CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: enciKacang

[HIJAB]Al-Kisah Al-Hijab (kisah seseorang yg dibuka hijabnya)

bouncer77 posted on 18-3-2013 12:10 PM
ASSALAMUALAIKUM ...

walaikumusalam warabahtullah hi wabarakotuh....
(ntah betul ejaan aku ni pun x tau..mana nk cari tulisan jawi daaaa)

tt nie g mana..xder sambungan keh

kancil92 posted on 18-3-2013 03:19 PM
walaikumusalam warabahtullah hi wabarakotuh....
(ntah betul ejaan aku ni pun x tau..mana nk car ...

Salam semua.maap hamba agak bz wat mase ni.takde mase nak mengarang.ni pun bukak pakai tepon je.insyaallah akn disambung lg cerite ni.panjang lg..dan hijab kawan tu masih terbuke sampai sekarang.tak pernah ditutup pun..

enciKacang posted on 18-3-2013 03:52 PM
Salam semua.maap hamba agak bz wat mase ni.takde mase nak mengarang.ni pun bukak pakai tepon je.insy ...

ok....sabor menanti

menamti jugak ni,...
tak de yg laters ker??

Follow Us
menanti jugak ni...
tak de yang laters ker??

Salam semua.maap hamba agak bz wat mase ni.takde mase nak mengarang.ni pun bukak pakai tepon je.insy ...

x pernah dittp..kirenya kawan dia yg kata seminggu tur dia kelentong jer...

berkongsi "kegembiraan" ler kekdahnya nie..uiksss skeri

aku rasa ramai sgt yg terbuka hijabnya..ada kalanya kejap2 nampak & bole rasa... contoh husband aku & adik aku... kat umah ni aku tinggal bertiga..mcm2 npak...yg terbaru husband aku npak pocong.. and adik aku plk kena kacau ngn hantu mak cik karipap..ops mak cik tu jual nasik lemak..

kancil92 posted on 19-3-2013 11:49 AM
x pernah dittp..kirenya kawan dia yg kata seminggu tur dia kelentong jer...

berkongsi "kegembir ...

kawan yg kata seminggu mane pulak neh?maap hamba kurang jelas

kalau ada update, jangan lupa tag saya juga ya..

enciKacang posted on 19-3-2013 06:55 PM
kawan yg kata seminggu mane pulak neh?maap hamba kurang jelas

maaf enkacang......sy dh silap
banyak sangt baca sal hijab nir..sampi silap thread daaa
ampunn

Ouhh..patot la hamba kurang ngerti.takpe2..hehe..

TT kawan ko tu duk kat mne ea?? aku nk mtk die tolong tgok2 kan ape benda yg ade kt aku ni..dah lme dah bnda ni duk ngikut je

Matakilat posted on 5-3-2013 02:08 PM
Kawan abg saya , namanye lupe plak, dia asal dari kedah, belajar silat hingga khatam abes, tok gurun ...

blh sesiapa explain. 'benda' apa sebenarnya yg dilihat itu?
bukankah roh dh pergi ke alam barzakh?
knp masih tersekat di dunia dgn keadaan terakhir sblm mati?
adakah itu adalah jin atau qarin semati?
atau adakah ianya roh gentayangan?
cth mcm penampakan budak eksiden ni... budak lg, mana ada dosa.. takkan roh tak lepas kot nk ke 'sana'

bila la tt ni nak sambung xl sabar nak baca..........

heeee scary

Arman tak pernah bercinte secara serius dari zaman remajenye lg.pendek kate tak pernah le die ni merase zaman cinte2 monyet ke beruk ni.setakat berkenan2 kat awek tu ade le..katenye.........

sampai le mase keje kilang tu,dah hampir setahun die keje situ.ade sorang awek ni baru masuk keje.mengikut cerite die,1st time die jumpe awek ni mase nak punch kad ade 1 hari tu.terus berkenan sangat2..tapi setakat tu je la.die ade gak risik2 dgn kakak2 yg baik dgn awek tu.rupenye awek tu dah bertunang.maka patah hatilah sahabat aku ni dan tak meneruskan niat nak takel awek tu..tp yg die perasan awek tu macam murung je hari2 bile datang keje.tak berape nak bergaul dgn orang sangat.macam ade masalah..tp arman ni malas la nak ambik port sgt.ye la dah tunang le katekan..........

1 malam.mase tgh keje tu la...awek tu pun same keje malam.die perasan ade sesuatu yg tak kene dgn awek tu.berkali2 jugak le die kelip2 matenye kot ape yg die nampak tu cuma bayangan die je.tp tetap same..tetap jelas bahawasanya ade 1 lembaga yg sangat tak hensem rupe parasnye berdamping dgn awek tu.berdiri tegak je belakang die.besar,hitam berbulu macam beruk.bile natang tu perasan yg arman nampak die,benda tu ghaib.lepas tu ade balik.bile perasan je ghaib.macam tu la 3,4 kali berulang..arman pun bace la ape yg patut yg die tau utk halau benda tu terus.die buat senyap2 tanpa diketahui oleh awek tu..benda tu lastnya ghaib sambil meraung dgn ngeri..tp die je yg dengar.kejadian yg same berulang utk beberapa malam..

dalam pada dia malas nak ambik kisah,tapi disebabkan dah banyak kali sgt dan atas dasar rase prihatin,die pun risik2 la dkt ade kakak tu yg die tau ade sangkut paut sedara mara dgn awek tu.awek tu namenye hani (bukan nama sebenar)..mengikut cerite kakak ni,hani ni bertunang tanpa rela.yg dia tau hani ni mmg tak suka kat laki tu.tp tibe2 bile family laki tu datang merisik,die terima.dan lepas tu hani ni berubah terus.jadi pendiam,tak cakap banyak dan selalu sakit2.ade gak bawak berubat tapi tak pernah berjaya.dipendekkan cerite hani ni dah terkena ilmu guna2 laki tu sampai die jadi mak turut..maka faham le arman ape benda yg die nampak tu sebenarnye.mungkin sesuatu yg berkaitan dgn apa yg dah diguna2kan oleh laki tu.tapi arman masih tak nak buat ape2.dia rasa tak patut die campur tangan hal orang dan merasakan diri die tak layak nak tolong orang dalam hal2 macam ni.

tibe 1 hari..malam rasenye.kat rumah,mengikut ceritenye ade sorang pompuan cantik tibe2 terpacul kat bilik dia.dia ingat mimpi tapi bukan.walaupun dah beberapa kali die tampar diri sendiri,die tak sedar2 jugak.tibe2 die rase sekeliling macam berpusing.perempuan tu cakap jgn takut,dia tak datang dgn niat jahat.dia cuma ajak arman ikut die keluar dari rumah kejap je.mcm kene pukau arman pun ikut je.tibe je kat luar rumah die terkejut sgt sebab hari siang.padahal yg die ingat hari dah malam.dan keadaan kat luar tu mcm tmpat lain.bukan kat rumah die..cantik sgt pemandangan kat luar tu katenye...perempuan ni pun cakap,jgn pelik dan hairan.kedatangan die tu bersebab.perempuan tu pun cerite.pasal hani,awek tmpat keje die tu.dipendekkan cerite la..perempuan tu cakap yg die nak mintak tolong.tolong buat sesuatu utk selamatkan hani tu dari pengaruh benda tak elok yg tunangnya hantar.tak ade orang lain yg layak utk setelkan benda ni.jenuh jugak le arman ni dalih yg die tak tau ape2 dan rase tak patut die tolong ape2.baik cari orang yg lebih pakar dan arif..tp perempuan tu tetap merayu jugak.katenye semua ni dah takdir dan menunggu utk dikerjakan je.lepas selesai semua ni arman akan tau kenapa mesti die yg dituntut utk selesaikan masalah ni.lepas puas didesak arman pun setuju utk tolong.tp die tak yakin dan cakap awal2 die tak kan boleh buat ape2.die bukan bomoh.tp perempuan tus senyum je sebelum ghaib dan arman sedar2 die ade kat bilik dan masih atas katil.mungkin mimpi..tapi bau wangi perempuan tu tadi masih ade lg..die tak nak pikir sgt.samada semua tu tadi mimpi ke tak.cuma yg die tau die dah buat keputusan utk tolong awek tu..sebelum tu perempuan tadi tu ade kenalkan diri dia siapa.tp atas permintaan arman sendiri,aku tak dapat nak cakap nama perempuan tu.cuma yg boleh aku bagitau,dia ada kaitan dgn keluarga hani ni tadi turun temurun..mungkin saka,tp elok pulak rupa parasnya.dan arman tak rasa ade niat jahat dlm diri perempuan tu...maka hanya hari esok yg dinanti utk die mulakan sesuatu yg tak pernah diduganya sblm ni..

Rate

1

din_pc posted on 20-3-2013 11:39 AM
TT kawan ko tu duk kat mne ea?? aku nk mtk die tolong tgok2 kan ape benda yg ade kt aku ni..dah lme  ...

kawan aku cakap dia tak berani..die tak pernah tolong orang bila dimintak terus2 macam ni.yg sblm2 ni pun die tertolong tanpe disengajakan je.die cakap baik la g darul syifa,jumpe yg lebih arif dan mmg sedia utk membantu dan berdepan benda2 mcm ni.die takut die tak mampu nak tolong dan jadi ape2 yg salah.

dan bagi aku pun macam tu jugak.try jumpe orang yg memang biasa mengubat orang dan benar2 mahir.kat forum ni pun aku rase ade je yg hebat2 yg sudi membantu.selain tu,kalau benda tu kejenye mengikut kite je,cube renung2kan,ade tak pernah kite buat salah kat sape2?atau ade tak sape2 yg musuhi kite?atau ade tak pada diri kite ade ape2 barang yg pelik yg tak patut ade?kalau ade cube la atasi secara zahir dulu.insyaallah....tak boleh gak atau tak jumpe gak puncenye,g la cari yg pakar...

biksu posted on 20-3-2013 12:13 PM
blh sesiapa explain. 'benda' apa sebenarnya yg dilihat itu?
bukankah roh dh pergi ke alam barzakh ...

Si mati bukan budak kecil. Masa kemalangan terjadi pada arwah tu adalah beberapa bulan sebelum dia nak ambil spm. Saya kenal si arwah kerana rumah satu taman. Yg dia nampak tu saya pun tak tahu apa dia. Tapi apa yg dia explain rupa yg dia nampak tu mmg rupa si arwah. Wallahualam apa yg dia nampak adalah roh atau sebaliknya.
Apapun Al Fatihah pada arwah. Last edited by Matakilat on 20-3-2013 09:36 PM