CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hani85

Kerja/ menetap di OVERSEA

happywater posted on 12-3-2014 12:49 PM
Which visa are you talking about???

WORKING HOLIDAY VISA - you are ALLOWED to work

kenapa u tak suka dok uk?
coz i pon kurang suka jugak

Saya di doha...Kalau Musim sand storm....hermmmmmm bersedialah ngan inhaler. Memang x tahan.

mamarilia posted on 18-11-2013 12:46 AM
rudyzam, untuk kerja2 macam tu takkan dapat visa. tak dibenarkan dah. melainkan u datang sini, sam ...

Saya seorang gomen servant..guru IT to be exact..umor dah 37 taun..rasanya mmg teringin sngt nak keje ebersea ni...agak2 sy ada peluang tak keja kat UK ni...kalo tak dpt UK keje petik buah kat mebourne le jawapnya..mmg ada hajat la nak gi obersi ni.

cmf_ultraviolet posted on 18-4-2014 03:03 AM
Saya di doha...Kalau Musim sand storm....hermmmmmm bersedialah ngan inhaler. Memang x tahan.

sand storm.. sesiapa ada asma mmg bahaya jugak la ek.. erkk anak bujang ada asma, balik malaysia je standby inhaler. kat UK ni alhamdulillah walaupun sejuk, asma nya jarang sgt kena. kena pikir balik cita2 nak migrate ke sana pulak

fabregas100 posted on 18-4-2014 03:51 PM
Saya seorang gomen servant..guru IT to be exact..umor dah 37 taun..rasanya mmg teringin sngt nak k ...

sekarang ni susah nak dpt kerja kat UK. diaorang prefer EU people. cuba la sambung belajar master kat UK. baru2 ni ramai yg apply loan mara,  bayar balik 20%. bila dah complete boleh convert visa tier4 to tier 2 di UK dengan syarat dah ada kerja la masa tu. lain2 cara saya pun tak ada idea. tak pun tunggu je la apajadi kalau scotland merdeka nanti.

mamarilia posted on 21-4-2014 09:36 PM
sekarang ni susah nak dpt kerja kat UK. diaorang prefer EU people. cuba la sambung belajar master  ...

Dah sambung Master..ingt nak wat PhD kat UK or OZ. Tapi rasanya kna ambek IELTS dulu gamaknya...camana nak cari Univerisiti kat UK ni..rasanya prefer central area Leeds, Manchester dll...orang kata living cost murah sikit..tak tau le saya betul atau tak..

Follow Us
ok la tu.. buat phd lagi bagus. kalau IT, haritu kawan saya, lecturer kat manchester metropolitan uni cari phd student. ada scholarship lagi. tak tau la ada lagi ke tak. lepas ada phd, tak silap automatik@kena apply dapat setahun utk stay UK kerja tapi ni kena tgk website ukba selalu. kerap sangat bertukar. saya selalu baca kat forum http://www.immigrationboards.com mcm2 soalan boleh tanya, ada 'guru' yg jawab nanti. leeds,manchester,bradford, sheffield, senang kata kawasan tengah england mmg murah. senang cakap, kawasan yg ramai pakistan/india/arab mmg murah. jadinya berterima kasih la pada diaorang ni hehehhe.  kota2 besar kebanyakkannya mahal dari segi accomodation. food price standard je. 1 yg saya suka tinggal di UK ni org tak kisah pun pakai kereta apa, rumah besor kecik. professor pun ramai yg naik bas/train gi keje. kat malaysia naik bas/lrt mula la di pandang kurang duit padahal nak cepat sampai. pakai barang used beli kat car boot@charity shop pun tak kisah. nak survey harga sewa rumah/used item, boleh masuk website ni http://www.gumtree.com  

UK ni cerdik, orang ada phd mmg diaorang suka kalau stay UK. meramaikan golongan cerdik pandai. yg kerja2 bukan profesional diaorng tak bg kat non-EU. sbb orang2 dia pun ramai nak kan kerja2 bukan professional. tp skrg ni ekonomi makin naik. currency makin tinggi since 2009. masa dtg dulu currency exchange 1GBP=RM5.2 skrg ni dah RM5.5/5.6

miss_baby posted on 6-4-2014 12:37 AM
kenapa u tak suka dok uk?
coz i pon kurang suka jugak

because i am married with an Aussie & i got Aussie PR not Brits

mamarilia..
Sy nak tanya banyak sgt ni pasal nak hijrah ke uk.Tapi tujuan sy bukan sebab nk kaya@$$$.lebih kepada pendidikan ank2.tambah plk sorg ank sy ada disleksia.Dah 3buah sekolah tukar sbb cikgu xdapat nk terima kekurangan dia.Siap dihina.sy dah report kemntrian pun sama.Jd sy dan hsband pikir lebih baik kami bawa ank2 belajar di luar.Harap mamarilia dapat hubungi sy.Facebook sy Lea Addilynn...

Gadis83 posted on 7-5-2014 06:48 AM
mamarilia..
Sy nak tanya banyak sgt ni pasal nak hijrah ke uk.Tapi tujuan sy bukan sebab nk kaya@$$ ...

tanya disini atau PM pun boleh.

teringin juga nak ajak suami hijrah UK pula..

uk ni cost of living rendah sebenarnya. yang mahal would be accomodation kat cities. barang2 keperluan, no issue. banyak cara untuk save duit daripada barang makanan (supermarket house brands) barang rumah (carboots, best gila), transport (bus, train, tube card), pakaian (primark).

heating bills during winter memang tinggi tapi still ada cara. pasang heater on timer sebelum tido, then tido bawah duvet tebal2.

kat mana2 pun kena pandai kawal kewangan.

Rate

1

mamarilia posted on 23-8-2013 08:34 PM
nak kerja kat UK, kena apply kerja dulu, dah dapat baru company akan keluarkan certificate of sponso ...

Salam perkenalan,
maaf sekiranya sy mengganggu. Kebetulan saya terjumpa thread nie utk berhijrah ke oversea. Tujuan sy msg nie utk bertanyakan berkerja di uk dan pengalaman yg boleh dijadikan rujukan utk saya. Sebenarnya sy berminat utk berhijrah ke UK. Tapi sy masih mencari2 panduan utk saya berhijrah. Ada juga apply perkerjaan directly ke company, some reply n some not. yg reply ada diorg tidak menyediakan COS. Mohon sangat panduan nie.

Bestnya dapat cari pengalaman bekerja di negara lain.
Berminat jugak nak cuba...cari pengalaman dan rezeki di tempat lain..
Tapi pekerjaan guru macam saya mcm susah je nak keluar negara..
Tambahan saya guru Pendidikan Islam..
Kalau dapat Brunei pun dah okey...
Sesiapa ada maklumat mengenai peluang kerjaya guru di oversea boleh la email saya ... kasih_5048@yahoo.com
Last edited by Nu_uL86 on 30-7-2014 02:15 PM

ramai nk migrate sbb x tahan dgn suasana negara malaysia yg byk tumpuan kpd mslh politik, perkauman dan seumpama

inilah yg aku fikirkan sejak beberapa tahun kebelakangan...nk migrate tp mcm sangat jauh dari jangkauan realiti

jonedoe posted on 15-6-2014 08:48 PM
uk ni cost of living rendah sebenarnya. yang mahal would be accomodation kat cities. barang2 keperlu ...

setuju dengan statement ni... sewa rumah yg sangat2 mahal + utilities + council tax (bergantung pada rumah). tinggal di negara orang ni, lebih fikir keperluan dari kehendak. food pun byk beli yg inhouse brand je. quality pun not bad jugak. apa2pun rajin2 la survey harga barang, lama2 jadi biasa la dan tau kat mana yg murah.

masta27 posted on 1-7-2014 12:45 PM
Salam perkenalan,
maaf sekiranya sy mengganggu. Kebetulan saya terjumpa thread nie utk berhijrah  ...

salam perkenalan. Company kena bagi COS utk apply visa. kalau tak bagi, maknanya mmg dia tak offer utk non-EU. cuba lagi, semoga berjaya. Cuba juga tengok negara lain, jangan UK sahaja.

penari posted on 26-8-2014 05:07 PM
ramai nk migrate sbb x tahan dgn suasana negara malaysia yg byk tumpuan kpd mslh politik, perkauman  ...

Sangat betul. haritu balik 2 bulan pun, rasa tak sabar nak balik UK semula. terasa stress duduk kat malaysia. Duit mengalir bagaikan air hujan.

Salam HaNi ...
Saya jugak ada keinginan berkerja diluar negara.disebabkan kos sara hidup dimalaysia ni amat tggi berbanding gaji yg kita perolehi..berbekalkan pengalaman kerja dlm industri perhotelan...ingin mencuba lah.
Dgr kata keja luar negara gaji tggi...

Sy jugak ingin tau bagaimana nk mencari almaklumlah kerja luar negara kenalah org dlm klu tidak ....hmmm....allahhuallam.

Seperti kes u ..susah gak sy nk jwp sbb sy sendiri ...tak tahu lol.jika u ada jumpa org yg boleh membantu kerja diluar negara harap u boleh berkongi pengalaman.teringin nk pie ....
Tak dpt keja hotel pun ....tak per.kerja apa jer yg penting keja.dgr kata kerja di australia gj nya boleh hanya petik buah jer ....(petik buah pun takper yg penting glumayan)terus terang nk masalah yg sy hadapi skg adalah ingin membayar hutang laon yg tertunggak disebabkan gaji Malaysia amat rendah kos Sara hidup pun tggi.tu planning utama nk pie keja luar nk bye hutang.harap semua para pembaca dpt memberi info ....mmg nk Sgt pie....eiman