CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Honey_Inara

Perempuan Solehah Dengan Lelaki Jahil

anonymous posted on 28-5-2013 12:17 AM
rasanya.. selagi tu tahu tunaikan tangungjwap sebagai seorang suami... tiada masalahhh... hal lain b ...

Hmmm...kirenye isteri la kne bijak main peranan bawak suami berubah...
kne pandai lembutkan ati suami le nie..

maybe ader kekurangan pd diri kita yg kita x sedar...
hmmm..
kite je rase kite ni dh lengkap ilmu agama, bajet nk dpt yg soleh2 aje..
pdhl tak sedar diri sendiri pn byk wt dosa lagi...

Emm... topik yg menarik......bg aku kalo dh jodoh tu.....tk kemana....sbb kawan aku pon tgh berkawan dgn pempuan mcm ni...member aku ni kwn masa kecik aku....mmg dia citer detail punye kt aku....xde malu2......pempuan tu kira alim jgak la........ byk buat solat sunat, bgn awal pg.......puasa......boring2 dia brzikir.......tp abg2 dia biasa2 je kwn aku ckp........otai je main motocross lg....adik2 pmpuan dia pun biasa2 je........kira dia ni la nmpak alim skit.......sbb ayah dia mmg pentingkan agama......boleh plak member aku ni pegi ayat pempuan tu.........member aku ni biasa2 je....kira buat yg basic je la......smbhyang kt rumah je......tk g surau pon

diorang pnah jmpa skali......mmber aku brkenan......ayat2....dpt plak tu.....tp pempuan tu siap sound awl2 dia tknak couple2.....kalo nk jmpa mak ayah dia dulu....haha....gila kentang.......tp lpas ayat tu.....mmber aku pn citer detail la psal dia.....dia biasa2 je......tk alim pn....dan pmpuan tu kata dia ok je........sbb dlu dia pnah ptus tunang dgn tabligh.....3 thun tunang....last2 ptus.....mmbr aku mls tnya detail....kali ni dia tk kisah.....yg pnting tahu tggungjawab & jaga solat...

Lpas istikarah....pmpuan tu ckp....dia x dpt ape2 hint pn.....last2 dia tnya ayah dia.....ayah dia ckp....tk semestinya dpt hint.....kalo mudah je prjalanan tu....kira jodoh la tu......skg ni mmber aku dlm prcess nk jmpa family pmpuan tu......dia ajak aku ikut....huhu......layan je la......ptutnya dia set dh nk jmpa famly pmpuan tu 1 hrbln 6 ni.....tup2.....member aku call2 ayah pmpuan tu......ayah dia outstation......dlm seminggu....so diorang tukar date......pd 8/6 plak.....tu la.....tk tau la diorang ni mmg berjodohan ke tk?.....sama2 kita nntikan......nnt aku update k.......

nauras posted on 28-5-2013 11:08 AM
maksud duk lepak kt umah tgk tv tu lps kije ke or mmg dia takde kije..goyang kaki je duk umah?

...
maksud duk lepak kt umah tgk tv tu lps kije ke or mmg dia takde kije..goyang kaki je duk umah?
ade keje..tp takde minat nk tambah ilmu agama..suke hiburan je..

huhu..itulah...kekuatan dalaman penting...kalo mental tak ready..rasenye susah gk nak bawak..
kite hormat die sbg suami, tp dlm mase yg same nk bg tunjuk ajar kt die...
kne gune cara yg paling haluihhhhh la agaknye..

Y2JoE posted on 29-5-2013 12:53 AM
Emm... topik yg menarik......bg aku kalo dh jodoh tu.....tk kemana....sbb kawan aku pon tgh berkawan ...
tk semestinya dpt hint.....kalo mudah je prjalanan tu....kira jodoh la tu......
kannn....
ade ustaz ckp, kalo spnjg hubungan kite ngn seseorg tu, hati kite tenang je..
takde rase risau resah gelisah..mknenye jodoh kite la tu...

mcm dlm kes ni, pompuan risau nk kenalkan laki ni kpd family pompuan..
sbb laki tu bese2 je, takut mak ayah takleh terima..
tp dlm kes kawan ko tu, pompuan tu ok je proceed ke next step tnpa ragu2..
mknenye in sha Allah jodoh die la tu ngn kwn ko..

cter yg menarik..nnti ko update la lagik eh..

islandinsane posted on 28-5-2013 11:45 PM
hi..salam..

cik honey...ap plak pndpt guy tersebut yg dikate jahil tu nk berpsgn ngn wanita soleh ...
ap plak pndpt guy tersebut yg dikate jahil tu nk berpsgn ngn wanita solehah?
laki tu rase bertuah dpt pompuan tu...
kire pompuan tu bernilai sgt la buat laki tu..
tu yg pompuan tu serba salah gitu...

nk teruskan, takut boleh ke sehaluan..
iyelah, kawen ni tak cukup kalo ade cinta saja kan?
nk lepas sayang..kecian pn ye..

Honey_Inara posted on 29-5-2013 12:59 AM
kannn....
ade ustaz ckp, kalo spnjg hubungan kite ngn seseorg tu, hati kite tenang je..
takde ra ...

Tu la....pepehal InsyaAllah aku update nnt......betul jgak tu....kalo kita rasa tenang je....kira hint jgak tu....manusia kan bleh berubah.....bila2 masa je....kalo dh dpt hidayah dr Allah.....org yg kaki pmpuan, minum arak pon bleh berubah......manusia mana ade yg perfect btl tk?......tp kalo kita trlalu mncari kesempurnaan mgkin susah skit la.......mmg kalo bleh cari yg boleh mmbimbing.....lg bgus.....tp tu la.....byk je aku trbca kes2 kt Cari ni....paper....or mana2.....stok laki alim2.....tp buat bini mcm ape je......ntah la mlas nk ngumpat plak........jodoh mmg Allah dh tentukan......nk taknak terima je la......lg satu kalo parents tk restu pon tk best jgak......redha ibu-bapa tu penting...

Cadangan aku.....ko bwk je laki tu jmpa parents ko dlu.......at least ko dh try what?.......reject or not.....lain citer.....yg penting bwk je dlu kenal2.....laki tu kene berani la.....mmber aku ni mmg gentlement jgak la gayanya......keyakinan tu penting kot.......ok....muktamad.....bwk je laki tu jmpa parents ko k.......wish u gud luck......

Follow Us
Y2JoE posted on 29-5-2013 01:16 AM
Tu la....pepehal InsyaAllah aku update nnt......betul jgak tu....kalo kita rasa tenang je....kira  ...
lg satu kalo parents tk restu pon tk best jgak......redha ibu-bapa tu penting...
mcm parents aku, dorg redha je ngn pilihan anak2..
abg ipar aku yg no1 bese2 je,
abg ipar no2 ustaz,

bukan aku nk kate laa, tp bile aku wt perbandingan antare dua2 abg ipar aku nie,
aku rse sikap dan budi bahasa tu lagi penting...

laki tu kene berani la...
haaa...laki tu mmg kene berani betul2...dah la bapak aku suke soal siasat byk..
adoii..aku lak yg takut..

Honey_Inara posted on 29-5-2013 01:25 AM
mcm parents aku, dorg redha je ngn pilihan anak2..
abg ipar aku yg no1 bese2 je,
abg ipar no2 us ...

Emm....kan.....setiap org ade kelebihan dan kekurangan masing2......that's why Allah jdikan pasangan tu mcm pelengkap la....ko sndiri dh tgk......lg satu kalo btul Bf ko nk kawen ngan ko.....ckp kt dia jom jmpa parents sy dlu....kamon la......lelaki yg tkde telor je yg takot.......sebelum jmpa tu....pandai2 la.....sruh dia study ape yg ptut....prepare la skit diri tu.....haha....pkaian tu kasi pakai yg elok skit la.....jgn dtg pkai jeans ketat....baju saiz XS......terang2 kene reject gamaknya......InsyaAllah.....kene yakin k

bagi aku lelaki, kalau dah ada niat nak kawin, elok2 la penuhkan diri dgn ilmu agama. jgn harapkan bimbingan isteri. memang la lengkap melengkapi, didik mendidik antara 1 sama lain, tapi sebagai langkah awal, terus aje perbaiki ilmu agama. bukan sekadar utk jawab soalan tok kadi masa akad nikah. jgn plak fikir, lepas kawin boleh belajar. ha lagi la kuat syaitan gayut kasi pujuk tangguhkan.  susah nak berubah lepas kawin dalam keadaan perkahwinan biasa yg tidak dilakonkan di kaca tv.

jahil agama ni, aku suka beranggapan dia kurang pengetahuan, berbanding buta agama. masih boleh dididik, kalau buta agama, yg dah terang2 buka aurat tu dosa, tu juga la dia kata, yg penting hati baik. yg penting hati tak busuk.

Y2JoE posted on 29-5-2013 01:35 AM
Emm....kan.....setiap org ade kelebihan dan kekurangan masing2......that's why Allah jdikan pasang ...

Hahaa..adoyai..
betul2...

kpd sume lelaki2, sila la prepare diri awal2 dgn ilmu..
jgn bile awek ajak jumpe mak bapak die,
baru korang sume kelam kabut...
kan..kan..

tipuware posted on 29-5-2013 01:37 PM
bagi aku lelaki, kalau dah ada niat nak kawin, elok2 la penuhkan diri dgn ilmu agama. jgn harapkan b ...

kalo sume laki pikir mcm ni..mmg
yelah, kalo bab dunia serba serbi nak upgrade,
motor kete sume..
tp bab agama, kenapa tak nak upgrade jugak?
kan..kan..

susah mau cakap dunia ni..sbb macam2 bleh terjadi dan boleh dikona mcm2

dok dgr pemohong citer lelaki baik jmpa popuan baik
popuan baik jumpa lelaki baik...

tapi hakikatnya popuan baik dan lelaki baik jumpa pasangan yg mcm haram pun ada. dlm berita lelaki bawa kek utk isteri yg curang,dlm tv popuan mcm haram lelaki baik mcm citer pengali kubur tu..

lalu dikona baring bahawa ini adalah dugaan takdir kepada manusia lalu abaikan bab asal org baik jumpa psgn baik..hahaha

hi..slm moga dlm keadaan sejahtera....
ic ... cte psl jodoh ni...terbce artikle psl antare faktor pemilihan jodoh..antare adelah melihat nasab(keturunan) individu tersebut..
mean selidik latar belakang keluarga salasilah keluarga tersebut (tul ke kte2 ak ni?) ...coz is envirement yg mempengaruhi pembesaran individu terbabit...
kalu keluarga dier baek2...w/pn dier negatif...still leh dilembut kn...(teori je kot) ....tp tk adil dinilai bg individu yg survive  tuk pembentukkn sasiah diri(agame) tp ditentang keluanga ...wlaubgmnepn  topic ni agak ssh dikupas coz melibat kn politik berlainan jantina

iolss ade kawan..sekolah agama n bertudung labuh..
kawen ngan cina muallaf..
beberapa taun lost contact..
jumpa lam friendster...
terkezut banget..
tudung on off..
jln2 pun kadang2 xbertudung..
pakaian pun xtutup aurat mcm dulu2..
skang dah berfacebook...dah cerai pun diorang..

assalamualaikum,

carilah yg sekufu.

kahmadz posted on 26-5-2013 06:54 PM
Kalau boleh carilah yg sekufu dlm hal agama juga.
Sekufu bukan hanya bab taraf hidup juga tapi bi ...

yeah , this is a very sensible comment.

cari hamba Allah yg soleh yg membahagiakan satu sama lain , dan saling melengkapi antara satu sama lain  dalam aspek rohani, emosi, intelek dan jasmani.

pemburubayang posted on 29-5-2013 05:07 PM

dok dgr pemohong citer le ...

lelaki yg baik untuk wanita yg baik tu adalah dalam firman ALLAH. itu ayat Quran tu , i tak ingat ayat surah mana. so u know...but

u have to know - kalau kita istikhorah pun - dan baginda nabi pun ada sebut yg org yg istikhorah tak menyesal .. , kita dijodohkan pun dengan pasangan kita

itu.....

bukan bermakna........ALLAH tak menguji , kan?

yes diakui wanita solehah macam Asiah isteri firaun bersuamikan firaun walhal Asiah tu  seorag lady yg amat baik...kan?

so u know...kita ni hanya hamba ...tu je ...jadi ... u know...bersedia untuk diuji dalam semua aspek sahaja.

dunia ..ini sementara je.

kalau lelaki mesti lebih soleh dari perempuan, alamatnya tak kawinla para ustazah..
suami dan isteri tu kan saling melengkapi..
kekurangan isteri dilengkapi suami..
dan kekurangan suami dilengkapi isteri..
sebab tu kalau nak kawin jangan tangkap muat je..
pikir masak2 dan solat istikharah, mohon petunjuk..
jangan lupa, jaga semua hak2 Allah, insyaAllah Allah akan jaga hak kita juga..
so that takde sape akan teraniaya selepas kawin..
kalau suami masih lagi jahil lepas kawin, sabar..
itu pun sebahagian dari ujian Allah, untuk naikkan darjat kita juga..
apa-apa pun kena back to basic la..
tunaikan semua perintahNya dan jauhi semua laranganNya..
mesti ada sebab kenapa Allah temukan seseorang tu untuk kita..

pemburubayang posted on 29-5-2013 05:07 PM

dok dgr pemohong citer le ...

hmm..
hanya diri kita sendiri je yg tahu tahap mana iman kite..
org luar mungkin tgk kita baik,
tp kita tgk diri kita sendiri,
sbnrnye tak sebaik spt org luar sangkakan...

yg penting, janganlah meragui ayat pompuan baik utk laki baik dan sebaliknya itu, krn ianya merupakan janji Allah dlm surah an-nur ayat 26...