CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sauffie

Rela pakai niqab, sarung tangan, dan stokin?

wat ikut mampu. jgn paksa diri. somi pn x blh paksa pasal pakai niqab. tp cuba lah dgn doa
saya x pakai niqab. tp ramai kalangan kwn2 saya pakai niqab
dorang ok. peramah & klakar gak. sama je mcm org lain
tang stokin tu, kaki aurat gak. dulu me pn x pakai stokin
tp bila piki aurat tu hak Allah, me buat pelan2
klu x wajib ttp mcm muka,tp buat, dpt la pahala. tak wat tak de pape

one fine day, when i have completed my ambition and dreams,i will do this. after all, menutup aurat dengan sempurna is one of my wishing list.

nycest posted on 18-7-2012 10:38 AM
niat yg terpendam di hati..
tapi so far takde sape lagi yg sokong...
haisshhh

sy tolong sokong nihh..
hihi

pelatih PLKN pakai niqab  

arel_ahmad posted on 28-7-2012 11:54 PM
sy tolong sokong  nihh..
hihi

mekasih2..

nycest posted on 29-7-2012 06:05 PM
mekasih2..

mesame

hihi

Follow Us
tunang ada request utk saya pakai niqab lepas kahwin nanti dan kerja saya sama cam isteri TT..dia cakap, g kerja boleh la nak buka niqab sebab nak menghadap student..dan katanya lagi, bila keluar rumah selain ke pejabat utk urusan kerja dan mengadap student kena pakai niqab..nak kata saya ni cantek sangat2 tu takdela sekadar ada rupa utk dipandang je pon..gamaknya faktor ni kut dia suruh pakai niqab dan kami bakal berjauhan (pjj), takde sapa nak memantau jadinya niqab jadi 'pelindung' dikala suami jauh..

terbelenggu pula tapi mmg akan dipertimbangkan la..

satu benda baru, semester ni ramai pulak saya tengok student saya dah mula berniqab walaupon dorang ni bukan dlm jurusan pengajian agama islam ke, usulluddin ke syariah ke..bagus2..suka juga tengok org berniqab ni sbb kita curiosity level tu meluap2 je rasa..

ada kwn i pakai niqab tapi gedik mengalahkan org free hair.... siap kuar dating dan bermalam umah boifren... sedikit sebanyak mengubah tanggapan baik terhadap durg dulu.... dulu nampak org purdah jalan berdua dengan lelaki mesti ingat suami isteri... tapi sekarang tak lagi... tak semestinya...

kalau hb suruh,i ok je,insyallah akan pakai.tapi kalau die xsuruh,i xpakai la kot..bertudung labuh dan berstokin insyallah 1 hari nanti..
sebab kalau tengok girls yang mcm ni,sejukkk je hati,tersenyum2 sendrik

kalau hb suruh,i ok je,insyallah akan pakai.tapi kalau die xsuruh,i xpakai la kot..bertudung labuh dan berstokin insyallah 1 hari nanti..
sebab kalau tengok girls yang mcm ni,sejukkk je hati,tersenyum2 sendrik

ermm kalau tak keja takpelah..
aku masih dalam rundingan lagi..hehe ofis tak bagi tutup2 muka ni...

stokin tebal/stokin lelaki mmg dah biasa pakai. nenipis cam stokin mesir dll tu mmg buat aku tergolek manjang pasai licin.stongan pun wajib, kalo tak rasa lain sebab aku biasa bersarung tangan penuh dulu.

tapi niqab aku kene bukak pas nikah dulu dulu. suami aku tak bagi.

apa pun sebagai bekas niqabi, aku dulu tetap leh buat aktiviti yang kekadang ppuan ayu pun tak nak buat. panjat gunung, hiking, diving, melancong sorang sorang dll. semua tu tak jadi halangan dan rasa lebih selamat dan yakin. tapi bila bukak ni........ semua benda aku jadi tak geti. terlebih perasan ayu kot.

seriously aku rela.. dan aku harap sgt bila dah ade suami dia request ni utk aku pakai.dan yang pasti bkn aku lakukan utk suami..tapi aku lakukan tanda syukur pd Allah sbb Dia temukan aku dgn hamba Allah yang taat pd perintahNYA.

pernah terfikir juga nak berniqab suatu hari nanti....

aku pulak..pakaian aku dedulu tak da la menjolok mata ke apa..still pakai macam perempuan melayu islam yang biasa, lengan panjang n longgar..tudung ada yg atas dada n bak kata orang tu serba sederhana...tapi sekarang ni..aku tengah praktis nak pakai stokin, stongan n tudung tutup dada..kadang-kadang terlupa jugak tapi aku sedang cuba nak istiqamah..ada orang cakap aku nampak slekeh dengan imej baru ni...n sebab badan aku berisi, nampak tua pulak..tapi aku cuba jugak untuk istiqamah...biar la orang nak kata apa pun..pasal niqab tu, aku belum ready lagi sbb aku takut aku tak istiqamah..sebab aku ni jenis aktif jugak..but, teringin jugak nak berniqab 1 hari nanti..InsyaAllah=)

sebelum ni sy rasa agak janggal dan rimas tgk org pakai stokin yg tebal ngan kasut/sandal. tapi alhamdulillah, semua tu berubah bila sy dah menunaikan rukun Islam yg ke 5. kalau tak pakai rasa mcm bogel kaki pulak.. jika hati kita benar2 nak berubah dan faham sebab-musababnya, InSya-Allah akan dipermudahkan.. sekadar berkongsi bkn riak (nauzubillah..).

tapi takde lah sampai tahap niqab ngan sarung tangan lagi..

yang penting faham matlamat dan tujuan..

suami sndiri geli geleman bila bapak dia hadiahkan jubah masa balik dari haji.....means dia blom ready.....niqab ni mmg dia takkan suruh la....but sarung tangan & kaki tu normal even sy tak pakai selalu.....

kalau sarung kaki and stongan tu takde masalah sbb dah jadi rutin pakai..
tapi kalau niqab tu..ermm mungkin makan masa kot..bukan ape, benda ni kene istiqamah pakai..
bukan pakai bukak tutup je.. kalau dah bersedia betul2, baru boleh.. kalau tak boleh menjatuhkan maruah niqab tu sendiri

tapi kalau suami suruh pakai nanti (saye bujang lagi), In Syaa Allah saye boleh pakai, tapi mungkin ambil masa..
itupun, kalau dapat2 yang betul2 beragama..kalau dapat yang sembahyang pon celop2, puasa pon mcm orang perempuan uzur, ermm apa kes dah tu..(mintak dijauhkan lah) takpelah, tak kisahla mane2 pun.., asalkan dapat yg menjaga solat.. In Syaa Allah, kalau solat jaga, the rest will follow..

kenapa perempuan x suka pakai sarung tangan dengan stoking? aku suka tengok apa

Edited by ira79 at 12-2-2018 02:28 PM

post deleted