CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 54555|Reply: 649

[Jenayah] Syed Mokhtar monopoli keperluan kita seharian....

MP Umno dakwa Syed Mokhtar monopoli semua perniagaan
  • Nigel Aw
  • 5:44PM Okt 23 2012

Datuk Bung Mokthar Radin (BN-Kinabatangan) hari ini menjadikan jutawan Tan Sri Syed Mokhtar Al-Bukhary sebagai sasaran kritikannya kerana didakwa memonopoli semua jenis perniagaan.
Syed Mokhtar akan menjadikan syarikat yang dirintisnya untuk menjalankan apa saya perniagaan yang wujud di dunia ini, dakwanya.

Jutawan itu menjalankan perniagaan di laut, di darat dan juga di udara, katanya ketika dalam satu sesi perbahasan di Dewan Rakyat.

Malah, Syed Mokhtar juga akan menjalankan perniagaan di kubur jika beliau boleh berbuat demikian, kata Bung Mokhtar lagi.

Last edited by slippergombak on 23-10-2012 11:48 PM

so what ?? jeles ??

transkripsi posted on 23-10-2012 11:26 PM
so what ?? jeles ??

bukan jeles... anti monopoly.....

org lain nak hidup gak.. kalu tak nak bagi cina.. bangi laa bansga melayu yg lain.. naik sama2... bukan semua benda monopoly dek arab sorang neh jerk...

leh pikir tak....

usaha untuk memastikan dapat kerusi penggal akan datang

transkripsi posted on 23-10-2012 11:26 PM
so what ?? jeles ??

huhu...saya ucapkan tahniah kpd ketuanan melayu mcm ko yg bangga dgn kejayaan DEB yg janji 30% kekayaan ekonomi melayu tercapai...taniah...

between, berapa % ko dapat drp 30% tu?

slippergombak posted on 23-10-2012 11:32 PM
bukan jeles... anti monopoly.....

org lain nak hidup gak.. kalu tak nak bagi cina.. bangi laa b ...

kamu patut mengucap taniah kpd si ketuanan melayu tu...dia bangga pasal "melayu" dah berjaya walaupun mungkin dia tetap tiap hari meroyan harga gula, beras, petrol makin naik.,..janji ada nama "melayu" (syed mokhtar melayu ke? kekeke) jadi jutawan...

Follow Us
bangun pagi nak minum pagi buat air kopi, masuk gula - gula sapa punya...??
pastuh nak makan roti bakar, pakai roti gardenia... -  roti gardenia sapa punya...???
masuk dalam pembakar roti... pakai letrik... - letrik amik dari IPP - IPP sapa punya...??
dah siap2 nak gi keje, beli moto modenas - modenas sapa punya...??
parking moto kat MRT, malas nak berhujan panas... - MRT sapa punya...??
tgh hari nak makan nasi - beras sapa punya....??
balik ke rumah petang balik keje... berehat sekejap, nak kuar gi shooping barang... naik keta proton.. - proton sapa punya..??
hidup insuran kereta pakai insuran Uniasia.... - Uniasia sapa punya....??
hujung minggu nak balik kampung... utus surat kat mak ayah di kampung... jilat2 setem hantar ikut POS... - pos sapa punya...??
nak balik kampung naik ketapi laa... naik KTMB... KTMB akan datang diserah pada sapa..??
sampai johor.. melawat port tanjung pelepas.... port tanjung pelepas sapa punya...??

jadi jawapannya...??? Last edited by slippergombak on 23-10-2012 11:46 PM

...betul, sampai  nak bawak masuk dildo pun kena pakai business dia....

cmf_herrhughie posted on 23-10-2012 11:41 PM
kamu patut mengucap taniah kpd si ketuanan melayu tu...dia bangga pasal "melayu" dah berjaya walau ...

aku bukan jeles.... bukan dengki.... apatah lagik iri hati....

maybe bila bukak citer syed baukari nih... pencacai UMNO akan cop sebagai anti melayu pada aku.... hakikatnya.. mereka buta hati dan perasaaan... ini worang monopoli segala perkhidmatan dan penggunaan dalam neagra ini.... sekarang dah macam negara nih milik dia sepenuhnya.....

aku cakap berkali... kalu dengki kat dia.... org lain nak hidup gak.. kalau tak nak bagi cina sebab katanya anti melayu.. bagi laa melayu lain pun nak kaya juga..... semua harta kerajaan serah kat dia atas nama penswastaan.....

cmf_herrhughie posted on 23-10-2012 11:38 PM
huhu...saya ucapkan tahniah kpd ketuanan melayu mcm ko yg bangga dgn kejayaan DEB yg janji 30% kek ...

DEB 100% dapat kat pak arab neh.....

pyropura posted on 23-10-2012 11:42 PM
...betul, sampai  nak bawak masuk dildo pun kena pakai business dia....

seharian kehidupan ko takleh lari dari dia.....

kalu tetiba dia sendiri bangkrup... apa jadi rakyat malaysia...??

slippergombak posted on 23-10-2012 11:45 PM
aku bukan jeles.... bukan dengki.... apatah lagik iri hati....

maybe bila bukak citer syed bau ...

bagi saya, saya tetap akan mengucapkan taniah kpd dia, janji ketuanan melayu happy...kalau tak, nanti dia ingat u iri hati kat bangsa dia...mentaliti dia telah programmed mcm ni oleh UMNO selama ni la...apa nak buat..

u just tell him, " i am proud of him too, DEB tu konsep yg amat murni, satu hari kelak kamu akan dapat share projek dgn Syed Bukhari tu juga, pasal setiap melayu dapat kek dlm 30% DEB...taniah, tumpang gembira..."

slippergombak posted on 23-10-2012 11:46 PM
DEB 100% dapat kat pak arab neh.....

tak, nama islam, dah di"melayu"kan..janji ada ketuanan feel...itulah yg penting...janganlah potong stim mereka la..

cmf_herrhughie posted on 23-10-2012 11:50 PM
bagi saya, saya tetap akan mengucapkan taniah kpd dia, janji ketuanan melayu happy...kalau tak, na ...

syed al bukhari nih ada buat yayasan.. bantu org susah dan meskin... rata2 pelajar2 meskin bawah yayasan dia dari negara2 afrika.. arob2 meskin... malaysia tak nampak pung....

slippergombak posted on 23-10-2012 11:49 PM
seharian kehidupan ko takleh lari dari dia.....

kalu tetiba dia sendiri bangkrup... apa jadi ra ...

...aku dah mula buang sedikit demi sedikit produk dia, bermula dari Gardenia, Uni-Asia, Gula Prai, ....

Bung Mokhtar ni lulusan universiti mana ek? Bercakap mcm taraf pakcik2 kat kedai kopi jer..Kesiannya negara ada wakil rakyat mcmni..

slippergombak posted on 23-10-2012 11:52 PM
syed al bukhari nih ada buat yayasan.. bantu org susah dan meskin... rata2 pelajar2 meskin bawah y ...

tulah menunjukkan Syed Mokhtar suci murni ma...siapa kata "melayu" tak kaya, tak mampu bantu org lain....Syed Mokhtar tu menunjukkan kpd dunia bhw ketuanan2 melayu di malaysia semua kaya raya under DEB ma...u tak yah risau..nanti dikatakan iri hati pula...

melinda_kerr posted on 23-10-2012 11:54 PM
Bung Mokhtar ni lulusan universiti mana ek? Bercakap mcm taraf pakcik2 kat kedai kopi jer..Kesiannya ...

wakil rakyat UMNO BARISAN NASIONAL..

cmf_herrhughie posted on 23-10-2012 11:55 PM
tulah menunjukkan Syed Mokhtar suci murni ma...siapa kata "melayu" tak kaya, tak mampu bantu org l ...

Bila akal mereka di bodohkan UMNO pertahankan melayu... UMNO junjung melayu... sedang diri sendiri tak sedar diri hidup macam merempat.... takat makan pakai cukup2 makan jerk.... yg kaya yg dok atas tuh.... sedang dia... siang malam keje... masih tak sedar diri...

KEH KEH KEH...

aik.. kata tak asobiyah lah bagai.. apehal bangkit isu pak arab ka.. melayu ka.. yang penting dia ISLAM
buat apa pandang BANGSA dia.. pandang lah AGAMA dia.

hamboii.. kemain lagi melaungkan Islam tak pandang bangsa; tapi dalam hal ni kemain korang meroyan pasal bangsa sampai lupa agama dia