CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 9865|Reply: 82

marah ngan kakak dan abang ipar..

saya sorang doktor yg keje private klinik. sy sgt bengang dgn kakak ipar (wife abang suami saya) . bila balik kampung je mesti nak mintak mc kat saya. yang tukang mintak mc tu suami dia, mintak pun bukan kat sy direct. main pesan2 kat adik dia (suami sy). suami sy ni serba salah nak ckp x boleh.. padahal sy dah ckp ngan suami sy mane bole buat mcm ni main mintak2 mc. dh la kakak ipar sy tu cikgu, penjawat awam , kang kalu kene siasat asal balik kampung je mc dr klinik sy bersign sy, takke naya. nanti bile cek rekod kesihatan / kehadiran ke klinik xde (mmg la xde, dia bukan datang wat rawatan, just mintak pakai air liur je, nak wat rawatan pebendenye dah x sakit. nak dtg kinik sy segan kot). bile sy terpaksa bg sy jd makan dalam , sakit hati sy sbb takut kerja sy tereffect (manalah tau guru besar dia suspect ke, tetiba nak siasat ke)..tp suami kate serba salah n x sampai ati.. punye la bengang ngan suami sy skali , tp sy x sampai ati nak marah2 suami sgt, sbb kesian kat dia..dia pun tersepit di tgh2.. dia xde kepentingan pun kalu sy bg ke x bg,, cume nak jaga ati org je. bg sy ni sume dah x betul. bila sy bersuara ckp xnak bg, diaorang suami isteri lak nak terasa2 ngan sy siap dua2 hentam sy kat sms nak bg duit la nak bank in duit kat aku. sy kate ni bukan soal duit ni soal profesionalism bekerja. bengang sy skrg dah masam2 muke. mintak tolong forumer bg pendapat mcmamne nak menangani masalah ni sbb dah jd besar pasal masing2 marah dengan masing2. sy nak mintak maaf pun x bole sbb hati panas lagipun sy rase sy buat benda yg betul dengan menyuarakan kat dorang berbanding dulu sy just simpan saja (thats why x malu mintak lagi dan lagi dan lagi). sy takut terkantoi sbb tu berssuara skrg sbb kalu dah kantoi cakap ape pun x guna lg. kalu lesen dah kene tarik sape nak menyara keluarga sy yg kebanyakannya sy yg settlekan..

Last edited by drlinda08 on 30-8-2012 05:17 PM

Rate

1

kawan tetap kawan, bisnes tetap bisnes

kalau dah cakap pun still x tau malu, jgn la bagi lagi mc tu. alang2 diorg dah hentam ko kat sms sume tu, teruskan je niat x nak bagi tu. apa sgt pun diorg boleh buat, gebang kat fb ke

kalau diorg cucuk2 laki ko pulak, suruh laki ko bagi alasan yg sama. sampai bila nak tolong org menipu, x berkat hidup woo

btw kalau buat perenggan lagi seronok org baca

oh lagi satu... patut abang ipar dan biras kan
ke salah baca

Bgtau dia mc adalah satu document valid di sisi undang undang. Andai kata terkantoi dia dan awak akan digantung tugas dan lesen. . Jangan salah guna kuasa.. U have yo speak up. Esok kalau kena nak salahkan sapa

private clinic tu milik u atau u bekerja ngan org len?
mende camni xble salah guna kuasa. ur SIL tu cikgu, cikgu nie limit 15 hari je amik mc dr swasta..kalu lebih, mmg akan menjadi isu..
silap ari bln kakak ipar ko akan dipanggil oleh lembaga kesihatan kerajaan utk siasat knp dia amik byk kali mc di swasta.. msti gov pn gtau isu amik mc tipu..

mende nie br je blaku kat aku awal pg tadi. aku mc dr klinik swasta dah 13 hari.. aku dlu ngajar kat tmpt len yg amik mc 10 hari, bila pindah kat kl, amik mc swasta 3 ari lg.. trus kerani maklumkan kalu aku lbh 15 hari ape yg blaku. yg x best tu ble plak kerani wat mulut ckp aku mc kat tmpt lame tu mcm mc palsu (nk kate aku amik mc suke2, mcm kes akak ipar ko), walhal aku mmg sakit. knp aku x gi spital kerajaan? jauh n x sempat ..lgpun aku ms tu bujang n xde org nk tlg bwk aku gi spital yg jauh2.. jd alternatif aku gi swasta..

aku bg pdpt aku tp xtaulah ble pakai ke idak. kalu ko kerja ngan org, ko bgtau kat akak ipar ko tu yg ko punye owner dh bising sbb dia wat spotcheck tgk ade senarai mc tp xde rekod perubatan. ko buatlah muke ala2 risau sbb bg risiko ttg kerja ko. kalu klinik tu ko punye, kelentonglah ckp aritu dh ade kes pegawai gov yg amik mc tipu mcm akak ko, tup2 ko dh dibagi warning akan dtg kalu ade kes camtu lesen ko digantung.. kalu xmau tipu, ckplah ko dh dimaklumkan kalu bg mc tipu kat org yg tak dtg wat rawatan, lesen ko kena gantung.. aku rs mgkn ble cuba jika mahu..

mende2 camni xyahla nk jg ati in law sgt smpaikan kerjaya ko mgkn berlaku masalah satu ari nnti.. gud luck! Last edited by kalangmecek on 30-8-2012 09:20 PM

Follow Us
Alang2 dia lakibini dah sms marah ko tu kan so ko jgn say sorry pun
Ko senyap je jgn reply sms deols..Bukan salah ko
Klau laki ko sendiri dok persoalkan pasal mc  lain kali ko ckp lah ko doktor mesti ada etika kerja klau xnak lesen digantung.. Fullstop.

awan_kelabu posted on 30-8-2012 09:01 PM
ke salah baca

betul2x. abg ipar n biras. sori sy yg silap..

awan_kelabu posted on 30-8-2012 08:58 PM
btw kalau buat perenggan lagi seronok org baca

Dan senang nak faham kan

dr linda kan dr gigi...bila tukar jadi doktor GP ni???

pakwetizzaqyah posted on 30-8-2012 10:24 PM

Hah?
Camana tau dia dentist?

just say no!! xboleh dan bagi alasan..sebenarnya u tak tahu nak bertegas..

agak2 laa kalau na mintak mc. nie kes nak ambil kesempatan ni

wife aku nak mintak mc kat kwn dia yg bukak kinik pun segan .terpaksa tebalkan muka g kinik dia.

bukan apa mc ni bukan leh memain

pakwetizzaqyah posted on 30-8-2012 10:24 PM

dentist pn bleh bg mc.. ingt Dr medical je ke leh bg?

kasihan kan. Org yg tak bersalah pula jd takut, org yang berslah lepas beas melakukan kejahatan danpa ada rasa segan

Ko katakan lah ada new rules... setiap MC harus di tanda tangan pesakit di buku besar yang tersimpan di klinik .

sekali ipar u sedap pijak kpala mmg dia akan sentiasa mengulangi lagi,...jln alternatif terbaik, berterus terang jer keadaan yg sebenar ngan ipar u,...susah payah u tolong, u jugak yg kena,....setengah spesies ipar biras nih kdg2 pon bukan leh percaya sgt,..depan kita bukan manis lagi mulut bercakap,..d belakang kita mulut cam puaka,...huh aku plak yg ter emo lebih,....

sekian kisah ipar aku yg sama spesies ngan ipar biras TT,...

TT bgtau ja kat depa clinic u da kuat kuasa kan polisi ..xleh bg mc klu xdapatkan rawatan...

awan_kelabu posted on 30-8-2012 09:01 PM
ke salah baca

U right!

BIRAS....... not ipar..

p/s: TT ni ada masalah ke bab takrifan dan salasilah keluarga?

oic cekgu pun perangai hampeh ka..memalukan.. TT bkn melayu ka cz xtau istilah biras... Saja tanya...