CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: enciKacang

[HIJAB]Al-Kisah Al-Hijab (kisah seseorang yg dibuka hijabnya)

nuc posted on 23-3-2013 09:14 AM
tk en kacang..camtu ka..sbb yg camtu jarang2 dgr..biasanya citer pasal jmbalang muka buruk..xbest..y ...

Rezeki die.tu la namenye terbuka hijab.nmpak bnde2 halus dgn izinNya..x semestinye nmpak hantu je.x semestinye jgk nmpk hantu tu mksudnye hijab dibuka.kdg2 benda tu sdri yg mmg sengaja nk menjelmakan dirinya dpn kt..dgn izinNya jgk.em..setkat ni xpnh la lg ade pnglaman kat kdai mkn yg mcm tu dgn arman ni.tp sy sdri pernah la jgk ternmpak makhluk yg sgt kotor n buruk rupe parasnye kat kdai mkn.duk mngntai dr dapur.bile kt perasan bnde tu hilang n tuan kdai tu tbe2 je duk tgk2 jeling2 kt dr jauh.nape tah..x berani jgk nk tuduh..mgkin bnde yg liar dtg ke situ.wallahualam..

cerita yang menarik

biksu posted on 20-3-2013 12:13 PM
blh sesiapa explain. 'benda' apa sebenarnya yg dilihat itu?
bukankah roh dh pergi ke alam barzakh ...

I think its qarin
Atau jin yg menyamar
Roh dah lepas ke alam lain
Depa dah bizi dgn urusan barzah

Kalau ada roh berkeliaran pon roh2 x aman
Cth roh yg x di terima bumi
Atau roh irg mati bunuh diri

Wallahuaklam
Hati2 dgn tipu daya jin

Roh manusia aman atau tidak ttp masuk dlm alm kubur dan takkan ada contact dgn alm dunia. Yg berkeliaran jin iaitu maybe qarin

emrmmmm rasa macam enciKacang ni si arman je..

enciKacang posted on 23-3-2013 04:21 PM
Rezeki die.tu la namenye terbuka hijab.nmpak bnde2 halus dgn izinNya..x semestinye nmpak hantu je. ...

enciKacang ni pun terbukak hijab jugak ye

Follow Us
Ehh..x la.sy bkn arman.huhu...x nafi ade gak pnglaman nmpak2 ni tp x la permanent mcm arman.sy org biase je.kalo nk citer pnglaman sdri insyaallah sy akan bkak thread lain lps ni.tggu sy hbskan citer arman ni dlu.x boleh fokus byk2.heh..tp maaf la mmg buat mse ni xde mase sgt nk menaip.skrg tgh mood exam.bese la dah tue baru nak belajor blk.mude2 dlu mls..hoho...

Abis pun bace....huhu

best baca..sambung lg ye encikkacang...

owh tengah exam...ptt ler xder update

moga berjaya ler dlm exam nnti leh sambung merempit taip citer pasal arman..

enciKacang posted on 23-3-2013 04:21 PM
Rezeki die.tu la namenye terbuka hijab.nmpak bnde2 halus dgn izinNya..x semestinye nmpak hantu je. ...

ke jinn tue duk kat mata dia....heheheheee....
dh byk kes mcm nie aku jumpe...mmg terbukak hijabbb...
bile check..jinn juga duduk dlm kepala/mata....kehkehkehhhh

bestt cerita tt.. sukaa avatar tt tu comell.. hehe

Salam...bestnye citer enkacang..harap teruskan bercerita..

alang alang dah terbukas hijab cari la
harta karun seguni dua

mnSK posted on 5-4-2013 03:51 PM
ke jinn tue duk kat mata dia....heheheheee....
dh byk kes mcm nie aku jumpe...mmg terbukak hijabb ...

baguih la kalo incik ni ade kebolehan yang mantap dan hebat macam tu..moge sukses selalu dengan ilmu tu.banyak tak bermaksud semua..hehe..tapi takpe la.mungkin dah jumpe semua kot..

enciKacang....xder citer baru g ker..?

exam dh habis ka

kancil92 posted on 8-4-2013 08:35 AM
enciKacang....xder citer baru g ker..?

exam dh habis ka

err..dah habis.alhamdullilah...ade2.sabor2.baru nak mengarang..hihi..

enciKacang posted on 8-4-2013 08:36 AM
err..dah habis.alhamdullilah...ade2.sabor2.baru nak mengarang..hihi..

x sabar nie....

salam semua..hambe kembali setelah mengharung peperangan baru2 neh..maaf sebab lame tak update..

so..bersambung dari last update hari tu.pompuan tu offer arman utk melawat dunia dia..dunia dia tu mende??kate arman,die pun tak pasti pada asalnya..kalau ikutkan sampai sekarang pun.tapi mengikut fahaman org kite ni,maybe boleh dipanggil alam bunian la kot...

malam tu arman pun ikut la pompuan ni berjalan sekitar kawasan luar rumahnye pada mulanya..dan yg bestnya cuaca yg mase tu malam,tibe2 pelan2 bertukar cerah..macam pagi.sejuk je.dan persekitaran tu mcm tak sedar je bila mase bertukar.kalau ikutkan takde la beza sgt dgn kampungnye tu.tp kelihatan lebih bersih dan nyaman..sekeliling tu ade rumah2 papan yg seakan2 rumah orang kita gak.ade nampak penduduk2 situ berjalan dan kelihatan dari rumah dorang sendiri.tapi kebanyakkan mereka tak bercakap.cuma duduk dan merenung bile nampak arman dan pompuan tu.terdetik dalam hati arman,kalau ni la alam bunian sebenarnya..takde la ape yg pelik sgt.sama je mcm dunia kite.cume perwatakkan org2nye je yg pelik tak banyak bercakap.

tibe2 mereka sampai ke satu rumah.pompuan tu bagi salam.dan keluar sorg lelaki tua..arman dikenalkan dgn lelaki tu.habis dorang sembang,pompuan tu cakap kat arman..setakat ni je die dapat teman arman.perjalanan seterusnya lelaki tu yg akan bawak.ikut je die katenye..arman pun paham.lepas pompuan tu hilang,arman dgn lelaki tua tu pun sambung berjalan.lelaki tu pun jenis tak cakap banyak.cuak gak arman mase tu.rase nak balik je katenye...diorang pun sampai ke satu kawasan lapang.nampak macam kawsan tanah rendah.arman cakap kalau nak bayangkan,bayangkan kawasan ladang lembu dlm iklan susu fernleaf dulu tu.mcm tu le..err...

kat sini arman terkedu tibe2.dari jauh die nampak ade banyak binatang pelik!!salah satunye die cakap ada harimau!tapi besar sangat.dan ade macam2 kaler...contoh ade sekor tu kaler merah,tapi kakinye kaler putih..."aku kate,ya allah comel giler!!"serius..mase arman cerite pasal ni,aku terdiam.sambil cube bayangkan semua tu dgn imaginasi aku.terus terang mase ni memang aku macam tak percaya sikit..tapi aku tgk muke arman mase cerite ni mmg serius.die tgk muke aku dan die cakap.."tgk..tu le aku malas cerite.aku tau memang susah org nak percaya.kalau orang cakap aku giler dan penipu pun aku tak salahkan org tu.sebab aku sendiri pun sampai sekarang masih tertanya2 lagi semua tu betul ke tak."....itu la yg arman cakap kat aku.jadi samada korang nak percaya ke tak atas pilihan masing2 la ye..aku sampaikan je...

sambung balik...dan kat situ disamping binatang2 tu ade le yg menjagenye.yg jage tu pulak memang nampak gagah2 la.besar2 badan diorang.ade lg la binatang2 pelik2 yg die jumpe,,antaranye ade sejenis burung ni.kecik je burung ni.boleh tangkap.tp yg peliknye burung ni pegang le ikut mane pun,kepala die akan keluar dari celah jari korang tu.boleh bayang?ade 1 lagi macam singa.tapi kecik besar kucing je.garang..orang tua tu cakap biasenye binatang ni diorang gune utk jage kebun.siap ofer lg kat arman samada die nak bela ke tak..tapi disebabkan bende ni ade makanan die yg agak pelik,arman taknak.die tolak cara baik..

habis je melawat kawasan tu,diorang sampai lak kat 1 kawasan gunung..aa sebelum tu,walaupun mcm jauh je diorang dah berjalan tp arman ckp die tak rase penat pun.mcm tak berjalan pun tp pemandangan tu yg bertukar2.padahal da jauh berjalan tu...
ok sambung balik...kat kawasan gunung tu diorang mendaki sikit.jalan yg elok la..takde la sampai kena pakai tali ke ape.aku tak dapat sebut name gunung tu gunung ape ye..maaf...

tibe di satu tingkat tu,arman cakap ade 1 kolam yg besar.cantik sgt katenye..org tua tu suruh arman berendam dlm tu.dalam 10 minit camtu..arman cakap air kolam tu sejuk sgt tp tak buat die menggigil.rase nyaman giler..habis berendam tu diorang sambung jalan lg sikit.dan sampai 1 tempat,ade pulak mcm 1 rumah yg agak besar.die ikut org tua tu masuk dalam tu.jumpe ade sorang pompuan.kate arman pompuan yg ni cantik sangat..ade benda yg diorang bualkan aku tak dapat cerite.maaf la ye part ni mmg banyak bende2 yg sensitif yg aku x dapat cerite sbb hormati arman.ni rahsia die..cume aku buat korg boleh faham jalan cerite je la ye..

sebelum beredar dari situ.pompuan tu ade bg arman sebentuk cincin.cincin kayu..katenye ni teras gunung ni.pakai la dan gune la dlm ape perkara pun asalkan utk kebaikkan.tapi bukan bergantung dgn kuase bende tu.sebaliknye kuasa Allah..bende tu membantu je kalau di izinkanNya..aku pendekkan cerite.arman pun sampai le ke tempat mule die berjumpe lelaki tu tadi.lelaki tu pesan ape yg dah dilihatnye hari ni,terpulang pada die utk mentafsir dan buat ape lepas ni.die pun antar arman balik ke rumah.dan semuanye pulih mcm biase lepas tu.arman tercelik2 matenye.die rase mcm mimpi..die sgt yakin die mimpi je semua tu tadi sampai la die terlihat balik cincin yg pompuan tu bagi td ade lg kat jarinye....ye,cincin tu aku ade tgk..haaa..

so setakat ni je la aku cerite kali ni.part ni adalah part yg paling macam tak logik sekali.aku cerite gak pasal awal2 dulu aku pernah cakap pasal ni.tapi itulah ape yg arman cerite kat aku dan aku ringkaskan.terpulang la pada penilaian masing2.kalau ditanye pasal alam bunian,mcm tu la cerite arman pada aku melalui pengalaman die.mungkin ade org lain yg lalu bende yg same,atau mungkin lain.same ke tak aku tak dapat jelaskan kenapa.betul atau tidak terpulang masing2.

aku rase lepas ni ade lagi 1 sambungan je la lagi..aku akan cerite sikit mcm mane aku kenal arman ni dan mcm mane aku syak kebolehan die tu sampai la die percaya utk cerita kat aku.dan beberapa kejadian ala2 mistik dan paranormal yg melibatkan antara arman dgn aku.lepas tu aku tamatkan la cerite ni ye...

Rate

1

enciKacang posted on 8-4-2013 08:33 AM
baguih la kalo incik ni ade kebolehan yang mantap dan hebat macam tu..moge sukses selalu dengan il ...

terima kasih,
ilmu tak tinggi mana pun...semuanye dgn izin ALLAH SWT..mintak je pada DIA, mintak yg baik..baik jdnye...mintak yg buruk..buruk le jdnye, tp dosa tanggung le sendiri...

apa yg aku cakap disini adalah berdasarkan pengalaman aku...aku sendiri pernah tgk jinn2 nie semua tp dlm bentuk jelmaan sahaja..bukan rupa bentuk sebenar..kebanyakan kes2 yg pasal hijab nie, ada penglibatan jinn..bile dicabut jinnnye, terus dh tak boleh nampak..

ada juga yg mmg hijab telah dibuka/terbuka..melalui ilmu atau anugerah ALLAH SWT..tp yg mendapat anugerah nie berape org je yg dpt...heheheheeee..yg melalui ilmu nie byk.... untuk dibukakan hijab nie mmg boleh tanpa bantuan jinn...bila suis dia dibuka, PASTI nampak le... cuma org2 tertentu yg boleh membukanya (biasenye guru le...)
Allahua'lam...