CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 3ll3

[MERGED]Jejantas Laluan Bunian - Port Dickson by mix_chinesse, ainiz81,3ll3 (UPD

hehe..memula aku pon trtipu bl laki aku kate laluan bunian.yelah,sape nk guna jmbatan kalo awal/ujung utan.ni cite laki aku la sbb dia org PD(kg baru/sunggala)ms hiway SPDH dbuat cm setakat trfik light lps pintu gerbang 'selamat dtg ke PD'.hiway ke teluk kemang x dbuat lg.mmg utan tebal samada area kg baru/ke linggi-rantau atau ke teluk kemang.byk la kebun2 org kg kt ctu semasa pembinaan hiway.mungkin org kg pk jauh sgt nk ikut laluan ke linggi/rantau nk ke kebun dorg.slh 1 laluan alternatif ialah jmbatan.
bl semakin byk kenderaan gunakan hiway,pihak PLUs buka laluan ke teluk kemang.so,jdla simpang 4.laki aku cite(xtau btul sahih ke x)sblm laluan ke teluk kemang dibuat,ada gak kete yg trbabas walhal laluan ke teluk kemang lom dbuat lg.dorg ckp mcm ada jln so dorg tros je tp rupenye utan belukar..skrg ni mmg kebun2 org kg msh ada tp da jd kwsn larangan.tmpt askar berlatih mnembak.bl da jd tmpt larangan,sape berani nk ke kebun?nk mati kena tembak??lgpun laluan ke linggi lg dkt & x mnyeramkn.so,trbiar la jmbatan yg dkatakn laluan bunian tu.
x dnafikan,bwh jmbatan tu mmg selalu xcident.org trdekat ngan laki aku pon penah cite.elok je dlm kete berborak ngan wife dia.bl smp bwh jmbatan tu ttibe je dia trtdo.langgor divider then brpusing.hmpir ilang ingatan la pokcik tu.kalo ssape perasan,ada jmbatan batu sblm smp ke jmbtan flyover tu.laluan dia akan melengkong sket & mnurun.bl mlm mmg gelap(xtau nape xde lampu)mungkin tu slh 1 sbb nape byk xcident kt ctu.psl cik ponti pon ye gak.sbb ada org penah nmpk cik ponti tgh dok mnenggek kt jmbatan kg baru dulu sblm ilmi dbuke

jambatan tu untuk binatang liar melintas la..

Reply 380# baJuOren

kesian pulak sesape yg ada kebun kat situ

jambatan tu untuk binatang liar melintas la..
mumia2 Post at 15-6-2012 07:55

Salam,senang cite jambatan tu manusia,bunian n binatang pnah jalan kt situ,huhu

Salam,senang cite jambatan tu manusia,bunian n binatang pnah jalan kt situ,huhu
dhia_ponpon Post at 15-6-2012 11:42

very gud idea

Follow Us
Post Last Edit by Eura at 15-6-2012 12:34

Reply 380# baJuOren

Ayah eura bitau benda yg sama dgn apa yg hubby bajuoren bitau tu...
Bila baca thread ni last week, eura ada la bukak cerita ni kat parents, derang boleh tergelak...adeh la..

Takde apa yg mistiknya pasal jambatan tu...mmg laluan tu dibuat khas utk angkatan tentera pegi masuk hutan berlatih menembak..

Sian kek kitaorg waghih2 dr n9 ni...cito2 cengini buek org cuak yo nak poie PD...

seram sabtu ni

paling seram bila nak kena terjemah bahasa sms penulis...

aku hari2 lalu highway ni g keje kat pd...xde pape yg mistik penah terjd kat aku...harap2 biar la kekal camtu...tp mmg ramai la yg citer mcm2 pasal jmbtan tu...tp so far aku xpenah la jmp or nmpk pape pun...walaupun blik tgh mlm...so xyah takut la...

hahaha...br aku pasan bahasa sms aku.aku aku akan betolkan...sory2...

aku lupe lak nak cite yang aku pernah jenguk ke bilik sebelah aku melalui balkoni...sangat bersepah...tak terjage langsung dengan daun pokok pun da naek...memang meremang bulu roma masa tu...

tapi....teringin je nak g lagik kat situ sebab nak menari poco2 lagik....hahahahaha

Reply 3# ashes2ashes

hehehe...sory...aku da betolkan....huhu

seram la...berani kau nak p lagi..kalau aku TIDAKKKK la

tajuk thread mcm nmpk kelibat tu kt sume area PD.seram gak...

aku hari2 lalu highway ni g keje kat pd...xde pape yg mistik penah terjd kat aku...harap2 biar la ke ...
lurve82 Post at 16-6-2012 06:32

lebih baik lagi tak jumpa nox!

lebih baik lagi tak jumpa nox!
ainiz81 Post at 16-6-2012 18:29

ko jgn nk menakutkan aku plak...

smpi sini ko berkuntum eh...ingt kat bod gosip jah...apa citer NK?? unsgkarable betul la...

Hotel this##e pee dee pun keras jgk..hujung thn lps aku n member aku ada kursus kat sana..lps kitaorg hantar beg bilik kitaorg kuar mkn jap then masuk bilik semula tiba2 air terbuka dgn sendiri,tgh kitaorg sedap2 lepak pintu bilik yg kitaorg sliding tiba2 b'dentum tertutup dgn sendirinya n etc ape lg kitaorg pack brg n cabut sanggup tumpang bilik member lain

ko jgn nk menakutkan aku plak...

smpi sini ko berkuntum eh...ingt kat bod gosip jah... ...
lurve82 Post at 16-6-2012 18:31

dulu 1st time masuk CARI ni sbnarnya SR kat MPS nih..pastu jengah2 kat bod gossip tu..almaklum le pompuan..mmg le suka bgossip
NK tu no komen nox, kesian pun ada..masa buka benang bomoh singapore tu ai tak tau dialah orgny..ishk2 dasat kan?

dijemput le baca story ai kat benang arwah sabah tu ye

dulu 1st time masuk CARI ni sbnarnya SR kat MPS nih..pastu jengah2 kat bod gossip tu..almaklum l ...
ainiz81 Post at 16-6-2012 18:49

arwah sabah? benang pasal NK ke?