CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cheezzy

mendekati lelaki lembut (bukan pondan)

hang ni cam demand lebih
hang lebih nampak kekurangan dia sampaikan hang list satu persatu
entahla..aku sayang sgt kat tunang aku sampaikan kalo nak wat list apa yg aku x suka psl dia aku x sampai hati and tak tercapai akal
so bagi aku hang carik ler your mr prefect tu and jangan build up hope dengan someone yg u can't stand
kesian kat dia..lg2 seems like he's a sensitive guy
tapi kalo pikir dia dapat angkat ko ke idak, isnt the thought and what's in his heart that counts?
ade gak llaki yg larat nak angkat pompuan tp hati dia pikir x berbaloi or not even care tuk angkat awak..
xkanlah faktor bole angkat hang menjadi kriteria carik hubbie?can u afford to be picky at this age?

tp bagi aku kalo ko nak dampingi laki ni, ko kena aggresive sikit..
be a doninant among the two of you
sounds kinda odd tp chances are, he's a beta male as opposed to alpha male
so awak kena agi extra effort
show that u care..masak something untuk dia,laugh at his jokes,sms tanya personal things..
kalo dia rsa cam line clear maybe dia akan ajak awak jg gegurl dia
tp kalo lama sgt x make a move,awak try la tya dia suka awak ke tak
no harm in trying..gd luck!

apsal ko asyik takut dia tak cukop jantan? aiyoyo.

ko jangan. lembut2 cikgu kat skolah aku dolu, bini ada 4 okeh.

sila terima beliau seadanya. dan jangan bandingkan dengan ex2 ko yang dah lepas. bukan bagos pun diorang tuh. kalau bagos, takdenya jadi ex.

My comment...

1. suara kecik xper..yg penting ego boleh dikawal..watpe sore kasar besar ego besar..otak kt lutut..haha..

2. kalow nafsu amarah die boleh dikawal..watpe nk emo bagai hon2 orang !
    (saya pon xske hon org..sbb one day t.. sya juga mlkukan kesilapan jln raya)
    datz why la lelaki dilahirkan dengan satu nafsu shaja..xsemua lelaki boleh kawal amarah..

3. ok wat men gym dr bersukan tp xsehebat mana.. cube tnya tgok muscle die.. tnya die da men dumbbell bape pound ?? 15?? 20?? 25 ?? ( i seniri da decide men gym better than men futsal..u men futsal pon bkan lei sampe wakil kbngsaan pon.. bek men gym..lei tayang kat orang i,m body builder..ketak2 mcam jacob twilite gitue..LOL)

4. mostly lelaki ni jenis str8 to de point..xnak la simpan2.. sembur jujur bagai je..senang.. nak cri Mr/Miss Right nie tuk frever and   ever.. kena share evrthing..( bukan wat bf/gf)

5. maybe envy keje die kena smart2.. da jdi habit laa..ok wat..more confident biler u kuar ngan dia..  lelaki nie kalow jenis asik berlengging jer kt umah,,suar pendek..sleeveless..mang la xde bau !! so xpelik xde bau pada badan dia..

6. xde sape pon ske perokok..sya seniri perokok nk benti bile kawen..syg kat wife n anak2 t.

7. more work than action ! jgn asik bercakap jer..tp kosong..
    (maybe u kena cari hobi die..smtink will intrest him..mesti ade..guuud LUCK ! )

8. membaca jambatan ilmu.. ( kalow xmembaca..uols xlei nk borak pasal current issue..gossip..t die blurr plak..cuber la cari ape yg si dia minat membace,,)

gud LUCK !

CariMalay posted on 17-10-2012 03:14 PM
Haaaaa.. Ok la tu. Banyak yg perfect walaupun lembut. Ade rumah, pembersih.
Cuma lembut je. Aku ras ...

khenn??
pefek la tue..

jus one thing make me wonder ??
kalow pefek nape 35 masih xkawen??

OMG !! he gay or what??

R.A.M.A_mirror posted on 28-10-2012 04:03 AM
khenn??
pefek la tue..

of course la he is gay!....tp...tt risau patut ke die mendekati laki gay aka lembut...

jgn la nak tipu ckp lembut tp x suke laki kan...melainkan lelaki tu lemau..kalau lemau, itu jenis slow...haha

so, kepada TT, dekati la laki tersebut dan berikanlah sepenuh kasih sayang kepadanya...semoga berjaya

korang...
kami sudah selamat declared last week.
sbb dia berani jumpa my parents so aku yakin dia betol2 serius.

aku share prob ni sebab btol taktau nak handle lelaki gini. 1st time dpt (so called) pakwe gini. tp memang betol la kata korang. dia memang hati lembut. pastu baik sangat2. tiap kali jumpa tak pernah bagi hadiah wpun hanya coklat.

aku pun taknak ubah apa2 dan terima dia seadanya wpun awal ni masih rasa tak selesa. tapi insyallah ok kot. sebab parents aku pun happy jer dgn dia.

doakan jer la hubungan ni sampai ke jinjang pelamin yer.

thanks korang.

Follow Us
AppropriateNick posted on 29-10-2012 12:36 PM
of course la he is gay!....tp...tt risau patut ke die mendekati laki gay aka lembut...

jgn la n ...

aish ko ni nik.
bukan gay ler. aku rasa tak kot.
dia baru break 2 tahun lepas.
mungkin dia bz takde masa nak couple.

R.A.M.A_mirror posted on 28-10-2012 04:03 AM
khenn??
pefek la tue..

gay lagi...
bukan ler

R.A.M.A_mirror posted on 28-10-2012 04:00 AM
My comment...

1. suara kecik xper..yg penting ego boleh dikawal..watpe sore kasar besar ego bes ...

thanks rama-rama

oh, kiranya memang ada la yer lelaki gini. tu la aku cuba nak terima.
dia memang tak merokok pun. tempoyak pun tak makan.
motosikal pun tak reti bawak.

cepat2 la berhenti habit merokok mu itu.
nanti dah ketagih, payah nak buang.

AppropriateNick posted on 29-10-2012 12:36 PM

jgn la n ...

Berdasarkan avatar kau, aku rasa kau sendiri yang gay kot letak gambar lelaki separuh bogel siap nampak bulu2 lebat kat bawah tu
Kalau kau tak tahu apa tu maksud lelaki lembut, meh aku terangkan :

1. lelaki lembut ada banyak jenis, ada yg lembut akibat terikut ikut tapi bukan gay, ada yg lembut tapi gay.

a) lelaki lembut terikut2 ni biasa nya persekitarannya banyak perempuan daripada lelaki. Contoh, ayah dia jarang2 ada kat rumah akibat faktor kerja. Kalau balik pun pukul 12 malam. Abang dia pulak sibuk duduk kat asrama atau langsung takde abang. Akibatnya, hampir 24 jam dia duduk dengan kaum2 hawa seperti ibu dia, kakak dia, adik perempuan dia.

Jadi disebabkan dia jarang2 berbual dengan orang lelaki, dia pun akan terikut2 dengan kawan2 persekitaran dia, contoh macam memasak, duduk macam perempuan, cara percakapan seorang perempuan, cara pergerakan fizikal seorang perempuan.

Sebab tu peranan keluarga paling penting kalau taknak melahirkan generasi lembut tapi bukan gay. Sebab tu orang2 macam chef wan atau chef ismael tu lembut, tapi dia bukan gay. Buktinya, chef wan tu sudah pun berkahwin dua kali dan dia bukan berkahwin dengan pondan, tapi dia berkahwin dengan wanita sejati.

b) lembut tapi gay. Ramai yg tak tahu sebenarnya Kebanyakkan lelaki lembut ni banyak yg bukan gay. Tapi masih ada yg gay. Ibarat 1 dalam 10. Lembut ni biasanya dia cuma terikut2 dengan faktor persekitaran. Lelaki lembut gay ni biasanya terikut2 dengan kawan perempuan sekelilingnya, bila ada yg tanya pada lelaki tu" hensem tak lelaki tu?" atau "Wow, hensem nya lelaki tu" akhirnya lelaki lembut yg bukan gay tu pun  akan jadi gay satu hari nanti.

2. Maksud gay. Gay biasanya jarang2 lembut. Gay biasanya lelaki sejati, selalu pergi gym supaya lebih nampak menarik dan dapat memikat lelaki lain. Biasanya gay ni badan tegap, selalu berkemas atau hensem. Kalau nak bezakan lelaki gay ni kita tengok pakaian dia.

Trend fashion lelaki gay ni biasanya berbaju kolar bentuk ' V ' lepas tu ketat lengan pendek bagi menampakkan otot2 mereka, kalau lelaki normal orang akan pakai baju berkolar ' U '. Tapi ada jugak lelaki normal yg pakai baju v,tapi bukan gay.

Definisi suka kaum sejenis ni sebenarnya pemikiran kita atau faktor persekitaran, bukan kecacatan sejak lahir.  Kalau kita nampak lelaki tu mengghairahkan kita, maknanya kita akan tergolong dalam golongan gay. Kalau kita fikirkan perempuan tu mengghairahkan kita, maknanya kita akan jadi manusia normal.

3. Pondan. Ramai yg keliru antara pondan dengan lelaki lembut! Akibat pondan nilah rosak pemikiran masyarakat terhadap lelaki lembut yg bukan gay.

Lelaki pondan ni adalah seorang lelaki yg nak jadi 100% perempuan, dia nak ada payudara besar, rambut panjang, nak tiru suara perempuan, kalau boleh halkum sekali dia nak buang, kalau boleh lagi, batang dia nak buang.

Jadi oleh kerana dia nak jadi 100% perempuan, dia pun akan berhawa nafsu terhadap lelaki. Sebab kalau tak berhawa nafsu lelaki tu bukanlah perempuan, maknanya dia tak jadi 100% perempuan.

Lain dengan lelaki lembut yg terikut2 dengan faktor persekitaran atau berkawan dengan orang perempuan,  lelaki pondan Ni tak terikut dengan faktor persekitaran, tapi cara dia berfikir nak jadi perempuan, mungkin perempuan tu di mata mereka adalah comel, cantik atau saja suka2.

Pape pun hormat sesama manusia itu penting

cheezzy posted on 30-10-2012 09:09 AM
gay lagi...
bukan ler

hope so..hehe..

cheezzy posted on 30-10-2012 09:12 AM
thanks rama-rama

oh, kiranya memang ada la yer lelaki gini. tu la aku cuba nak terima.

yup..
ade jer laki camni..
oo?? xreti bawak motor??
no worries..kawan i yg hebat2 jantan2 men futsal bagai pon xreti bwak mtor n beskal..
de reasaon so easy.. parentz xbg..no 100% safe kan..

yeah !! i harus cuba  stop it !

CariMalay posted on 30-10-2012 02:07 PM
Berdasarkan avatar kau, aku rasa kau sendiri yang gay kot letak gambar lelaki separuh bogel siap n ...

aah.. nampak avvy pon da nampak gay !!

ha !! agak2 la brader/ sista..
ur word pon macam ade xbetol jer ! haha..

"Maksud gay. Gay biasanya jarang2 lembut. Gay biasanya lelaki sejati, selalu pergi gym supaya lebih nampak menarik dan dapat memikat lelaki lain. Biasanya gay ni badan tegap, selalu berkemas atau hensem. Kalau nak bezakan lelaki gay ni kita tengok pakaian dia.

Trend fashion lelaki gay ni biasanya berbaju kolar bentuk ' V ' lepas tu ketat lengan pendek bagi menampakkan otot2 mereka, kalau lelaki normal orang akan pakai baju berkolar ' U '. Tapi ada jugak lelaki normal yg pakai baju v,tapi bukan gay.
"

i akui mang slalu men gym..nak tough seket,,de reason jus xnak muke jambu tp badan keping jer!!
so i need to bulid some muscle..sbab i dengar gugurlz msia ni xske muke jambu ! huhu..
dowang nak badan tough seket..xnak muke jambu2 !
i quite understand la yg mostly gugurlz nie xske muke jambu smua..sbbnye die pon xsejambu jejantan jambu tue..
rase malu la nk kua besama..its my exprnce laa..
datz why la ade gugurlz suke laki mamak cam remy ishak la..rmbot kusut masai macam farid kamil la..

i ade je slalu bacer blog2 gugurlz yg ktuk xske jambu bagai smua..tp yg mostly gugurlz yg kutuk tu  smua ade kkurangan mereka rupenya..gemok laa..mke xptih laa..
ikot taste masing2 laa..huhu..

trend fesyen V neck nie jgn la nk uar2 kan agi..wat malu jer..ritue ade gov gtaw psal V neck nie..
teruk kena bahan ngan publics !! player2 star football smua ade pake V neck ! u nk cakap gay ker??
fesyen jer..u jgn salah ertikan !

R.A.M.A_mirror posted on 30-10-2012 10:07 PM
aah.. nampak avvy pon da nampak gay !!

ha !! agak2 la brader/ sista..

aiks...kuat sentap=kriteria seorang gay..

kalau takat luaran jek bro..xsemestinya ko tu straight...ramai jek kwn aku..dah kawin beranak pinak.tibe2 jmpa laki...masa ni bini dah mlas nak amik jaga pasal die..masa tu, boleh tersenget gak bro..tp...kwn aku yg lembut..konpem semua gay atau bi curious

cheezzy posted on 30-10-2012 09:08 AM
aish ko ni nik.
bukan gay ler. aku rasa tak kot.
dia baru break 2 tahun lepas.

senang jek..ko tgk mata die bile kuar..die pandang laki ke perempuan...

Berdasarkan avatar kau, aku rasa kau sendiri yang gay kot letak gambar lelaki separuh bogel siap n ...

ko ni laki ke perempuan sibuk nk ckp hal laki

putera_zargus posted on 30-10-2012 08:39 PM
Pape pun hormat sesama manusia itu penting

yup. kena hormat. dia paling pantang orang kasar.
thanks putera

panjang lebar cari bagi info psl golongan gay.
thanks yer cari

kenapa thread saya jadi thread gay

jangan gaduh-gaduh yer kawan-kawan