CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: downiey

tak tau nak buat aper..

Reply 30# ninja boy

setuju sgt..mase kat deptment lama saya dulu, saya AA yg bru 3 bulan ni kena ajar executive (exec) yg dah 8 bulan kerja. Kdg2 kesian jga tgk exec tu tiap2 hari kena marah sebb asyik buat salah je(yg marah tu manager melayu), & x tau buat kerja.tp sebb big bos cinun, selamat la dia.  manager melayu tu selalu mengadu kat saya yg dia tension tiap2 hari asyik nak marah cinun tu jer.

Reply 31# noell

Baiklah cik Noel. Saya akan cuba bertabah selagi saya mampu. Tapi andai kata sampai suatu tahap saya tidak dapat bertahan, dengan sukarelanya saya akan mengundurkan diri dari syarikat tersebut. Terima kasih di atas nasihat awak(agak-agak saudari/saudara noel fahamkah  ayat macam ini) maaf ini bukan perli atau apa, kalau saya buat singkatan bahasa pesanana khidmat ringkas, takut awak tak paham.

Reply 33# spiderman80
well said. awak ni mengingatkan dkt 1 of my colleague, die pon xsuka dgn virus racist kat tmpat kerja.kalau lah semua org boleh berfikiran cm awak kan bgus.

Reply 35# CikSiti07

aku paham perasaan kau. mesti bila kau dah keluar je beberapa tapak dr pintu ofis, hatiku kau berbunga2 kan sebb seksaan untuk hari tu dah abes. sebb itulah perasaan aku. Aku xkisah kalau kerja tu bnyk kalau itu memg kerja aku, tp aku bengang kalau benda tu kerja org lain, tp aku yg kena buat. memg buli kaw kaw:@.kdg2 tu aku buat muka je kalau diorg suroh.

Reply 38# silica_SiO2

baiklah, dengan awak ini, saya gunakan bahasa melayu yang betul. Ini berikutan awak agak sukar memahami gaya penulisan saya. Saya menginjak ke angka 15 pada tahun ini. Saya tidak kisah sangat mengenai pangkat, yang saya kisahkan ialah gaji,penghormatan serta penghargaan dari rakan sekerja. Aindai kata kerja itu banyak dan stress, tapi kerja itu termasuk dalam skop kerja saya, saya tidak terlalu kisah. yang saya geramkan sangat ialah rakan2 sekerja yang berbangsa ...... membuli saya dengan memberi bebanan kerja mereka. Bila masakah kerja saya akan siap sekiranya mereka mengacau saya setiap hari.

Reply 39# bluecatsus

apa rahsia awak bertahan ek??Saya punye plan, kalau saya mampu bertahan sampai hujung tahun ni, (kalau saya mampu)saya akan tengok samada naik pgkt @ X. sebb naik pangkat= naiklah gaji. sebb naik pangkat ni hanya setahun sekali & ada kuota.bos saya pon janji dia akan cari pembantu untuk saya hujung tahun ini, sebb dia akui kerja saya memg sgt banyak. so, ape2 hal pon tunggu hujung tahun mcm mana.kalau janji xditepati. memg saya dgn rela hati undur diri. sebb ini penganiayaan.

Follow Us
Reply 36# CintaPink

alah aku ni pun dah 7 tahun kerja kat tempat sama, cuma naik pangkat sekali je.. tapi aku tak kesah pun sebab aku tahu aku tak sebagus mana, banyak lagi kena improve.. aku mmg tak layak lagi pegang jawatan manager ke technical lead ke.. kekadang melopong je tengok kawan2 yang join baru 2-3 tahun dah naik pangkat potong kita.. tapi redho aje lah dah mmg dia bagus dan layak kan.. so pokok pangkalnye kalau nak hidup gembira kena redha ngan apa yang ada

alah aku ni pun dah 7 tahun kerja kat tempat sama, cuma naik pangkat sekali je.. tapi aku tak kesah  ...
mesmerize Post at 14-6-2012 01:44

redha n berusaha kan

sbr ek...keep it up...................

sama nyer la problem u n i..yg sama tu part bos berjanji2..bertahun tggu x dapat2..janji manis jer.. ...
bluecatsus Post at 13-6-2012 05:08 PM

dah bagi contoh surat mintak naik gaji pun tak jalan ka blue?

kalau x tahan sila cari kerja lain
kalau xnak cari kerja lain sila bertabahan

just remember one thing: racism and/or bullying is everywhere, whether you realize it or not

dah bagi contoh surat mintak naik gaji pun tak jalan ka blue?
prettyuglybabe Post at 14-6-2012 16:41

HEHEHE ..x jalan okeh..jumpa in person boss i cakp tggu end of this year..hihihi this yr punya increemnt 3% only mau nangis lorrrrr

tak tau nak buat aper..

3% only.... huhu... apply keje lain jelah TT. Dah dapat offer tu, baru fikir nak terima ker tak. Yg penting apply dulu.... Susah sangat, kau keje sendiri jelah.... jadi ejen takaful ker.... puas ati.... xder sape nak buli suh wat keje yg bukan keje kau... :-)

(posted by mobile)

aku nye tmpt kje pon dkt dgn umh jgk. jimat segalanya aku pk klau dpt kje gomen je br aku nk pindah. klau kje swasta ni aku rse sme je kt mn2 pon

HEHEHE ..x jalan okeh..jumpa in person boss i cakp tggu end of this year..hihihi this yr p ...
bluecatsus Post at 14-6-2012 05:14 PM

aloh kesiannya.. bertabahlah. semoga murah rezeki..

aloh kesiannya.. bertabahlah. semoga murah rezeki..
prettyuglybabe Post at 15-6-2012 10:20

amin...i pun doakan u...murah rezeki.

amin...i pun doakan u...murah rezeki.
bluecatsus Post at 15-6-2012 02:00 PM

terima kasih..