CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Loxlaxman

Dalam agama Hindu ada Pencegah Maksiat ke?

Agama Hindu mengajar Nilai Murni...setiap manusia diberikan akal fikiran...jadi tidak ada sesiapa yang perlu mengawasi orang lain. Itulah agama Hindu.Tidak perlu di menjaga tepi kain orang lain. Harap Maklum.

kirhmuru posted on 30-6-2013 12:15 AM
Agama Hindu mengajar Nilai Murni...setiap manusia diberikan akal fikiran...jadi tidak ada sesiapa ya ...
Agama Hindu mengajar Nilai Murni...setiap manusia diberikan akal fikiran...jadi tidak ada sesiapa yang perlu mengawasi orang lain. Itulah agama Hindu.Tidak perlu di menjaga tepi kain orang lain. Harap Maklum.
tidak kah nilai murni berserta dgn akal fikiran ini harus di jadikan satu pedoman dlm hidup kita mengikut kitab suci yg di ajar oleh pendita supaya manusia dpt hidup sebagai manusia yg berakal  dan bermoral yg baik?? sekiranya kita beranggapan bahawa  ini bukan urusan kamu atau jgn jaga tepi kain orang lain, maka runtuh lah tamadun manusia kepada tamadun yg 'babarian'....

maka manusia hidup tanpa haluan dan 'lawless'

setuju ???

shop_girl posted on 21-6-2013 02:45 PM
Wow..someone ignorant is angry  TT just ask a simple question which I think is good for discuss ...

He just dont get my simple A,B,C message ... hello! we even have one comment above claiming about Nilai Murni in Hinduism.... nilai murni my foot if what budak-budak India did or "practice" in my neighbourhood is part of their so called Nilai Murni ... I think I just need to chase them home to their rubber estate quaters where they belong... Nilai Murni hahahahahahahahahaha ..... pergi romen sambil pusing pokok getah lagi bagus    .

Kalau agama Hindu diajar disekolah...seperti mana PENDIDIKAN AGAMA ISLAM dijalankan sejak disekolah rendah...seperti mana dilaksanakan di sekolah kebangsaan...maka senanglah kerja penyampaian dan pendidikan nilai agama bagi umat yang bukan beragama islam... Ini semua tidak akan berlaku di tempat yang mempunyai pendidikan agama Hindu yang sempurna... Harap Maklum.

Sephiroth posted on 13-6-2013 10:05 AM
Oi Syaitan, ini bukan tempat kau. Berambus dari sini. Neraka adalah tempat kau dan di sanalah kamu ...

Sekiranye terjadi pada anak kamu...Kamu cakap macam tu ke pada anak kamu.

Lee. posted on 20-11-2013 12:15 PM
Sekiranye terjadi pada anak kamu...Kamu cakap macam tu ke pada anak kamu.

Benda macam ini tak akan terjadi kpd anak aku. kau tahu tak kenapa? Kerana kami (bukan Islam dan bukan Christian) mendidik anak2 kami dgn tegas dan displin.

Tetapi saya mengaku, ada juga segolongan ibu bapa dlm masyarakat India yg tak berguna. Saya pernah melihat anak2 murid yg belajar di kolej2 terkemuka di Subang Jaya minum arak di tengahari di khayalak ramai.

Follow Us
Sephiroth posted on 20-11-2013 02:09 PM
Benda macam ini tak akan terjadi kpd anak aku. kau tahu tak kenapa? Kerana kami (bukan Islam dan b ...

Adakah kamu begitu pasti tak akan terjadi. Di depan org tua, anak2 tunjuk macam baik aje. Tapi dibelakang kamu.
Kamu tahu anak kamu buat apa.Tidak semua orang kuat pegangan agama seperti kamu.
  Saya ulagi kata2 Sephiroth. "Saya mengaku, ada juga segolongan ibu bapa dlm masyarakat India yg tak berguna. Saya pernah melihat anak2 murid yg belajar di kolej2 terkemuka di Subang Jaya minum arak di tengahari di khayalak ramai."
Apakah tindakan Sephiroth @ reaksi pada masa itu. Adakah menegur mereka @ lihat sahaja gelagat mereka.

by Lee.

Adakah kamu begitu pasti tak akan terjadi. Di depan org tua, anak2 tunjuk macam baik aje. Tapi dibelakang kamu.  

Kalau kamu tahu siapa aku, kamu tidak akan menanyakan soalan sedemikian.

Senang cakap, maaflah, kami (orang Hindu dan Buddha) lebih meneliti menjaga anak2 kami dari orang2 Kristian dan Islam. itu je kamu perlu tahu.

Apakah tindakan Sephiroth @ reaksi pada masa itu. Adakah menegur mereka @ lihat sahaja gelagat mereka.

Buat apa pula aku perlu tegur? Ibu bapa mereka sendiri tak perduli akan anak2 mereka, buat apa pula aku nak tegur sapa mereka tu. Bila mereka mabuk, memandu sampai langgar pokok dan mati di situ juga, lantak mereka lah. kenapa pula aku nak susah payah?

Sephiroth posted on 20-11-2013 03:57 PM
by Lee.

saje je aku tanye soalan...nak lihat keperibadian Sephiroth orgnye macam mane..
Jenis org yang mementingkan diri rupernya..jgn lerr marah..

Lee. posted on 21-11-2013 11:27 AM
saje je aku tanye soalan...nak lihat keperibadian Sephiroth orgnye macam mane..
Jenis org yang me ...

Pentingkan diri, kau kata?

Kau fikir semata2 kerana saya tidak menegur sesiapa bila mereka melakukan kesalahan, aku pentingkan diri kah? Habis itu, kamu menyibuk jaga tepi kain orang itu apa? Malaikat?

Sephiroth posted on 21-11-2013 02:14 PM
Pentingkan diri, kau kata?

Kau fikir semata2 kerana saya tidak menegur sesiapa bila mer ...

Kalau kamu ingat saya malaikat...ok jugaanggaplah saya malaikat maut untuk kamu.

Lee. posted on 21-11-2013 04:27 PM
Kalau kamu ingat saya malaikat...ok jugaanggaplah saya malaikat maut untuk kamu. ...

Maaf, aku tak akan mati di tangan sesiapa.

Calling @mamicun silakanh

12
Return to list New