CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: atiqullah

Puncak Ilmu Tertinggi iaitu Wahyu dari ALLAH SWT....?

by atiqullah

aku mintak maaaf, orang yg berakal jumud macam kau, tak kkan mampu menerima ilmu dari Tuhan Allah. hehe pabila kau cuba cakap ilmu kau tak da pengetahuan khas untuk tahu apa yang Allah nak dari Hamba2 Nya, aku rasa geli hati, inilah golongan yang berfikiran sempit.

Maaf ye, aku TAK NAK pengetahuan dari Allah kau itu. Kerana mereka2 yg "menerima" pengetahuan dari Allah kau itu sudah menjadi orang2 berani mampus dan berduyung2 nak mati. Aku tak nak pengetahuan yg menyesatkan spt itu kerana aku tak nak masuk neraka kerana bunuh diri.

... bila bercakap,kau cakap dabik diri, kau lah yang paling maju, paling pandai, paling hebat, hehe ini lucu dan lucu,, ini lah dinamakan sikap kebudak-budakan..

Kau nak ludah Tuhan Allah, dipersilakan, hehe kalau kau jumpa lah

Oh? Adakah kau sendiri mengaku bahawa Allah kau tak wujud kalau ianya tak dapat dijumpai?
Kalau Allah kau tak wujud, apa benda yg kamu sembah? Khayalan Muhammad?
Kalau dibandingkan dgn Muslims2, memang aku adalah makluk yg maju, pandai, dan hebat - juga lucu kerana menpunyai "sense of humor" yg hebat (sekurang2nya host aku yg ada lah). Oleh itu, aku menerima sindiran kau sbg pujian dan mengucapkan terima kasih utknya.

Kerana mereka2 yg "menerima" pengetahuan dari Allah kau itu sudah menjadi orang2 berani mampus dan berduyung2 nak mati

memang, orang yg mndpt pngtahuan dari Tuhan Allah mmg berani mati. kau pulak? takut mati.. hehe itu yg membezakan kau dan Hamba2 Allah.

Kalau Allah kau tak wujud, apa benda yg kamu sembah? Khayalan Muhammad?

Allah amat dekat dgn kau, kenapa kau nak sombong? kenapa kau tak nampak?  kalau aku cakap dia boleh ubah kau menerima ilmu dan agama yang benar disisi Dia macam mana?

Kalau dibandingkan dgn Muslims2, memang aku adalah makluk yg maju, pandai, dan hebat

ya benar, kau hebat di satu bidang, tapi apa yg telah kau persembahkan untuk tuhan kau, untuk sahabat2 kau, untuk seagama dengan kau, untuk dunia ini? jika benar kehebatan kau itu tulin, dimana kesejahteraan untuk dunia ini.. ?

kalau nak baca kitab, tolong lah, baca kesemuanya, ada titik pertemuan akhirnya, ambil separuh, buang separuh itu tidak benar..

"Sebenarnya, Al Qur'an itu adalah ayat-ayat yang nyata di dalam dada orang-orang yang diberi ilmu . Dan tidak ada yang mengingkari ayat-ayat Kami kecuali orang-orang yang zalim."Qs29:49

by atiqullah

memang, orang yg mndpt pngtahuan dari Tuhan Allah mmg berani mati. kau pulak? takut mati.. hehe itu yg membezakan kau dan Hamba2 Allah.  

Aku tak berani mati, aku BERANI HIDUP. Orang2 macam kau tak tahu apa makna "Berani hidup" itu.

Allah amat dekat dgn kau, kenapa kau nak sombong? kenapa kau tak nampak?  kalau aku cakap dia boleh ubah kau menerima ilmu dan agama yang benar disisi Dia macam mana?  

Iblis Syaitan pun lebih dekat dgn manusia spt aku, tak bererti mereka itu tuhan aku.

Maaf lah, Allah kau tak boleh buat apa2 utk aku, kerana apa yg dia mahukan adalah orang2 yg tak tahu berfikir dan sanggup buat nyawa mereka semata2 kerana khayalan syurga.

ya benar, kau hebat di satu bidang, tapi apa yg telah kau persembahkan untuk tuhan kau, untuk sahabat2 kau, untuk seagama dengan kau, untuk dunia ini? jika benar kehebatan kau itu tulin, dimana kesejahteraan untuk dunia ini.. ?  

Kelakarnya aku. Sampai ketawa sakit perut kau buat.

Oi kawan, aku pun boleh tanya benda yg sama kpd kau - Kalau kamu mengaku Islam itu agama yg sebenar. Kalau kamu mengaku bahawa Islam itu benar2 aman - di mana kesejahteraan dunia? Keamanan dunia? Kenapa kah kau nak kami (yg kau katakan mengikut agama sesat) perlu menjaga kesejahteraan dunia sedangkan kamu yg mengaku mengikuti satu2nya agama benar tidak menberikan apa2 sumbangan kpd dunia?

boleh aku tunjukkan pada kau? sudi kau lihat?

atiqullah posted on 4-2-2013 12:07 PM
boleh aku tunjukkan pada kau? sudi kau lihat?

Asalkan kita tak perlu bertemu muka, sila kan.

knp xperlu bersua?

Follow Us
atiqullah posted on 4-2-2013 12:18 PM
knp xperlu bersua?

Kerana aku kenal benar taktik kamu (orang2 Islam). Dgn menjadi "halimun", aku ada "kelebihan taktikal" kalau dibandingkan bersua muka. Aku juga tak ada sebarang sebab moral ataupun etikal utk bertemu dgn anda.

baiklah...

Pertama, ada golongan yg masih membenarkan kitab2 terdahulu. kitab terdahulu tidak ada salahnya.

" Tidaklah mungkin Alquran ini dibuat oleh selain Allah; akan tetapi (Alquran itu) membenarkan kitab-kitab yang sebelumnya dan menjelaskan hukum-hukum yang telah ditetapkannya, tidak ada keraguan di dalamnya, (diturunkan) dari Tuhan Semesta Alam" Qs10:37

"Sesungguhnya pada kisah-kisah mereka itu terdapat pengajaran bagi orang-orang yang mempunyai akal. Al Qur'an itu bukanlah cerita yang dibuat-buat, akan tetapi membenarkan (kitab-kitab) yang sebelumnya dan menjelaskan segala sesuatu, dan sebagai petunjuk dan rahmat bagi kaum yang beriman." Qs12:111

"Kitab (Al Quran) ini tidak ada keraguan padanya; petunjuk bagi mereka yang bertakwa " Qs2:2

mungkin ada yg hanya bpgang pada salah satu, tapi setiap satu bersangkutan antara satu sama lain. itu lah yg melengkapkan

terpulang lah pada kamu, cuba2lah kamu fikirkan..

by atiqullah

Pertama, ada golongan yg masih membenarkan kitab2 terdahulu. kitab terdahulu tidak ada salahnya.

Tetapi golongan itu BUKANNYA orang Islam kerana orang Islam menganggap agama2 lain sudah tercemar di tangan manusia itu sendiri. Kalau dilihat dari sudut agama Kristian, sememangnya benar kerana agama Kristian sudah diubahsuai oleh Gereja Roman. Akan tetapi, dakwaan ini tak boleh meliputi agama Yahudi dan agama Hinduism yg dipegang dan dipelihara oleh sekumpulan manusia dlm masyarakat mereka.

mungkin ada yg hanya bpgang pada salah satu, tapi setiap satu bersangkutan antara satu sama lain. itu lah yg melengkapkan  

Macam mana kah anda mengatakan bahawa Al Quran melengkapkan kitab2 yg datang sebelumnya, sedangkan kitab2 sebelum Al Quran semuanya tidak menyokong antara satu sama lain.

Dlm agama Yahudi, Tuhan dikatakan satu, dlm Kristianity pula - 3 dlm 1 dan dalam Islam pula, kembali menjadi satu. Agama Yahudi tidak menbenarkan pengunaan daging babi ataupun arak, sementara Kristian menbenarkannya dan Islam kembali tidak menbenarkannya. Ini hanya dua contoh shj. Dlm agama Yahudi, Jesus bukannya anak tuhan dan dalam Islam pun sama. Akan tetapi, kedua2 agama ini bermusuhan antara satu sama lain kerana orang Yahudi menyokong bukan Islam terhadap Muhammad.

Dalam erti kata lain, kamu tak boleh menyamakan agama Islam ataupun Kitab Al Quran kamu tanpa memusnahkan agama Kristian yg ada sekarang ataupun berhenti memusuhi orang Yahudi (walaupun agama kamu berdua banyak yg bersangkut paut) semata2 kerana Muhammad. Jadi macam manakah anda boleh mengatakan agama/kitab kamu melengkapkan apa2?

Macam mana kah anda mengatakan bahawa Al Quran melengkapkan kitab2 yg datang sebelumnya, sedangkan kitab2 sebelum Al Quran semuanya tidak menyokong antara satu sama lain.

"Dan orang-orang yang berpegang teguh dengan Al Kitab (Taurat) serta mendirikan shalat, (akan diberi pahala) karena sesungguhnya Kami tidak menyia-nyiakan pahala orang-orang yang mengadakan perbaikan. " Qs7:170

"Dan sekiranya mereka sungguh-sungguh menjalankan (hukum) Taurat dan Injil dan (Al Qur'an) yang diturunkan kepada mereka dari Tuhannya, niscaya mereka akan mendapat makanan dari atas dan dari bawah kaki mereka.... " Qs5:66

"Katakanlah: "Hai Ahli Kitab, kamu tidak dipandang beragama sedikitpun hingga kamu menegakkan ajaran-ajaran Taurat, Injil, dan Al Qur'an yang diturunkan kepadamu dari Tuhanmu..." Qs5:68

Jadi macam manakah anda boleh mengatakan agama/kitab kamu melengkapkan apa2?

ia melengkapkan semuanya. kerana setiap apa2 yg ada didalam Alquran, juga ada di muka bumi, ternyata,bila dijelaskan, ia mensejahterakan umat manusia tidak kira apa agama sekalipun. dan ini tercatat dalam sejarah dunia. dimana kerajaan-kerajaan islam memerintah dunia 2/3 bumi dengan sistem yang ternyata mensejahterakan umat manusia. Sistem siapa lagi kalau bukan sistem tuhan.

"Alif laam raa, (inilah) suatu kitab yang ayat-ayatnya disusun dengan rapi serta dijelaskan secara terperinci , yang diturunkan dari sisi (Allah) Yang Maha Bijaksana lagi Maha Tahu, " Qs10:1

Terkandung alquran itu 6236 ayat, apa yg rata2 kamu tahu hanya baru 1 ayat.fikirkanlah, jika setiap ayat dijelaskan dimuka bumi ini, satu persatu .

"(Beberapa hari yang ditentukan itu ialah) bulan Ramadhan, bulan yang di dalamnya diturunkan (permulaan) Al Qur'an sebagai petunjuk bagi manusia dan penjelasan-penjelasan mengenai petunjuk itu dan pembeda (antara yang hak dan yang bathil)..."Qs2:185
Last edited by atiqullah on 4-2-2013 04:50 PM

by atiqullah

"Katakanlah: "Hai Ahli Kitab, kamu tidak dipandang beragama sedikitpun hingga kamu menegakkan ajaran-ajaran Taurat, Injil, dan Al Qur'an yang diturunkan kepadamu dari Tuhanmu..." Qs5:68

Kata2 ungkapan dari Al Quran kau itu tak bermakna kerana, spt apa yg saya katakan - kamu kena musnah kesemua yg dibawa oleh Nabi Isa kerana ianya dicemari di tangan manusia dan kamu tak akan berdamai dgn orang Yahudi kerana Muhammad tidak menberikan kamu sebarang peluang berbuat demikian. Dalam erti kata lain - MUSTAHIL orang Islam mampu menegakan apa2 spt yg disarankan oleh agama mereka sendiri. Agama kamu menberikan kamu tugas yang TIDAK BOLEH DISELESAIKAN.

ia melengkapkan semuanya. kerana setiap apa2 yg ada didalam Alquran, juga ada di muka bumi, ternyata,bila dijelaskan, ia mensejahterakan umat manusia tidak kira apa agama sekalipun. dan ini tercatat dalam sejarah dunia. dimana kerajaan-kerajaan islam memerintah dunia 2/3 bumi dengan sistem yang ternyata mensejahterakan umat manusia. Sistem siapa lagi kalau bukan sistem tuhan.

Itu adalah MIMPI INDAH kamu shaja. Kamu masih ke hulu hilir dgn mata tertutup. Hakikatnya adalah - 95% negara2 Islam sedunia berada di dalam keadaan mundur dari SEMUA SEGI kerana Islam. Orang2 Islam mengaku diri sendiri bersaudara tetapi tidak menghiraukan akan saudaranya sendiri. Malahan, kamu mesti tak tahu yg kerajaan Malaysia sendiri telah menghantar balik 5 orang Chinese Muslims yg datang ke sini utk suaka semata2 kerana hubungan ekonomi dgn China. Mungkin mereka sudah mati sekarang di China.

Lain kali, kamu duduk di shopping mall masa sekolah ataupun pergi ke Cyber Cafe mana2 masa sekolah. Kau tengok anak murid bangsa mana yg banyak kunjung ke situ. Maaflah kawan, tetapi Islam hanya mampu menberikan anda mimpi indah shj. Ungkapan2 kau itu hanyalah kata2 yg tak berfaedah langsung, seolah2 seorang penagih dadah sedang bercakap dgn diri sendiri, cuba menbuktikan kpd diri sendirinya bahawa perbuatan dia (mengambil dadah) adalah betul.

sy tak rugi apa2 untuk memberitahukan kamu semua ini.

Kata2 ungkapan dari Al Quran kau itu tak bermakna kerana, spt apa yg saya katakan - kamu kena musnah kesemua yg dibawa oleh Nabi Isa

Maaflah, bagi yg meyakini, pasti ada sebab2 yang teguh untuk terus menghuraikan ungkapan2 itu satu persatu. Dan ini lah mnjadi rahasia dari Nabi Adam- Nabi Muhammad saw. Dan kamu,kalau benar mengetahui isi kandungan Zabur,taurat,injil&quran..pasti kau terlopong. Bukalah minda kamu, jangalah jumud, lihatlah sekeliling kamu.  

Lain kali, kamu duduk di shopping mall masa sekolah ataupun pergi ke Cyber Cafe mana2 masa sekolah. Kau tengok anak murid bangsa mana yg banyak kunjung ke situ.

memang benar, buat apa nak menidakkan. sama juga bagi yang islam, dan sama juga bagi yg seagama dengan kamu, rata-rata hanya beragama pada nama atau agama turun temurun. Sesiapa pun kalau tidak diberitahu perkara sebenar pasti akan begitu juga, sama juga kamu atau siapa2.

Sampai disini sja .

by atiqullah

Maaflah, bagi yg meyakini, pasti ada sebab2 yang teguh untuk terus menghuraikan ungkapan2 itu satu persatu. Dan ini lah mnjadi rahasia dari Nabi Adam- Nabi Muhammad saw. Dan kamu,kalau benar mengetahui isi kandungan Zabur,taurat,injil&quran..pasti kau terlopong. Bukalah minda kamu, jangalah jumud, lihatlah sekeliling kamu.   

Tak payah kelentong, boleh tak? Rahsia konon. Kamu buat cerita seolah2 ada rahsia dlm Al Quran. Penyataan anda itu tak ubah macam tin kosong - kamu goncangkan tin kosong kamu (Al Quran) dan mendakwa tin tersebut bunyi bising kerana ianya penuhi dgn rahsia dan khidmat. Dan orang Islam berlagak pandai kerana Ego mereka tidak menbenarkan mereka tahu bahawa mereka tak ada apa2 yg berguna di dunia ini, kerana mereka sudah kena tipu bulat2 oleh Muhammad dan para ulama selama 1,400 tahun ini.

Aku tak akan tanyakan anda apa rahsia itu, kerana AKU TAHU KAMU SENDIRI KELENTONG DAN BOHONG utk melindungi iman kamu yg rapuh itu. Tetapi apa yg aku akan tanya adalah - kalau Al Quran kamu ada rahsia2 terselindung di dalamnya, APASAL masyarakat kamu ketinggalan dalam semua bidang - walaupun adanya kuasa politik dan minyak?

kalau Al Quran kamu ada rahsia2 terselindung di dalamnya, APASAL masyarakat kamu ketinggalan dalam semua bidang - walaupun adanya kuasa politik dan minyak?

Islam bukanlah khas untuk bangsa melayu. Untuk minyak atau politik atau gula2, itu permainan untuk orang macam kamu. Untuk rahasia itu, kamu tak berhak bertanya kerana kamu lebih kepada mengutuk dan mencaci. Rahasia itu terbuka buat manusia yg benar2 menyerah diri dan jiwa kepada Tuhan Yg Esa. Kamu mmg tak akan nampak dan sedar akan kepentingan ini. Tunggulah.. Masa akan membuktikannya.

Tak payah kelentong, boleh tak? Rahsia konon. Kamu buat cerita seolah2 ada rahsia dlm Al Quran

mmg benar ada,tp bukan untuk manusia sombong sbb itu menjadi rahasia. Last edited by atiqullah on 5-2-2013 12:32 PM

Amat benarlah semua kata kata Allah yg terdapat dalam AlQuran

by atiqullah

Islam bukanlah khas untuk bangsa melayu. Untuk minyak atau politik atau gula2, itu permainan untuk orang macam kamu. Untuk rahasia itu, kamu tak berhak bertanya kerana kamu lebih kepada mengutuk dan mencaci. Rahasia itu terbuka buat manusia yg benar2 menyerah diri dan jiwa kepada Tuhan Yg Esa. Kamu mmg tak akan nampak dan sedar akan kepentingan ini. Tunggulah.. Masa akan membuktikannya.

Aku tak tanya apakah rahsia yg kau katakan itu. Aku memang tak nak tahu pun.

Pertanyaan aku adalah - kalau memang ada rahsia tersembunyi dlm Al Quran kamu itu, KENAPA masyarakat kamu ketinggalan ke belakang sejak 1,400 tahun ini? Kalau diikutkan logik, orang2 Islam sepatutnya sudah menjadi kaum yg paling maju di atas muka bumi ini sekiranya mereka menpunyai ilmu pengetahuan yg tersembunyi.

Ataupun kamu nak kata tak ada orang Islam yg benar2 menyerah diri kpd Allah kamu itu sampai mereka boleh menyampai ilmu yg tersembunyi itu?

mmg benar ada,tp bukan untuk manusia sombong sbb itu menjadi rahasia.  

Tin kosong pun penuh juga - dgn udara. Sebab itulah ianya bising sangat.

hantukiller posted on 5-2-2013 01:15 PM
Amat benarlah semua kata kata Allah yg terdapat dalam AlQuran

Apa buktinya?  Sedangkan Muhammad sendiri tak tahu menbaca dan mengesahkan jilid Al Quran yg sudah disediakan itu adalah apa yg disampaikan olehnya?

Sephiroth posted on 5-2-2013 04:00 PM
Apa buktinya?  Sedangkan Muhammad sendiri tak tahu menbaca dan mengesahkan jilid Al Quran yg sudah ...

Pada pandangan kamu, Bagaimanakah AlQuran itu diturunkan??? sehingga kamu mewajibkan untuk ianya dibaca seperti membaca buku???

Sephiroth posted on 5-2-2013 04:00 PM
Apa buktinya?  Sedangkan Muhammad sendiri tak tahu menbaca dan mengesahkan jilid Al Quran yg sudah ...

Sebenarnya sephiroth, apa yang kamu mahu tahu ada jawapannya, tidak salah kamu bertanya dan mengeluarkan kemuskilan apa pun, tapi hendaklah dalam bentuk perbincangan bukannnya dengan kata-kata yang tidak menyenangkan. Penerangan panjang lebar boleh diberikan kalau kamu bermaksud mahu tahu.