CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rose_2011

[Update]Misi Kuruskan Badan: from 68kg to 56kg.. now back 65kg

tiramisuu posted on 18-12-2013 02:37 PM
kawan forumer ada je suruh aku bukak thread sbb aku berjaya turunkan berat mcm tt gak..supaya jadi m ...

diet macamana?

PutriJ posted on 18-12-2013 05:52 PM
diet macamana?

diet cara boring

senam( threadmill/skipping/beskal statik/angkat botol air imagine cam dumbell/ lompat bintang/senam guna video youtube)

makan bende berkhasiat( say NO to makanan berminyak/bergoreng..makan kukus grill panggang/buah buahan..sayur hijau)

boring kan? saya ni jenis pemalas nak mampus pun berjaya buat..so saya rasa org lain boleh je

yang penting komited

tiramisuu posted on 18-12-2013 08:18 PM
diet cara boring

senam( threadmill/skipping/beskal statik/angkat botol air imagine cam dumbel ...

diet kaedah ni mmang lambat berbanding low carbs high fat diet

PutriJ posted on 19-12-2013 08:41 AM
diet kaedah ni mmang lambat berbanding low carbs high fat diet

ahahaha..memang lambat pun tapi xpe lemak dah kumpul bertahun tahun..takkan la boleh hilang sebulan dua

tak kejar gi mana pun..sebab yang penting lepas dpt capai target masih boleh adapt dgn cara makanan masa diet..tak mo la abis diet..melantak makanan x hengat dunia

lagi satu sebab berat sangat..kena gak senam supaya kulit x menggelebeh Last edited by tiramisuu on 19-12-2013 08:52 AM

nak jugak kurus balik...huhuhuhu..kena disiplin...and yg penting exercise and jaga mkn

oh my...seronoknya dengar semua dah turun berat...saya dah kritikal...slama ni kerja n part time belajar...mmg penat...balik rumah...lepas makan terus tdo...bdan mencanak-canak naik....sekarang...cuba makan before 7pm...tp bila dok dengan parents paham-paham je laa...susah nak makan sikit...huhuhu

Follow Us
tiramisuu posted on 19-12-2013 08:49 AM
ahahaha..memang lambat pun tapi xpe lemak dah kumpul bertahun tahun..takkan la boleh hilang sebu ...

diet mesti combo dengan exercise 20%

xtahumenahu posted on 19-12-2013 11:05 AM
oh my...seronoknya dengar semua dah turun berat...saya dah kritikal...slama ni kerja n part time bel ...

boleh je..saya pun duduk dgn parent..dulu pape makanan tak abis..saya yg perabiskan..sbb duk berempat..kakak saya malam2 x makan..skrg dia kena perabiskan sbb saya x makan dah lauk pauk yg sama

lizaluvliz posted on 19-12-2013 10:44 AM
nak jugak kurus balik...huhuhuhu..kena disiplin...and yg penting exercise and jaga mkn

aku rasa yang paling penting..istiqamah..x guna minggu pertama je berkobar2..minggu kedua xde..yg penting 10minit sehari minggu pertama pun dah ok..pastu slow2 naik..aku dulu makan pn start tukar lunch..pastu dinner pastu breakfast..aku jenis slow2 baru tak meraung sgt

tiramisuu posted on 19-12-2013 11:47 AM
boleh je..saya pun duduk dgn parent..dulu pape makanan tak abis..saya yg perabiskan..sbb duk berem ...

saya memmang tukang perabih makanan...letak nasi sikit, lauk plak terlebih...kene tambah nasik lagi...

xtahumenahu posted on 19-12-2013 11:49 AM
saya memmang tukang perabih makanan...letak nasi sikit, lauk plak terlebih...kene tambah nasik lag ...

pilih la salah satu

dulu masa puasa..saya just kurangkan amount nasi je..lauk sebat macam biasa..nasi x bertambah..cukup dalam pinggan sekali tu je..ratah lauk..air manis gak kebanyakkan hari..abis puasa kurang 2kg smyg 8 je terawikh masa tu

tiramisuu posted on 19-12-2013 12:21 PM
pilih la salah satu

dulu masa puasa..saya just kurangkan amount nasi je..lauk sebat macam bia ...

Tq2...moga saya dapat cekal seperti awak...

xtahumenahu posted on 19-12-2013 12:27 PM
Tq2...moga saya dapat cekal seperti awak...

tak cekal pun..tapi jenis kena faham kemampuan diri la senang cite..aku jenis buat slow2..tu aku buat slow2..lagipun aku ada kawan yg berjaya turunkan berat 30kg dalam masa 6 bulan..50kg dalam masa setahun..so dia byk bagi support/motivasi kat aku..kalau aku cakap malas senam..makan dah ok boleh jaga..dia just cakap

ikut la..badan ko..tak nak buat pun xpe

wah bestnye ada thread ni jadi motivation kat uols.

update terkini. after almost 3month kawin, bad news.. rose naik balik, before kawin 56kg, now 65kg..
dah 2 weeks rose start balik regim workout n diet, tapi tak mudah nak turun balik mcm zaman bujang dulu. taktau la kenapa. kecewa pun ada.

nak kata ngandung tak, sbb rose dah test, tapi negative je.

any tips utk cara kuruskan badan utk org yg dah kawin?

rose_2011 posted on 19-12-2013 07:31 PM
wah bestnye ada thread ni jadi motivation kat uols.

update terkini. after almost 3month kawin, ba ...

Makan teman suami kut? Hehehe..jadi berselera..x reti nk komen sgt sbb still on diet..tp klau berat statik wpn diet n senam..sy tukar rutin senaman..klau cthnya sblm ni naik treadmill speed sama setgh jam..sy buat hiit..pastu campur dgn senaman lain..beskal..skipping..main badminton ke..x salah sy klau dh lama wat workout sepesen..badan dh adapt..so dia x mo turun..pasal mkn mungkin kna alert mknan yg byk gula or minyak Last edited by tiramisuu on 19-12-2013 08:40 PM

tabasco posted on 18-4-2013 01:49 PM
oh yang brokoli tu in case kalau kehabisan brokoli heheh

ok gak sup tu awk dah mula ambil prot ...

btl..sy tgh on diet pn..kawan sy ckp cari makanan high protein..mula2 x fhm..tp ikot je sbb dia dh berjaya kurus..itu yg gigih minum susu coklat pagi2..sbb high protein..huhu

tiramisuu posted on 19-12-2013 08:36 PM
Makan teman suami kut? Hehehe..jadi berselera..x reti nk komen sgt sbb still on diet..tp klau be ...

tepat sekali yang..
1 sbb lifestyle betukar, MIL rajin masak, so every weekend gi umah MIL, mmg dijamu mcm2, rose amek sket je, tapi MIL pujuk suh tambah lagi. nak jadi ati MIL kita amek je. one more thing, my hubby bodybuilder, so dia mmg jenis amek mkn kerap, so kita pun kerap la, at the same time, ramai yg tak benarkan rose excercise, takut rose conceive, takut rose dok workout2, gugur nanti. so jadi lah makan tido makan tido.

Bila dah bam2 balik, pakat kutuk rose gemok. stress u know.. - eh luah perasaan pula..hehe

Rose now dah start balik excercise n diet.. cuma dah 2 minggu workout, tak rasa mcm effective pun, sama je berat. huhu

rose_2011 posted on 20-12-2013 12:54 AM
tepat sekali yang..
1 sbb lifestyle betukar, MIL rajin masak, so every weekend gi umah MIL, mmg d ...

Ooo..body builder x sama kn diorg pnya food dgn org yg nak kuruskn bdn..ni sy tau sbb kawan yg motivate tu tgh phrase kurangkn body fat lps dia berjaya capai berat yg dia target..so mknan dia mcm laim skit...skitt la kut..lol...faham yg susah melibatkn Mil ni..x mkn karang kata apa pulak..saya rasa tt kna pokus bab eksesais..not very sure la psl senaman klau pregnant..tp sy pnh baca sorg forumer yg eksesais wpn dia pregnant..nanti sy cari nama dia n try tag dia

ok dah jumpa forumer mana

@green~tea  , kakak teh kan yg eksesais masa pregnant? sebab pernah baca dlm dua thread sebelum ni..ingt nk bagi tt ni baca thread tu..tapi dah tak ingt thread mana..cuma ingt forumer tu kakak teh, kalau silap forumer,sorry..rasa mcm betul dah

Last edited by tiramisuu on 20-12-2013 02:07 AM

try la pose sunat ari isnin n khamis or ganti pose.. n try buat light exercise pd hari pose... mase berbuka plak, mkn bersederhana jugak.. nasi quarter, lebihkan sayur n buah, lauk2 plak amik 1 jenis cth ikan stim ke, ayam bakar ke, marinated grilled beef..

la ni dah mula2 berjinak dgn majalah kesihatan dan buku2..

bukan apa pengalaman dulu mengajar kita...

x makan pun x slim pun..siap exercise lagi

tapi la ni makan ...turun dengan cepat...