CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: babyridz

Apakah Sebab Anda Sakit Ketika Membuang Air Kencing?

maltrex replied at 29-3-2018 11:04 AM
Hai,nak tanya...awak last sekali macammana ye boleh ok?saya pun ada masalah macam awak.dah g hospi ...

hai.......saya just amik antiobiotik yg doc kasi, minum ubat lawas kencing (bancuh ngan air)..lepas tu minum air putih bnyk2....alhamdulillah buat masa ni dah ok...

zasssssss replied at 29-3-2018 11:09 AM
hai.......saya just amik antiobiotik yg doc kasi, minum ubat lawas kencing (bancuh ngan air)..lepa ...

Alhamdulillah...saya pun ada ambil antibiotik juga tapi masih x baik.dah tukar antibiotik pun masih sama...kalau x keberatan boleh x share nama ubat yg doc bagi awak

maltrex replied at 29-3-2018 02:59 PM
Alhamdulillah...saya pun ada ambil antibiotik juga tapi masih x baik.dah tukar antibiotik pun masi ...

antibiotik nama zinnat 250gm....ubat oral tu lupa nama apa tp pembungkus kaler hijau.....

memang seksa kan menanggung sakit...badan rasa nak demam je......abis kesan ubat demam badan naik panas semula.......kadang2 mengigil tahan sakit dan panas dalam badan......alhamdulillah saya dah ok sekarang....

zasssssss replied at 29-3-2018 03:13 PM
antibiotik nama zinnat 250gm....ubat oral tu lupa nama apa tp pembungkus kaler hijau.....

meman ...

Aah...hari2 rasa mcm demam je.saya mula2 tak teruk.simptom apa pun xde.dapat tau ada infection pun sebab saja check urin & darah.result ada jangkitan kuman kat salur kencing.lepas makan ubat pulak jadi macam ni...saya dah amik dua jenis antibiotik tapi masih sama.apa keje nak buat pun tak dapat nak buat sebab rasa pedih tak selesa macam ni.

Tq ye sebab share maklumat

maltrex replied at 29-3-2018 03:36 PM
Aah...hari2 rasa mcm demam je.saya mula2 tak teruk.simptom apa pun xde.dapat tau ada infection pun ...

mudah2an cepat sembuh yer......

ipes2 replied at 13-3-2018 09:53 PM
ni macam overkill lah jenglut, macam bunuh semut dgn tukul.
sini kami guna cefuroxime ni dalam ke ...

Hai, saya pon tgh alami sakit sgt selepas kencing. Kencing kerap, keluar sikit2, ini kali kedua saya kena dlm masa 2 bulan. Kes pertama lepas makan antibiotik amoxicillin alhamdulillah terus baik. Tapi kes kali ni bila pergi klinik cek TIADA infection, doktor kata kencing saya cantik. So dia x beri sy antibiotik. Tapi masalahnya saya sakit sgt ni bila kencing. Minum ubat potassium tu mmg kencing byk, tp still sakit. Hari ni dah hari ke 4.

Follow Us
Pikahmimi replied at 13-4-2018 01:45 PM
Hai, saya pon tgh alami sakit sgt selepas kencing. Kencing kerap, keluar sikit2, ini kali kedua sa ...

sakit masa kencing ni dipanggil dysuria
kes paling kerap ialah infection sbb bacteria kita panggil UTI
jika dah amik antibiotics (AB), dan dapat sekali lagi dysuria, mungkin kerana re-infection
maybe kena amik AB sekali lagi
tetapi, kenalah amik AB yg boleh bunuh bact tu
jadi, kita kena tahu bact apa yg buat UTI tu
kena antar urine ke lab
jika lab kata:
''bact nye ialah E. coli, S: katalah Trimethoprim, Amoxacillin, Levofloxacin dan R: Nitrofurantoin''
ie Sentitive pada ... Resistant pada...
maka kita bagilah trimethoprim (sebab paling murah)

jika ''urine clear'' pada GP, GP tu kena hantar dulu ke lab utk di grow dlm lab..nnt kuar lah bact nyer

Pikahmimi replied at 13-4-2018 01:45 PM
Hai, saya pon tgh alami sakit sgt selepas kencing. Kencing kerap, keluar sikit2, ini kali kedua sa ...

Skrng awak mcmmana ye?saya pun sama dah xde kuman tapi masih sakit pedih dan kerap rasa nk kencing.dah buntu ni

Sama la..tgh buntu jugak skrg ni..kena time puasa pulak..

Saya lelaki..dah kena hampir 3 minggu..masa mula.kena mkn ubat x konsisten sbb dia kjap ada rasa sakit pastu hari esok hilang...pastu dtg balik....adoiii....help.mee..dah buntu ni...3x wat urine xde.apa.apa..cek darah utk kidney pn xde apa apa....sapa sapa yg bijak.pandai mohon la membantu..huhu

Rate

1

pernah juga kena once in a while...
saya pompuan so doc kata tu mmg perkara biasa...
so far doc bagi garam lemon tu je ....bancuh n minum....
n doc pesan bykkan minum air barli and kelapa....
d best medicine katanya...

Rate

1

12
Return to list New