CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: True-X

CERITA2 best & kurang best KENDURI KAWEN

kena baling beras dan kena maki hamun dgn nenek pengantin lelaki..harkhh ptuiii..sampai mati pon aku tak ampunkan ko nenek kerepot!!!

Yg tak boleh lupa ada 3:

1. Kenduri kahwin member kat batu pahat. Beriani gam dia marvellous sungguh. Dah lebih sepuluh tahun tapi tak jumpa beriani se best tu lagi.Kemudian duduk plak sebelah makcik yg membebel kata anak lelaki dia dah bertunang. Dia tak puashati sebab pihak pompuan mintak belas2 ribu sebab yg pompuan tu dah habis master.

2.Dari KL  Pi kenduri member kat Perak (dah sempadan penang nun). Dah lah jalan jauh dan lapar, sampai2 tengok macam tak kenduri pun. Kitaorang pergi berempat dlm 1 kereta. Utk empat orang ni, lauk ikan sekor, dan ada lah kuah2 balance kongsi ramai2. Last 2 aku makan buah saje. Insaf aku melihat & mengalaminya.{:4_189:}

3. Masa aku kahwin belah isteri, ada opah yg dah tua/nyanuk datang merenjis air dgn banyaknya kata aku dan isteri masa bersanding. Sib baik ada orang datang tarik opah tu.
Kalau tidak mau berenang aku kat atas pelamin tu

Rate

1

Aku kalau pegi kenduri kawen aku sangat bersemangat untuk mengumpul goodies beg / doorgift. Kalau x dapat selagi boleh aku akan cuba untuk mendapatkannya. Kalau susah sangat nak dapat n xdapat2 aku akan dengan tak malu pergi kat tuan umah n cakap encik/makcik/akak/adik/tuan/puan.... saya nak doorgift buleh? Kehhhh..fadan mukoszzz..sapa suruh kedek sangat nak bagi.

lepas tu aku bkn ambil utk aku saja. Aku akan ambil untuk orang2 yg turut bersamaku jua la. Kalau aku pi dengan aunty aku aku amik untuk dia sekali or kalau pi dengan bf aku aku amik untuk dia sekali. Tak aci la bagi 1 rumah 1 doorgift..x best ok

Makanan paling best aku pernah makan masa kenduri ialah masa abg bf aku kawen iaitu daging masak hitam n minum teh ais..perghhh dah la pekat n cukup rasa macam kedai mamak buat teh ais tu. Then kazen aku pon sedap gak makanan dia iaitu daging hitam dan kawan opis aku kawen dia amik katerrer ape tah lupa. Mmg sangat sedap. Dok dgr ramai org dok puji sedap sedap sedap sampai mak dia pon cakap kat kitorg depa kata sedap btoi ka? Aku pon cakap haah..mmg sedap.. Yaka..alhamdulillah...

Pastu kenduri kazen aku yg sorg lg tu x best sikit sbb aku kena buat kerja..aku xsuka buat kerja time kenduri..Aku suka vouge2 je pada hari tersebut. Tapi pada hari tersebut aku kena cuci pinggan ok. Pakai glams2 kena cuci pinggan..xsuka.... Dah la jadi pengapit...tp kena cuci pinggan...tapi xpala...benda dah berlaku. Thats y aku harap isok ni kalau aku kawen aku xmau org rasa susah n terbeban masa kenduri aku. Aku nak org datang cuci tangan je makan kenduri aku. Aku xmau sapa2 pon tolong2 aku susah2 mcm tu. Tolong dtg makan dan meraikan ja.

Rate

1

Reply 80# bukanomi

aku pun rasa gitu....diorang jeles sebenarnya tu hahahahahaa

makcik kat sini mgumpat makcik kat kenduri nun...

2 x 5

mcm ko tak biasa. mokcik yg mengumpat sama dgn yg diumpat. mokcik gred D

Follow Us
mcm ko tak biasa. mokcik yg mengumpat sama dgn yg diumpat. mokcik gred D
BATUAPI8888 Post at 9-2-2012 17:07

dah biasa dah..lagi pulak..separuh dr posting kat sini cite bab makcik2 kenduri kawin..
kau bukak satu tred tajuk..."perangai makcik2 di rumah orang kawin"

1 lagi tajuk "perangai pakcik2 di rumah orang kawin"

agak2 mana champion?

dah biasa dah..lagi pulak..separuh dr posting kat sini cite bab makcik2 kenduri kawin..
ka ...
lavapanas Post at 9-2-2012 17:25

yang champion antara yg champion sudah pastila mokcik2 fd ni jugak yg mereply post tu nanti

majlis sendiri bole tak?

x best sbb wat satu hari yg sama belah lelaki.
alasan family,dekat aje.
dh lah aku x leh mkn ngan aman,kejar masa katanya.
salin baju pun tergesa,mekap jgn ckp sbb belah sana duk calling kata bila nak sampai.

yang best,lauk pengantin sebelah pompuan,family hantar lauk pengantin kat umah lelaki.
dua2 dapat rasa.

aku komen majlis kawin famili sndr je la... sbb kenduri org even kawan2 sgt la jarang aku pegi...

1. kenduri kakak
- mase rombongan lelaki smpai.. aku ngn 2 adik laki aku xde.. sibuk gi amek kek kawin akak aku kat kedai.. jauh plak tu... so x sempat nk tgk 'perarakan' (ntah nk gune ayat ape) sambut rombongan tu ... siap ade konvoi motor club besar... ni konon2 surprise... mmg x sempat tgk... dpt la jugak tgk acara renjis2, tepung tawar separuh...
- x ramai jemputan masuk dlm umah nk tgk pelamin.. setakat duk luar mkn je la kan... ade la 3 mkcik ni sibuk nk naik atas, nk tgk katil katanye... dlm umah aku xde sape sgt kot... sume kat luar layan tetamu... perlu ke makcik2 ni naik atas nk tgk katil pengantin...?? aku pon? haaa...? lantak la... bkn ade brg hantaran pon...

2.kenduri abang
- abang aku kawin org n9... majlis blah pompuan kat dewan... meja tuk famili/VIP ade tp kosong... de org lain jgak yg duduk.. makayah duk semeja pengantin... kitorg sedara yg lain? amek la mknn sendiri...
- yg aku perasan, majlis belah pompuan n belah kitorg... makcik2 n9 ni (felda asalnya) suka giler acara renjis2n tepung tawar.... dorg siap beratur panjang kot tggu giliran nk renjis pengantin...! ya hampunnnn! aku n adik beradik lain terkekeh gelak

alhamdulillah dua2 majlis mknn sgt mencukupi n sedap...

emm bila la giliran aku... mcm mane plak ceritanya kan...

Rate

1

majlis kawen?

dh lama x pegi..
last sekali pegi tahun 2010..pehtu serik nk pegi
sbb ada mulut sedara dok tanya-tanya why aku ni x beranak lagi..
xde adab sungguh
aku malas nk menjwb..
after dat..mmg kenduri belah sedara sana..mmg aku x pegi
lantak la sape yg kawen pon..

ok back to story..
kenduri kawen yg memorable..
kawen adik ipar aku..
aku dh bgtau awal2 kt encik somi..kenduri ni mesti ramai yg dtg..
tp mertua kata..xpe musim cuti sekolah..byk kenduri..maybe ramai x dtg
amik ko..nasik x cukup
lauk habis..and paling best...door gift habis kena rembat...ramai tetamu x dpt
luckily akak ada simpan lg belen kenduri kawen ai punye door gift..bg la door gift tuh
pehtu boleh pulak caterer x cukup tenaga kerja
amik u..akak dgn baju vogeh..mengutip pinggan mangkuk
berlari pantas dgn kebarung menuju kedai mamak beli ayam goreng and nasik
caterer? xleh nk komplain lelebih..
itu ipar mertua ai..

aku komen majlis kawin famili sndr je la... sbb kenduri org even kawan2 sgt la jarang aku pegi...  ...
fcl29 Post at 9-2-2012 23:11

sama je masa giliran kau...makcik2 tu mesti ada punya...

baik ko pi pasang mangga besar2 kat pintu bilik pengantin ko nanti

kes di kenduri kawen kawan aku yang jadi second wife pada seorang lelaki yang layak dipanggil ayah. Lokasi kat kampung, memang kampung betul la.

tengah makan2, aku dan kawan aku dihampiri oleh beberapa orang pakcik makcik yang aku tak kenal siapa. Diorang tanya kat kami "ni kawan pengantin perempuan ke? nampak muda2 je ni?" dan kami pun jawab la "ye, pakcik"

pastu dia sambung "eh, kat Universiti korang tu, belajar apa eh? ada ajar ngorat bapak orang ke? lepas habis belajar korang kena cari kerja ke atau terus kahwin ngan bapak orang? Lepas belajar, takyah balas budi mak ayah eh? terus kawin je? kalau nak terus kawen je, napa masuk U eh? korang pun nanti nak carik lelaki tua mcm pengantin tu jugak ke?" "lepas ni kalau malas keja pun takpe kan, boleh carik lelaki kaya, tua pun tua la eh, asalkan hidup senang kan kan?"sambil gelak2...

terdiam la kami. Nak makan pun takde selera dah. Kawan sebelah aku jenis baran sikit. Dia tahan marah sampai dia genggam kuat giler lengan aku sampai aku terpaksa sentap sebab sakit sangat dia genggam. Dia terlalu geram kat pakcik makcik tu. Lepas tu, ada suara dari atas rumah jerit2 panggil keluarga untuk bergambar dengan pengantin. So pakcik makcik ni cakap "eeii gelilah aku nak bergambar ngan pengantin tua, dah kahwin suami orang tu, tak payah la buat besar2, buat malu je" Pastu sorang makcik menyampuk kat kami "korang gi la bergambar ngan pengantin tu, mana tau dapat aura, boleh kebas laki orang lagi, carik yang kaya2 tau, walaupun kerepot". Diorang ni mengata kawan aku tu mata duitan, nak kahwin ngan lelaki kaya je sampai dah kerepot pun mau.

ada sorang lagi pakcik tetiba tanya kat kami "ada pen tak?" belum sempat kami jawab, dia sambung "takde ke? apa la korang ni, tengok pakcik, bersusun 4 batang pen kat kocek ni, cukup kuota tau!" pastu dia gelak besar.

Pakcik makcik ni mcm berkumpul ramai2 plak kat tempat aku dan kawan aku makan. Kot ye pun bengang dengan kawan kami yang dikatakan perampas tu, janganlah sound2 kami yang baru nak mencekik time tu. Apa la ada kene mengena ngan kami.  Nak makan pun tak senang. Tapi memang kesian lah, aku tengok wajah mak pengantin tu pun tak ceria langsung, nampak sedih dan sugul je, agaknya dia malu kot dengan orang2 kampung, anak dia muda belia lagi, tapi kahwin dengan warga emas yang seusia dengan ayahnya, lagipun diorang kawen lari kat siam. Memang ada drama la sebelum kahwin tu, kemuncaknya kawan aku lari ke siam nikah sana. Masalah betul.

Tu la kenduri kahwen yang buat aku rasa sedih sangat. Tak sangka jadi kutukan orang ramai sebegitu rupa. Mentaliti orang kampung yang bagi aku sangat kampung. Tak hormat majlis orang. Hari ni dia mengata pengantin tu, esok lusa kena kat anak sendiri baru tau langit tinggi rendah.

Rate

1

Reply 94# nefertari

korang harus menghormati org yg lebih tua dan melayan makcik2 tu berbual..
"wahh.. akak nie.. mcm tau2.. je. abang pun nampak gagah dan hensem lagi (sambil jeling manje kat laki makcik tu)"
"abannng.. air dah abis.. nak air.. (sambil jilat2 manje bibir cawan kosong tersebut)"

korang akan dpt tengok pakcik tu akan senyum dgn mata yg bersinar sambil bukak dada sepanjang majlis tersebut.

sekiranya pakcik tu gie ambikkan air, tahniah. dah 30 tahun makcik2 tu kena ambik air sendiri.
kalau pakcik2 tu terkulat2 algi kat situ. sambung conversation petua keperkasaan ngan pakcik2 pulak... pasti makcik2 tu blah..

aku x suka kalo p kenduri dok catu2 makanan..pastu tukang dok cedok lauk tu bg ayam kecik2 ja..dh nama pon knduri,bg la kita yg tetamu ni cedok sndri sbb perut kita,kita tau la nk mkn bnyak mana..

sama je masa giliran kau...makcik2 tu mesti ada punya...
lavapanas Post at 9-2-2012 23:51

mkcik yg mane satu ko refer ni... yg sibuk nk masuk bilik pengantin tgk katil ke mkcik yg nk renjis, tepung tawar??
xmo la aku mkcik2 ni beratur amek giliran nk renjis.. dah mcm amek B1M plak..

baik ko pi pasang mangga besar2 kat pintu bilik pengantin ko nanti
BATUAPI8888 Post at 10-2-2012 00:41

ada cctv di sini.. anda sedang diperhati

Reply 94# nefertari

perghhhh... cerita plg menarik... nasib baik la korg bkn jenis mulot hazabedah... kalo x, ade perang yg berlaku kang..  

Pengalaman saya pergi weeding pada 2 minggu lepas, saya dan hubby sampai jam 2.15 petang, tapi so sad jugak la, sebab tengok ada tray sudah kosong, dan yang lain tinggal kuah sahaja (nasib baik kuah tu sedap jugak), sambal ikan bilis dan ikan masin serta ulam2.  Saya tengok masih ramai lagi yang  jemputan yang sampai.....nasib baik saya ada satu lagi jemputan...suasana berbeza, lauk banyak sangat sampai saya tengok sudah ada bungkus bawa balik.