CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: vutsi

Kisah Sebenar Kes Rogol Anak Tiri Oleh Ex- Ruffedge

Close [Copy link]
aseela posted on 11-9-2013 02:06 PM
OT

ada kes kat US, berpuluh tahun kena penjara sebab rogol anak...tup2 sekarang baru anak mengaku ...

Berpuluh tahun dulu teknologi tak mcm skrg..since 1990 dah ada dna..even kes bunuh yg konon isteri dia bunuh diri tu pon polis dpt determine bukan kes bunuh diri..sbb teknologi skrg maju bbnding puluhn tahun lepas..ingat senang nak menipu skrg??kes sosilawati yg dah jdi debu pon polis boleh jumpa..debu k!

tak percayalah.tak munasabah langsung.semata2 sebab nak suruh berubah je?ni mesti puak2 dia or yang ade kaitan ngan dia nak memutar belit cerita.nama pon kes rogol, banyak aspek nak diambil kira.

Yg tulis dlm blog tu ahli keluarga die sendiri la..atau kaum kerabat yg percaya sgt sifat yg konon baik tu..benci aku org mcm ni

evidence never lies - CSI

nak nyampuk n komen gak...

ni pandangan peribadi aku...citer dr blog tu lbh meragukan. aku penah bace paper penghakiman satu kes tuduhan rogol bdk bwh umur ni.bukan senang2 hakim nk buat keputusan. walopun bukti menjurus kepada pesalah..tp sebab ada masalah teknikal, ie kenyataan mangsa agak meragukan termasuk detail cmne perlakuan tertuduh tu kat mangsa maka kes tu tertuduh dibebaskan. so pada pendapat aku, utk kes cikgu jebat ni, hakim tentu dh consider sume bahan bukti n keterangan mangsa. dh tentu ada bukti kukuh n strong reason. kalo ade kesilapan teknikal n so on, tentu dr awal lg peguambela bule lawan kan...kate fmly tertuduh ni somebody gak..g la hire lawyer yg bagus cm kes altantuya tu ha...konon x bersalah....lawan la balik time rayuan..org luar lak yg lbh2 buat rayuan, yg dituduh senyap terima je hukuman...sesuatu sgt kan.....

kalo x silap cikgu kaunseling bdk tu wife kpd org opis aku yg juga seorang kaunselor berdaftar. dorang ade etika n prosedur sendiri utk handle kes cmni. so aku lbh percaya pd pandangan golongan profesional begini daripada citer dlm blog yg tah dr mane sumbernya. setakat kawan2 baik, sejauh mana dia bule menilai kejujuran n keimanan tertuduh tu..iman manusia hanya senipis kulit bawang. huhuhu

ni hanya pandangan peribadi aku...sensitif sket pasal kes rogol2 ni...huhuhu

salimrock posted on 11-9-2013 02:19 PM
khan?? ketua pembangkang ke? menteri besar ke?

walopun begitu ada bagus nye jugak beliau keluar ...

ya betul sgt

Follow Us
berbeli2 citer atas ni..style tulisan macam indon. kalau x bersalah pergila buat rayuan di mahkamah. ingat keje dakwa rogol ni mudah ke?

aku tak side mane2....
just nak share criter terjadi kat org yg aku kenal lama..

pakcik ni punya keluarga, 7 orang anak2 yg kesemua dah kawin... boleh katekan org senang juga.. punya lebih dari 5pintu rumah sewa di kawasan rumahnya juga..  

tiba-tiba polis dtg tangkap pakcik tua ni atas tuduhan merogol.. sumer terkejut & xpercaya termasuklah bini & anak2... bile pakcik tua dah kena tahan... datanglah sorang ibu tunggal & anak ppuannyer, salah satu family yg menyewa rumah pakcik tu.. teresak2 menangis criterkan  'their side of the story'... ibu tunggal dgn anak dara berdua je menyewa... xmampu bayar sewa tiap2 bulan.. pakcik tua selalu mintak 'service' kalau xboleh bayar sewa... sampai pakcik tua pun mintak anak dara dia service jugak...   

Mmg susah nak percaya, tapi ibu tunggal & anak2 dia sgt convincing.. pakcik tua kena paksa ngaku... dah tua dia xtahan kena interrogate dia ngaku je....  kenalah penjara pakcik tua tu.. pakcik tu punya 'side of the story'  kejadiaan rogol tu tak pernah berlaku.. mmg dia ade mintak sewa rumah.. tp si ibu tunggal & anak ppuan xmo bayar dan keluar rumah.. sampai dah 6 bulan pakcik tua ckp.. kalau korang xkuar dari sini, aku paku rumah ni....... xde report polis xde buat ape2pun.. sedih dia, isteri & anak2 dia lebih percaya 'cerita' dr ibu tunggal & anak dara dia.. siap ade saksi ntah mane org ntah..  sbb ade 1side of the story je siap saksi, siap report polis, siap laporan hospital sumer.., sudahnyer anak2 & bini pakcik tu   buat xkesah, xpernah pergi melawat pakcik tua kena penjara sbb sgt2 percaya criter ibu tunggal & anak ppuan tu..

Selepas kena penjara few years, pakcik tua balik rumah tp kena pulau dgn anak2 & bini.. matipun cam dlm keadaan tidak dipedulikan keluarga sgt.. Lepas kematian pakcik tu, adelah org datang bertanya psl ibu tunggal & anak ppuan nyer tu... rupanya cerita yang sama juga berulang...  walahualam
Last edited by itikgemuk on 11-9-2013 03:13 PM

tl:dr sangat ditambah pulak bahasa zaman2 purba
tak boleh ke tulis straight to the point??? choiii sangatttt
tak kan la semata2 taknak ikut suami insof ke jalan yg benar g fitnah beliau rogol anak pulak...
gile extreme nk buat mcm tue
bajet reader semua bodo sangat sampai xblh fkr ke? agak2 la ponnn....
lagi pun, c pesalah tue rakyat marhaen je pon, yg tak meninggalkan impact pon kat dunie nie

pening gak kes nih

senahitam posted on 11-9-2013 02:57 PM
nak nyampuk n komen gak...

ni pandangan peribadi aku...citer dr blog tu lbh meragukan. aku penah  ...

ye..aku pun ada ragu2 gak dgn blog tu..takkan lah golongan profesional hakim , loyer, forensik tak pernah handle kes mcm ni...mesti diorang dah konsider bberapa perkara sebelum jatuh hukum..

iluma posted on 11-9-2013 12:50 PM
kalau kemaluan terpakai ni
bila doc check mmg akan ada dlm medical report
koyak dr pukul berapa ke ...

u absolutely correct..sy pernah baca medical report yg kena rogol/buat dgn bf..
doc beri keterangN sangat2 detail. boleh cek ama ada dia dirogol atau rela jugak. iskk

Syd posted on 11-9-2013 12:51 PM
khenzzzzz?

time nehh kuar hudud

Andaian jika ibu berpakat dgn anaknya ...
DNA, sample bla2 mak ambik dari bapak tiri pastu letak kat anak.. agak2 boleh jadi ke tak macm ni?

vutsi posted on 11-9-2013 12:41 PM
"seorang doktor yang mengesahkan ada kesan persetubuhan pada kemaluan TERPAKAI si anak tiri" :shakeh ...

pelik ehh ada ye kemaluan terpakai/ second hand vigina ?

takut jugak kalau betul fitnah. biasanya kita akan percaya bila hakim yang jatuh hukum..
tp kita pun takde hak nak trus mhentam dia habis2n.. takut2 nun kat sana , tempat dia lagi mulia dr kita...
yola..dia duk kutip pahala dr kita yg mngata dia..

bole je jadi... dia mmg betul2 bersalah
dan bole je jadi dia jadi mangsa fitnah terancang

Allah yang lebih tau..

bukti usaha ostad2 blogger syumul wannabe

sib baik blogger tak masukkan faktor konspirashit Syiah-Yahudi-Nasoro yang cemburukan org kne tuduh tu

ikaizraa posted on 11-9-2013 12:46 PM
erkk baru 14taun tp dah bolos ke
dasat anak tiri dia ni.

13 tahun pun dah bolos... siap berganti2...

vutsi posted on 11-9-2013 12:39 PM
Buat pertama kalinya Blog Warung Kopi See Sharp Minor memaparkan sebuah KISAH BENAR yang dikhabarkan ...

betoi ke ni???

ssh nk percaya mana 1 kebenaran mana 1 penipuan.. sbb kdg penipuan tu mcm kebenaran.. n kebenaran tu mcm penipuan..
ape2 pon allah tau segalanya.. xtnjuk kat mahkamah dunia.. akan ditunjukkan di mahkamah akhirat

Dadadi posted on 11-9-2013 01:48 PM
Dah rogol tu mgaku je lah...
Bajet suci sgt konon difitnah...
Haktuih la!

isteri dan anak2 tirinya mungkin dah masuk Syiah...lalu bertakiya...
harap penulis blog tu boleh cedok idea aku..