CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 19360|Reply: 163

ANTARTIKA a.k.a ANDARTU kat opis aku kebanyakannya perangai HAZABEDAH

Close [Copy link]
masalah aku, opis aku rame sgt antartika2 yg ambitious tp annoying giler. Perangai pelik2 seperti kuat jelez dgn golongan bini n mak2 org, kipas bos, kedekut, pemalas, bossy, gedik dgn laki org ( walaupun laki org tu x hensem) dan seribu satu perangai yg hina.  Ade jugak yg belagak cam alim, post kt fb ala2 setazah, tp gigih post gambar muke amek sendiri kt cermin toilet dgn pose2 ala2 carik market. Disebalik ke ' annoying' an diorg tu, golongan ni amat disukai oleh bos2 pompuan yg dah level2 monopose n bos2 yg nk jaga reputasi utk naik pangkat lagi. Bos2 pompuan ni suke sbb golongan ni xde komitmen, so klu suh keje x blk sampai esok pagi pun, dorg sanggup. Kirenye mmg dorg suci embunan pagi la sbb bole 100% beri full komitmen kt opis berbanding kami2 yg da beranak pinak ni. Klu nk tgk kpi, masing2 capai, cume dr xtvt luar nk poyor2 jadik ajk tu mmg xde la..kesimpulannya, aku lemas la dgn perangai dorg ni. Walaupun ade lg tua dr aku, tp dorg mcm kebudak2kan fefeeling remaja riang ria sebbkan dorg x kawen lg. Ade gak tergerak nk menjodohkan dorg supaye perangai tu mybe bole ubah. Tp lain pulak kerenahnye. Nk siasat pulak b/ground mamat tu. Keje ape, gaji berape. Kalu kurang sikit dr diorg walaupun sikit je pun, xnk..x sekufu katenye..So, mls da aku nk rekomen da.lgpun dorg pun bknla cun tarap2 retis nk terlalu memilih..kirenye da tarap bole timbang kilo jugak la. Sori la ye klu thread ni agak racist. Sebenar aku nye bestfren pun antartika tp kategori baik n sempoi. Ati pun baik. Cume die tak satu tempt keje dgn aku. Walaupn muke biase2, grago2 sikit tp ati baik..Cemane nk pedulik kan mereka2 ni di opus ye. Jgn suh aku benti keje la..keje aku best cume antartika2 ni yg x best.

so ape masalahnye..
ade kah mereka2 mengganggu idop uols di dlm opis n luar opis?

errr.......

diharap prof emeritus @Innrukia dan @ifanonline dapat memberi satu dua ucapan

hafieza posted on 27-3-2013 03:15 PM
so ape masalahnye..
ade kah mereka2 mengganggu idop uols di dlm opis n luar opis?

puaslah si tt tu mcurah perasaan ...

jap, nak juin gak ... problemnye ape ye

andartu = anak dara tua

antartika tu stands for what?

cuols...kalo mereka itu tidak mengganggu iduop chuols tidak perlulah cuols merasa annoying disana sini tanpa sebab...biarkan mereka dengan dunia mereka..anggap sahaja mereka kekurangan kasih sayang serta mengalami masalah hormon adrenalin tidak dapat dirembeskan dengan sebaiknya....nasib baiklah deyols hanya menggedik dengan staff opis walopon tak kacak...kalo deyols gedik ngan laki cuols....hah.....kalo cuols berasa annoying dengan perangai mereka..abaikan...wat tataw sahaja...kalo deyols tidak menggangu cuols tetapi cuols berasa annoy...maknanya cuols sangat memberi perhatian kepada kakak2 antartika tersebut

p/s :maapkan bahasa ponen iols....

Follow Us
yang ko jaki sangat ni asaaalll............?
ko peraati je kerje ko tu bebaik...
kang sibuk jaki ngan diorang...keje ko pulak yang terjejas...
diorang gedik ke..kipas ke...biaukan je la..
kalau ko menyampah sangat...ko tukar je kerje..
sebab ko kata andalusia kat tempat ko je yang bermasalah...
kat tempat lain, takdek pun...
kaann...............

depa ganggu kerja ko sampai ko tak leh buat kerja ka?

card_reader posted on 27-3-2013 03:27 PM
errr.......

diharap prof emeritus @Innrukia dan @ifanonline dapat memberi satu dua ucapan

terima kasih tuan pengerusi majlis di atas jemputan...

Andartu...sejenis spesis dekat2 dgn burung hantu...tapi tidak pupus seperti burung dodo, malah membiak mcm tikus mondok di atas pondok di dalam gerobok...

jadah racist
andartu tu salah satu kaum ke

Orang gomen mmg keje macam ni eh?
Kipas sana sini, bodek sana sini, ngumpat sana sini?
banyak kawan I yg keje gomen suka meroyan kat FB ttg isu2 mcm TT ni la...  

** Aku assumed yang TT ni keje gomen dari segi jalan cerita itu...kalau salah mohon maap ye TT   Last edited by cammie1711 on 27-3-2013 04:01 PM

benda pertama yg ko perlu ubah ialah....kasi 100% tumpuan kat kerja.....jgn peduli hal org lain....diorg nak wat aper pun, itu diorg punya suka....tak perlu menyesakkan hotak fikir nak menjodohkan diorg....

True, diorg bole kerja lebih masa.....bagi aku ada 2 reason kenapa org kerja lebih masa, pertama sebab dia memang overload ngan kerja, kedua sebab dia buat kerja maha lembab.....tunjuk kat boss ko yg ko tak perlu kerja lebih masa tuk siapkan kerja ko....

lasagnaklcc posted on 27-3-2013 03:31 PM
andartu = anak dara tua

antartika tu stands for what?

anak lahir kat tikar kot...
ke
anak tak romantika

sian lak tengok TT kena lahar balik.. saya fhm masalahnya apa.. masalahnya `annoying', sekalipun antartika tu `mungkin' tak ganggu keje TT. apabila annoying maka x seronok nak keje dan nak buat keje. hati x gembira. lebih2 lagi kalau dok menengok keanehan, kegedikan, kekipasan antartika yg sangat over itu.

bersabarlah...  kemana-mana pun TT keje, ada je org2 gini... attention seeker gitu... just adapt n buat keje TT je meskipun mata dan hati memang sakit.

Adoi..aku ni cuti arini bole la forum jap. Esok2 keje mmg harem la x sempt.sesilap esok da kene lock thread aku nih. Beb, td aku x sempt tulis pnjang2..benti jap ank aku nk main swimming pool dpn umah tu. Sambung.... Dorang ni agk menganggu la gak. Pertame, ade sorang ni dulu dok sebelah aku, aku da anggap besfren la kan. Aku ni mmg x ambitious la..since bos aku ape sikit suke suruh die jadik itu ini.antarnye bendahari unit la kan.so, aku xde hal.cume kekdg bile nk claim, die susah la nk bg ala2 cam duit die. So, selalu klu aku beli ape utk unit, aku jadik mls nk claim. Fine.. Sampaila satu ketika tu, aku pulak kene pgg task tu. Tetibe die rase tercabar pulak. Klu aku collect duit unit ke ape, atau buat event ape2 die akan odit keje aku seolah mcm aku ni sengkek nk songlap la duit yg berape sgt la tu. Aku ni mkn dlm je la dgn sikap suspicious die tu. Aku x penah reveal  aku x puas ati. Sebb tu bos suke gandingkan aku dgn die handle xtvt tertentu la. Byk la benda die burukkan aku kt belkg konon jaga akaun cincai, amek komisen bla..bla. Yg sampaikan kt aku kwn2 lain. Aku mati2 la percaya kt die ni. Rupenye dlm rapat2 tu, die cam jelez la dgn aku..sbb pd die aku ni saingan die kt opis kot. So, aku pun pelan2 jauhkan diri. Tp kwn2 yg mane tau perangai die, paham la. Cume skrg ni die baikla dgn bos aku ( pompuan). So, otomatically bos aku yg mmg tekenal dgn perangai favoratism die tu pun mcm x suke aku gak la. Yg minah antartika ni da mtk pinda unit sbb maybe terase kwn2 da tau perangai busuk ati die n da kantoi die burukkan aku. Mmg bos aku pujuk die giler2 suh stay tp die xnk gak sbb reason da xleh focus kt unit ni. Ok, minah ni gak ade gosip konon die berlesbo dgn sorg antartika gak. Kwn2 serumah mmg da tau tp x kechoh jek. Ade sorg yg berani sound diorg tp budak tu pun da tranfer. So, kegiatan dorg tu terlindung la sampai sudah. Berbalik pd bos aku tu, oleh kerana minah tu da tukar unit, die tarik pasangan lesbo tu masuk unit aku n now jadik fav die pulak. Aku pulak, baru2 ni naik la pangkat jdk asst bos tu.asst die ade 2. Yg lantik aku, bkn bos ni, tp bos besar ( lelaki). Masalahnye, kesan yg aku dpt dr konfrantasi dgn antartika tu, bos aku cam buat bodo jek dgn aku. Ape keje sume die bg kat asstvlg satu. So, aku cam bodoh je la tolg buat keje lain yg bkn keje aku. Aku nampak, secara halusnye,bos mcm saje nk isolatekan aku sbb die nk si antartika naik, tp antartika da mintak pindah, terpakse la die akur dgn arahan bos besar.  Aduh..letih. Rehat jap..

first aku nak gelak dulu sebab aku tau benang ko ni bakal menimbulkan kemarahan golongan yang ko sebut ni....
macam ni la....anggap jek la mereka2 ini sebagai penghibur ko...penghibur dengan sikap mereka...
at the same time ko patut rasa bersyukur sebab dengan adanya mereka2 ini,maka nama ko tak perlu naik untuk jadi ajk program2 atau aktiviti luar seperti yang ko sebut tu...mereka adalah penyelamat ko....
so bersyukurla dengan kehadiran mereka ini....
hidup ini mudah..sama ada ko nak anggap positive tentang sesuatu perkara atau ko rasa negative...
kalau ko fikir positive,maka hati ko akan tenang....
tapi kalau ko pikir negative, maka jadila kes2 macam yang ko sebut tu...APTB.....

ANTARTIKA - anak dare antik..

cammie1711 posted on 27-3-2013 03:54 PM
Orang gomen mmg keje macam ni eh?
Kipas sana sini, bodek sana sini, ngumpat sana sini?
banyak ka ...

amboi main pukul rata je eh
dah la buat kesimpulan based on assumption sendiri

Kalu korg rase aku concern dgn akak2 antartika ni mmgla silap besar..aku ni dgn ank bederet, gie opis buat keje sendiri..klu org tak sampai kt aku, haramla aku bersangka baik jek dgn dorg nih...x sgka tikam belkg rupenye...lg satu aku rase dorg yg gigih perati kehidupan aku.. Alhamdulillah..laki aku jenis family man sikit. Klu lunch dekat2 opis aku tu, die mmg akn drop by amek aku together2 lunch..so, tau dak dorg ni bole claim, aku n laki aku cam xde life la..dok bekepit..queen control la..x independent la.. Cam haremmm jek.

awan_kelabu posted on 27-3-2013 04:33 PM
amboi main pukul rata je eh
dah la buat kesimpulan based on assumption sendiri

Bab TT keje gomen tu mmg assumption sajorkkk..
Tapi kalau bab cara org gomen keje tu bukan assumption semata...
Ia berdasarkan pemerhatian ke atas FB  I yg mmg 100% drpd kwn2 I yg keje gomen tu suka meroyan, menyindir, mengumpat org yg meka x suka.....
Ditambah pulak my husband pun cite yg sama sbb dia pun gomen jugak....

Jgn la marah I...dah itu yg I nampak...