CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rafiz28

ISTERI TAK FAHAM MASALAH AKU..STRESSS!!

onexox97 replied at 30-4-2018 11:40 PM
mesti awk nangis masa lafaz cerai tu while dia buat muka keras dia cam takda apa2

Nages jgk la dia..msa kitaorg bersalam kali terakhir minta maaf tu..rasa mcm kna jatuh hukum gantung terus habis hidup aku..aku siap balik rumah mak aku mmbawa lara..mak aku yg nages..kata dia " ko klu mak mati tah2 xmerana pun mcm ni, aku lg bela ko dri kecik susah2" baru smgt aku hidup balik hahahhaa..

Agaknya laki aku cmni tak ya kalau aku tinggalkan dia..haha. memang susah kalau dh hati dan perasaan dh terkunci kt org tu. Maybe ex wife u pernah berdoa sebelom2 ni smg hati ko kekal pada dia. Tapi dulu2 tak hirau pon smpi dia dh fedap.. Tawar hati. Now sume trbalik..

rafiz28 replied at 30-4-2018 06:42 PM
6 taun gitu la aku menduda dh ni..ada je kenal2..kwn gitu2 la..aku xbole nk serius..itu mslh aku

btw apa kata mak ayah ko? dorang ok ke ngn ex ko tu?

bff aku pn hr tu bln 2 cerai ngn laki dia sbb laki dia kantoi kawen lain

btl la kot laki lps cerai mmg susah nk move on walaupun dia yg salah... mcm bff aku skg ni happy je single smpai ex laki gila talak ckp nk kawen blk ngn kawan aku ni... kawan aku suka sgt life dia skg dia siap doa biar ex dia dpt baby ngn bini baru, baru dia tau mcmne nk jg anak kecik plak..ye la ms sblm cerai ex dia lepas tgn x cara kt anak sume

skg ni hari2 duk dtg rumah msg wsap ajak kawen blk hahaha

naina replied at 1-5-2018 07:16 AM
Agaknya laki aku cmni tak ya kalau aku tinggalkan dia..haha. memang susah kalau dh hati dan perasaan ...

uolss ngn tok laki mcmne? dh confirm nk cerai ke?

chazey replied at 28-4-2018 02:23 PM
Hei, cite antoo TT pasal nek Jem tu sedap kay! Cite after tu dah malas ai folo sebab dah main il ...

Best uols kisah am tu..kisah cheratig tu pon best...terus iols kensel nk g cherating september nnt...takut suweyyy mcm tt jgk ...iols stop baca sat sbb iols masih berduka cita lps tgk avenger infinity war...nnt mood iols naik balik nk sambung tered hantu tt

idakamaruddin replied at 2-5-2018 09:10 AM
uolss ngn tok laki mcmne? dh confirm nk cerai ke?

Xdelah. Gado2 bese jah. Pahtu bolayan.

Follow Us
auntieagony replied at 11-8-2012 11:51 AM
Salam.

Auntie sependapat dgn Faraway... Isteri TT dah terlalu lama memendam perasaan. TT tulis bh ...

Setuju sangat ..

So maybe boleh slow talk dengan wife .. pastikan dua2 mood ok.. pikat balik dia . Dia saja je buat macam tu tok sakitkan hati dan tarik perhatian . Cuba berlembut

huiii live citer kehidupan...dr puasa thn 2012 sampai nak raya thn 2018 masih ada update...lesson learnt utk aku walaupon TT lbh muda dari aku dan usia perkahwinan aku dah 15 thn...tp rumahtangga akan sentiasa diuji...jd kisah TT aku guna untuk sejahterakan rumahtangga aku.

buat TT, semoga jumpa bahagia ko...dan ingatlah disebalik kisah teruk ko sbnrnya bole jd benda baik untuk org lain.

kenapa iols rasa jodoh TT ngan ex-wife masih ada?
bersempena bulan yg mulia ini iols doakan wife TT akan terbuka hati utk rujuk semula...TT try la amik hati sikit2 hanto gift ke apa...deep down my mind ur wife masih sayangkan TT cuma dia dibayangi kisah pahit dulu...

Edited by imanda at 23-8-2018 02:00 AM
rafiz28 replied at 13-8-2012 01:44 AM
hmm..rasanya dlm setahun 2 kali jer pergi shopping brg dapur sma2..yelah giant jln kaki 5 minit, d ...

TT, I br tjebak baca kes u ni haha
omg! ayat TT 'giant jln kaki 5min, dia blh pergi sendiri' seriuosly TT pk mcm tu??? hahaha bdekah I gelak!
laki I kedai mkn kat bwh umah je pon sanggup ajak I beriya temankan g mkn sb nak spend ms sama2.
harta or hadiah mahal xbernilai sgt tapi meluang ms bsama org tsyg lah paling bmakna dlm hidup.
sb bila org tu dah takde, moment2 bsama tu lah yg akan diingati.
tgklah iklan2 tv semua dok kenang zaman lama, kan? itulah fitrah manusia.
bila anak dah besor, mak pak dok kenang anak ms kekecik..gitulah cthnya.

sorry TT I tlambat join kes u ni.
I nak beklog smp the latest thread janda oh janda u tu. anyway I simpati pengalaman hidup TT n semoga jd pengajaran I juga.

tred lama.. tp selalu hidup.

Aku rasa tt dah dapat pengajaran dr kesilapan dia dulu.. HARGAI ORG TERSAYANG. Bukan buat mcm patung, dah dapat simpan elok masuk lemari kaca sebagai hiasan semata mata. Fungsi takdak. Mereput la patung tu disitu kesunyian.

Fuh..khatam jugak akhirnya.
Satu je nak cakap,..
patut la talak di tangan lelaki..kalau kat tangan pompuan,hari2 laki kena talak gamaknya. takdenya tunggu 3 tahun baru mintak cerai..kesimpulannya, pompuan lebih sabar dari lelaki.

Baru perasan thread ni, bila baca balik tengok-tengok dah lama rupanya tahun 2012.. Bila jump to last page terbaca yg TT dah cerai..Kenapala rumahtangga ni banyak sangat masalah and ujian..kalau tak ujian dalam bentuk curang, ujian datang dalam bentuk wang ringgit and so on..aku pun sekarang ni tengah melalui ujian dalam rumahtangga..kekadang rasa mcm nak lari tapi bila pikir banyak tanggungjawab so aku stay ja..tapi tak tahu sampai bila boleh tahan..to TT semoga bertabah dan bertemu jodoh yang baik dan memahami secepat mungkin..amin.

missymia replied at 28-8-2018 10:14 AM
Baru perasan thread ni, bila baca balik tengok-tengok dah lama rupanya tahun 2012.. Bila jump to las ...

Mmg byk dugaan..ada je mslh , aku salu jd bhn rujukkan bila org ada masalah dgn awek dgn bini tapi aku sampai skrg xberjya utk Bina mahligai lgi, cerai ada bagusnya utk bg keinsafan la aku rsa..

mujer_in_espejo replied at 25-8-2018 09:07 PM
tred lama.. tp selalu hidup.

Aku rasa tt dah dapat pengajaran dr kesilapan dia dulu.. HARGAI ORG  ...

Cer ko jdi bini aku skrg aku Lyn mcm queennnnnnn kaki pun aku basuh kn okey

imanda replied at 23-8-2018 01:58 AM
TT, I br tjebak baca kes u ni haha
omg! ayat TT 'giant jln kaki 5min, dia blh pergi sendiri' se ...

Pergh lama dahhh sejarah idup aku tu...org mcm aku ni klu dpt can kawin lgi akn jd superb terbaik dri org yg bru nk proses jadi suami..tu la mslhnya pulak aku nk org yg sama xnk org lain..

rafiz28 replied at 5-9-2018 07:51 AM
Pergh lama dahhh sejarah idup aku tu...org mcm aku ni klu dpt can kawin lgi akn jd superb terbaik  ...

keep pujukla TT ..cara posting pun rasa TT ni genuine cuma agak kasar and jenis cakap je...so maybe u kena berlembut sikit...usually maybe u speak from ur mind, kali ni cuba speak from ur heart to her

huhu
apsal spt drama2 tv asik2 chenta asik2 chenta
byk lagi perkara oleh mewarna warni hidup kita
pergi dekat alam sekitar joging panjat bukit basikal pantai waterfall zoo haiwan2 belaan
pergi jalan2 mall jalan2 internet banyak perkara baru boleh kita lihat
kalau di tempat kerja kita lihat manusia sentiasa datang dan pergi, manusia keliling kita datang dan pergi perkara biasa
mereka punyai destinasi/jalan hidup mereka sendiri, termasuklah kita dan famili kita
yang kita sendiri tak boleh menghalang perjalanan hidup yang mereka sendiri pilih

Cinta straight memang serabut kannnnn...sebab sorang dr Mars..sorang dr Venus.

erm gigih aku masuk sini baca.

so aku sambung komen sinilah je bang.

- exwife ko umo dh byk. pompuan kalo byk dha umo dia x nak stress2 dah(nanti lead to cancer plok)
dia nak hidup aman2 jek

tu je lah aku nak ckp