CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 3ll3

[MERGED]Jejantas Laluan Bunian - Port Dickson by mix_chinesse, ainiz81,3ll3 (UPD

Highway PLUS atau jalan Muar-Segamat? Pasal kalau highway...area Tangkak tu dah lebih 55km dari JB atau KL......dan aku tak pernah nampak pun flyover cinoni.....baik siang atau malam

cite pasal gerai makan nie..
driver bpk aku ada cite dgn aku dah 3 kali klau balik dr KL-JB waktu malam, bpk aku nampak kedai makan ramai org berhenti kat situ.. padahal kawasan tu hutan tebal, jeram lagi.. so hr tu masa driver aku cite seram gak la,, dah la hutan tebal gelap gila.. nie kat area lepas pagoh nak ke yong peng... klau belah kanan "jb-kl plak ada tali air,, banyak gak la xcident kat kawasan tu...

KM55.3 sebenarnye kt area Spg Renggam. Mlm td aku bru lalu, tp x npk pon pape flyover kt area tu. Atau x kelihatan oleh mate aku?

Hah gambar google earth pun kabur...ni mesti makhluk halus dah blurkan kamera satelit tu....

hiway tangkak...
hiway muar..
hiway amj kat melaka ni mg banyak tragedi dikaburkan pandangan seolah2 ade kedai mkn bukak..pdhal manede kedai..gelap gulita je..
kalau nak rasa tu, try2 la merayap se ...
naQi-tiRa Post at 16-2-2010 02:26

uwaaaaaaaaaaaaaaa
dah la haku selalu ronda2 kat situ lepas kul 12 am ngan BF ku...
pasni tobat la xmo ronda kat situ..........

44# harumawar

setau aku kalau hiway dari kl-jb area simpang renggam or yong peng memang ada satu jejantas (bukan flyover) kecik yang dibina untuk laluan kete or motor..selalu aku lalu kat situ memang aku akan tengok jejantas tu dan terpikir sendirian sebab jejantas tu dibina semata2 untuk menghubungkan kebun or semak samun merentangi hiway tu..masa tu aku pernah tanya bapak aku kenapa diorang buat jejantas tak siap tu..bapak aku pun taktau dan dia kata mungkin perancangan masa depan kot, diorang buat siap2 esok senang tinggal sambung je jalan tu..

bila korang citer2 ni baru aku teringat balik pasal jejantas tu..tapi memang setiap kali lalu hiway tu aku akan menanti2 kawasan jejantas tu, macam ada benda memanggil2 supaya aku menanti dan tengok jejantas tu..

persoalannya adakah jejantas ni yang korang katakan tu? dan kalau betul, rasanya ianya terletak antara hiway muar-jb, bukan area tangkak...

or secara kebetulannya ada 2 buah jejantas yang dibina untuk orang bunian? cekidaut!!

Follow Us
setahu aku, hiway tangkak tu dah menyebabkan 1 kg terpisah 2...so agaknya buat jejantas tu nak bg sedara-mara sekg yg terpisah mudah nak berziarah...kot kalau bunian nak tumpang lalu pun ape salahnya..kambing lembu gajah bagai pun ok...

44# harumawar hai..buat ape ronda mlm2? dgn bf pulok tu. memanglah banyak syaitan...

Kebiasaanya PLUS buat underpass bawah highway bilamana highway memisahkan antara dua kampung (orang la) atau estet...tapi mungkin sebab tak sesuai maka dibuat overpass...oleh kerana nampak kecik (padahal boleh muat sebiji kereta) maka timbul la cerita2 camni....

44# harumawar
Ha! Kau buat apa ronda kat AMJ pukul 12 malam dengan BF ko...jalan tu sunyi tu...ehem ehem

AMJ tu apa ehh?

sorry tatau...

42# idhane
oo jadik bukan ler kat area tangkak..
hmm camtu jauh ler nak meronda smpi ke renggam sana..

kroit baharu je balik dari kampung Tangkak semalam..
tak tau ar kat mane nak jumpe flyover tu..

tapi gi singgah mandi kat Gunung Ledang plak..

50# nazurah

AMJ tu highway br wat dr Parit Sakai Muar lalu jambatan k2 Muar and direct ke Alor Gajah Melaka...highway tu free jer...tp xramai yg gne...yg slalu kne kaco tu lebih kurang area dr Sg. Rambai smpai area Kandang kalo xsilapla..sbb area tu mmg sunyi..xda paper pn kt ctu..ada kebun n hutanla..member aku byk kne kt ctu..tbe2 benda tergolek tgh jln..isi minyak kt petrol station pastu dh bape km jln tbe2 minyak abis..yg paling famous kdai mkn dia..ada time mlm jer..ble siang tmpt tu cuma kwsn luas mcm padang tp berbukit n bercerun...tryla wat seekers kt ctu...

44# harumawar hai..buat ape ronda mlm2? dgn bf pulok tu. memanglah banyak syaitan...
nurkasih74 Post at 18-2-2010 15:20

saja jalan2 makan angin..overnight sekali..

44# harumawar
Ha! Kau buat apa ronda kat AMJ pukul 12 malam dengan BF ko...jalan tu sunyi tu...ehem ehem
alphawolf Post at 18-2-2010 16:16

memang sunyi...tapi tenang je
suasana angin malam yg segar..
tapi xtau lak angker jalan tu
xde pom kete lalu lalang

xpe2 nanti liz balik JB I akan amik gambar ... 55.3km

Post Last Edit by z3t_ex at 19-2-2010 19:07
50# nazurah

AMJ tu highway br wat dr Parit Sakai Muar lalu jambatan k2 Muar and direct ke Alor Gajah Melaka...highway tu free jer...tp xramai yg gne...yg slalu kne kaco tu lebih kurang area dr Sg ...
zaliyana Post at 18-2-2010 23:54

adekah hiway yg byk giler trafik lite tuh?

kalo itu,
mmg hiway yg slalu kena sumpah seranah aku ler gamaknyer..

baru aku tau,ade citer menarik gak kt hiway tuh..

Post Last Edit by z3t_ex at 19-2-2010 19:07

adekah hiway yg byk giler trafik lite tuh?

kalo itu,
mmg hiway yg slalu kena sumpah seranah aku ler gamaknyer..

baru aku tau,ade cite ...
z3t_ex Post at 19-2-2010 19:04

tuh ah.. banyak sangat traffic light.. baru je feelin nak speeding, dah jumpe Tlight lagik.. dan lagik.. dan lagik.. tapi kitorang selalu gaks lalu situ kalo balik kg, sebab malas nak masuk bandar.. so far lalu siang jek so tak pernah la jumpe apa2 tengah jalan..

mmg highway yg byk T light a tuh..
mybe T light tu utk elakkn org speeding kot..sbb byk kg kt ctu..
bese yg slalu exsiden tu area kg akula..kt kesang tuh..
pnah skali aku nk p melaka sentral lalu ctu kul 4pg...
spjg jln tuh berbelas eko la kucen mati tgh jln..
jln dpn sket jmpa seko....dpn sket jmpa seko...
mcm2 warna...
tp aku n adik aku wat xtau jela...