CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: downiey

tak tau nak buat aper..

Kalau nak berjaya kena berani sahut cabaran itulah working life namanya.  Bab gaji susah le kalau suka banding2kan dengan org lain.  Bukan semua company punya tangga gaji yang sama macam keja dengan gomen.  Benda ni selalunya dah ditetapkan oleh pihak pengurusan.  Kalau nak bangga sebab ada degree dan lepas dari Uni tertentu pun tak da maknanya.  Berlambak yang ada degree kat luar tu yang pringkat master pun dah banyak.  Sekarang yang membezakan ialah pengalaman kerja masing2.  Bab kerja kadang2 kita rasa exec melayu ok sebab tak suka suruh buat kerja macam2.  Tapi itulah kang dia ajar TT banyak2 dah pandai dia pulak rasa terkebelakang.  Yang exe cina memang suka suruh buat macam2 kadang macam tertekan tapi itulah pengalaman yang kadang2 dapat membantu TT dimasa depan.  Tinggal berapa bulan je lagi dah nak hujung tahun.  Tak rasa rugi ke kalau tak dapat bonus atau kenaikan gaji mungkin juga kenaikan pangkat.  Lainlah kalau dah dapat tawaran yang lebih baik kat tempat lain.

Rate

1

Hewhewhew... heybut an ak? Mestiw r, bukan cam k0, da kertu, manew pam bahsew dak2 cam kit ...
Munnalicious Post at 12-6-2012 14:46

sampeW haTieY k0 kateW ak kertu ...

akkkkk akkkkkkkkk akkkkkkkkk tue ak dok meneran ... ak naq bertel0r ...

lebih manis ak ditukar jeW jd sy ...
kudajantan7777 Post at 12-6-2012 14:40

boleh jugak..sape lah kita ni..dia kan ada degree...

hahahahah.sengal gak korg ni.taip pagi2 bute, mood katenyer.tu y ak ak ak tu.

Reply 23# fa_mulan

erk, mohtip

Reply 4# kudajantan7777

nchutt???ape tu...

Follow Us
Reply 3# baby_pingu

sebb kalau ak stay kat  tempat lama, memg susah nak naek.. mase ak tnye psl keje & promotion,  bos lama aku ckp susah nk ckp coz ak bukan ade background y berkaitan ngan deptment tu & buktinya ak tgk senior2 kat situ pon susah nak naek/xnaek2 walaupon ada yg 10 tahun kerja situ..

Reply 7# carly_lah

mekasih..akan cube bertabah selagi mampu

kalu asik bertukar org tempat itu tandanya x bagus/xsesuai, tt try stay utk experience beberapa bulan sambil cr kerja lain. company lama memanggil2 menunjukan depa malas train org baru dan u org yg arif dgn kerja tersebut, jika gaji dan job yg sama spt dulu x perlulah kembali, (jika bekerja lama x naik pangkat n gaji). perlu diingat ramai ja menganggur, taraf manager juga menganggur beberapa bulan utk dapat job yg sesuai.

ketidakadilan dalam company selalu berlaku, kalu sedara mara/kroni/kawan2 boelh dapat gj tinggi, bangsa2 depa juga gj tinggi, ada yg datang ofis sekali seminggu boleh bergaji beribu2 malah claim melampau2, ada yg diploma x tau apa2 gj lebih dari degree yg tau macam2 di internet/solution. apa pun gaji kita kecil ka, atau degree yg bekerja jawatan diploma ka, org lain harus memandang kita berkebolehan dan berpengetahuan, x macam depa yg hanya tahu guna menggunakan basic ms office dan main games ja, walhal pakai pc sudah bertahun2, x mau try knowlege baru spt hack pc bos ka, hack server office ka, belajar software biasa potosp cad drwg, hantar virus ke pc depa dan mengkucarkacir registry setting pc huhuh

susah sungguh aku nak paham bahasa sms neh...sebab aku tak paham - nasehat aku bertabahla tt...cari la pengalaman bebanyak lepas tuh cari keja lain

sampeW haTieY k0 kateW ak kertu ...

akkkkk akkkkkkkkk akkkkkkkkk tue ak dok meneran ... ak n ...
kudajantan7777 Post at 12-6-2012 15:06

tokojut den abang kuda lepak kat sini...ilang ngantuk aku

Saya faham situasi TT terutama dalam situasi perkauman di syarikat kamu tu. Kadang-kadang saya tak faham kenapa kebanyakkan syarikat-syarikat swasta terutama milik Cina suka mengetepikan bangsa-bangsa lain kecuali kaum Cina. Saya tengok ramai Melayu tidak diberikan peluang langsung dalam kenaikan pangkat dan gaji walaupun mereka juga agak berkebolehan. Perkara ini juga pernah berlaku dimana-mana syarikat milik Cina yang pernah saya bekerja. Walaupun saya berbangsa Cina, tapi saya tak suka tengok keadaan ini.

Reply  kudajantan7777

nchutt???ape tu...
downiey Post at 12-6-2012 20:23

nasihat ...

bertabah la TT..

problem ko lebih kurang la dgn aku...
tensyen denga tempat keje skrg kepunyaan cha ya nun alip...
asyik kene buli and dorg peras kita abis-abisan...
aku ni pun sedang bertabah...
tunggu je peluang-peluang kerja yang baik...
rasa macam xleh nak bercerita panjang..aku sebak

stay jela..lama2 ok la tuh

Gaya penulisan yang terlalu canggih. Nak advise pun pening.
As HR aku advise kalau dah tak tahan resign

Reply 1# downiey

aku berserabut gile bace masalah ko ni. bape umo ko ar..stended ak ak ak ni..
soklan 1: ekceli ko nak carik keje yg cemana?
1. yg tak bz ke
2. yg dekat kat umah ke
3. yg kompani beso2 establish ke
4. yg gaji beso ke
5. yg pangkat beso??

so ko kene pilih la yg mana ko berkenan,kalo ko rase nak duk kat umah ko
hadap la keje kat situ.

kalo rase2 nak gaji beso pangkat beso keje tak byk, takyah kene buli di cine2 situ
byk politik, ssh nak naik etc..ko carik keje lain laa...

kalo aku ar...aku pentingkan gaji.pangkat nombot 2.
kalo pangkat manager, gaji setarap cleaner buat hape? or skop keje pon ntah hape2.

kalo ko rase nak gain exp konon nye..memana pon takkesah.asal buleh gain exp.itu je le
pendapat seposen haku..sekian..

adik downiey..next time sile la taip ngan tulisan melayu seketol2, akak ni daa tue bangka
takreti tulisan sekerat like ak ak ak tuh..

sama nyer la problem u n i..yg sama tu part bos berjanji2..bertahun tggu x dapat2..janji manis jer...tapi napa ek i still sabar mcm kena jampi mak esah jer

Reply 29# ninja boy

drpd apa yg sy dgr, postion saya tu memg org keluar masuk je.normally before probation 3 bulan abes, memg diorg cabut, (sebb notice 24 jer kalo dlm probation).. itu la yg saya serabut, bukan senang nak dpt kerja skrg ni..