CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Sephiroth

Muhammad pendidik unggul?

Ko mmg makhluk hindu pprt haprak kan..
Dah panggil org lain bodoh, dungu, binatang, syaitan...
Pastu ada hati nak ajar orang lain bersopan..
Apa hindu pprt haprak jual lubang celah kangkang cam ko ingat sopan tu maknanya maki hamun org guna ayat tersusun indah ka ?

Ummah islam miskin, susah, mundur - agama dan tuhan yg salah
Ummah hindu miskin, susah, mundur - hindu suci murni

Racist punderkk lah kau

atiqullah posted on 29-1-2013 11:35 AM
saya berasa kasihan dengan kamu kerana kamu masih keliru dengan apa yang kamu cuba sampaikan. Begini ...

aku belajar srp - x gred...boleh berjaya...ada rumah sendiri...kereta mewah (rm100,000) , ada cek book, simpanan ok...medical card...kad credit : master card, visa n american express...

berbanding dengan saudara2 dan abg2 saya  yg lulus SPM , ijazah ....semua tak setanding mcm saya.
macam mana itu???

senang aja: jujur, buat yg baik, takut dgn Tuhan, percaya dgn Tuhan, bersyukur sentiasa walaupun  tiada duit utk makan tapi memadai minum air, jauhi dari benda2 negative, berdiam itu lebih baik dari ckp besor, dan lain...

kalau nak jadi alim...tidak perlu tunjuk2 sehingga berpakaian alim....biar  'secret' antara Pencipta dan kita....

fikir-fikirkan lah

p/s: bila ada ciri2 mcm itu...kita sentiasa nampak muda ...sebab itu lah ramai tidak percaya dengan umur saya walaupn sudah berjangka umur   tapi saya nampak 10 tahun lebih muda....

Last edited by Truth.8 on 31-1-2013 10:22 PM

ada banyak tafsiran tentang perkataan 'UMMI' Muhammad...wallahua'lam...

jika diambil tafsiran yg mengatakan nabi Muhammad tidak tahu membaca, ia tidak cukup utk menjadikan seseorang itu bodoh dalam hal lain....

ramai juga org di dunia yg tidak pandai dlm sesuatu perkara tetapi pandai dlm suatu perkara yg lain...

jadi tiada masalah besar...

ussopp posted on 31-1-2013 08:37 PM
ada banyak tafsiran tentang perkataan 'UMMI' Muhammad...wallahua'lam...

jika diambil tafsiran yg  ...

Kalau pemimpin kamu tak tahu menbaca dan menulis, adakah kau yg tahu menbaca dan menulis akan mengikutinya?

Lagi satu, kamu katakan Muhammad menbawa Al Quran kpd umatnya, yg ditulis oleh Muslims sbg satu jilid buku di kemudian hari. kalau Muhammad tak tahu menbaca, apakah buktinya bahawa apa yg dia bawa adalah sama dgn apa yg sudah dijilidkan? Muhammad sendiri kena menpercayai bulat2 mereka2 yg tahu menbaca bahawa apa yg dituliskan adalah apa yg dibawanya.

Dalam erti kata lain, Muhammad boleh diperbodohkan oleh saudara2nya sendiri sekiranya mereka mahukan kuasa dan Muhammad tak ada kebolehan utk mengenali tipu muslihat tersebut semata2 kerana dia tak erti menbaca apa yg sudah dijilidkan.

Sebab inilah aku kata, seorang pemimpin yg tidak berpelajaran boleh diperbodohkan oleh orang lain, dan seluruh umatnya akan menjadi mangsa kekurangannya.

by truth.8

p/s: bila ada ciri2 mcm itu...kita sentiasa nampak muda ...sebab itu lah ramai tidak percaya dengan umur saya walaupn sudah berjangka umur   tapi saya nampak 10 tahun lebih muda....

Dalam cerita lain ... Apa benda Syaitan seekor ini merepak tentang umur dia di sini? Tengah buat "self-adversement" kah? Pergi Chow Kit lah.

"POLIS BURU 4 SUSPEK: Pihak Polis sedang memburu sekumpulan lelaki yang dipercayai terlibat dalam serangan ke atas seorang lelaki di Flat Sri Johor, Cheras. Dalam kejadian 6.20 pagi itu, mangsa berumur 25 tahun telah diserang sekumpulan lelaki menggunakan parang ketika sedang menggunakan telefon awam berhampiran flat berkenaan.

"Kumpulan itu bertindak menyerang dan menetak kepala dan telinga mangsa hingga hampir putus. Kami tidak menolak kemungkinan motif kejadian berpunca daripada dendam di antara dua kumpulan kongsi gelap," kata Datuk Mohmad Salleh pada sidang media di Ibu Pejabat Polis Kontinjen Kuala Lumpur, semalam.

Kes berkenaan disiasat mengikut Seksyen 148 Kanun Keseksaan. Orang ramai yang mempunyai maklumat mengenai empat individu berkenaan, diminta menghubungi balai polis berhampiran atau Hotline Polis Kuala Lumpur (Rakan Cop) di talian  03-21159999 atau SMS POUSKL ke 32728."

Kesian meke ...dei Sephiroth ...bantu lah meke ....they are lost soul

Follow Us
Al-Patih posted on 1-2-2013 12:24 PM
Kesian meke ...dei Sephiroth ...bantu lah meke ....they are lost soul

Ini layennnn..
Mereka penyembah agama hindu suci murni..
Kalau miskin, rompak dan bunuh orang pun tak pe..
Jual vadei tepi jalan tak pakai lesen pun suci murni..
Jual lubang celah kangkang RM30 kat brickfields pun masih suci murni..
Devadasi pelacur golongan brahmin pun suci murni..
Pasal semua mereka tu hindu..
Lain dari hindu semua binatang juga lar deyyy

Puiiiiii hindu pprt caprut haprak racist punderrkk

Ummah islam miskin, susah, mundur - agama dan tuhan yg salah
Ummah hindu miskin, susah, mundur - hindu suci murni

Racist punderkk lah kau

80% penduduk india adalah beragama hindu..
Di mana hampir 50% berada dalam keadaan sangat miskin..
Jumlah 50% tu melebihi 500 juta umat..

Kesimpulan:
-hindu agama yg benerrr lagi suci murni
-hindu agama yg berjaya
-penganut hindu umat pilihan tuhan

Ok ka sephiroth ?

P/s:- bila islam hina dina pprt semuanya salah agama kan kan kan. Oleh itu marilah muslim semua masuk agama hindu. Supaya boleh jadi seperti india.
Last edited by karengkang on 1-2-2013 02:29 PM

Kalau hindu pprt haprak bunuh, samun, rogol hindu pprt haprak..
pun agama islam jugak yg salah..

Sephiroth posted on 1-2-2013 10:12 AM
Dalam cerita lain ... Apa benda Syaitan seekor ini merepak tentang umur dia di sini? Tengah buat "self-adversement" kah? Pergi Chow Kit lah.

aku dah promote semua tempat termasuk  chow kit....semua orang hairan sebab  tak percaya umur saya ....selalu aja ada  pujian

malah ada offer masuk iklan ...tapi saya tolak atas  sebab2 tertentu...malah ada 'casting agency' dari hollywood pun ada offer saya ...

Sephiroth posted on 1-2-2013 10:12 AM
by truth.8

Nampaknya kamu ni semakin menjadi-jadi menghina islam dan nabi muhammad saw, saya bagi warning kepada kamu! kalau kamu tak suka islam dan suka hindu pergilah kamu sembah tuhan kamu tu, kenapa kamu suka menghina. Sebenarnya kami boleh buat report ke pihak bertanggungjawab supaya traca siapa kamu dan kamu boleh ditangkap atas alasan suka membuat penghinaan terhadap islam. Kalau kamu tak berhenti dari perangai kamu ini kami akan buat report, sebab bukti dah cukup banyak, ip address kamu moderator boleh tengok, dari ip address connection kamu dapat dikesan, IP didaftarkan atas nama siapa, kamu boleh dikesan sehingga kamu ditangkap.

Kalau kamu tak mahu kena tangkap, tolong jaga sentiviti agama dimalaysia ini. OK.

Sephiroth posted on 1-2-2013 10:10 AM
Kalau pemimpin kamu tak tahu menbaca dan menulis, adakah kau yg tahu menbaca dan menulis akan meng ...

bagi seorang yg mempunyai akal yg sihat ,cuma ada satu kekurangan iaitu tidak tahu menulis,
kelemahan itu tidaklah besar sgt...
lagipun akhlaknya bagus, walopun dia tegas dlm peperangan kerana dia adalah ketua perang ....nak buat macamana, dah itu tugas dia.

jika kamu bangkitkan tidak tahu membaca sebagai isu, masih banyak lagi kelebihan beliau yg lain...

katakan kamu ada seorang kawan baik yg ada banyak kelebihan, takkan hanya kerana dia tak pandai menulis, maka kamu terus menghapuskan kelebihan2 nya yg lain, padahal kamu kenal dia memang bagus dari aspek lain....lebih dari kamu sendiri...
malahan dalam aspek-aspek yg lain itu, kamu tahu, kamu memang layak mencontohi dia, sebab dia lebih baik.....

Last edited by ussopp on 1-2-2013 04:00 PM

by Truth.8

aku dah promote semua tempat termasuk  chow kit....

You promoted yourself in Chow Kit?
That means you so ugly, you tak laku lah.

zamkumis posted on 1-2-2013 03:23 PM
Nampaknya kamu ni semakin menjadi-jadi menghina islam dan nabi muhammad saw, saya bagi warning kep ...

Kamu tak payahlah nak cuba2 menakutkan aku dgn "warning" ataupun "report" atau sebagainya. Itu taktik budak kecil.

Aku tidak menghina Muhammad. Bagi aku, buang masa je aku nak menghina seseorang spt Muhammad kau itu. Yang menbuat aku bengang adalah kebodohan orang Islam sampai melabelkan Si buta-huruf Arab itu sbg pendidik unggul sedangkan dia buta huruf dari masa dia lahir sampailah dia mati pada umur 64 tahun. Ianya satu penghinaan kpd institusi pendidikan semata2nya.

Institusi pendidikan...? Warghkahkahkah..

Orang hindu dungu, buta huruf, gangster ko tak mau sebut ka deyy ?

Ko nak aku bagi statistik brape ramai org hindu yg buta huruf ?

Haha..

Sephiroth posted on 1-2-2013 04:53 PM
Kamu tak payahlah nak cuba2 menakutkan aku dgn "warning" ataupun "report" atau sebagainya. Itu tak ...

Ko patut heran dan BENGANG jugak dengan hindu haprak pprt cam ko..

80% penduduk india adalah beragama hindu..Di mana hampir 50% berada dalam keadaan sangat miskin..
Jumlah 50% tu melebihi 500 juta umat..

Kesimpulan:
-hindu agama yg benerrr lagi suci murni
-hindu agama yg berjaya
-penganut hindu umat pilihan tuhan

Ok ka sephiroth ?

P/s:- bila islam hina dina pprt semuanya salah agama kan kan kan. Oleh itu marilah muslim semua masuk agama hindu. Supaya boleh jadi seperti india.

karengkang posted on 1-2-2013 01:25 PM
Ini layennnn..
Mereka penyembah agama hindu suci murni..
Kalau miskin, rompak dan bunuh orang pu ...

Jadi all in the family yang ...chief meke ...kebas CPU ...selit celah kangkang ...bawah kain ...pun takpa ke ...suci hancing murni ya

Sephiroth posted on 1-2-2013 04:49 PM
by Truth.8

You promoted yourself in Chow Kit?
That means you so ugly, you tak laku lah.

i rather promote in chow kit than in india where dirty, no hygiene , cow and cowdung everwhere...

Al-Patih posted on 2-2-2013 04:58 AM
Jadi all in the family yang ...chief meke ...kebas CPU ...selit celah kangkang ...bawah kain ...pu ...

Itu layenn bro..
Orang islam mencuri -  agama, nabi dan tuhan yg salah..
Orang hindu mencuri - agama tak salah, dewa dewi suci murni, hindu agama yg berjaya