CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mijot

All about Sabah (KK) - Part 8

noted!! tq byk2..

welkam...no problem..sahring is caring...

Fantaghiro posted on 17-10-2013 04:19 PM
sis...mintak tulunggggggg...

daku nak gi minggu depan...tapi siyes takdan nak stadi bebetul nak ...

Ni saya share opinion saya ye,

cuma yg dah kompem skrg ni,
hari pertama sampai bki kol 1pm,bermalam kat kiram,
esoknya bermalam kat KK
lusa balik..

agak2 sis dalam perjalanan ke kundasang tu sempat tak nak singgah
1. jambatan gantung tamparuli
2. rumah tebalik
3. pekan nabalu
4. war memorial park
pastu carik makan makan, pastu trus masuk bilik
Saya rasa better ikut itinerary awak yg atas ni sbb samapai dah kol 1pm,settle semua urusan keta dsb mau kul 2pm or 3 pm. Dari KK ke Kundasang amik dalam 2-3 jam, depend camne drive.so better selit aktiviti2 agar tak samapai lewat kul 6-7 pm, sana time nie dalam gelap cam kul 8 kt sini.

esoknya baru gi
1. fish spa
2. dairy farm
3. *mana lagi nak pegi pung tataw dah
esoknya gi dulu dairy farm pastu poring hot spring, fish spa, sabah tea and turun semula ke ranau dan kundasang. Singgah di kinabalu national park (kalo tak silap tiket masuk hot spring poring leh pakai jugak utk masuk kinabalu national park) dan balik ikut sepanggar (singgah la beli lokan bakar tu and shopping complex 1 borneo).by the way kalo tak sempat cover tempat yg listed dlm 1st day, leh catch up juga dlm 2nd day ni.kalo sampai ptg, dekat2 nak senja tu pegi le pantai tanjung aru dkt dgn LCCT tu ambik view.

tu je kot my 2 cent!

imf13 posted on 17-10-2013 08:14 PM
Ni saya share opinion saya ye,

cuma yg dah kompem skrg ni,

noted!!tqtqtq.. sbb ingatkan sy kat lokan bakar..mmg tak tringat langsug td..kepak ayam tu pulak cemana nak carik ye?

Fantaghiro posted on 17-10-2013 04:19 PM
sis...mintak tulunggggggg...

daku nak gi minggu depan...tapi siyes takdan nak stadi bebetul nak ...

Kalo rombongan x ramai, rasanya ok for 2 days.
Kalo u nak drive naik gunung tu...hati hati time hujan & kalau x silap jam 2 ptg tu...kadang kadang ada kabus...
Kalau lain kali nak ke KK lagi, cuba drive ke Kudat...pemandangan dia cantik dan pasir dia puteh...4 jam plus drive dari KK.
Pulau plak, pulau Sapi cantik tapi kecil compare Pulau Manukan. Kat Pulau Sapi lebih byk foreigner dan batu karang kat situ tajam tajam (boleh luak mcm i dulu) compare tu Pulau Manukan tapi....ikan dia cantik cantik, mungkin kerna byk coral kot.

tak tau nak mula mcm mana tp pergi sabah ni menginap dekat hii5 hotel... nak tanya.. N saya alone takde sape accompany sebab bentang paper.. within 1 day saya ada masa free.. so saya nak tnyelah. smpi pukul 2.00 pm... any suggestion yg saya bleh lawat area kk dalam 1 hari yg singkat itu... n adakah patut saya menyewa kereta???

melukut posted on 17-10-2013 04:56 PM
saya tolong jawabkan eh...rasanya dari Kundasang tu hari pertama tu g yang jauh dulu...fish spa  ...

sory ye nak betulkan yang melukut sajeskan tuh....war memorial tu terletak kat kundasang, kenapa tempat tu paling last nak dilawati ? lepas turun daripada dairy farm trus lawat war memorial pun boleh sebab dah dekat sgt dh...

Follow Us
lonso posted on 20-10-2013 11:52 AM
tak tau nak mula mcm mana tp pergi sabah ni menginap dekat hii5 hotel... nak tanya.. N saya alone ta ...

smpi petang pon sempat lagi jenjalan..contohnye..
2:30 - leh pilih lok kawi zoo tengok monyet proboscis hidung panjang ngan orang utan..
atau kalu nak tgk kebudayaan leh pegi mari-mari cultural village atau monsopiad culture village..
5:00 - gi tengok struktur bangunan paling tua kat KK - menara jam Atkinson (10 minit dah cukup lama kat sini..hehe)
depan sikit terus gi signal hill observatory tower tengok pemandangan bandar kk dan pulau2 sekitar dari atas bukit...
6:00 - tengok sunset kat tanjung aru beach. pastu sblm balik kk singgah perdana park musical fountain(start jam 7 kot)
7:30 - cari makan area waterfront anjung selera atau area ikan bakar sebelah pasar filipin
8:30 - jalan-jalan buang duit kat pasar kraftangan/ pasar malam kg air/ pasar malam sinsuran
10:30 - mengenang kembali duit yg lebur kat shopping tadi..

selamat bercuti sambil bekerja..

shayjr posted on 21-10-2013 11:09 PM
smpi petang pon sempat lagi jenjalan..contohnye..
2:30 - leh pilih lok kawi zoo tengok monyet pro ...

mmmm..perlu sewa keta org bleh naik public jek... huhuhu

Yeah! Sekitar lama contemplating nk ke Sabah, bc thread ni rs lebih confident. Kalau pergi berdua je ngan anak, shouldn't be a problem kan? Camne keadaan jln kk-kundasang? Mcm Cameron h or Fraser hill?

sory ye nak betulkan yang melukut sajeskan tuh....war memorial tu terletak kat kundasang, kenapa tempat tu paling last nak dilawati ? lepas turun daripada dairy farm trus lawat war memorial pun boleh sebab dah dekat sgt dh...

Thanks NamaSayaZura...saya over look...tak perasan...tga taip dalam mind ingat war memorial tu kat KK plak...soli2....

sangat besttt~~ compilation kat first page...sabah ni dah lama impian i nk pegi sana..tak tercapai lagi...plan nk pergi next year...harap2 dapat pergi...

siputsedut posted on 23-10-2013 12:17 PM
sangat besttt~~ compilation kat first page...sabah ni dah lama impian i nk pegi sana..tak tercapai l ...

Uols try tgk rancangan '. Sabah Road Trips' kt tonton channel tv3 jihan Miskin jd host, byk tmpt2 menarik yg boleh di jadikan rujukan kalau mau bercuti di Sabah.. Byk2 tmpt sabah lah tmpt yg paling best utk di lawati

Lara2584 posted on 23-10-2013 03:23 PM
Uols try tgk rancangan '. Sabah Road Trips' kt tonton channel tv3 jihan Miskin jd host, byk tmpt2  ...

bila tu siaran dia?
baca kat previous benang pon dah meleleh air liur..nk sangat2 bgn pagi dekat kinabalu park pastuh island hopping sampai hangus muka...

sy bulan depan g Sabah ada kursus 3 hari
stay kat Tang Dynasty KK
g kursus kan .. kelas sampai kul 4.30 ptg
tak dptlah nak jalan sakan
first time ni g Sabah

Malindo air kl-kk for jan 2014, 2 pax is 496. Ok kan?

Appreciate u guys punye komen n suggestion.

Aku nk pegi dari 10-12november. Tiket pegi pagi kira dlm 1030 smpai sane n blk dlm 3.40 ptg.

So 1st day more like jalan2 kt bandar kk je. Pegi soping sgale ole2 n ptg ingt nak menyelinap masuk kt pantai karambunai tgk sunset.

Hari ke 2 trip ke kundasang. Ni kira 1 day trip je. So aku nk tny better start journey 1st pegi mane dulu. Mksud aku trus heading to kaki gunung tu ke, dairy farm ke, rumah terbalik  or etc? Mohon cadangan

Then hari ke 3 plan nk island hopping. Tp xnak snokerling. So kalo 2 pulau sempat x? Ni just nk pegi tgk amek gmbr je. Sbb hari ke 3 ni aku nk blk dah flight 3.40 otg. Basically dlm kol 2 nk de kt airport ke.

Thanks uolls

siputsedut posted on 23-10-2013 04:20 PM
bila tu siaran dia?
baca kat previous benang pon dah meleleh air liur..nk sangat2 bgn pagi dek ...

Siaran rancangan tu baru je habis last monday, tp boleh layan kt tonton

Lara2584 posted on 24-10-2013 09:57 PM
Siaran rancangan tu baru je habis last monday, tp boleh layan kt tonton

aku cari dlm tonton takde la plak ranc ni

gnelmack posted on 14-10-2013 11:40 AM
hollaa....

aku baru balik KK malam tadi..short trip 3h2m je..

hi gnel...u duduk KPR kan..nak tanya kalau blok M nampak tak direct view mt kinabalu..i booked KPR by fon semalam n minta bilik menghadap gunung..hotel bagi blok M deluxe..apa pandangan u..ok ke...manala tahu u masih ingat keduduian blok2 tu ke...

pumpkingirl posted on 26-10-2013 09:56 AM
hi gnel...u duduk KPR kan..nak tanya kalau blok M nampak tak direct view mt kinabalu..i booked KPR ...

blok M eh...eermm..adoi aku tak pasan la M ni dok tang mana..yg pasan A,B,C,D pastu L..P ni mmg mengadap betul..

takpe pun kalau blok M ni tak betul2 view..nanti celik2 mata ko turun lah kt bawah tu..situ mmg ada cam pelantar untuk posing2 amik gambar berlatarbelakangkan gunung kinabalu..

atau satu lagi cara..ko g la dairy farm tu awal2 kul 8..haa InsyaAllah..kalau tak dilindung awan/kabus..nampaklah ciptaanNya..