CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: matabelalang

HP APA YANG ANDA GUNA SEKARANG

cmf_jeangrey posted on 16-5-2013 12:32 PM
12 tahun dulu, basic mobile bagi kita time tu adalah call dan sms
so phone yg ada kt market masa tu ...

good cronological info ...

TELEFON PINTAR atau SMARTPHONE sebenarnya mengabungkan fungsi peralatan atau gajet lain seperti

1. Kamera (syarikat Kodak lingkup)
2. Perakam Video (Handycam)
3. MP3 atau I-Pod (dulu Walkman/Discman)
4. TV
5. Radio
6. Telefon
7. Perakam Suara (voice recording)
8. Jam
10. Alarm
11. Komputer (Quickoffice, Adobe, E-mel, internet)
12. Modem
13. Internet
14. Permainan Video / Games (Playstation, PSP, Gameboy, Nitendo)
15. Berita
16. Teleconfering
18. GPS (dulu guna peta jer)
19  Surat / Memo (sekarang e-mel, sms, mms, whatapps, LINE, Wechat)
20. Kertas dan Pen (S-Note, Note, Evernote)
21  Album Gambar (Gallery)
22. Kamus / Dictionary
23. Dairi
24. Buku / Al-Quran
25. Azan Solat (Athan)
26. Mengaji (Quran Pro)
27. Perbankan (Maybank2U, Cimbclick)

Fuhh ... dengan hanya sebuah handphone dapat melengkapkan kehidupan dengan lebih kurang 30 peralatan ... tapi kena tengoklah guna handphone apa ...

dan banyak lagi. Bayangkan dengan 1 Gajet seperti ada 15 gajet yang lain.

Rate

1

matabelalang posted on 21-5-2013 11:25 AM
TELEFON PINTAR atau SMARTPHONE sebenarnya mengabungkan fungsi peralatan atau gajet lain  ...

setuju sgt...mmg betul smartphone skrg adalah keperluan kegunaan seharian

Sekarang ini guna BlackBerry 9900 dan Samsung N7100.

Jenama lain yang pernah digunakan adalah NOKIA, Sony Ericsson, Sagem, dan CSL.

CSL tu bukan jenis yang feature phone, tapi CSL MI410, smartphone. Not bad, tapi entah kenapa guna dalam 6 bulan lepas tu ada problem, kedai h/p pun tak tahu apa yang tak kena.

Tetapi kalau daripada sudut design dan kualiti, no doubt NOKIA dan Sony adalah antara yang terbaik.

handphone yang paling best setakat yang aku dah guna iphone 3Gs.. smooth.. sekarang ni pakai blackberry bold 9000.. tapi masih tak tahu function BBM sepenuhnya.. kenapa BB punya software browser macam tak jalan ??

phongsakorn posted on 23-5-2013 08:18 AM
handphone yang paling best setakat yang aku dah guna iphone 3Gs.. smooth.. sekarang ni pakai blackbe ...

Browser BlackBerry ni (OS 7 dan ke bawah), memang lembab sikit walaupun guna 3G / WiFi, mungkin sebab 'architecture' browser itu sendiri. Bukan sesuatu benda yang memelikkan kalau nak buka simple website pun ambil masa yang lama, apatah lagi kalau buka website yang sarat dengan elemen multimedia.

Ada yang berpendapat elok install 3rd party browser macam Opera Mini, tapi so far tak tahu macam mana prestasinya sebab tak pernah try lagi. Native browser ni memang macam tak larat nak browse internet, walaupun OS 7 punya browser dikatakan guna standard Webkit.

Kalau nak browsing, tak digalakkan guna BlackBerry, tapi kalau menaip-naip dan bermesej-mesej ni, so far BlackBerry adalah antara yang terbaik.

Follow Us
TokMudim posted on 23-5-2013 10:56 AM
Browser BlackBerry ni (OS 7 dan ke bawah), memang lembab sikit walaupun guna 3G / WiFi, mungkin se ...

oo macam tu.. memang ada install 3rd party software opera mini..kalau Bold 5 yang OS 7 pun belum tentu laju browsing.. nak pakai handphone yang mahal takut hilang pulak.. pakai je handphone biasa..

Dulu masa mula-mula guna hp dalam tahun 2000, ku guna model NOKIA sehingga tahun 2009, Nokia N97 ... pernah lah guna hp SONY dalam 6 bulan sekitar 2003, SONY ERICSSON pada tahun 2006 ... lepas dari tahun 2009 sehingga sekarang hanya guna SAMSUNG jer ... dari Note 1 dan sekarang Note 2. Partner pun guna SIII Mini ...

matabelalang posted on 21-5-2013 11:25 AM
TELEFON PINTAR atau SMARTPHONE sebenarnya mengabungkan fungsi peralatan atau gajet lain  ...

28. Ramalan Cuaca.. Sgt penting sbb aku naik moto gi keje...

Percaya atau tidak, aku masih guna hp Nokia N82,  dah hampir  4tahun  aku pakai, puas hati, masih berfungsi dgn baik, smp sekarang kalau boring dlm bilik meeting , aku surf  internet guna N82,  cuma sorok2 sikit, sebab agak malu, hp orang lain sume canggih2, tp aku masih guna hp zaman purba,  tak tau bila nak tukar sbb tak rosak, tak de masalah .... Tp kadang2 rasa segan tu tetap Ada

untuk call, msg me gn bb 3250 tu kot klu xsilap..still prefer yg pki keypad..sbb time drive pun sibuk tgn nk dok naip msg..
n for surfing internet..me stil pki tab p1000 tu..(ala yg klu pki org ingt kt buka notebook tu)...sepupu semua ckp cm tu..huh ade ku kesah plk.......snng sbb besar..klu pki yg kecik2 nk browse internet cm slalu salah tekan..sbb jari me cm besar sikit..

saya pkai samsung s2 skrg ni..beli sejak november 2011..terdetik gk nak tukar pkai s4 tp ntah la.

kalau ada yg bminat nk s2 boleh pm aku

dr nokia -> samsung yg flip tu -> sony -> sony -> samsung

miskucing posted on 31-5-2013 01:34 AM
Percaya atau tidak, aku masih guna hp Nokia N82,  dah hampir  4tahun  aku pakai, puas hati, masih be ...

percaye je.
ape yg nk dmalukan
ko bknnye curik hp tu kan?????

iphone

selama ni aku pakai Nokia...  tetapi awal tahun ni aku bertukar ke Samsung Note II... rasanya inilah yg terbaik bagi aku...  

Sony Xperia Ion..merah gitu..hahaha

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

2bulan yg lalu aku pakai sony xperia J bg aku not bad la tuk mid range fon xperia J ni ok la betri selang sehari cas tp perfomance dia xda la smooth sgtt tp ok la tuk aku then kak aku berminat ngn xperia J aku tu sok aku tolak kat dia n semalam aku g beli fon baru lah..b4 g bli aku target SG Grand or xperia V masa g bli setelah belek-mebelek sg Grand n xperia V aku pun decide amik xperia V tp amik set ap ja....so far ok pakai smooth n ringan graphic lagi clear.....so skang aku guna xperia V

antara sejarah hp yg aku guna seblom ni:

1-nokia 3310 - yg tu kak aku bg kat aku dia lak pakai 2100
2-sony ericsson k300i klu xslh aku la masa ni dh upgrade skit fon ada kamera mp3 tp lom ada memory slot juz pakai memory fon tp yg xsampai gb hanya dlm 52mb camtu la...(masa aku bli fon ni aku dh keja so dpt la bli fon ni ngan harga hampir rm500 gak)
3-siemens yg ada antena tu-sebab apa aku kembali kpd hampir lama sebab aku jual fon SE k300i kat kak aku so dia bg fon dia kat  aku sementara aku nak bli fon baru..fon siemens ni cuma boleh kol n sms ja skrin pun kecik n lampu warna hijau...
4-masa ni zaman n-gage QD so selepas 3bln simpan duit aku dpt bli n-gage QD dgn harga rm650 masa tu dh ada memory slot klu xslh aku la so aku bli skali ngn memro kad yg 256mb ja...masa tu rasa bergaya sgt pakai n-gage QD tu...
5-nokia classic-masa ni hp cap norkiah masa lagi menjadi pilihan xbyk sgt psl fon tp yg pasti memory kad dh upgrade jadi micro sd card pastu dh naik kpd 1gb...
6-sony ericsson text pro ygbole touch n keyborad masa ni baru nak berjinak ngn fon touch screen..
pastu terus upgrade ke xperia J n terus ke xperia V

Last edited by cmf_shiwari on 15-6-2013 01:09 PM

al-asil posted on 25-4-2013 02:44 PM
huawei mediapad yg bro pakai tu bateri dia ok tak? aku punya yang kat umah tu teruk gile bateri di ...

Setakat ni Huawei Mediapad aku ok lagi bateri dia. Sekali cas penuh boleh online tanpa henti 6-7jam. Aku nasihat kau tukar bateri la. Lagisatu, jangan biasa biarkan bateri tablet/hanfon over-charged. Bateri cepat rosak woo.

dari dulu pakai HTC dari htc hero kepada htc sensation kepada htc one S. mmg minat htc dari dulu.