CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: handsup

Derita 16 Tahun (mak aku dah meninggal)

Jap. 7eleven di klate ada jual kondom ke? Maklum la, klate kan

Harap aku tak mengganggu dan buatkan org tak selesa

Tetamu dan jiran ingat mak aku masih menoreh sebab dia sendiri nak menoreh sebab dia tak boleh duduk diam. Padahal mak aku pernah suruh aku gantikan dia sebab dia dah tua dah. Dia nak bertanam sayur dekat rumah jah. Tapi aku tak mau sebab payah dgn penyakit.

Lepas mak aku nazak, aku ada bagitau pada beberapa jiran yg aku xleh tolong mak aku menoreh atau bekerja lain sebab aku dah lama tanggung penyakit yg aku xleh bagitau org. Entah dorg percaya ke tidak.

Ada sorg kawan aku 2 pada bulan Oktober tahun lepas pernah tawarkan aku kerja kat carwash milik dia tapi aku menolak sebab penyakit ni. Kalau kondom memang boleh, memang teruk la sebab baru tau. Tapi betul ke boleh? Doktor aku pun tak pernah bagi idea macam ni. Ikat gelang getah lapik tisu ada la. Tapi apa2 pun semuanya dah terlambat.

esok aku nak pegi kutip getah sekerap kat kebun yg mak aku toreh dan jual. mak aku sejak tahun lepas menoreh tepi tebing yg cukup tinggi. kalau jatuh mesti mati. aku selama ni bimbang kalau mak aku akan jatuh dari tebing 2.

esok aku mengutip sorg2 mesti sambil teringatkan mak aku yg biasanya menoreh sambil aku mengutip dan berbual dgn dia.

baru hari khamis lepas aku mengutip sambil dia bercerita bahawa kat tanah yg tgh disodok bulldozer 2 la dia menoreh bersama arwah ayah masa dia muda lagi termasuk peristiwa dia tersadung akar kayu disitu, habis susu terungkup atas kepala dia, nyaris dia nak cukur kepala.

kini semua tinggal kenangan

aku post sambil berlinang air mata. rasa bersalah beb

apasal xleh pm?

Follow Us
Utk korg yg tertanya2, aku access internet pakai pakej yg maxis offer rm5 utk sebulan dgn kuota 500 mb. Aku guna galaxy young jah, dibeli pada tahun 2013 semasa aku takde keinginan nak berubat

macamlah ada org peduli

sorrry mod. aku buka thread kat bod masalah peribadi mod delete. anda boleh refer ke thread berkenaan utk sebab2 dia

kalau post kat thread luahan perasaan kat bod masalah peribadi nanti bertindan2 dgn masalah org lain pula

mod prettyuglybabe silap sebenarnya. aku bukan nak luahkan perasaan semata-mata. aku juga nakkan org bagi nasihat dan bagi jalan penyelesaian utk aku. sunyi tau aku sorg je kat sini sedangkan aku tgh sedih. kat thread luahan perasaan mana boleh. nanti bertindan2 dgn masalah org lain. komedian pun ada kat situ. malas pulak aku nak eksplen kat mod 2. mungkin dia rasa aku mengganggu kemeriahan bod jagaan dia

beralih pada pc edition baru nampak dah dapat 52 kredit. terima kasih pada mod yg bagi kredit walau pun.......

syokkan baca2 posting sambil makan popcorn

Edited by handsup at 18-2-2016 07:52 AM

Padamkanlah segala kandungan lucah di dlm handphone mu andai anda yakin kematian akan datang pada bila2 masa. Andai anda mati semasa ada kandungan sebegitu di dlm handphone anda dan kandungan itu pula di jumpai oleh ahli keluarga yg sgt menyayangi anda, pasti ia meninggalkan ingatan buruk terhadap kamu di dlm minda mereka dan buatkan mereka bertambah sedih.

Note: Aku baru delete semua content lucah dlm handphoneku

Semoga nak sembuh

Hands-up tak penah jumpa urologist ke?
Kat KB ada la. Tapi suruh la doctor kat klinik hantar surat referral letter pada Urologist tu.
Kes sebegini bukan bolehubati oleh mana mana doctors aje.Kena mereka yg berkepakaran sedemikian lah.
Jika minda you sudah diselimuti rasa sedih etc, kena jugak u jumpa psychiatrist utk treat depression ke etc.
kami disini hanyalah forumers yg tgk tgk forum bila kelapangan aje

Title

Edited by handsup at 21-2-2016 02:39 AM

Doc ipes2, pada tahun 1998 dah pernah jumpa doc pakar (yg buat check dgn seluk ke dm anus) tapi dlm urologist xtau le saya tapi sy jadi mangsa reject sebab beliau terasa hati dgn saya. Nak minta maaf pun, lepas setahun baru saya teringat perbuatan saya yg tak sengaja 2.

Pada tahun 2014, saya berkali2 ke HUSM kubang kerian pulak utk cuba berubat. Mula2 jumpa dgn sorg doc lelaki yg berjanji nak ubatkan saya, tapi bila saya dtg kali kedua, dia dah xde, doc lain kata dia ambik exam. Jumpa doc lelaki lain pulak. Kmdn kali ke3, doc pempuan lak dah yg tak boleh nak tolong pun. Nak buat temujanji baru, nurse dah keluar sebab waktu rehat. Jadi nurse yg dgn doc pempuan 2 pun bagi no fon utk buat temujanji baru.

Kmdn call utk wat temujanji, no fon pun saya bagi gak dan dia kata akan call saya utk bagitau tarikh tapi sampai kesudah tak call pun. Konklusinya, saya masih di blacklist sampai sekarang.

Tentang jumpa pakar jiwa rasanya tak perlu. Saya masih kuat. Saya letak didlm fikiran saya bahawa yg mati cuma jasad mak saya. Mak saya yg sebenarnya masih ada, dipindahkan Allah ke alam ghaib yg tak dapat dilihat mata kasar. Dia berada di alam yg lebih baik dari alam dunia ni.

Cuma yg peritnya saya perlu bekerja sebab dah tiada tempat bergantung. Nak menoreh kat kebun getah tu, banyak sebab tak boleh. Nak kerja carwash, dgn muka ketat macam ni, rasanya tak le kot. Harap jumpa kerja dari rumah. Dapat RM10 sehari pun dah ok.

Esok, saya ingat nak pegi klinik nak check sebab mudah sgt cepat letih. Jarang2 sekali saya sakit kat dada. Macam rasa keras kat situ. Lengan sampai ke bahu pun lenguh2. Sakit jantung kot saya ni

Tq doc sebab reply lagi kat benang ni. ingatkan xde siapa peduli dah

kalau urologist salah satu bahagian di hospital kb mungkin sedikit bermasalah disitu tapi saya tetap boleh cuba. tq doc ipes2