CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 12540|Reply: 81

gantung tak bertali....

assalammualaikum w.t.h....
~selama ni aku pembaca setia kat forum ni..blaja byk pkara dr sini..ari nie aku nk kgsi n mnta pndpt pd korang ttg mslh aku nie..
->aku n suami aku ank jati swk..thn pertama kawen,aku dok dgn suami,d rmh mertua aku...thn ke-2,suami aku dpt arhn bpindah ke kL..aku mengaja kat srwk,jd x dpt ikut die ke kL..ble aku nk apply trnsfer ikut die,suami aku kate tggu keadaan die d kL stabil.. at least ade rmh,trnsport n survey skolah bdekatan yg ade kekosongan..
->tp,bru sbulan d kL,suami aku hlg jejak..aku buntu gak nk cari mcm mane,tmpt keje die pn aku x tau kat mane..fmly mntua aku pn try cari die tp mmg hlg trs..3bln lps tu die muncul dpn rmh mntua aku,nmpk sgt die brubah..dulu die sorg yg ceria,tp die yg tba2 muncul tu,airmuka msm mncuka je..x pernah nk senyum..cuma die ckp kat mak ayah die,die cuti 3hari je n then kena blk kL smula..dgn aku die x bckp lgsg..sentuh pn tdk..dlm bilik dh mcm org asing..aku x hnti2 mnta pd Allah beri aku jwpn knp die jd mcm tu..mlm jumaat,lps mghrib,Allah jwb sgala teka-teki aku..die tgh mndi..aku nk bace Yassin..tbe2 dgr sayup2 bunyi fon..aku cari,alih2 jmpa dlm lipatan baju..aku ambil n jwb..suara pmpuan..pmpuan tu siap tnye aku ni sape..aku ckp la wife suami aku..die ltk trus fon tu..aku mula x sdp hati..aku trs g inbox msj n d situ la sgalanya tjawab..die ade affair...aku ambik trs no.fon pmpuan tu n smpn blk fon suami aku..niat hati nk col pmpuan tu tp aku xde kberanian..lps je suami aku blk kL,aku p crita kat biras aku,isteri abg ipar aku yg dok srumah tu..kami mmg rpt..die pn trs col pmpuan tu..mase tu,aku,mak mntua aku,adik ipar aku pmpuan 2org n biras aku tu dok bsame..guna loudspeaker..pmpuan tu dgn angkuhnye jwb biras aku yg tgh menyamar jd aku tu,"sy x kacau die,sy sentuh je"...kami tergamam..mak mntua aku pndg muka aku..airmata aku je yg jwb smua sketsa tu..n saat itu aku mula kehilangan seorang suami..die x hbgi aku..klau aku hbgi die pn die jarang bg respon..nsb baik kat blkg aku,kluaga mntua yg sokong..aku jd kuat..
->skrg thn ke4 kami msh sah bgelar suami isteri..tp status aku tgantung..die x bg nafkah zahir n batin..x hbgi aku..cuma yg buat aku rasa aku msh isteri die,sbb fmly mntua aku yg caring sgt..fmly mntua aku bkn org sng,jd aku x hrpkan mrk gnti suami aku utk beri nfkah..ksian mntua aku ade ank mcm tu..
->skrg fmly aku tau criter ni..fmly aku x puas ati..mrk srh aku tntut fasakh..aku confuse..ape patut aku buat ekk...

Rate

1

u tanya hati u.....masih nak dia tak?kalau dah bertahun2 digantung x bertali, dah terang lagi bersuluh, dia bukan lelaki yg brt/jawab...kalau u rasa nak berpisah, buat saje.org lain takkan faham apa yg u rasa..
tapi kalau u masih sayang dia..masih nak 'rebut' dia dari tangan ppuan lain, just do it..u kena bersabar dan bersungguh2 la..tapi belum pasti dia akan kembali..
so ..apa2 pun atas diri u sendiri

Rate

1

pergi tuntut fasakh....titik

cmf_blingblings posted on 29-7-2012 09:59 PM
pergi tuntut fasakh....titik

sy xde kekuatan...byk hal yg difikirkan terutama pandangam masyarakat skeliling...takut...

MamaMima711 posted on 29-7-2012 09:41 PM
u tanya hati u.....masih nak dia tak?kalau dah bertahun2 digantung x bertali, dah terang lagi bersul ...

sy bdepan dgn pmpuan tu thn lps n die maki hamun sy...sy down..sy msh tlalu sygkn rmhtgga sy ni...sygkn suami sy..sy xtau nk cari kekutan d mane utk rebut die kmbali..

payak posted on 29-7-2012 10:08 PM
sy xde kekuatan...byk hal yg difikirkan terutama pandangam masyarakat skeliling...takut...

life is too short, banyak benda yg kita boleh kecapi, mengapa nak melayan emosi dgn hal yg tak memberi apa-apa faedah. Move on dan mulakan hidup baru. Jgn menyiksa jiwa anda sendiri, suami anda adalah lelaki yg penakut dan dayus. Tak layak bergelar suami. Menjadi janda bukan bererti hina, malah ada org yg lebih berjaya selepas bergelar janda. Zaman sekarang dah berubah, title janda tak memberikan apa-apa impact kepada jodoh yg akan datang, yg penting kita bermaruah..jgn takut.

Rate

1

Follow Us
payak posted on 29-7-2012 10:12 PM
sy bdepan dgn pmpuan tu thn lps n die maki hamun sy...sy down..sy msh tlalu sygkn rmhtgga sy ni... ...

Puan, suami tak perlu direbut-rebut. Dia akan pulang jika dia ada tanggungjawab dan kasih sayang. Tak guna melutut dengan suami yg tak menghargai keberadaan puan. Kalau suami puan balikpun dia akan bawa seribu beban masalah kepada puan. Selepas itu dia akan tinggalkan puan lagi sebab dia dah tak sayangkan puan. Mungkin kedengaran pelik hanya sebulan pergi hati suami dah berubah tp tak mustahil bg lelaki yg merasakan isterinya tak setanding dgn wanita yg baru dikenali. Kalau lelaki yg kuat iman dan rasa kasih sayang dia tak akan menyiksa puan bertahun-tahun..

Rate

1

Hidup berjauhan begitulah jadinya jika tidak berbekalkan keimanan...
Daripada bergantung dan tergantung begitu seeloknya putukan ajerlah ( tuntut fasakh )
walaupun pedih terguris luka namun ianya bukanlah salah sendiri..
Lihat dan pandanglah kehadapan...walaupun putus silaturahim dengan insan tercinta namun kasih sayang mertua tidak akan terputus.

Masih ada lagi insan yang sudi memberikan sayang kemudiannya malah mungkin lebih baik lagi...
Daripada luka bernanah yang melarat dan memudaratkan..cukuplah sampai di sini ....
Lama kelamaan luka kan sembuh, hati kan terubat ...dahulu adalah sejarah...

Rate

1

zaman bapak2 aku dulu lelaki ramai yg kerja askar, hantar sampai ke kalimantan sana, berbulan2 tinggalkan bini , tapi tetap balik, r/tangga bertahan sampai ke hujung nyawa...

salam TT.

ada sesetengah perkara dalam dunia ni yg tak berbaloi untuk dipertahankan. ada sesetengah perkara dalam dunia ni yg tak boleh dipaksa. ada sesetengah perkara dalam dunia ni yg mungkin dipinjamkan sementara sahaja untuk kita sementara kita nak dapat yg lebih baik dikemudian hari (Insya Allah).

ada masa, kita terus holding onto something sbb kita sayang & kita yakin. tapi bila sampai di suatu masa yg lain, kita akan rasa yg pegangan kita tu tak lagi kemas & kukuh. sama ada disebabkan oleh pihak kita yg tak dapat lagi menanggung, ataupun pihak yg lagi satu yg tak mampu lagi nak menampung. nak lepaskan, kita akan jatuh & terluka. nak terus berpaut, tangan kita pula yg menggelupas luka. sakit. tapi masih bertahan. tergantung jelah kat situ sampai bila2 sambil menahan sakit kat tangan yg semakin parah. ko decide. sbb ko yg berpaut kat situ. kalau la ko fikir dengan melepaskan tu ko akan sakit kerana jatuh, tapi lepas tu ko boleh bangun & move on kalau ko mahu. kalau tak, kekal la ko di situ. tergantung. sakit. ko decide. hidup ko. jalan ko. takdir ko.

tak perlu takut akan tanggapan orang ramai tentang perubahan status. tak perlu. kalau ko pandai jaga diri & maruah, kalau ko sendiri kuat & tabah, ko tak perlu takut. cakap2 orang tu takkan membunuh ko. cakap2 orang tu takkan menyakitkan ko, selagi ko tak membenarkan diri & hati ko disakiti.

semua perkara kat dunia ni kan, ada batasnya. termasuk la kasih sayang. kasih sayang ni ada banyak jenis. dan kasih sayang terhadap diri sendiri tu termasuk dalam yg banyak2 jenis tu. yg ini paling penting sebenarnya. kadang2, kita kena pentingkan diri. kadang2, kita kena tegas. kena berani. kena yakin. cuba bina kekuatan itu dari dalam diri, dengan sokongan dari pihak keluarga, dengan amal & iman yg sempurna. ramai lagi yg sayangkan ko kan. buat apa menyayangi orang yg dah tak menyayangi kita? buat apa nak menyeksa diri setelah orang itu menganiaya kita? kasih sayang pun ada batasnya. dan kena ada balasnya.

aku bukan la nak hasut ko. aku pun tahu bab2 macam ni berat sikit. tapi, ko fikir la baik2. sbb ko yg akan & perlu menentukan jalan hidup ko sendiri. ko yg nak cari bahagia. jangan biarkan & benarkan hak itu diambil & ditentukan oleh orang lain.

Rate

1

fasakhla. tak suka betul la bila bini pulak kena maki hamun dengan kekasih gelap. it shows her stupidity. pick urself up and have some courage to face him. bagi kata dua, awak atau dia. kalau dia erm aa erm aa, u know the answer kan. betul lelaki boleh kawen 4, tapi harus adil kan dan madu tu harus ada sikap hormat menghormati. kalau sekarang budak tu kurang ajar dengan awak, just imagine kalau derang da kawen kelak..jangan la jadik pompuan pasrah tak tentu pasal..u can still ambil berat pasal mertua tapi kena berbatas la kelak..  think about the future, think about yourself, now.

Rate

1

skrg dia tak ceraikan and tak bagi nafkah, takde mahkamah mana kaco.
tapi kalau cerai, dah TERPAKSA bagi nafkah plak..
itu je sebab kenapa dia tak ceraikan tt. samada ini idea sang hasben atau awek baru dia yg tak rela duit husband you sampai pada u.
tt dah ade anak tak?

sy tak suka penceraian.. tapi kalau dah somi keji ngalahkan hewan.. sila la tuntut fasakh.

ishh, sanggup u biar maruah diri u dipijak2 sebegini rupa oleh seorang lelaki bergelar suami & jugak kekasih gelap suami itu. kalau u perempuan bermaruah, u pegi tuntut fasakh, cerai aja. u nak berbakti kat mertua u, go ahead. lepas dah bercerai dgn anak diorg pun u masih boleh berbakti pada diorg. takde salahnya. bak kata kaka blings, life is too short. membazirnya hidup u dok menunggu macam ni. kalau tunggu dlm kegembiraan takpe jugak. i bet selama bertahun menunggu ni, u sentiasa dlm kesedihan, penuh pengharapan yg u sendiri taktau mcm mana hujungnya. sangat2 membazir lah puan.

mungkin u kata senang2 je lah i cakap, sebab i tak rasa apa yg u rasa. well, i sebenarnya dah pernah berada kat tpt u. tapi i tak buang masa lama2. setahun je i sabar, pastu i blah. and guess what, hidup i lebih bahagia & lebih senang & lebih mewah berbanding dulu.

Rate

1

aku sangat kagum kat sesetengah perempuan yg dikurniakan tahap kesabaran yg sangat tinggi

payak posted on 29-7-2012 10:08 PM

boleh mati ke dgn 'pandangan masyarakat'

aku rasa dgn laki ko yg dah x balik duduk dgn ko bertahun2 pun masyarakat dah 'pandang' dah, maybe dah soksek2 bila nampak kelibat ko kat pasar. so too late lah bhai kalau nak upkan whatever points ko dgn masyarakat sekeliling, kalau itu your main concern

tuntut jer fasakh..awak kena BERANI!!!

tuntut je fasakh....ckp kat keluarga mentua, TT bukan buang derang tapi TT ada kehidupan sendri....walopon dah bercerai TT tetap anggap family kecuali somi yg x bertanggungjwb tuh.....

mcm kawan nina.... kawan kat kuantan suami kat pasir gudang johor..... bila kwn minta n tukar ikut suami.. suami x bg dgn mcm2 alasan... rupa2nya ada pompuan lain sama keja... n last2ly pilih pompuan affair tu dpn family kwn nina.... sampai kurus kering kwn nina... skrg dh bcerai...

kalu tt rasa bahagia dperlakukan mcm teruskan jelah hidup mcm tu... tp rasanya lbh baik berundur je cari org lain mungkin yg lbh baik...

sedih baca kisah tt
sgt2 paham,,sb hubby sy pn penah kantoi msg ngn sy,, ape lagi meroyan la sy marah2 die..
sy ckp kt die kalo nk sgt pompuan tue pegi la.. tinggal kan sy...
bg sy kalo hati die dah suke kt orng lain,,dh x berharga lagi sebuah perkahwinan...
walaupn kite syg die bagai nk mati,,tp die dh xpndang kite ape guna lagi kan..
so ay nasihatkan tt lupekan jer lah die,,
dh 4 tahun... bertabah lah tt ...

hainina posted on 30-7-2012 11:08 AM
mcm kawan nina.... kawan kat kuantan suami kat pasir gudang johor..... bila kwn minta n tukar ikut s ...

kalo dh PJJ mesti ader kisah mcm nie kan...
takot sy..
sy kt melake ,, hubby kt shah alam..
sekarang tgh mencari keje kt shah alam,, tinggal same,,
sebelum ape2 jadi,,baik tinggal same kan...