CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rose_2011

[Update]Misi Kuruskan Badan: from 68kg to 56kg.. now back 65kg

tiramisuu posted on 7-1-2014 04:55 PM
sbb my mentor( laki) yg dah berjaya kurus tu fefeling muka dah cerah sbb bila aku cakap mu ...

wah untung lah..agaknya bila badan dah sihat, kulit pon sihat glowy2 gitu kan

kucing_oren posted on 7-1-2014 04:18 PM
good one. keep it up  nak turun sampai mana sis ?

berat stat diet 78kg..skrg dah 63kg
target 29kg nak turun dr keseluruhan..skrg dan turun 15kg,tinggal lagi 14kg(49kg)..baru halfway.berat 49kg tu minimum utk my normal weight.. tapi kemungkinan jgk nak kurangkan smpi 8kg lagi (55kg) tgk keadaan gak la..kalau 55kg tu dgn ukuran badan dah ok, stop kat 55 je sbb tu tgh2 utk normal weight
Last edited by tiramisuu on 7-1-2014 05:03 PM

tiramisuu posted on 7-1-2014 05:02 PM
berat stat diet 78kg..skrg dah 63kg
target 29kg nak turun dr keseluruhan..skrg dan tur ...

wah..banyak gila turun okay..sikit je lagi tu..yup kena tengok keadaan and shape cane before turun lagi

cam saya, niat hati nak biar turun 45, paling minimum ikut tinggi 44..tapi now 49 member kata cukup and jangan turun lagi..soh makan lagi ada la, plk tu saya rendah..dah mcm budak sekolah dorg kata hahaha

other than berat, saya measure jugak body fat..klu boleh nak turun kan body fat percentage without losing weight..cane ah ? any suggestions? kat perut ngan peha ni ada lagi lemak terkumpul..degil betoi dia huhu

Last edited by kucing_oren on 7-1-2014 05:15 PM

tiramisuu posted on 7-1-2014 04:44 PM
akak duk mane mehon nasi lemak singgit sajo..

akak kat perak
ala akak amik hujung22 senduk tu kira 2 in 1 kadang2 3 in 1 + maggi goreng tu heheh...
tapi kat kantin opis arr ...kat luar x dpt dah...
ritu gi pasar minta mee hoon singgit...adik tu cakap kak singgit x der dah...rm1.50 ..akak pun ermmm aja arr

kucing_oren posted on 7-1-2014 05:13 PM
wah..banyak gila turun okay..sikit je lagi tu..yup kena tengok keadaan and shape cane before turun ...

merentas desa gitu..dari obese ke overweight..smpi 15kg kurang baru normal weight

my friend tu tgh reduce kan body fat percentage..dia ckp mmg efek berat jgk la..mula2 blur gak tnya..berat tak turun ke? dia ckp turun la..kena marah tapi fokus dia more kpd body fat..yg tau dia jaga keperluan carbs, protein n fat..dia suruh gak sy jaga..sy malas nk kira carbs, protein n fat..syok tgk kalori sajo

setuju..muka akan glowing, terpancar keceriaan ..nampak muda..coz dalaman kita happy...
now akak muka kusam...namapk sembab..too ageing...ofis mate sama umur namapak lagi muda huhuhu
stress lagi...

Follow Us
tiramisuu posted on 7-1-2014 05:17 PM
merentas desa gitu..dari obese ke overweight..smpi 15kg kurang baru normal weight  ...

bestnya ada kawan2 diet sama workout sama..seronok kan..

tu la rasanya bila body fat reduced sikit sebanyak mmg effect gak kat berat. pastu skrg saya mmg tak kira kalori dah..cuma akan tgk kat pack makanan utk jumlah kalori..agak2 je la gitu..yang fat etc2 mmg tak tengok, sbb klu tgk memang tak makan jawabnya ekeke

kucing_oren posted on 7-1-2014 05:26 PM
bestnya ada kawan2 diet sama workout sama..seronok kan..

tu la rasanya bila body fat reduced si ...

My friend tu dh dpt berat ideal..stat taun lps lbh kurang setahun..dia main gym.pg2 sbb opis dia kje kul 930..gym pn dekat dgn opis..senang la skit..byk rujuk dia la jgk..sy senam kt umah je..sbb malas kuar..ingt nk beli dumbell tp area tmpt sy ni bkn bndr besar..susah nk cari..so guna botol air dulu setakat ni

cyril09 posted on 7-1-2014 05:23 PM
setuju..muka akan glowing, terpancar keceriaan ..nampak muda..coz dalaman kita happy...
now akak mu ...

Kwn opis sy pnh komen.muka sy bersih..mak sy ckp dh klau mkn grill kukus panggang saje mmg la efek sbb minyak lemak santan sy x sentuh..klau masak pn guna minyak zaitun n kurang garam

Assalammualaikum...semua..

to rose, tiramisu and cat...

boleh x tolong tepek balik kat page depan ker mana ker.. cadangan menu yg bagus untuk akak follow....
yg boleh disimpulkan kat sini...
1. kurangkan minuman manis...contoh 1 mug jer sehari..
2. pagi korang x sarapan berat ...oat jer
3. tghari makan lauk jer...nasi x amik
4. minum air banyak22

btoi ker.. tq...

follow ala kevin mmg selamba2 leh turun..best

cyril09 posted on 8-1-2014 10:00 AM

akak nampak tak bila kita post, ada tarikh dan masa tu kan..kat hujung tu ada view author post..akak klik kat post sy ni, akan nampak komen2 sy sblm ni..termasuk yg share menu plan sy makan

1. kurangkan minuman manis...contoh 1 mug jer sehari..
elak terus minuman manis..kalau nak minum, kurangkan amount gula..kalau sebelum ni dua sudu, jadikan satu sudu
2. pagi korang x sarapan berat ...oat jer
oat tu paling bagus..kalau x boleh oat, roti ngan tuna n telur @ roti bakar..kalau susah nk tukar jenis nasi lemak, bihun..mula2 tukar nasi kpd bihun kpd roti 2 keping etc..saya makan oat dgn susu..susu mengenyangkan..kalau oat saje mmg lapar la
3. tghari makan lauk jer...nasi x amik
ni salah, makan nasi bagus sbb badan perlukan carbohidrat, nasi dah la tawar..makanan mane lg yg kita makan tawar mcm nasiyang penting kurangkan nasi sikit demi sikit..kalau makan lauk saje..satu lauk gulai, satu lauk telur goreng, satu sayur lemak..yg tu lagi dasyat sebenar..kawal jenis masakan..less minyak less kuah..tu yg kena pokus..bukan tgk nasi saje
4. minum air banyak22
betul, minum ais kosong pn xpe..xde masalah

semua boleh makan, cuma kena kurangkan amount dan makan kerap..

banyakkan sayur hijau..kalau x suka sayur, makan buah buahan..bawak buah g opis..saya penah bawak epal/oren/jambu/anggur/pisang..semua boleh kecuali durian
Last edited by tiramisuu on 8-1-2014 11:25 AM

sepoibahasa posted on 8-1-2014 10:57 AM
follow ala kevin mmg selamba2 leh turun..best

haah, sebab dia pakar pemakanan..yg memang dah mengkaji..kita tunggu ikut ke tak nak je

Anyone here yang join Jom Kurus Kevin Zahri tu? And siapa yang dah beli his ebook tu? I dunno whether I yang tak pandai pakai his ebook. Bila masuk his ebook, tak jumpa pun petua or exercise regimes. Yang ada macam forum untuk tanya2 orang tu jer.

fairy_fairy posted on 8-1-2014 12:33 PM
Anyone here yang join Jom Kurus Kevin Zahri tu? And siapa yang dah beli his ebook tu? I dunno whethe ...

penah beli ebook..join2 tu x suka..utk more kpd senaman..tgk la www.facebook.com/infodiet

kevin cite general je..yg aku pasan dia byk kpd jaga makan..fb infodiet more kpd kenapa perlu bersenam/details efek senam dan aku lagi suka cara sususejat explain utk diet makanan berbanding kevin

tiramisuu posted on 8-1-2014 01:01 PM
penah beli ebook..join2 tu x suka..utk more kpd senaman..tgk la www.facebook.com/infodiet

kevi ...

Thank you for the info, sis. Will check this page out. I need to lose at least 5kg more... Huhuhu

Nampaknya banyak kat sini hantu Nescafe
(jangan marah ea) sbb me too

ni tengah kawal nafsu dok minum Nes

mdmyana posted on 8-1-2014 04:13 PM
Nampaknya banyak kat sini hantu Nescafe
(jangan marah ea) sbb me too

Lol..itu conclusion ko lps baca komen ek..haha..opkos ada habit yg kita suka yg x bagus..aku pn suka neskepi..every morning minum neskepi ais bungkus..neskepi tin pn suka..pagi2 singgah beli kedai 7e..skrg bila diet try tanamkn yg aku dah puas minum neskepi..gitu..its all about your mindset..mcm aku gemuk pn aku x rasa aku gemuk smpi la penimbang cecah 80 n sakit kaki..huhu

cyril09 posted on 8-1-2014 10:00 AM

honestly, time saya diet..saya makan lebih kerap berbanding sebelum diet..diet dengan cara tak makan apa2 mungkin berkesan in short term..but bukan utk long term purposes. fikir logic je cukup, lama mana nak tahan lapar ? for me, saya diet utk tukar eating habits..makan tetap makan muahaha(saya suka makan )..tapi kena pandai pilih yang mana bagus utk tubuh

rutin makan dulu:
1. no breakfast
2. lunch (nasi wajib. biasanya portion besar sbb lapo tak breakfast)
3. dinner (nasi jugak. selalunya makan @ 9pm)

rutin makan sekarang:
1. breakfast (wajib!)
2. snack time before lunch @11am~12pm (makan beberapa ketoi coklat kecik) *hantu cokelat *
3. lunch @2pm (nasi suku or separuh pinggan. satu ketul ayam/ikan. sayur)
4. snack time @4pm (makan coklat kit-kat favorite (small pack))
5. makan petang @ 6pm (ratah lauk saja. seketoi ayam or ikan, dengan sayur)

before makan, saya akan minum plain water nak make sure perot memang lapar ke tidak. klu tak lapar, minum plain water dah settle. klu tgh lapar, minum air pon tak jalan(tu saya la hehe)

setiap hari sabtu, cheating day saya..so saya makan apa2 je yang terasa nak makan. time ni yang tinggi kalori tu la yang saya makan kevinzahri kata, makan banyak sesekali tak buat gemok pon, so saya percaya i follow ngehehe

have fun losing weight sis! moh kita sesama..baru best ramai geng

kucing_oren posted on 8-1-2014 08:16 PM
honestly, time saya diet..saya makan lebih kerap berbanding sebelum diet..diet dengan cara tak mak ...

setuju..dulu habit aku masa study..x breakfast, makan lunch nasi byk lauk penuh(brunch), dinner makanan bergoreng, nasi goreng USA feberet dgn teh ais masa keje plak, pagi nasi lemak, tghari nasi malam nasi lagi @ bihun sup, ciken cop..

bila diet..asik kena alert time eh..kena makan la skrg..mmg jadi asik makan je skrg..cuma bila kita makan just enough utk 2,3 jam sekali tu..kita x rasa kebulur utk next makanan..so bila lunch makan pn sedang2 saja..cuma jenis makanan tu dah jadi healthy skit..lagipun mindset aku skrg utk long terms..apply makanan yg aku akan makan sampai bila2..sbb aku baca ramai yg berjaya diet tp lps diet, makan balik apa yg diorg x makan masa diet/terus balik habit asal sbb senang hati berat dah turun..end up berat naik plak..aku x mo camtu..sbb tu aku enjoy cara diet yg sesekali boleh lagi makan yg x healthy dengan buat rutin senaman kalau boleh hari2..bak kata sususejat, lagi nikmat makan kfc masa cheat day berbanding masa x diet,makan kfc x tentu masa
Last edited by tiramisuu on 9-1-2014 09:14 AM