CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: saifulperak

Cara memasuki alam bunian - Mohon Penjelasan

Masa kecik dulu pernah dengar orang bersembang kat bawah rumah (rumah kayu lama).. Bukn ku je dengar..kakak dan abng ku pon dengrar. Kdng2 dengar bunyi kuda berlari

Sekarng ni dh kurng dengar bunyi pelik2 tu.

xyah la dok sibuk2 cari alam bunian...
dok je kt alam manusia...
kejar amalan2 utk bekalan kt alam akhirat nnt...
useless je bt amalan smata-mata nk msuk alam bunian...
manusia tu dh sebaik-baik kjadian...
jgn jadi hamba kpd bunian...
manusia khalifah kt bumi ne...
manusia...oh manusiaa

Emoloser posted on 27-6-2013 03:38 PM
Kita boleh masuk alam bunian secara roh, mereka ni kulit putih, teknologi tinggi, alam mereka tiada  ...

agreed!! aku pon penah pegi tapi bukan secara zahirnye..cuma secara batin..means masa tido la..nie bukan mimpi tapi pengalaman sendiri...sebab aku ade sedara orang sana...bunyi macam x logik tapi nie hakikat sebenarnya...tepulang pada pndangan masing2..jgn pernah tlupa mereka pon mahluk Allah swt...walluhualm..

seksanyerlah tgk ritual atuk nih hanyalah semata2 nak pergi tgk alam bunian ... tok nih tak tau ke kewujudan allah ... klu nak mintak apa2 berdoa ajerlah kpd allah ... bukankah allah itu maha mendengar ... insyaallah

manusia & jin berkongsi alam yg sama cuma dimensi shj yg berlainan ... tak ader istilah pintu alam ghaib atau apa2 yg seumpamanya ... mereka hidup disekeliling kita ajerr ... tak perlu nak pergi carik2 pun! naperlah susah2 diri buat ritual pelik2? tak pahamlah ...

atok suami aku dia kawen 2. bini first orang bunian. setiap malam atok aku akan meredah sungai ngan sampan utk pegi ke rumah bini bunian tu. bila nak suboh tu baru dia akan balik. memang citer ni dalam family in law salah satu citer hot la. kalau ada je orang baru nak masuk dalam family ni mesti akan di jamukan dengan cerita atok ni. kalau dorang tipu bermakna aku jugak tipu korang

Dah xde kje ke ape....ishhh

Follow Us
Rahsia alam...

Salam test test

Assalam nak kongsi pegalaman t
Erjumpa kg bunian di t
Engah hut
An

Asalamualakum wbt..
Nak kongsi pengalamn saya .sya pernah memasuki kg bunian.waktu tu umur saya baru
13 tahun waktu tu dapur gas blom ada lagi
Saya masuk hutan mencari kayu api
Waktu tu saya tak tahu pun apa tu bunian
Jadi bila berjalan memasuki hutan ini tetiba saya perasan kawasan hutan ini berlainan sekali dari biasa. Tak ada daun pokok yg kering jatuh ke bumi.lantai tanah bersih di sapu bersih berdekatan dengan sumber air.. ada sedikit tanaman

Sya tak baring di mana2 batu dan tidur kat situ.. sya berjalan masuk ke dalam hutan besar yg ada hanya parang.. budak2 bunian berlari2
Bergelak ketawa .tak lama selepas itu ada beberapa lelaki dari cara perbualan mereka.mereka sedar akan ada manusia telah memasuki kampung mereka itu.waktu itu saya tak indahkan mereka saya hanya melihat merekod secara detail kg ini mengingat
Dalam kepala saya. Sebab kawasan ini telah menglengahkan tujuan saya ke hutan ini
Saya amati kawasan itu seperti poket dalam seluar bila da masuk susah nak keluar tetapi boleh keluar..sebelum saya keluar dari kawasan itu ada seorang wanita datang kepada saya membisik sesuatu ke telinga kiri saya.
Waktu nak berjalan keluar dari kg tu saya
Berjalan keliling kampung itu..hinggala berjumpa kawasan hutan yg saya kenalidari situ dapat la saya berjalan pulang.

Kini tapak kg bunian tu telah di dirikan taman
Perumahan.kg bunian tu pulak telah berpindah
Sekali setahun wanita yg berbisik pada saya tadi bersama teman2 nya akan melawat saya
Sebelum waktu subuh .dan bersolat bersama
Walaupun saya dok jauh dari kg mereka

Edited by kgbunian at 22-5-2016 12:11 AM

Ada beberapa perkara yg tak boleh saya tuliskn di sini..bimbang akn menyingung perasaan pihak yg lain.
Cukupla sekadar perkongsian.
Kini saya boleh kenal pasti perkampungan bunian.di tempat lain..
Bersambung

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

kgbunian replied at 21-5-2016 11:35 PM
Ada beberapa perkara yg tak boleh saya tuliskn di sini..bimbang akn menyingung perasaan pihak yg lai ...

gambar ape tu? x bape jelas. org bunian ke kg bunian?

Nak masuk alam bunian? Boleh jer. Syaratnya kena ada kenderaan yg sesuai ler. Paspot pun perlu ada.

Gambar tu sekumpulan org halus mirip bunian
Cara mereka berpakaian dan berjalan
Gambar paling hampir .mereka menjaga aurat memakai tudung
Ada yg betanya macamna nak masuk alam mereka... kenapa nak masuk alam mereka.
Mereka menjauhkan diri dari kita manusia.
Ada sebabnya. Apa faedahnya..bukan semua manusia bleh memasuki alam mereka yang jujur.. berniat baik.. kerana allah swt. Silaturahim kerana kita sama2 mahluknya

Edited by kgbunian at 22-5-2016 11:06 PM

Assalamualaikum..
Byk sangat perkara yg tak benar dalam perihal perbincangan berkaitan alam bunian.
Ada yg mengunakan ayat  al quran.. dan menafsirkan ayat tersebut sesuka hati..
Tahu kah kita untuk menafsirkan al quran perlu memperlajari ilmu tafsir 7 cabang semuanya
Masa pulak bertahun2 barula noleh menjadi ahli. Tafsir
Masa sya memasuki alam bunian saya tak pun guna passport. Atau kenderaan istimewa.saya duduk kat timur malaysia.(sabah)

Mcm mana masa dunia bunian dg dunia kita? Aku pna dgr masa di sana lebih laju dari sini? Cthnya mgkn sehari disana bila kembali ke dunia manusia da setahun sbnrnya?

Adik aku tahun lepas penah accident kwn2 diea antar balik balik Umah pastu letak die kat katil aku time tu tgh tunggu ari nk due adik aku antara sedar ngan x je aku suruh adik aku mengucap aku ajar die sebut allahuakbar aku time tu da meleleh air mata mak Abah aku tgh bersiap nk bwak g sepital adik aku pandang aku sambil tu die ckp kakak kakak n pegang pipi aku
Aku lg la da emo aku ajar die mengucap semua tepuk pipi die suruh bgun jgn bg die pengsan pastu mata die pandang sekeliling mcm org mamai tu n tetiba adik aku pengsan full stop bernafas pastu family aku bwak g sepital semua checkup kepala badan takut Ade gegaran duk sana sebulan kat sepital
Pastu alhamdulillah da ok die pun da bleh ingat cikit kat kami nie pas bape bulan tu die tanye ngan kami semua masa kejadian tu die ckp ramai org baju putih pakai serban bwak alquran tgh mengaji kat sekeliling die die tanye kwn2 mak Abah ke padahal family je Ade
time tu
Kami semua pun angguk je la sbb ari2 die tanye hal nie sape org baju putih berserban tu semua

Adik aku nie aku rasa hijab die terbuka la tp certain part kot memacam die citer pengalaman ngan menda2 nie semua kat kami