CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ina_na

[Gifts & Stationaries] PROMOSI RUMPAI LAUT 100G GRED 3A VIOLET RM5 DAN GRED 4A GREEN RM10+POS LAJU RM6

Close [Copy link]
memakai ke memakan?

tgk kulit kawan iols nampak beza dia amal benda ni..kulit dia xkering n nampak mcm bersih sket dari biasa...

elok utk sesiapa yg ada masalah keguguran rambut...mlm2 sapu kat kulit kepala n rambut.....bawa tidur,
pagi2 esok cuci......memang membantu kurangkan rambut gugur, rajin dgn tak rajin jer......mcm aku la tuh...

aku mkn rumpai laut sbb nk kurangkan keguguran rambut..
bg aku x nampak pn perubahan kt rambut tu...atau sikit sgt..sampai aku x perasan..

tp hasilnya kulit jd lembut,licin, bau badan pn kurang....
tp aku dh nk stop dh..sbb aset aku yg atas smkin ranum..huhuh...
maluu wei....aku dh mkn dlm 3 bln

mmg bgs tuk keguguran rambut n kelumumur kat kepala tp aku mls nak menyapu kat kepala sendiri...aku letak kat kepala suami aku jer...ok lar aku ari nie blk kg coz esk adik aku kawin...mlm td br lps siapkan 1000 bekas dadih tp aku tukar dadih kepd agar2 seaweed...lenguh sungguh...aku guna stok baru sampai gred AAA...arap2 dia org suka lar...lengoh pinggang aku nie...selamat berseaweed...n selamat bercantik2...

mak mentua ada bagi 1bungkus.belum rebus lagi.
hari tu ada pakai mak mentua punya, tak makan..buat masker aje.
kesan? rasa segar je muka.seaweed sejuk2 dari peti ais,tempek ke muka. bila kering, muka rasa tegang. pastu bilas muka dgn air suam.

Follow Us
sya pun dh mkn...siap bl utk ayah sekali
dh 2 minggu sya mkn n wat mask...mmg terbaik
yg paling sya perasan kulit jd lembab je...
skrg kwn n akak pun dh cuba jugak...hasilnya memang bagus
kena teruskan utk nmpk kesan yg lain lak

kadang2 malas nak tepek sebelum tdo. so pagi2 pas solat subuh tepek kat muke. rase halus kulit.

mmg bagus..nk lagi cepat ambik dengan vit C..tapi sejak awal2 consume rumpai laut ni mmg yang paling ketara kulit jd lembab la. Sebab tu sampai sekarang teruskan juga makan, walaupun kadang2 malas tahap cipan. Hari tu try yang purple..mak ai..tak tahan dengan bau dia..Bila mkn ada pening2 sikit. Terus buat masker je. Tapi perasan bila buat masker yg purple ni..jerawat cepat kecut.

julia5094 posted on 28-12-2012 05:37 PM
mmg bagus..nk lagi cepat ambik dengan vit C..tapi sejak awal2 consume rumpai laut ni mmg yang paling ...

sis yg purple ni mmg bau hanyir sikit kerr...ada kwn bagi ..hanyir bau nya...sb sy makan sy warna kuning x rasa pe pun...tawar jerr...cm agar2....tp kan sy makan yg kuning tu pun ada rasa pening2 sikit napa ek...

nak tanye, bile dh rebus and letak dlm fridge, berapa lama kite bole simpan? ade satu bekas lagi, masak dah lebih 2 bulan, tapi tak mkn  lagi. still bole makan ke?

blueiris76 posted on 29-12-2012 01:31 AM
nak tanye, bile dh rebus and letak dlm fridge, berapa lama kite bole simpan? ade satu bekas lagi, ma ...

kenapa dah masak x mkn..
kalau simpan 2-3bln dlm bekas bertutup kemas dlm peti ais.. masih elok..
kalau x ada perubahan ala2 basi.. selamat utk dimakan..

kesan sampingan utk yg baru try.. memang akan ada rasa pening2 sikit,
ada yg rasa ngantuk, ada yg kluar ruam...
kesan tu utk tempoh tertentu aje diawal pengambilan..
setiap org berlainan kesan sampingannya...

testimoni pak mentua yg ada darah tinggi
baru pergi check up,
alhamdulillah setelah taat mengamalkan rumpai ni selama 4 bulan,
dgn izin allah bp nya dah stabil...
malah berat badannya x meningkat..

saya baru makan 3 minggu yg warna purple.  Mula2 masak tu...kembang tekak sebab bau hanyir.  tapi bila dah lama simpan kat peti ais..dah ilang baru hanyir tu...baru daun pandan lak (saya rendam & rebus dgn daun pandan).  Mula2 makan badan punyalah lemah..saya makan sekali dgn vit C 1000mg tu.  Mmg kuat kencing & kulit semakin lembab cantik...

mana bukti ia ada collagen???

apasal kena makan dengan vitamin c...kalau si rumpai sudah ada bnyk khasiat kenapa  nak makan dengan vitamin c...or sebab seller pun jual vitamin c ke...biasalah taktik mcm combo meal gituuuewww....

sumber vitamin yg terbaik ialah dari sumber yg neutral Last edited by mat_jenin on 29-12-2012 01:28 PM

adakah testimoni boleh menunjukkan keberkesanan produk???

ingat tiada testimoni menipu ke mcm karangan sesiapa pun boleh tulis

ina_na posted on 28-12-2012 09:12 AM
mmg bgs tuk keguguran rambut n kelumumur kat kepala tp aku mls nak menyapu kat kepala sendiri...aku  ...
  1. .aku guna stok baru sampai gred AAA...arap2 dia org suka lar...lengoh pinggang aku nie...selamat berseaweed...n selamat bercantik2...
Copy the Code
ada beberapa info yg misleading dalam thread ini (jika sudah ada bukti baru saya rasa ok)....saya mahu kamu sebagai pembuka thread jelaskan

wajarkah rumpai laut dikatakan aka collagen sedangkan adakah benar ia mengandungi collagen ???...kalau kamu mahu mempertahankan ia ada collagen minta kamu buktikan atau memberi sumber yg sahih??

adakah kita sebagai pengguna suka fakta yg tidak sahih hidup sehat dalam pasaran untuk kepentingan pihak tertentu mengaut keuntungan??adakah kamu sebagai pengguna suka kena tipu???

betulkah ada gred AAA???

mat_jenin posted on 29-12-2012 01:25 PM
ada beberapa info yg misleading dalam thread ini (jika sudah ada bukti baru saya rasa ok)....saya  ...

rumpai laut memang tak ada gred. yang membezakan ialah warna ungu dan putih kerana dua proses pengeringan yang berbeza. satu dikeringkan dengan kaedah angin. satu lagi melalui kaedah sundried. gred2 ni semua hanyalaha rekaan semata.

tapi dlm rumpai laut mmg ada kandungan kolagen. yang salah ialah ia dipanggil ibu collagen oleh seller demi melariskan jualan. collagen is collagen, seaweed is seaweed. dua benda yg berlainan tapi dipusing-pusing supaya nampak hebat. jual dgn harga RM35/100gram. kayaaaa! padahal kalau beli kat pasar sabah, RM5/kilo boleh dapat.