CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: enciKacang

[HIJAB]Al-Kisah Al-Hijab (kisah seseorang yg dibuka hijabnya)

IRZeeBuk posted on 7-3-2013 10:59 AM
ko amalkan ilmu bukak hijab??
dah tutup ke skang

dh tak amal tutup la....
nasib ade "on off"...klau "on" je leh jd bengong gak aku...

enciKacang posted on 7-3-2013 11:21 AM
ok.bersambung dari last posting hari tu..

sebaik saja arman menerangkan kepada haji madi ttg apa  ...

sib baek la antu manggis tu x kaco
kalo x, ade gak yg jatuh pokok nnti....

spamalot posted on 7-3-2013 12:55 PM
Terbuka hijab nampak hantu ni buat penat je. Kalau aku, aku nak ilmu buka hijab untuk tengok aib dir ...

yang itu lagi senang... ko tengok ajer muka kat cermin.. agak-agak ada nur ker tak ... kalau kusam ajer tu maksudnya perbanyakkan le amalan ibadah ko... tepuk dada tanya selera.. muhasabah diri...

salam..
nak mencelah..
bila bukak bab hijab terbuka ni..pasu ada 2 cerita berkaitan..
just rasa nak share dan rajin menaip lak..

cerita 1.
dalam tahun awal 1990-an, sorang ayah dan anak lelakinya yang bila baru lahir, asyik la menangis...pi bawak bubat..diam la kejap..pastu..dibuatnye melalak semula..penyakit melalak sampai nak sawan ni sampai la umur 3 tahun..budak ni pasif dan lambat bercakap..ada masanya, merenung...menunjuk kat mak paknya..bila dipandang ke arah tempat yang budak tu tunjuk, tak nampak pape pun..
kadang-kadang budak ni takmo memandang...dipeluknya mak paknye..bila ditanya, menggeleng takut...

tapi, bila budak ni dah 4 tahun, dah pandai bercakap..takutnya macam dah hilang...alih-alih...mak paknye lak yang cuak bila antara kejadian:

budak : "abah, ape benda yang bergayut kat pintu tu.."
abah : pandang ke pintu, takde papepun..." ape bendenye nak?"
budak : dengan selambanya - "ada 3 benda, mata merah..macam-macam warna..mata merah..berbulu.."

tapi, mak pak budak ni lama-lama dah biasa..
tapi, tetap ikhtiar nak rawat budak ni takut mudarat..
antara perawat yang bapak budak ni jumpa...Harun Din (masa ni masih pensyarah di UKM)
bila dalam perjalanan naik kete nak jumpa HD ni, budak ni siap cita ngan abah dia..
"bah, kawan-kawan ni ikut kita la..."
abah: cuak..."ye ke...diorang duduk kat mana?
budak : "tu...kat atas kete kita ni..kejap-kejap kat belakang kita.."

bila berjumpa ngan HD...bapak budak ngan budak ni masuk la (dalam bilik)..
bapaknye cite masalah yang dihadapi oleh anak lelakinya tu..
pastu, HD interview budak ni:

HD : "kawan-kawan ada tak kat sini.."
budak : "dengan senyum, "ada"..
HD : "kawan-kawan duduk kat mana..?"
budak : "tuu....kat pintu..."
HD : "suruh kawan-kawan masuk..kata pakcik nak jumpa.."
budak : "diorang tanak masuk la pakcik.."

so, paham-paham sendiri la ye..kalau kenapa 'diorang' kawan-kawan budak tu tanak masuk.

katanya:
budak ni memang hijabnya terbuka sejak kecik..
dalam tempoh tu..3 sekawan ni memang menempel kat budak ni untuk dijadikan kawan sejak budak ni kecik..dan dikatakan ini bukan perkara baik..
budak ni berasuh dengan HD...
tak tau la hijab budak ni masih terbuka..tapi dipandu untuk menggunakannya..
atau
hijabnya telah ditutup..

Allahualam..pasu pun tatau sama ada cerita ini benar atau tidak..

Rate

1

pasuoren posted on 7-3-2013 03:51 PM
salam..
nak mencelah..

kalau aku jadi bapa budak tu mesti seksa..

pasuoren posted on 7-3-2013 03:51 PM
salam..
nak mencelah..

keadaan budak tu mase kecik lbh kurg same mcm yg kawan aku ceritekan.mase bayi asyik nangis,dah besar sikit suke tegur benda bukan2.ye la budak2 yg baru belajar nak berfikir...

Follow Us

cerita 2.
ada seorang perawat...pasu yakin juga hijabnya boleh on off...tapi diperolehi dengan belajar dan memang ada ilmu silat..
ada sekali..bawak dia pi umah seseorang yang memerlukan pertolongan..masa tu malam dalam pukul 10..urgent..alang-alang dia datang ke daerah ni, terus bawak dia singgah kat umah pesakit yang memerlukan pertolongan ni..

kawasan umah pesakit ni adalah kuarters dalam kebun kelapa sawit..
masa tempuh deretan rumah nak ke rumah pesakit..
dalam gelap malam yang hanya dibantu lampu jalan yang malap,
alih-alih perawat ni, boleh tanya pulak kat pak sedara pasu:

perawat: "pakcik..umah ni dulu memang ada perempuan pernah meninggal mengejut ye kat sini.."

pakcik : cuak...sebab benda ni memang tak penah cite pun kat perawat tu....
           "ak ah...ni dulu umah pengurus..dah nak masuk setahun umah ni kosong...ada satu malam lepas maghrib..3 beranak ni  nak balik bercuti kat umah diorang..tiba-tiba, isteri dia rebah....kecoh juga..panggil ambulan...tapi MA sahkan yang isterinya tu dah meninggal.... Tapi, macam mana ustaz boleh tahu..?

perawat : dengan selambanya..."patutla saya nampak ada pompuan tengah berdiri kat pintu rumah tu..." - padahal umah tu gelap..pintunya bertutup dan dah lama pun umah tu tak diduduki..

anda bayangkanlah...

lepas daripada umah tu..tempuh lagi satu tempat..
sekali lagi perawat tu bersuara..

perawat : "pakcik, umah yang ni dulu pernah terbakar kan? tapi, umah ni aje yang terbakar..yang sebelah menyebelah..tak jejas ape pun..."

pakcik : sekali lagi cuak..."umah pakcik sebelum pencen dulu, kat sebelah ni , ustaz.."
            "memang betul..yang herannya, umah tu sebuah aje yang hangus dari depan sampai belakang..sampaikan baju yang ada kat penyidai belakang tu pun disambar api..tak dapat selamat satu ape pun kecuali nyawa...sedangkan umah sebelah menyebelah hanya berjelaga je..padahal..kuarters ni umah papan..."
            "camana ustaz tahu umah ni penah terbakar? padahal tempat terbakar ni dah naik umah baru dah pun.."

ustaz : "saya ternampak api menjulang tadi...."

emmm....so, pasu memang yakin...ada orang yang hijabnya memang terbuka..sama ada sejak lahir atau belajar..
tapi, walau apa pun..pasu sekadar tahu ajelah....takde lah minat nak korek sangat atau belajar..
cukup sekadar tahu....

Rate

1

zulka posted on 7-3-2013 03:56 PM
kalau aku jadi bapa budak tu mesti seksa..

seksa jugak la kan bro..
mau tak seksa..malam-malam anak asyik melalak nak terbalik mata..

bila pandai bercakap pulak..siap cakap nampak tu nampak ni dengan selambanya...

tapi, benda-benda macam ni menarik....

enciKacang posted on 7-3-2013 04:06 PM
keadaan budak tu mase kecik lbh kurg same mcm yg kawan aku ceritekan.mase bayi asyik nangis,dah be ...

tapi, pasu tatau la...
kalau orang yang ada kelebihan yang macam ni, orangnya pendiam...dan kalau bercakap, nadanya selalunya rendah...

ada sorang ofismate aku ni (pangkat2 kakak la)...
salah sorang anak sedara dia boleh nampak benda2 halus...
1 hari tu dia bawa anak sedara dia dtg ofis......
dan sangat2 mengejutkan....anak sedara dia kata...bermula dari parking (basement) sampai lah ke level 23 (ofis aku) merata rata benda tu ada..... yg paling best....dlm ofis kitorang je ada 3 ekor...salah seekor nya duduk betul2 atas kepala kakak tu (mak sedara dia...) ...patutlah kitorang sellau demam....

Rate

1

pasuoren posted on 7-3-2013 04:18 PM
cerita 2.
ada seorang perawat...pasu yakin juga hijabnya boleh on off...tapi diperolehi dengan be ...

patut laa erkk..kalau kita gi berubat ngan sesetengah perawat..perawat tu boleh tau peristiwa2 yg berlaku sebelum kita terkena sesuatu penyakit tuu...

kekadang terpikir gakk..macamana diorang leh tau..ada jin ke bagitau..tak pasal2 tertuduh guna jin plak..he he he...rupa2nya orang2 yg dapat melihat alam ghaib ni boleh nampak perkara2 yg lepas..dan perkara2 yg lepas tu boleh berulang2 kembali pulak..macam pelik tapi betulll......

tak tercapai akal ku....

kesian tgok kwn u 2..mcm ala2 cerita Ghost Whisperer ..

best llah cerita nih
tapi untung hijab ku tak terbuka
ngeri rasanya nak mengadap benda2 tu hari2

anak aku umur almost 3 tahun pn kena camni.. ari tuh mase g jumpe perawat (bukan utk merawat anak tuh tapi bapaknye) perawat tuh cakap hijab anak aku mmg terbukak.. tuh kadang2 kitorang balik dr makan malam tetiba dia tunjuk jari kat semak/gaung depan umah pastu cakap.." mama...atok!" ulang2 byk kali.. aku laki bini dh cuak tapi wat biase je.. aku ckp kat dia hishk mane atok ade kat situ atok kakak kan kt dlm umah.. tapi dia ckp gak "mama tuh atok!" kalau tmpt tuh kurang best dia la yg melalak dulu..

Rate

1

adess..seriau den..hmm,adk laki aku boleh nmpak jugak..tp skg dah tutup sb umah baru duduk ni dia nmpak pulak mende tu..

bayanbiru posted on 8-3-2013 09:14 AM
patut laa erkk..kalau kita gi berubat ngan sesetengah perawat..perawat tu boleh tau peristiwa2 yg  ...

tue di namakan "ilmu tembus pandang"
aku tak tau la "perawat" tue ade ambik ilmu tue ke atau tak...
ilmu tembus pandang dgn ilmu hijab/mata ke 3 berbeza walau kaedahnya sama...
ilmu nie aku xde lg...
antara yg kebolehan ilmu pandang tembus(aku kopi pasta je dlm internet)
:

"T" ialah pandang tembus iaitu ilmu pembuka mata hati yang unik.
Dengan "ANDANG TEMBUS"anda akan dapat melihat:-
1.-Sesuatu/seseorang/kenderaan dari jarak  jauh/dekat.

2.-Melihat keadaan Sesuatu/seseorang/ dari jarak jauh/dekat.

3.-Mengesan barang sihir dari jarak jauh/dekat.

4.-Melihat  peristiwa yang lampau /sekarang dari
jarak jauh/dekat.

Last edited by mnSK on 8-3-2013 04:17 PM

Rate

1

baru2 ni masa kawan aku ni balik dari keje.syif malam...masa dekat dengan jalan dan laluan yg agak terpencil,ada la berlaku 1 kejadian lagi.jalan tu memang sunyi..katenye masa tu yg die pasti hanya dia dan seorang pak lebai ni je kat jalan tu.arah yg sama..pak lebai tu kat depan.sewaktu die nak hampir dengan motor pak lebai tu,die perasan yg motor pak lebai tu macam terhoyong hayang sikit.risau juge die.mane tau kot pak lebai tu mengantuk ke,sakit ke,tayar pecah ke..dah la orang tua tu pakai lebai je tak pakai helmet.die pun cuba menghampiri motor pak lebai tu dari belakang dengan niat nak tegur pak lebai tu..tapi sebaik je dah dekat,baru la arman ni perasan,ada sesuatu yg membonceng motor pak lebai tu.kelibat makhluk tu macam perempuan,tapi bersaiz besar.rambut panjang kerinting..berderau darah si arman ni..die pun pulas le laju2 motornye nak potong pak lebai tu.dan yg bestnye bende tu terus pindah belakang motor die pulak...dari cuak jadi menyirap pulak arman bile jadi camtu.seolah2 bende tu nak test die pulak.die pun buat la ape yg patut yg die tau dan bende tu blah sambil meraung...ceritenye....tu la yg jadi.secara tak sengaja selamat jugak la pak lebai tu.maklum le org tua...mau terbabas motor tu kalau lame2 bende tu bonceng belakangnye...

Rate

1

aku percaya cerita tu tipu belaker.... aku percaya dunia jin & syaitan, tapi aku tak percaya jin & syaitan d gambarkan sedimikian rupa....

enciKacang posted on 8-3-2013 04:45 PM
baru2 ni masa kawan aku ni balik dari keje.syif malam...masa dekat dengan jalan dan laluan yg agak t ...

nek moto, pompuan bersaiz besar.. rambut kerinting.. dem! ngeri..

Assalamualaikum tt. menarik jugak thread ni.

sebenarnya dalam kenalan-kenalan kita, ramai jugak yang hijab nya terbuka/dibuka/membuka ni. cara dan punca je yang berbeza. kalau tak percaya, tak boleh jugak memang perkara ghaib wajib untuk kita percaya. tapi jangan sampai obses, tak pasal-pasal jatuh syirik.

aku sendiri pun pernah terbuka hijab suatu masa dahulu, alhamdulillah sekarang cuma tinggal lintasan-lintasan, bunyi-bunyian dan rasa-rasaan yang kurang enak. malah, aku kenal rapat dengan beberapa orang yang memang dibuka hijab sejak kecil.

tapi banyak perbezaan orang-orang sebegini. persamaannya, cuma mampu melihat kewujudan makhluk ghaib ni dengan nyata. yang lain, ada yang guna ke arah kebaikan, seperti tolong orang. ada yang sekadar mendiamkan diri, memerhati tanpa perlu bercerita pada sesiapa. ada jugak yang guna ke arah keburukan, seperti menggunakan jin untuk bertelagah dan kepentingan diri.

aku setuju, disebalik semua ini ada hikmah. terpulang kat individu itu sendiri nak guna macam mana kebolehan yang diundang/tak diundang tu.

thank you. (fuh dah lama aku tak menaip dalam MPS ni.berdebu akaun aku..)

Rate

1