuk adalah HARAM bagi Aimy sekuarga..(dah mentedar

Close [Copy link]
diamante replied at 11-1-2019 04:03 PM
VAKSIN HALAL

Empat orang anak saya tidak divaksin.

bagus la susukan anak dua tahun (tapi aku benci orang antivak - sorry)...  tapi apa yang ko bagi ina makan???  cukup ke zat?  nutrisi? protein carbo segala maknenek tu cukup?  fibre?  bodo takleh angkat seh dia ni...

susu ibu memang terbaik, tapi kena ingat, bergantung kepada apa yang si ibu tu telan...  ni ko bagi bini ko telan laksa je...  tu pun sepinggan share reramai...

berhenti fitnah susu ibu la sohai!!!

diamante replied at 11-1-2019 03:55 PM
Kenapa Tabligh Ni 'Selekeh'?

Orang yang kenal rapat dengan saya pasti tahu macamana yang dikataka ...

dalam islam pun anjurkan kebersihan dan wangi...  memang la kain baju Rasulullah bertampal2, tapi dia bersih kemas dan wangi kot...  cam ko tu, berkepam weih...  berkepam...  kaki fitnah agama la mangkuk ni...

dewi_rina replied at 12-1-2019 01:31 PM
Dia tengah tunggu kerajaan bagi dana dekat pusat tahfiz tu

Baru masuk kan anak2 dia sekolah

maknanya boleh la dia salahkan kerajaan kan...  disebabkan kerajaan la anak2 saya tak pi sekolah...  gitu?  bodo melampau...

eyansss replied at 14-1-2019 11:11 AM
bagus la susukan anak dua tahun (tapi aku benci orang antivak - sorry)...  tapi apa yang ko bagi i ...

betul la mmg susu ibu mmg bagus, mmg tak di nafikan pun, tapi bergantung la dgn aper yg ibu tu mkn, ko nak susukan lebih dari umur dua tahun pun boleh,, yg menjadikan anak2 ko tu sihat sbb ina lembam tu dulu mak pak dia gi bwk cucuk vaksin, dtg si sohai jantan haram jadah ni memandai kata vaksin haram la bagi.. bodoh piang yer manusia. yg si bini pe bodoh caya ckp laki.. Allah tu belum nak tunjuk lagi kat ko sohaii....
aku mmg benci betul manusia2 anti vak ni, kalo tak menyusahkan org tak per.

aku ni kucing pun aku bawak pi klinik haiwan bagi vaksin.

loveocean replied at 14-1-2019 11:57 AM
betul la mmg susu ibu mmg bagus, mmg tak di nafikan pun, tapi bergantung la dgn aper yg ibu tu mkn ...

memang...  menyusahkan orang ramai...  bangsat sangat tau orang yang pentingkan diri camni...  berapa ramai anak orang lain yang jadi mangsa akibat kebodohan diorang ni...
cam sohai bangang ni, dah la antivak, pastu takde la nak bagi bini makan elok2 supaya susu bini tu jadi terbaik dan bagus...  pastu anak2 pun ko biarkan kebulur...

eyansss replied at 14-1-2019 12:01 PM
memang...  menyusahkan orang ramai...  bangsat sangat tau orang yang pentingkan diri camni...  ber ...

sembang agam bukan main lagi, mengalahkan org yg lagi arif bak agama, tapi haram jadah..aku kalo msk thread dia ni nak maki hamun jer,,

sbb tu la cekik laksa jer, sng rabus ikan, sekali tulang ko boleh blender sampai hancur buat kuah. hirup la kuah tu, cukup sgt la vitamin, protein ko dpt kat kuah laksa tu,

org lain pun suka gak mkn laksa, tapi idak ler hari2 nak cekik laksa tu, si sohai ni cekik laksa sbb itu jer yg dia mampu nak beli dan masak yg boleh nak sumbat kat anak bini ko, kang beli ayam setengah ekor tak cukup lak nak sumbat kat mulut anak bini

Follow Us
migrain masuk benang ss sohai laksa ni
boleh naik darah jadinya ...
ngeri woii masuk benang ni, dah 2x mimpi si bewok, nak muntohhhh

dah tengok sohai live kt fesbuk yahudi, sambil ceramah anak pula dok tergaru2, bukan sorang tp tiga anak heshe dok menggaru, bygkan depa anak beranak siapkan tempahan laksa, pengotor tu je nak cakap, sohai pula spesies bangga up video buat live x check pun kondisi anak dia, sohai x pikir ke potential buyer laksa dia berkurang sbb org dah tgk video tu, sapa nak buat tempahan katering dgn ko kalau kbersihan diri langsung x jaga

loveocean replied at 14-1-2019 12:25 PM
sembang agam bukan main lagi, mengalahkan org yg lagi arif bak agama, tapi haram jadah..aku kalo m ...

sama la cam aku ni ha...  kalo masuk benang si bangang ni memang buat aku nak mencarut nonstop weih...  stress nak mampos...

kesian kat anak2...  dia ni kalo la orang report sekali lagi, mana la dia nak lari pulak eh...

sundayz0 replied at 12-1-2019 01:40 AM
Aku rasa Sohai Laksa memang cuba cari kerja, tapi sebab demand jadi tu takde orang ambik dia kerja.  ...

Sohai ni sejenis  tak reti manage duit...tgk bnyak sket dlm akaun gelap mata..cth duit konsert patot duit tu utk byr dewan,byr inteam tp dia gi pakai dlu ..bila org tnye mne duit tu dia kata repair kete..padahal repair kete org bg pinjam duit lain..ntahlaa aku bce kat porem benang yg mne aku da lupe

macam mana ina lembam hadap dia ni
tengok gambo pon dah nampak kepam
kulit berkuping dan berpenyakit
adoiiii
muntah ijo aku

asalkan berlaki kekdahnya

dah lah tak ensem.. pengotor.. pemalas pulak tu

mampos lah

eyansss replied at 14-1-2019 01:08 PM
sama la cam aku ni ha...  kalo masuk benang si bangang ni memang buat aku nak mencarut nonstop wei ...

report pun bkn jd apa... gomen baru ni lg la sliw mcm sloth haha

jargon replied at 14-1-2019 02:17 PM
Sohai ni sejenis  tak reti manage duit...tgk bnyak sket dlm akaun gelap mata..cth duit konsert pat ...

tp mana nak ngaku kan... menipu duit org... bleh plak pos acah2 good

dinopower2 replied at 14-1-2019 02:46 PM

ada jadi something sebab tu dia lari ke kelantan sana...

dinopower2 replied at 14-1-2019 02:46 PM

sorry to say,masa gomen lama pun sama. bertalu2 emel by forumer hantar,baru KPM siap hantar wakil pegi umah sohai. perisitiwa ni berlaku sebelum 9 Mei 2018. sohai senyapkan diri dalam umah. u shud know bro,u r the one forumer yg setia follow thread sohai yg bertingkat2. n please,xmo isu politik dlm thread sohai oke. mentaliti sohai adalah punca utama anak2 dia keciciran. politic is politic. sohai is sohai. what do u expect from sohai?

Hehe berapi2 komen forumermarah sohai i..hehehe

Makin kita follow dia makin sakit ati beb..jd xpyhla amik tau mamat biol ni

zennaya replied at 14-1-2019 03:03 PM
sorry to say,masa gomen lama pun sama. bertalu2 emel by forumer hantar,baru KPM siap hantar wakil  ...

maksud aku skrg lg la lembab haha

dinopower2 replied at 14-1-2019 03:11 PM
maksud aku skrg lg la lembab haha

sama saja bro. sama je. ada sesapa forumer or anybody hantar report or emel to KPM after 9 Mei? pasal sohai yg x hantar anak ke sekolah? sohai dah pindah kelantan. sapa yg tau detail alamat sohai? alamat lama ada. takkan KPM nak pegi terjah umah yg orang lain dah duduk? masa kat kelantan,org tau dia duk pengkalan chepa,no umah diorang x tau. kalau tau,kenapa x pegi report? berhenti tuding jari antara satu sama lain,anak2 sohai tak ke sekolah jugak. klu sohai x berubah,masih keras kepala x nak hantar anak ke sekolah,takkan KPM nak hantar firing squad ke umah dia? paksa dia hantar anak2 ke sekolah? sekarang ni pun lokasi umah sohai tak diketahui kat mana. sebab nampak dia nyanyi sabah care kat kuantan pulak. siap amik pic background lori mcm pindah umah.

zennaya replied at 14-1-2019 03:35 PM
sama saja bro. sama je. ada sesapa forumer or anybody hantar report or emel to KPM after 9 Mei? pa ...

haiyo mmg org dah hantar la... lupa nama forumer.... perlu diingat yg haters bersatu ni dah buat mcm2... tp takde tindakan sampai skrg

dinopower2 replied at 14-1-2019 03:42 PM
haiyo mmg org dah hantar la... lupa nama forumer.... perlu diingat yg haters bersatu ni dah buat m ...

betol,tapi pada tahun 2016. tu salah satu punca tetiba sohai masukkan anak dia ke tahfiz kelantan. bro,i dah follow thread sohai bertingkat2,semua kisah,kronologi dari dia duk umah setia alam sampai dia pindah kelantan. tapi u kata current government slow. sejak sebelum 2018,dah menampakkan ciri2 slow. i tanya SELEPAS 9 mei 2018,ada sesapa pegi renew report pasal this sohai? xde sapa pun bro. so,mcm mana KPM nak bertindak klu xde detail report? lagi satu sohai ckp dia wat homeschool. forumer sebelum ni dah highlight pasal ni,klu rajin,belek2 previous pos thread ni