CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cikrosienona

Buntu menentukan hala tuju hidup

hunny_bunny posted on 23-9-2013 04:23 PM
laaa lecehnyeee...xleh kawen ke kalo nak apply utk migrate ke US...

peneng cemneh...

tau takpe hunnybunny!! pening tak pening aku skrg! Stress gila k!!!

sabar je la skrg...anyway thanks for the reply! appreciate it!

AdamBillionaire posted on 23-9-2013 04:23 PM
sbb ikut law islam, kau dh nikah, tanggungjawab kau terletak pada bahu suami. bukan pada ayah. tha ...

Yup Yup..sbb tu aku pun berfikir 1000x sebelum buat pengorbanan...ikut ayah atau dirikan rumah tangga.

sbb aku x nk menyesal di kemudian hari, nnt apa pun x guna.

asset tu sudah pasti! aku akan pastikan rumah atas nama aku. so far, alhamdullilah aku dh ada akaun saving, investment and medical. cuma material asset cm kereta and rumah blum lg.

cikrosienona posted on 23-9-2013 04:26 PM
tau takpe hunnybunny!! pening tak pening aku skrg! Stress gila k!!!

sabar je la skrg...anyway t ...

aku mcm rs ko dah ade pilihan ko sendiri...

kalo aku ckp ko sebenarnyer mcm nak stay sini dan start kuarga ko sendiri cemana??..

ko terus terang jelaaa dgn ayah ko...

ckp baik2 dgn dier...

tp better ko bersemuka...kalo ckp thru phone aku mcm xjamin sgt..kang tgh sedap2 ko bikin ayat...ayah ko hempas tipon..

sian ko lagi 2 thn laa ko x berckp nnt...

duk mesia je la..gigih sgt g us ..

ajis_kg posted on 23-9-2013 04:22 PM
dah tuh.. x payah pi US laa.. ko dok jer mesia.. kawin pastu stay jer sini.. bukan best pon dok US n ...

tak boleh la abaikan ayah aku..dh 26 tahun dia membesarkan aku. kene la gak cr jalan untuk menjaga hati dia walaupun nak sampaikan berita tak sedap

hunny_bunny posted on 23-9-2013 04:31 PM
aku mcm rs ko dah ade pilihan ko sendiri...

kalo aku ckp ko sebenarnyer mcm nak stay sini dan s ...

Yes...aku akan bercakap dgn ayah aku pasal ni..infact hari ni aku dh mulakan by email him about my feeling and thoughts. nak cakap on the phone tu tunggu siang la...skrg malam g kat sana. hehe.

nak g sana tak kot...sbb tahun ni aku dh g sana. aku g US 2 tahun sekali... nak kumpul duit utk g sana lagi amik masa. Wish me luck babe!!

at least bila aku dah luahkan kat forum ni, terlepas gak la beban and stress yang aku rasa dlm hati and fikiran. now its up to me for the action.

thanks a lot

Follow Us
cikrosienona posted on 23-9-2013 04:29 PM
Yup Yup..sbb tu aku pun berfikir 1000x sebelum buat pengorbanan...ikut ayah atau dirikan rumah tan ...

ok jgn lupa my share 30% from ur asset, fees for consultation dalam forumok2. wish good luck.. k..

cikrosienona posted on 23-9-2013 04:35 PM
tak boleh la abaikan ayah aku..dh 26 tahun dia membesarkan aku. kene la gak cr jalan untuk menjaga ...

ginih... aku nak story sket.. ade dulu boss aku (cine mualaf).. ade 2 org anak jantan, dua2nya doktor.. si abgnya nak kawin ngan org sarawak.. beza 3 tahun lebih tua.. ayahnya x setuju.. mati2 x setuju sebab pompuan tuh lg tua... die punye marah..  sampaikan die lafaz.. aku haramkan seme makan minum ko... perhhhhh... mmg ayah die buang terus dr family.. tapi mak die ok... sampaikan si ayah xnak bagi si abg nih bercakap call ngan si ibu.. last si adik kawin ngan doktor.. and abg die kawin ngan girl sarawak tuh.. adik stay ngan family ayah die.... pas 2 tahun.. die org baik2 semula.. aku g jumpe pastuh.. boss merangkap ayah die boleh plak cakap.. menantu sulung aku tuh.. aku bangga betul.. dah ler baik.. lg cun dari menantu aku yg no. 2 nih.. dont worry laa... marah ayah ko tuh kejap jer..

ajis_kg posted on 23-9-2013 04:56 PM
ginih... aku nak story sket.. ade dulu boss aku (cine mualaf).. ade 2 org anak jantan, dua2nya d ...

tp dlm cerita kau yang kena tu lelaki, aku ni perempuan...boleh apply scenario yg sama ?? haha

ayah aku tu kira wali aku la kan. katakan lah ayah aku x kasi kawen atas sbb nak aku dtg sana and dpt US PR. adakah perkahwinan aku dikira tak direstui ? and if aku nak kahwin, dlm kes camni kene pakai wali hakim la untuk nikah kan?

kalau dlm masa 6 tahun tu ko kawin, just x notify immi sana, boleh ke?
masa bertunang dulu camne, ok ke tak ok

awan_kelabu posted on 23-9-2013 05:16 PM
kalau dlm masa 6 tahun tu ko kawin, just x notify immi sana, boleh ke?
masa bertunang dulu camne, o ...

Masa bertunang dulu semua okay...at that point of time tak discover pun aku tak boleh kahwin sampai application aku diapproved. even parents aku pun ingat process die sekejap je...tup2..lg 6 tahun . mak aku pun serba salah dgn keadaan ni...ya lah effect future aku kan.

i read somewhere when i'm married, my application died on the day i got married. and even if i don't tell or hide from them, they will know somehow...
being US gov (typical US) haha!!

aku ada baca visa journey forum, some people even wait 11-15 years to get one especially frm mexico and philipines. bygkan mexico diorg tgh process application tahun 1990an...bapak kesian diorg kene tunggu bertahun2..kesian aku baca cerita diorg yg tunggu lama sgt untuk reunite with their family. agak kejam la US gov immigration rules in humanity point of view. nak wat camna berjuta2 org nak jadi warga US...like my dad , just he's lucky to get job there and dpt PR within 1 year

x pe simpan je duit banyak2. after 6 years beli kereta or rumah cash terus

x yah nak hutang2 hehe

kesian pulak aku dgr kisah kau ni...

pd pendapat aku...ayah kau tak patut buat kau mcm tu...kau dh besar kan... kalau kau decide nak kawen, itu hak kau tentukan hala tuju hidup...tp dlm masa yg  sama, kau jgn la tunjukkan yg kau dah tak perlukan bapak kau dlm hidup kau...kau kena tunjukkan pada bapak kau, yg bapak kau masih penting dlm hidup kau....dlm hal ni, bukannya kau taknak ikut dia g US...tp nak kena tunggu 6 tahun ni...its not your fault.... 6 tahun terlalu lama nak tunggu....kau slow talk la dgn ayah kau...ckp dgn dia elok2, kau mukadimah dulu yg kau mmg nak g sana, dan nak stay dgn dia, tp tempoh 6 tahun tu terlalu lama utk kau put your life floating.... aku rasa ayah kau cuma nakkan anak dia hormat dan dgr ckp dia... dgn kau mulakan bagtahu dia yg kau mmg nak g sana tu hrp2 ego bapak kau tu turun la...pada firasat aku, bapak kau marah sbb dia rasa tercabar anak perempuan dia bangkang cakap dia sebelum ni...dia rasa anak dia dah tak perlukan dia dlm buat keputusan..hati dia pernah terguris tu.....ego punya pasal, terus dia berkeras kali ni...dan kau tak patut tak bercakap dgn bapak sendiri sampai 2 tahun...how could you....itu bapak kau kan... dia orang yg beri kau makan, didikan, shelter, beri kau duit belanja masa kau belajar....sampai kau besar dan berjaya.....kau dah lupa ke?? sapa yg belikan kau kasut sekolah masa kau kecik? nak taknak kau kena hormat dia ler... kau sbg anak kena la ambik hati bapak... buang ego kau tu.... cuba tgk, kau mulakan bicara, terus bapak kau ckp semula kan... bukan bapak kau benci kau, tp dia sbg bapak, dia nak jaga ego dia ..... jadi kali ni, utk lembutkan hati bapak kau, kau beli ego dia...rendahkan ego kau tu....tunjukkan kat bapak kau yg kau mmg anak yg dgr cakap dia...tp towards the end, kau ckp la 6 tahun tu terlalu lama.... kau buat muka kesian dan tuturlah kata2 dgn baik.... sure hati bapak kau lembut... insyaAllah...berdoa, berusaha, dan tawakkal...okay dik? goodluck.... Last edited by azre on 23-9-2013 06:38 PM

Rate

1

aku tak faham jiwa ko sebenarnya. tanya apa yang diri ko nak. dalam hidup ni banyak kos melepas. tak semua benda kita boleh dapat. kita tak boleh jadi tamak. ada benda yang kita terpaksa korbankan utk dapat satu benda lain.

sebagai orang dewasa yang matang dan waras, ko berhak menentukan jalan hidup ko sendiri. kenapa nak susahkan diri ambil keputusan yang kau sendiri tak suka? kau rasa bapak kau akan SANGGUP buang kau ke kalau tak mau duduk US? sedangkan ko terpaksa melalui banyak kesusahan kalau nak teruskan hajat dia. family ko jenis tak boleh duduk bincang ke? Aku pulak yang pening ni.

Rate

1

azre posted on 23-9-2013 06:15 PM
kesian pulak aku dgr kisah kau ni...

pd pendapat aku...ayah kau tak patut buat kau mcm tu...kau d ...

Dear Azre,

Seriously your reply made me cried. it's indeed a tough situation i'm facing. aku dah tau apa keputusan aku..tapi yang susahnya bila takde sokongan seorang yang bernama ayah sudah tentu aku goyah and asyik tanya diri sendiri betul ke apa aku buat ni? betul ke?. sebagai anak perempuan yang rapat dengan ayah - susah untuk aku buat keputusan memikirkan kasih seorang bapa. but indeed i am 26 y.o and sudah dewasa - i need to walk my own path.

Aku sedang berusaha meyakinkan dan menenangkan hati ayah aku dengan keputusan ni. setiap kali aku selak kertas kerja - aku tanya betul kah ni ? am I right ? are u sure ? 10-20 kali. Kalau ayah aku sokong aku apa jua keputusan aku buat sudah tentu aku gembira hari ni. Aku sedang kumpul kekuatan dan keberanian untuk bagi tau : Going to america is your dream, not mine. I am an adult and normal human being who have own desire in life, let me realize my dream and take a decision. InsyaAllah tak lama lagi akan aku tuturkan ayat ni ke ayah aku.

Thanks - ur comment mmg sharp to the point and wise.

cintalara posted on 23-9-2013 06:28 PM
aku tak faham jiwa ko sebenarnya. tanya apa yang diri ko nak. dalam hidup ni banyak kos melepas. tak ...

susah nak tahu apa jiwa kita nak bila kita perasaan kita tak menentu. sekejap pikir perasaan orang ni, sekejap pikir perasaan diri sendiri lagi2 org yg rapat dgn kita.

aku cuma perlukan support untuk decision aku - i'm gonna b fine if i have back up. 90% aku sure dgn decision aku untuk tak go on, the other 10% tak sure sbb tu aku goyah and celaru.

family aku tak berani say no to ayah aku. if he says no, no lah - only aku yg berani ckp tak nak! tp kali ni susah nk ckp sbb xnk la die x bercakap ngan aku 2 tahun mcm dulu which was my mistake coz aku calarkan ego dia somehow like what Azre say above. aku dh minta maaf ngan ayah aku masa kat US hari tu btw.

Ok lah..aku nak balik. so stress today. thanks all who bagi their opinion. i value and appreciate each own.

cikrosienona posted on 23-9-2013 05:27 PM
Masa bertunang dulu semua okay...at that point of time tak discover pun aku tak boleh kahwin sampa ...

adakah nie application nak dptkan green pass?

berkenal2 dengan orang lain dulu b4 pegi US
pesbuk apa?

midori888 posted on 23-9-2013 07:00 PM
adakah nie application nak dptkan green pass?

Yes application utk dpt green card. Ayah aku sponsor aku untuk dpt under category daughter above 21y.o. aku submit application 2010, 2019 nnt baru approave

tajul186 posted on 23-9-2013 07:16 PM
berkenal2 dengan orang lain dulu b4 pegi US
pesbuk apa?

Hahaha... bg fesbuk kau dulu bru aku add.