CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: asteruk

perubahan fizikal ala2 "UGLY BETTY"

asteruk posted on 8-12-2013 03:01 AM
mmg cadang nak gi dr ko pun.. skrg tgh minum susu protein utk tambah berat.. pastu baru nak start  ...

akak tak tahu la kn..sbb suami akak before kahwin kurus..tp lepas kahwin few months je gemuk..adik tak payah rasanya nk gain weight..kurus sgt ke?lelaki after kahwin mmg senang cpt gemuk sbb isteri pandai masak

lagi satu perlu ke makan2 susu protein ni??nk gemuk senang je dik..makan 3x sehari..every pagi makan nasi lemak tiap2 hari..makan malam lambat..kalau boleh selalu amalkn supper..cnfrm gemuk..makan cheese..tiap2 minggu melawat kenny rogers,pizza hut (sng cerita western food)..lepas tu antara meal amalkn junk food..

manjalara_01 posted on 8-12-2013 08:27 PM
tt...gitau la..progress report..terbaru..ehehe..
dh brape lame tt minum protein drink tu??..
so  ...

susu protein ni mmg membantu tt utk naikkan berat.. aritu minum 2 botol naik 4kg.. and pastikan kurangkan aktiviti2 berat  sbb benda tu akan membantutkan proses menambah berat badan.. senang cite jgn lakukan terlampau byk aktiviti yg leh bakar kalori yg kita dah ambil dari susu protein tu..

tinker_bell posted on 9-12-2013 02:40 AM
akak tak tahu la kn..sbb suami akak before kahwin kurus..tp lepas kahwin few months je gemuk..adik ...

btul jgk tu..
rasanye la..lepas tgk..celebrity2..hollywood..
kbykkan..guys..yg dlm lewat teens..nak masuk 20s..mmg kurus...
tgk jek JB tu...dulu keding skrg...mantap...dah..

asteruk posted on 8-12-2013 03:01 AM
mmg cadang nak gi dr ko pun.. skrg tgh minum susu protein utk tambah berat.. pastu baru nak start  ...

Perubhn fizikal mean bdn besar n berat naik ke?

Hehe nak lg cntkn bdn g berenang lau x pndi g blajr..aku pun dlm tempoh2 nak cri tmpt blajr brenang.

Ramai je kawan2 aku time sekolah selekeh..time dah keje..tetiba jumpe.time reunion...wow!!!..hebat

Pastu yg hot time sekolh...ramai yg dh gemuk dan rupe.makcik2 daaa.. padahal baru awal 30...

Tp ade jugak yg menten selekeh dan ade menten comel dr jaman sekolah... mcm2

aku dulu pun jenis spesis selekeh2 jugak , gemok , nerd, tambah pulak ade skin problem lepas dah start period . mase aku sekolah men dulu memang aku ni low profil lah , tak join budak2 hot , kawan pun sekerat dua jer . keyakinan diri pun sangat lah low dulu . kalau pergi seminar or ape2 majlis yg sekolah anjurkan , aku ni memang jadi bahan aim budak2 lah sebab big size aku ni hahaha ... so kene kutok dalam diam tu dah biase .

tapi tu semua kejap jer . start form 4 , aku dah tekad nak berubah . aku ambil pil kurus , jaga kulit , ambil supplement kulit , pakai skincare yg sesuai , diet , mula berkawan , stay positif , ang struggle dalam study . walaupun mase tu mybe org kate bodo2 lagi baru 16 tapi aku dah mula baby step . yang penting semua tu kene ade target . sentiase ade target and pastikan kita dapat capai target tu . and perubahan aku memang agak drastik sikit tapi still ambil mase 1 tahun untk kuruskan badan aku yang obesiti sgt2. and still now aku still jage penampilan aku , tak nak lagi slekeh2, rajinkan dri berkawan , and paling penting think positif .and aku still lagi sentiase amalkan diet and workout .

Follow Us
QziraH posted on 18-12-2013 02:05 AM
Perubhn fizikal mean bdn besar n berat naik ke?

Hehe nak lg cntkn bdn g berenang lau x pndi g b ...

yupp badan tu yg utama la selain muka.. ehhh sama la aku pun nak belajar berenang gak utk dapat badan lawa.. sbb org cakap ckp klu berenang ni leh besarkan bahu.. sbb tu semua swimmer bahu diorang bidang2.. aku ada sorang classmate ni bahu dia bidang gila.. mmg ensem je klu pakai baju pape pun terletak je nampak.. aku igt nak masuk swimming lesson ni bila aku dah start praktikal nanti tp mahal ke??

MISSLIYA posted on 19-12-2013 10:32 AM
aku dulu pun jenis spesis selekeh2 jugak , gemok , nerd, tambah pulak ade skin problem lepas dah sta ...

skrg you dah cun la ek?

asteruk posted on 21-12-2013 03:18 AM
yupp badan tu yg utama la selain muka.. ehhh sama la aku pun nak belajar berenang gak utk dapat ba ...

Ko praktikal bln feb ke?

Kos nya aku x taw..tp bole la tahan mahalnya.hehe kata org..lah..

asteruk posted on 21-12-2013 03:20 AM
skrg you dah cun la ek?

haha tak ade la cun macam retis , rasa biase jer tapi kalau orang kate cantik , cantik lah , kalau dah kate hudoh haha redha je lah .

QziraH posted on 21-12-2013 06:05 AM
Ko praktikal bln feb ke?

Kos nya aku x taw..tp bole la tahan mahalnya.hehe kata org..lah..

bulan feb ni aku extend sem.. sem lg satu baru praktikal.. nape?

aku nak tanya ni.. bahu ni leh bagi bidang ek klu swim?

MISSLIYA posted on 21-12-2013 01:39 PM
haha tak ade la cun macam retis , rasa biase jer tapi kalau orang kate cantik , cantik lah , kalau ...

lebih ramai yg kata you lawa ke huduh?

MISSLIYA posted on 21-12-2013 01:39 PM
haha tak ade la cun macam retis , rasa biase jer tapi kalau orang kate cantik , cantik lah , kalau ...

lebih ramai yg kata you cantik atau huduh?

asteruk posted on 22-12-2013 04:29 AM
bulan feb ni aku extend sem.. sem lg satu baru praktikal.. nape?

aku nak tanya ni.. bahu ni leh ...

Owh lama lg la ko praktikel..

Eh bahu bidang bukn sbb keturunan or semulajdi ke? Huhu sbb aku x swim pun bhu aku da mcm bidang.hek3.haha

tp lau ko nak juga bhu bidang p la swim mybe bole tuko bahu ko.hehe

asteruk posted on 22-12-2013 04:35 AM
lebih ramai yg kata you cantik atau huduh?

soalan ko memang suke buat aku angkat bakul sendiri

Aku skrg ni serbijik la cam cite tu. Spek besar hitam tu n pakai braces...

QziraH posted on 22-12-2013 05:37 AM
Owh lama lg la ko praktikel..

Eh bahu bidang bukn sbb keturunan or semulajdi ke? Huhu sbb aku x ...

ala takde la lama mana pun.. satu sem takat 4 bulan tu pejam celik pejam celik dah habis..

kalau bahu tak berapa nak bidang leh jadi lebih bidang ek klu swim?? ke nampak je mcm bidang tp sebenarnya tak?? apa yg kau maksudkan dgn swim leh buat body jadi cantik??
Last edited by asteruk on 23-12-2013 01:07 AM

asteruk posted on 23-12-2013 12:58 AM
ala takde la lama mana pun.. satu sem takat 4 bulan tu pejam celik pejam celik dah habis..

kala ...

Haha yg 2 aku nampk bdn kwn aku...memang fit dlu dia gemuk..bila mula blajr berenang..bdn dia slim taw fit 2 yg x leh blah..

QziraH posted on 23-12-2013 01:13 AM
Haha yg 2 aku nampk bdn kwn aku...memang fit dlu dia gemuk..bila mula blajr berenang..bdn dia slim ...

mcm aku ni pulak kurus kering.. maybe sbb tu gak bahu aku tak nampak bidang.. bila aku berisi sikit ada sorang kawan sekolah aku ni dulu tegur ckp dada aku dah nampak bidang sikit so possible la kot klu aku continue naikkan berat n swim utk dpt bahu bidang n body fit.. kau ada any idea tak mcm mana swimming lesson tu diadakan? klu reramai ni mcm segan sikit sbb aku ni mmg zero tktau pape pasal swimming

Em yg tu aku x taw sbb aku ni gurl.haha
Kakak aku kata kat putraya or shah alam ada..

Hehe nak lg best ko p la search.hehe lg berbloi..