CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: penyupenyu

balik rumah mak mertua

Edited by sundelbolong at 17-10-2016 02:34 AM

Kau ni dasar betina pemalas kan.

Kalau aku la, pagi bgn awal masak breakfast, sidai kain, lepas tu masak lunch, petang buah kuih, malam buat dinner, lepas tu lipat kain.

Selang tu, jaga anak, bagi anak makan,  mandi, sembahyang, menyapu. Tu belum sembang sembang lagi.

Tengok handphone? Hai sekali sekala je la.

Pemalas tak engkau ni? Aku takde masa nak rilek rilek.

Jadi la menantu yang rajin jangan jadi menantu bangkai pemalas kan? Hai kesiannnye suami kau dapat ber isteri kan betina pemalas.
Nak tanya, grand ke engkau? Engkau ni ape Pakar Surgeon ke? Kalau ko banyak duit pergi la renovate tambah bilik.

Ni kalau sedar diri tu haprak papa kedana mengharapkan laki, baik ko diam je lah ok?

FAHAM TAK?

sundelbolong replied at 17-10-2016 10:33 AM
Kau ni dasar betina pemalas kan.

Kalau aku la, pagi bgn awal masak breakfast, sidai kain, lepas t ...

Hang described si @penmerahs Kah nee???? Dia memang jenis pemalas nak mamposssss...tapi ok ler dapat suami Yang redho dan Ikhsan pada kemalasannya... ..hang mampu milik laki macam nee????
Sila jangan jeles hokay......

Sabarlah..rasa benda kecik jekot...
Takat xleh tgk tv xleh internet adik ipar paw jajan...

TT tak matang tu je nak kata

maannaakautau replied at 15-10-2016 05:33 AM
How ironic, mertua hang  tak berkenan,  menyakitkan hati hang, Tapi anaknya( laki hang), hang gent ...

tak penah..

sbb laki aku tak mengikut muka mak dia..

hahahahhahaha......

lagipun, bila dah jarang balik nih..muka mertua pun tak berapa nak lekat kat kepala otak

aku_tetap_aku replied at 20-10-2016 12:55 PM
tak penah..

sbb laki aku tak mengikut muka mak dia..

Anak pungot ler laki hang nee eh????

Follow Us
mannaakkautau replied at 21-10-2016 08:40 AM
Anak pungot ler laki hang nee eh????

tak... dia ikut muka bapak mertua aku..

hahahahah....

copMohor replied at 28-9-2013 03:23 AM
tudia diva habis..  ni haaaaa adik2 nak luah perasaan sikit2.. satg panjang plop

nasib ...

Haaa semoga awk kahwin dengan lelaki mampu tak perlu kira syiling2 nak bayar yuran sekolah anak, susu anak, diaper anak, rumah, sewa, & sebagainya. Barulah awk faham perasaan isteri hidup di zaman mencabar ni.

Salam...iols mai kat sini bukan nak tunjuk baik ke apa ye..Tapi i rasa masalah tt ni sgt la kecik. Susah sangat ke nak pg rumah mak mertua? TT kena ingat..kita pun bakal mempunyai menantu suatu hari nanti. Kalau buat apa2 kena ikhlas. Kalau tak ikhlas, macam ni la jadinya..sentiasa ada benda je yang tak puashati.

Bab adik ipar tu...anggap la dik sendiri. Jangan la terlampau berkira..inyaAllah ada la ganjaran dalam bentuk lain tu nanti..

Iols pun boleh kata tiap2 minggu jugak duduk rumah mak mertua...Kat rumah mak mertua tak pernah keluarkan telefon tau. Banyak dok sembang dengan dia. Anggap la dia tu mak kita..kita pun tak suka kan kalau orang ada simpan perasaan macam tu kat keluarga kita. Kena muhasabah diri banyak2. Kena selalu fikir positif..Kena buang perasaan tak puas hati tu jauh2. Perasaan tu la yang akan membuatkan kebencian semakin bertambah dalam hati kita ni.

Klau tak mampu, pujuk la suami balik 2 minggu sekali..Yang penting, rajin la tolong mak mertua kat dapo. Bawak la buah tangan masa nak pergi tu. Layan la mereka macam mak ayah sendiri. Santunilah mereka sementara mereka masih ada kat dunia ni...

cat_miow replied at 13-2-2016 09:37 PM
setiap orang ada alasan kenapa x nak g rumah mentua/parents sendiri....

Setuju. Aku faham je feeling TT tu. Rumah mak mertua aku pon ada adik2 ipar yg dah kahwin dok lagi kat situ.

Pastu ada benda mak dia kena jerit byk kali baru buat. Level umur wife org dgn budak U. Ko rase..

uii teruknye xde privcy umah mertua ko,
kalau umah mertua dekat mcm tu ko xyah ikut balik pun xpe kalau xde urusan,
jgn sampai adik2 ipar ikut balik umah dan tinggal sekali,lg xbest lg xde privcy

aku_tetap_aku replied at 26-9-2013 02:34 PM
mcm kisah aku jek.... huhuhuhu
ko ok lagi. ada gak bilik nak tumpang. umah mertua aku ada satu bili ...

jenis yg asik balik je ni selalunye mmg xde life sendiri,
bukan nak suruh lupakan ibu bapa tapi dah kawin kena la ade life sendiri.....
aku ni pun skrg dah kurang blk kampung berbanding dulu,
kalau x dulu sblum ada anak tiap2 2minggu sekali balik,xde pun masa nak rehat2 kat rumah sendiri,nak bergaul dgn org pun xdpt...

julia5094 replied at 9-4-2020 09:46 AM
Salam...iols mai kat sini bukan nak tunjuk baik ke apa ye..Tapi i rasa masalah tt ni sgt la kecik. S ...

pasal adik ipar dia tu nt dah besar ok la kot,
mcm aku adik ipar dah besar dtg plak duk sekali aduyai hahahahahaha,tp xpelah aku ade rancangan licik....
aku rase masalah blk umah parent/mertua ni kebanyakan dia lebih kurang je masalahnye.....

kalau aku,balik belah parent aku masalah bila mak aku kadang2,xlayan bini aku sbb tu bini aku bosan nak balik...
kalau balik belah mertua aku(parent bini) plak xde bilik,tapi aku menantu lelaki xde hal kot nak terbungkang merata2,kat hall,kat bilik mertua pun aku tidur je sbb aku boleh beradaptasi dgn budaya mertua aku yg xmenitikberatkan privcy....

so bab masalah dlm rumahtangga ni kena slow2 bersabar selesaikan,itu yg mengajar kita matang dlm rumahtangga.....

siannya... sementara awal2 ni protes ler dekat laki cepat2... lama2 bila dah jadik habit lagikla payah nanti...

i yg duduk setaman dengan parents sendiri pon takde balik rumah parents i setiap minggu...
weekend ler nak kemas umah... basuh baju... duduk rileks2...
cannot imagine...

mslh tt adik ipar masuk bilik main terjah,masalah aku mil main terjah masuk bilik,bila aku balik kg.. habis dia kemas bilik,ikut style yg dia suka.. aku rasa mcm rimas jgk la.. bilik tu,dh bagi aku guna.. ikut suka aku nak macam mana pun.. xpyh sibuk nk sentuh..sama mcm,aku tgh lepak dgn laki aku.. dia sibuk masuk bilik..contoh,ada 1 hari tu,laki aku lepak kat atas katil,mse tu jgk aku tgh video call dgn family..dia boleh terjah masuk bilik,acah2 nk bersembang.. benda tu sangat mengganggu aku.. belum lg,perangai mil aku ni,yg jenis suka berjalan.. tp,mulut zikir sakit kaki..sakit pinggang.. sekian luahan

Pnh x tiap kali nk kne balik rumah mil…hati berdebar2..rasa takut..