CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jazaa

UNTUK WANITA SAHAJA: JOM KURUSKAN BADAN

izza_sukeri posted on 10-2-2013 01:14 PM
diorang jenis ngap-ngap jer ni...x kisah pun badan nk pergi keberapa xxxx....sy pun takut kalau jadi ...

54Kg?.....tinggi izza berapa lak?...
Akak tinggi 4 kaki 11, berat 53kg, rasa dah berat sgt ni....(akak timbang dengan dosa sekali(....

jazaa posted on 10-2-2013 01:47 PM
54Kg?.....tinggi izza berapa lak?...
Akak tinggi 4 kaki 11, berat 53kg, rasa dah berat sgt ni.... ...

x pandai la nak bagi pakai kaki....yang tahu 153cm.....rasanya dh ok kot ni....xlah xx sangat..pakai baju pun saiz L...kalau nak longgar-longgar...kalau nk fit pakai saiz M pun boleh lagi...

4 kaki 11 tu bersamaan berapa cm...?? Last edited by izza_sukeri on 10-2-2013 01:53 PM

izza_sukeri posted on 10-2-2013 01:52 PM
x pandai la nak bagi pakai kaki....yang tahu 153cm.....rasanya dh ok kot ni....xlah xx sangat..p ...

1.49m kot.....

nafsu  makan kuat sgt.kdg2 xnak diet..aku kwn n satu umah dulu dgn kwn badan beso..serius aku ckp eh..seminggu kumpul lah botol minuman gas dia.mlambak.pg kedai..jajan dia beli mcm2.bg aku bukan takdir,owh..aku dah takdir gemuk,so pasrah.tp sbenarnya usaha.aku lps bsalin gemuk.aku rasa kalo aku ikut tekak,mls usaha,mls senam..xmustahil aku jd mcm sedara2 aku yg badan beso.yg penting semangat.laki ku badan berksi lps kawin,tp u suruh kurus,n skrg dia leh buktikan walau family dia bny gemuk..tp dia x.

ni pandangan peribadi aku..mmg boleh ckp xkisah gemuk.yg ptg sihat.jgn pakai ckp tu.coz nak tahu xkisah gemuk ke x.tunggu tua.mcm MIL aku..dia sdiri segan umur dah tua,nak solat xlarat,bangun xlarat.coz kaki xmampu tampung badan.penyakit lain xda,cuma badan beso.dia sdiri malu pada nenek aku yg berumur tp badan masih kuat.pandangan aku,bila nak buat pape ,kita kena pikir 'adakahaku penti gkan diri sendiri?' banyangkan dah tua,xlarat itu ini.org nak pg jalan,tp kita xboleh ikut psl xlarat.xpun gemuk pastu berpenyakit.org atau anak2 terpaksa jaga kita,akib salah kita sendiri yg pentingkan diri,tekak sdiri.xke rasa bsalah??aku bg tarbiyah gini lah..hingga suami aku bterima kasih.rajin bsukan,bsenam skrg.

aku dari hujung bulan 12 tahun lepas sampai skrg tgh exerscise....mula2 aku  tak diet pun...

aku exercise  dalam bilik je..sebab takde sport shoe

berat aku tak berapa nak turun...tapi inch memang nampak lak kurang

minggu lepas aku ukurr kat perut 32.5 inch dulu 34..

punggung lak 38.2 dulu 40 inch..

tak banyak mana kut kurang tapi ade gk la kurung dari aku timbang berat aku...sakit hati je.

dah lama tak letak photo kat cari ....terkial-kial lak rasa..

ni kata-kat semangat untuk yg tgh usaha nak turun kan berat badan...

Follow Us
jazaa posted on 8-11-2012 02:53 PM
Wah....panjangnya karangan....sepanjang usus besor perut pasu tu.....sbb tu susah nak kurus.....{: ...

Jazaa... Same style with me... Now makan nasik 3 sudu jer sepinggan. Banyak kan lauk.  Sayur mentah. Pastu sup banyak.
Pal bila I makan nasik, my nasik berenang lah.

This way  cepat turun inches and berat.  

orkit posted on 1-3-2013 03:30 PM

ni kata-kat semangat untuk yg tgh u ...

Hhahahahahha I like this very much.
Ingat nak re post kat fb.. Tapi takut Ada lak yg otak kuning.

lilo2012 posted on 1-3-2013 11:59 PM
Jazaa... Same style with me... Now makan nasik 3 sudu jer sepinggan. Banyak kan lauk.  Sayur men ...

Yup.....

Nasi berenang kan lilo....satu petua yang bagus ni....nanti akak nak cuba petua ni le pulak....
kekadang akak bantai bihun....buat bihun sup ke...bihun goreng ke....janji bukan nasik....

lilo2012 posted on 1-3-2013 11:59 PM
Jazaa... Same style with me... Now makan nasik 3 sudu jer sepinggan. Banyak kan lauk.  Sayur men ...

ye ke..... me boleh je diet.... tp xboleh diet nasi...
itu je yg paling berat......
tp kalo nasi 3sudu lauk sayur banyak... wah menggunung pinggan dengan lauk tu..
penah buat.. macik kat kedai pelik je....

orkit posted on 1-3-2013 03:30 PM

ni kata-kat semangat untuk yg tgh u ...

camno la letak pic ni..sy buat masih tak berjaya lagi...

tensionnya berat naik mendadak ni lepas kawin... baru 2 bulan kawin berat dah naik 5 kg.. xsuka xsuka... nak makan ubat kurus bagai takut nanti terpregnant plak... di telan mati emak di luah mati bapa...   

with the right food. insyaAllah tak susah.

four_five posted on 1-8-2013 03:31 PM
tensionnya berat naik mendadak ni lepas kawin... baru 2 bulan kawin berat dah naik 5 kg.. xsuka xsuk ...

biasalah...atas bwah bersantap....

munchkin posted on 1-8-2013 07:03 PM
with the right food. insyaAllah tak susah.

ksn munchkin.....akak skrg tengah gigih mkn buah & sayur lebih....nasi kurangkn...rasa lebih bertenaga...  .klu mkn nasi byk...cepat je nak tidur, tak kira siang ke mlm

jazaa posted on 1-8-2013 08:18 PM
ksn munchkin.....akak skrg tengah gigih mkn buah & sayur lebih....nasi kurangkn...rasa lebih berte ...

kak, boleh makan nasi. tapi pilih beras. jangan makan white rice. makan basmathi or brown rice. sebab takut kalau kita "berlapar"/kurangkan makanan, nanti kalau kita makan cam biasa, badan kita akan simpan.

maybe diorang yang bersaiz XXXXXL ni dah selesa dengan keadaan diorang or takde orang nak tegur or diorang tak perasan diorang gemuk??
time study dulu aku penah gemuk berat 70kg.tapi aku tak sedar aku dah terlalu gemuk sebab aku bukan jenis monitor berat/saiz baju seluar.aku tersedar pun sebab bapak aku tegur aku nampak mengah sebab gemuk sangat.aku pun terus control makan.kalo tak sebelum tu hampir tiap2 malam aku makan nasi lemak sedap..huhuhu

munchkin posted on 1-8-2013 11:12 PM
kak, boleh makan nasi. tapi pilih beras. jangan makan white rice. makan basmathi or brown rice. se ...

iyalah munchkin......akak guns beras herba ponni....klu beli beras biasa, naik mencanak2 jarum penimbang.....

jazaa posted on 2-8-2013 08:45 PM
iyalah munchkin......akak guns beras herba ponni....klu beli beras biasa, naik mencanak2 jarum pen ...

hehehe...tak pernah cuba herba ponni ni. saya dulu makan basmathi. pastu makan beras bario.

Topik yg sgt best utk diborakkan.. komen dulu baru beklog..