CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: enciKacang

[HIJAB]Al-Kisah Al-Hijab (kisah seseorang yg dibuka hijabnya)

Kacang,nanti sambung tau..
I gigih ni pegi umah sana umah sini,nak hilangkan debaran sempena United v Madrid

Kesian ek kawan kacang..memang boleh depressed mcm ni..asyik nampak hantu je tapi baguslah dia guna kan kelebihan
membantu org lain.

nnt sambung lg.. best laaa

Salam to All,

OFF-TOPIC:

Kalo dalam bab-bab kerohanian. Kalo seseorg dibukakan hijab atau mata batinnya. Adabnya adalah jgn diveritakan.
Ada sebab kenapa tak boleh cerita.

1. Ilmu laduni & lain2 vahaya Ilahy yg nak dapat terhalang, terus terbantut.
2. ilmu yg sedia ada terus kena rentap sekaligus, sampai org tu jdi macam tak pernah berguru apa-apa dah.

Dan jika seseorang diperlihatkan rahasia makhluk Allah Swt, maka harus ada adab dan akhlaq yang dijalani. Sebagaimana ungkapan berikut ini:

“Barang siapa yang dibukakan Allah Swt rahasia-rahasia hambaNya, namun orang itu tidak berakhlak dengan Rahmat Ilahiyah, maka wujud penglihatan rahasia itu justru akan menjadi fitnah (cobaan) bagi dirinya sendiri, dan menjadi faktor yang menyebabkan terjadinya cobaan bencana baginya.”

Banyak orang yang dibukakan oleh Allah Swt, tentang rahasia-rahasia hambaNya, namun betapa orang itu malah mendapat cobaan yang serius, hanya karena ia sendiri tidak menerapkan Akhlaq Rahmat Ilahiyah. Diantara cobaan yang muncul adalah tragedi ruhaninya sendiri berupa kesombongan, kekaguman pada diri sendiri, dan memanfaatkan nya untuk kepentingan duniawinya.

Rate

1

Buka hijab ni mcm buka tudung saji kot?

alaa tt cpt lah cite! dulu bdk rumh aku ada kwn dgn sorg ustaz ni, suka sgt nk ugut2 bole tau masa silam org la, bole baca hati org la, benci aku ustz gini. aku mmg x respek lgsg. satu lg rajin benor nk menempek kt rumh pmpuan. eeiii

benda ni kita kena percaya juga.tp jgn tlebih percaya..nnt syirik jadinya...selain manusia mmg ada makhluk yg hidup kt dunia ni..ttg manusia yg dibuka hijabnya mmg ada ......huhu....tak percaya, cuba tanya kenalan kita. confirm msti ada....huhu

Follow Us
caseyazmi posted on 6-3-2013 07:36 AM
alaa tt cpt lah cite! dulu bdk rumh aku ada kwn dgn sorg ustaz ni, suka sgt nk ugut2 bole tau masa s ...

ustaz ke macam tu....gelaran yg x layak utk nye

Luckman posted on 5-3-2013 09:51 PM
Assalam....nak tanya sikit..yang kata 'nampak' tu camner ek? Nampak depan2 macam kita tengok apa y ...

Waalaikumsalam..

tue la "nampak..."
betul2 real...jelas lg nyata...(bg org yg dh terbuka hijab sepenuhnya la..)

pengalaman aku dulu2... seseorang yg mengambil ilmu(utk dibukakan hijab/mata ke3) bukan boleh terus2 "nampak"
tp, skit2 daripada lintasan kepada bayangan telus kepada nyata lg jelas...

ok aku terang skit berdasa pengalaman aku sendiri..
1) lintasan - masa nie aku baru dlm 1-2 bulan mcm tue amalkan ilmu bukaan hijab mata ke 3 nie...biasanya kita nmpk dia(jinn) tp dia tak nmpk kita..atau buat2 tak nampak..cth:- masa tua aku g belakang banggunan kelas aku, tiba2 satu lintasan hitam besar lalu dgn laju, tembus kat aku..
2) bayangan tembus :- (dlm 4 bulan mcm tue)yg nie aku nmpk masa aku sorg duk kat tangga asrama menhadap ke muka pintu besar masuk banggunan asrama(asrama aku dulu mcm appartment, tp bilik dorm la)...aku nmpk sosok bayangan putih telus lalu selambe je ke kiri banggunan..lepas tu member aku lalu dari arah bertentangan jinn tue lalu..
aku tanye kat dia, "ade nampak ape2 tak masa ko lalu"
dia jawab " takde..., kenapa??" aku balas blk "takde ape la.." bermakna aku sorg je la yg nampak..
3) nyata dan jelas : (tak ingat berapa bulan tp dlm tahun yg sama)..mcm aku cerita dlm post terdahulu...demam seminggu.. biasanye tahap nie dh kira "kita nampak dia, dia pun nmpk kita" silap2 ajak join MLM pulak nnt...kehkehkehhhh...

Rate

1

Dzulqarnain posted on 6-3-2013 06:57 AM
Buka hijab ni mcm buka tudung saji kot?

kalau mcm buka tudung saji...ko pun dh bleh nmpk dh jinn sebelah ko...
kehkehkehkehhhhh...

caseyazmi posted on 6-3-2013 07:36 AM
alaa tt cpt lah cite! dulu bdk rumh aku ada kwn dgn sorg ustaz ni, suka sgt nk ugut2 bole tau masa s ...

tue ustaz jadi-jadian...

menarik citer tt........
nak sambungan.....

Terima kasih @medangmru   

bayi @ bdk2 yg belum baligh ada yg boleh nmpk....

masa maklang kecik2 dulu kt rmh mak sedara maklang...  masih ingat lg dlm memori (umur maklang lam 4-5 tahun kot), masa tu nak masuk bilik air tgh malam, ayah maklang temankan maklang, bilik air tu besar, maklum la bilik air rumah kampung...siap ada kolah n tandas, boleh muat 10 org kot, hehehe..   masa nak duduk mcangkung tu, maklang nmpk sekor ayam belanda melintas betul2 depan maklang, dari dinding kanan terus tembus ke dinding sebelah kiri.. apalagi maklang jerit la, "ayammmmmm...."   terkejut ayah maklang masa tuuu...   hehehe

ayah maklang xnmpk ayam tu...   

Rate

1

adik aku dibuka hijab... tak semena2.... kisahnye ade jin pempuan syok kt dia.... konon nk wat kawan je.... kebetulan adik aku ni plak jenis lembut ati... terima gitu je... (tapi lepas dia kawan ngn mende tu dia jd bengis, keras ati, suka lawan mak ayah.... see sbb tu la jgn kwn ngn jin, diajin boleh ubah personality seseorg.... kecuali kalo bende tu manusia boleh kontrol dia... mcm kes adik aku dia kne kontrol.... kesian dia... kemuncak... bila diajin ajak adik aku masuk alam diorg... mujola sempat pergi ngubat.... so skang ni diajin dh tinggalkan adik aku..... masa mula2 kne tinggal tu adik aku sedikit kecewa. dia ckp mcm sunyi la x de kwn la... aku suh ngucap baca ayat kursi selalu... lama2 okla...

so now tggla hijab ni yg masih separa tertutup dan perasaan adik aku yg sgt sensitip.... x leh kne marah.. x leh perli2.. cepat je nk menangis dan mengamuk..... dan lg satu peyed adik aku mmg x tally... kadang2 tu 15 hr peyed, 15 hr istihadah.... kesian kan?... cuba nk bwk g berubat... tp lom ade masa lg... adik aku keje bahgian perubatan2 ni... so pyh sesgt nk dpt cuti... weekend pun keje ikut syift...

Rate

1

Alhamdulillah..

hehehe..t.q momod, sebab lepaskan aku dari peti sejuk....

Nak nyampuk gak lah pasal di buka hijab mata manusia nih.

hijab/kasyaf boleh terjadi dlm 2 keadaan,

1. anugarah dari Allah, seperti para2 nabi,rasul2, ade juga di beri pada para2 wali2 dan seumpamanyer.
2. anugerah/pertolongan dari jin2 cth: dari amalan perbomohan,amalan persilatan, atau mungkin juga dari amalan2 dari potongan2 ayat quran dengan niat untuk melihat jin2 tuh yg di perturunkan oleh guru2 masing.

sekiranya ianyer anugerah dari Allah itu tak boleh di pertikaikan..
yg boleh di pertikaikan anugerah/pertolongan dari jin2/saka

Kebiasaan yg berlaku sekarang ini terbuka hijab kerana pertolongan jin/saka sendiri saja..jin2 telah menumpangkan mata2 mereka kepada org tersebut...sebab hanya mata jin yg boleh lihat jin2 tuh..

kesilapan kite bila menganggap perkara tu sebagai anugerah keberuntungan..hehehe tapi sebenarnyer hanya tipuan dan permainan syaitan semata2...

Rate

1

gammbir33 posted on 6-3-2013 12:39 PM
Alhamdulillah..

wah 1st posting dr org kurungan peti beku..kikiki

mienina posted on 6-3-2013 11:31 AM
adik aku dibuka hijab... tak semena2.... kisahnye ade jin pempuan syok kt dia.... konon nk wat kawan ...

emm klu bole nampak lagi tu..aku rs bnyk ag jin2 yg tertinggal dlm bdn adik ko tu.. yelaa jin ni bila dh berkawan dia masuk dlm badan manusia n buat rumah/istana dan beranak pinak... jadi nye usahakan laa utk buang abis saki baki jin2 tu....

mnSK posted on 6-3-2013 10:22 AM
Waalaikumsalam..

tue la "nampak..."

Kalau buat MLM, sure boleh cepat kayo kan?......banyak wakil nak masuk...ha ha ha kalau buat parti politik, kita namakan BAJIN...Barisan Jin Nasional.......ha ha ha....PaKeRajin=Pakatan Kerajaan Jin.....

safamm posted on 6-3-2013 12:48 PM
wah 1st posting dr org kurungan peti beku..kikiki

ekekeke..sebab kene kurungan lah kulit aku skarang dah makin putih,,maklumlah tak kena matahari....

gammbir33 posted on 6-3-2013 12:39 PM
Alhamdulillah..

macam aku cerita dalam thread aku yang lepas, ada kawan kakak aku tu bangga gler katanya anak beranak dapat tengok JINNNNNN........padahal, waktu maghrib jer depa dok suka melalak keluar rumha...adoiii...aku tanya macam mane rupernya, x berani nak cakap........sekarang ni aku panggil diorang The Bomoh's family....

Ada sekali aku gertak diorang masa datang kedai kakak aku, aku cakap ni sapa pulak yang dok ikut2 ni....Merah muka member kakak aku ...padahal aku maen-maen jer... (watak lakon layar gituw).....ha ha ha

tt nak sambungan.........