CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: chantek90

perempuan dan bola

aku mula kenal bola masa WC 1982 spain, tp cam ingat2 lupalah...pastu aku mcm ala2 blur, pesal mcm pelik jer bahse, semua negara mcm tak pernah dengar...nate begapo gak espana, alemania, ingalaterra tuhhh, takat brasil, italia tu bulih ler aku teka2 game pun tgh2 malam, budak skolah mau kena sebat berjaga tgh2 malam walopun masa tu aku sekolah petang...tapi kenal lah takat lineker, robson semua tu

pastu WC 1986 mexico, ni game semua waktu pagi lepas2 subuh belaka, sblm nak gi skolah tercongok depan tibi dulu...jakun pun ya, jaman dulu mana ada siaran tibi waktu pagi2 buta gitu

european championship 88 - dah masuk asrama...tak tgk tibi, baca sotkabar saja
WC 90...pun sama, baca sotkabar saja, tapi aku ingat bebudak pompuan kelas aku sumer sukung belanda...ruud gullit hensem katanya
european championship 92....langsung takleh recall...sibuk nak peksa gamaknya

WC 94....paling trauma, bbrp hari tak lalu makan...abe baggio ku miss penalty
euro 96...tatau kenapa, terjatuh chenta sama mcmanaman masa ni (don't ask )
WC 98....trauma lagi, italy melungkup sbb penalty lagi , malam final brazil vs france, aku dpt adik bongsu
euro 2000....trauma LAGIIIIIII....trezeguet i hate you! abe maldini ku dah ready2 nak julang piala okehhhhh

WC 2002....dilanda kesibukan tahap kritikal, walopun byk prime time waktu tanah melayu tapi cuma mampu tgk bbrp game saja...game yg main waktu opis hour, ada juga mintak izin dgn boss nak tgk kat tibi dlm opis dia...korang mampooooo? layan bola dlm bilik boss masa org lain bertungkuslumus membanting tulang?
ref paling bodo bahlul dlm dunia masa game italy vs south korea....bbrp tahun lepas tu mmg terbukti dia hambek rasuah utk game tuh

euro 2004....tak brp layan sbb italy balik awal

WC 2006... takyah cakap lah kan....nanti semua org muntah darah kalu aku cakap lebih2

euro 2008...udah tak berapa mampu nak jadi burung antu
WC 2010....lagi lah tak berapa mampu nak jadi burung antu
euro 2012....tim HEBAKKKKK diyakini bakal jadi jore

sekian karangan sejarah idup aku

Rate

1

karangan tue

awal2 tu ak layan sbb abang ak pantang kalo dia ader kt umah msti tgk bola...so ak layankan aje la...then pas ak spm duk umah je kan tade cite kt ttv so ak bukakla cenel bola. so jdnya ak panatik chelsea zaman jose maurinho jd coach..ak akn sokong sume team yg maurinho manage ngan chelsea. jdnya skang ak sokong r.madrid ngan chelsea la..hehe. bab game besar mmg xleh tolak la..dr WC, EURO, CL ak tgk kalo ak ada masa..time WC aritu ak berjaya tgk hampir sume games...kekeke..best woo...famili ak pon kira suka bola la..mak ak kalo dia terjaga mlm dia pon join sama tgk. dulu tau england je...tp tau jugak england tuh hampeh..hoho..so tkr team. skang nie ak sokong germany ngan holland.

Post Last Edit by hzln at 10-6-2012 21:04

minta dpt dibezakan antara karangan sejarah hidup saya dgn karangan kesentapanku hingga ke tulang hitam

nenek aku minat liverpool....

Reply 21# hzln

kertunya mek.ok baiiii

Follow Us
ni aku malas nak tulih panjang2 neh

Post Last Edit by tysha at 11-6-2012 16:30

WC 2006 - sanggup berjaga sampai ponteng keje esoknya (masa tu keje part time sementara cuti semester kat kolej)

2008 - berjaga gak (masa tu tengah mengandung anak sulung)

2011- layan bola sepak tempatan (mengandung anak kedua)  

lupa lak..semalam layan bola sorang2 sebab suami dah fengsan awal2  

Reply 18# JerseyCubes
lagi sadis bila kita tanya, apa team pilihan dia untuk euro ni? dan dia akan menjawab....... sama ada BRAZIL atau Man.United.

Aku pompuan umor 24. Dari kecil sudah diberi pendedahan pasal bola sepak tapi tak pernah amik port pun. Time sekolah rendah minat man.u sebab ade beckham yang kachak

pastu ingatan aku pasal bola berbalam-balam sehinggalah aku duduk sekolah asrama time 2002. time nak pergi kelas prep petang, aku dengan kawan2 singgah kat kantin. kat situ la aku duduk melayan world cup. pasukan yang berjaya mencuri hati aku adalah jerman bermula dari perlawanan dorang menentang arab saudi yang berkesudahan 8-0 dimana klose (the most underated player imo) menjaringkan hatrik.. kat sekolah dulu ada belajar bahasa jerman pulak tu... memang aku selalu conteng kat white board kelas aku ich liebe dich, klose..haha..

lepas tahun 2002, baru la aku amik tahu pasal dunia bola sepak ni. kalau kelab pulak, aku minat chelsea sejak jose mourinho tatang dorang sampai berjaya menang title premiere league..   lepas mourinho keluar pun aku still syg chelsea sbb susah betul nak lupakan kelab yang kita minat.

aku selalu berjaga malam kalau perlawanan yang melibatkan germany (tak kisah la group staging ke friendly match ke).. kalu EPL tak payah jaga malam pun tak pe, tgok je match yang ade below 12am.hehe...  Champion league pulak, aku suka tgok bila dah sampai semi final n final je. macam aritu bila tgok chelsea vs bayern.. aku tak kisah sapa yang menang sebab bayern tu pun dah macam germany team dah.... dua-dua aku suka

Reply  JerseyCubes
lagi sadis bila kita tanya, apa team pilihan dia untuk euro ni? dan dia akan me ...
cryingbaby88 Post at 10-6-2012 21:55

lagi sadis kalau kita tanya peminat kpop yg xtau psl bola,dorang jwb "2 thn lps sy sokong korea selatan,utk kali ni pun sy akan sokong korea selatan jgk"

semi layan

major events saje... tak ikut sangat la liga ke , german league ke

ape menatang ke takk...

just the flow of  the game

that  is interesting

world cup - tahu wujud benda ni  at 8 years old in 1986
then tak peduli pun
then 1998  mula tengok balik bola
12 years old - piala malaysia then tak ikut dah

lagi sadis kalau kita tanya peminat kpop yg xtau psl bola,dorang jwb "2 thn lps sy sokong  ...
shiraloveyou Post at 10-6-2012 23:42

haha,  epic fail betul tu.. tak belajar geografi time tingkatan 2 dulu kot. korea terletak di benua mana pun tak tau

Minat bola.. addict gila.. ekekekekeke

Reply 21# hzln

lorr.. mu ni puang ko...

x ingat bila aku start layan bola...sbb dr kecik pn dh terdedah..
x tau pape pn dok nganga pn depan tb ngn arwah ayah...sokong team yg ayah sokong..
ayah kata hari ni skong baju kaler putih, so aku pun sokong yg baju kaler putih..
begitu la tiap2 tahun...
bila jeh dh masuk sekolah menengah mkn menjadi2 plak..thn 2008 aku ting 2...dok ceroboh bilik tb dgn senior2 sbb nk tgk WC..aku panjat atas depa sbb nk bukak pintu dr atas tu...kena seluk tang jaring2 tuh..hehe....time tu bnyk grup aku sukung...tgk player yg aku kenal sbnrnya..ramai senior sukung england...tp aku cm x minat plak england..ye la kot sbb ada owen yg muda remaja tuh..

mula2 aku sukung germany la...tp kalah awal aku sokong plak peranciss..bengkek senior aku..france menang..brazil best...tp tah nape x tersukung brazil neh..

lps2 tu aku x follow sgt..euro 2000, wc 2002(xtgk sbb kt umah xdok tb..sian kan??)euro 2004, wc 2006 pn x tgk..dh start study...xleh tgk tb dh..nk tgk tb kena g cafe time pagi2 buta dok ngn jantan2..malas aku..

2008 aku prektikal..umah sewa nok..mana la hada tb..nanges lagik...
haa!!time wc 2010 aku gigih...follow gak skt2, sbb sorg2 kan, kdg2 kantoi gak x terbangun...tp bese hosmet aku kejut kan..dia tdo aku tgk tb...

skng pn aku nk follow balik....besttttttt!!!
tunggu wc 2014 plakkk...yayyyy!!

yg penting skng mmg dh terminat sgt ngn germany...xtau la knp..
tp france, italy, spain, belanda, brazil pn aku layan gak kdg2...

minat tgok bola sejak abg pasang astro supersport masa WC2010..memg layan sume game..
pasukan pilihan pastinya the oranje+spain!!

Post Last Edit by naj13 at 11-6-2012 06:03

mula layan bola drp kecik sbb pakcik sya mmg kaki bola..

started to take soccer seriously during WC 1998.. waktu tu sokong Perancis sbb ada Zidane & nyampah banget kat mamat botak Ronaldo

WC 2002, sya sokong Jerman sbb terpana tengok depa beat A. Saudi 8-0..  & sejak drp tu sokong Jerman hingga ke hari ni.. x sangka dh 10 thn pun

suka sgt tim Jerman ni sbb disiplin diorang sgt tinggi & they always play as a TEAM.. x der individu2 bajet diva mcm dlm tim2 lain.. they're very special

& sya paling menyampah pd tim England, sejak awal kenal bola sepak lg.. coz this team is highly overrated & overhyped by our media.. apa2 yg berkaitan dgn England (national team, club leagues, players) mmg sya anti sungguh

sya hanya layan bola every 2 years (during world cup & euro).. club leagues sya malas nk follow.. sbb pd sya mereka lbh sincere bila bermain utk negara; it's always a great honour for them to be selected to play for their countries

klu main utk kelab it's always abt the $$$.. saper ada byk $$$, boleh beli best players to suit their tactical needs. but for countries, you don't have such a luxury.. you have to plan your tactics based on the player options you have & not the other way around.. & for me that's the true beauty of soccer

btw, i still think Zidane is the best modern-day player in the world

ramai juga peminat bola sepak yang minat jerman.kawan-kawan saya,ramai yang sokong england,portugal,sepanyol kerana ada pemain bola yang hensem dalam pasukan tu.