CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lavenz87

Sambung phd atau kerja

fossil posted on 31-3-2014 09:37 AM
pengalaman ahkak ..dah 15 tahun kerja baru sambung phd..sebabnya tiba2 dapat rezeki..alhamdulillah ...

hi fossil. tetiba je tergerak datang kat thread ni. buat phd jugak ke? rajin jugak join forum
selamat maju jaya dalam pengajian

doubleA posted on 31-3-2014 01:21 PM
sedihnya bila ada yg cakap study sampai phd pun kalau takda pengalaman kerja tak guna  
aku samb ...

ala jangan lah sedih. aku pun dulu tak de pengalaman kerja pun. pengalaman buat phd dulu sungguh berharga. kita belajar disiplinkan diri, kerja keras (tak tido siang malam pun ada), tido kat lab tunggu kod habis running semua tu sangatlah berharga. kita belajar menyelesaikan masalah secara kritikal, adakalanya solution yg kita cuba tu suatu yg tak pernah terfikir pun.

p/s: rindu zaman phd dulu

fossil posted on 31-3-2014 05:28 PM
join forum utk release stress, kutip kredit dan gaduh2 manja dgn forumer  tapi bulan april  ...

kenapa edit reply pulak?
tadi baca isi lain ni dah lain pulak

best la..teringin nk smbg phd..sbb ioll rasa kalau ada phd bru org pndang idea kte..kalau skrg kte bgtahu idea kte ada org nk dengar??jdk mampu myalak kt forum je lah..ada phd boleh jdk ticket supaya org pndg serius idea kte!!so world will be a better place??even a small step is a giant leap for a mankind..

Bestnye tengok korang borak pasal PhD... aku ni ngah berhempas pulas lagi nak habiskan master aku.. ngah final sem ni.. Insyaallah bulan 8 atau 9 ni setel semuanya.. pastu baru bleh pikir pasal nak sambung PhD...

fossil posted on 3-4-2014 06:41 AM
memang best sambung phd....teruskan niat murni mu!  jom join geng2 sambung belajar

skrg ioll bz lah..nk pindah dah..nnti2 la..tp mcm bminat..

Follow Us
Aku adalah antara yang dilema nak sambung PhD atau terus bekerja. Ikutkan aku dan berjawatan tetap pensyarah di salah sebuah IPTA di pantai timur. Aku apply PhD sebab aku nak belajar sesuatu yang baru dan dalam masa sama nak lari dari rutin aku jadi pentadbir. Aku akui dah lama pegang admin tapi aku fed up sebab banyak bebanan di bahu aku.

Dalam masa sama aku tetap risau juga walaupun aku berjaya dapat scholarship phd tapi halangan kat depan banyak. Dengan otak aku yang dah makin berkarat aku risau mampukah aku habis phd nanti. Kalau tak kene banyar ganti rugi dan possibility jawatan boleh terminate

Tak macam masa aku mula2 masuk kerja 6 tahun lepas aku semangat tapi bila dah banyak buat kerja rutin yang bosan iaitu admin (personally aku suka mengajar dan buat penyelidikan). Fakulti aku galakkan aku sambung belajar tapi orang kat sini macam tak suka sebab bila aku pergi mereka takda ganti. Jadi aku disambung lagi tugas pentadbiran yang menyebabkan aku geram sangat sampai nak jadi rebellious.

cmf_chipmunk posted on 8-4-2014 11:19 AM
Aku adalah antara yang dilema nak sambung PhD atau terus bekerja. Ikutkan aku dan berjawatan tetap p ...

Nasihat aku ambiklah cuti belajar. Kalau boleh buat PhD jauh-jauh sikit dari tempat kerja you skrg. Bila kena kerja admin di IPTA memamg teruk. Aku pun dah terkena skrg. Sampai weekend pun dok buat paperwork kejar deadline. Tu belum masuk kena buat kurikulum review, kena supervise student etc.. stress gile kerja. buat phd pun tak stress mcm ni. Bila ko apply PhD tu eloklah ko cari sv yang ok. Email beberapa potential sv, buat literature review, kaji equipment kat universiti ko nak pergi. Insha Allah semua akan ok

doubleA posted on 31-3-2014 01:21 PM
sedihnya bila ada yg cakap study sampai phd pun kalau takda pengalaman kerja tak guna  
aku samb ...

bestnyaaa bila baca u tulih...i pon takde pengalaman keje sangat tapiii nak gak sambung phd....

sebab i takot nanti kalo hold2, xde semangat nak buat...sv ada dah...proposal siap dah....duit je takde lagi

ya Allah murahkan lah rezeki aku

merrissa posted on 8-4-2014 03:28 PM
bestnyaaa bila baca u tulih...i pon takde pengalaman keje sangat tapiii nak gak sambung phd....

...

semoga Allah murahkan rezeki dan mudahkan urusan ko, inshaAllah, niat yg baik Allah tolong
aku doakan ko berjaya mencapai cita2.
ganbatte kudasai!

pHD la..mana2 pun tak apa janji ada kelulusan

Wahhh..lama betul x jenguk thread nie.

Aku dah buat keputusan sambung phd bawah uitm.sekarang dah semester 3..doakan aku berjaya habiskan on time.

Memang ada banyak up n down.kadang2 rasa sgt bersemangat.kdg2 rasa down bila pikir halangan2 yg ada..

Hopefully 2016 nie ak hbis belaja dan dapat konvo 2017..aminnnn..

Tapi aku memang ada rasa ralat x keje environmental consultant.tapi x apa lah.allah lebih mengetahui..

gaji terlalu rendah dengan kelayakan.ko ade 2 option sambung phd ngan ukm or uitm tu tapi yg uitm dah memang offer 7yrs bond utk keja lepas dpt doctorate. kalau aku, amek yg uitm tu sbb nanti dh ade phd, gred gaji pun tinggi. cume ko kene la graduate on time..drag lama2 nnt demotivated.

sebenanye ikutkan diri sendiri aku suke keje..tapi gaji TT ni 2500 walau dh ade master..rasa mmg below market sgt laa..

BingkaUbi replied at 12-5-2013 12:06 PM
aku tak keje msia tp aku nk ty pendapat ko..... engineer with 13y experience kalu dpt offer kt mes ...

pendapat aku tak ok.

ceh gigih aku reply. thread lama rupanya..dh agak ko akan amek uitm tu

toxicated replied at 31-1-2015 11:29 PM
ceh gigih aku reply. thread lama rupanya..dh agak ko akan amek uitm tu

lama betul thread nie..mengimbau kenangan betul la. aku sekarang masih tengah gigih habiskan pengajian...huaaaaaaa . kawan2 ramai dah habis dan siap dah kerja lagi... insyallah lagi sikit..tengah usaha nak submit sebelum hujung tahun.. supervisor aku bulan 9 akan ke uk buat sabastical. kita hanya merancang, allah yang menentukannya. doakan aku semua dapat genggam segulung phd. btw ibu dan ayah aku meninggal sepanjang 6 tahun ini. mak aku meninggal 2014, ayah aku tahun lepas 2018. semoga roh mereka ditempatkan dikalangan orang yang beriman, al fatihah

kerja dulu.. nanti bila dh boring kerja ( dah bagi kesenangan dekat parents) baru la sambung PHD

lavenz87 replied at 31-1-2015 04:12 AM
Wahhh..lama betul x jenguk thread nie.

Aku dah buat keputusan sambung phd bawah uitm.sekarang dah ...

dah konvo ke?

lavenz87 replied at 7-7-2013 11:52 AM
bukan..yg nie pspm uitm. nati bond jd researcher instead jd lecturer.

pspm uitm tu apa? mcm menarik