CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 21033|Reply: 29

ANXIETY DISORDER AND PANIC ATTACK

anxiety disorder satu penyakit zaman moden,simptom mengalami kerisauan tanpa sebab,takut dan gelisah,x boleh duduk tempat ramai org,tangan berpeluh mulut kering,jantung berdegup laju,sentiasa berfikir perkara buruk akan berlaku walaupun sebenarnya xde apa pon..sesiapa ada pengalaman dengan penyakit ni boleh la share kat sini atau join group Anxiety Disorder Malaysian Community dalam Facebook

dulu masa belajar aku selalu kena anxiety attack bila nak buat presentation. berpeluh2, berdebar2, rasa seram sejuk bila nak berckp dpn org ramai.

Boleh rawat dengan kaedah Luqman Ayurveda. Hubungi Dr Luqman di 014 6332307 untuk maklumat lanjut tentang penyakit ini dan cara beliau merawatnya. https://www.facebook.com/LuqmanHerbsCentre

salah satu simptom pengidap hypertyroid

assalamualaikum..sya juga salah sorg penghidap pnyakit ini..
sya ingin kongsi kn pgalaman sya mengawal penyakit ini dan juga telah niat utk kongsi bsama2
dgn kwn2 yg mnhidapi pykit ini. Kisah sya blaku bila sya mnonton movie 100 ari kmatian..mula2 ok lagi sbb dk dgn kwn,
keje pn byk kn so xpkr sgt..dec 2012 suatu ptang dan terjadi slepas asar tba2 pusat sya denyut..
waktu tuh sya mula mgelabah dan rsa cm tnda2 hndak mati..sifat tkot tuh mmg xblh control..smpai xleh nyawa,
resah jd x tntu hala..hari bgnti hari sya mnta bantuan family n psangan sya..pd prmulaan family sya membawa sya p jmpa
ustaz dn apabila sya mnm air yg dbri olh ustaz sya rsa lega tp still xleh kwal lg prsaan tkot mati..
3bulan pmulaan mmg bagi sya mmg xtntu hala pkran tllu rsah..cm2 sya amalkn tiap kli rsa baca ayt quran dan dgr ayt rugyah..
psagan n family sya pn x ptus asa bg support..sya akn btnyakn pd mrka adakh sya nk mati n tu tnda nak mati..
sampai mrka naik muak tp Alhamdullilah..scra plhan2 sya mkin ok..mkin pkr positif..bla sya ingt hndak mati tau perasaan tu dtg sya
akn tnya mrka soalan sma dn dengar rugyah serta mengamalkn zikir2 itu akan tnangkn sya..rmadhan 2013..sya bdoa smga
pyakit sya ini smbuh x byk skt pn xpa..tgh rmadhan..prsaan tkot sya mula hlng..smpai skrg..tp ada jgk kdg2 sya x rsa tp bkn sifat tkot hndak mati tp
sifat rsa hendak mati..tp sikit sgt dn Alhamdullilah sya dh sihat wlwpn x spnuh nya..ini yg sya sllu amalkn bla
hndak kwal prsaan tkot itu..korang try lh mgkin bguna hnya 1 kuatkn smagat,Allah sdng mguji umatNya :-
  *zikir Auzubillillahiminasaitonirojim,Amantun Billahililazim, baca ktika rsa resah n tkot hndak mati.
  *mendengar rugyah
  *kongsi dgn family atau psagan,InsyaAllah diorg akn bg support utk atsi mslah ini.
   *slalu pkr positif kalu sya cra utk pkr positif adalh mnanya kn dgn family tau psgan nti diorg akn ckp nk mati xkn bgtaw org lain..
   dgn cra tuh itu akan bangkitkn emosi sya bla tkot mati..
p/s : org xkn bantu kta utk brbh hnya kta yg kna ubh..sya pnh mgalami sket ini n sya pham prsaan korang smua..
sya doakn korang cpt smbuh..

Assalamualaikum .. boleh bantu saya .. ada kaitan x anxiety ne ngan perasan ygcsya alami skrg ... sya terpanggil untuk register bla ada terbca satu entri ..

Lebih kurang 3bulan yg lepas ... lepas solat isyak n mengaji al-quran untk arwah mama tunang sya .. sya tetiba rsa bdebar2 .. badan sya mengigil .. tiba2 terlintas di dlm hati sya yg akn mati .. msa 2 sya rsa takut sgt .. bdn mengigil .. jntg sya hanya ALLAH yg tahu ketika 2 .. rsa takuttt sgt ...
Malam 2 sya x dpt tdo .. mula2 kena memg x tentu arah lebih2 lg lepas baca entri d blog mengenai tanda kematian .. sya rsa di dahi .. perut .. bedenyut .. sya risau sgt3 rsa x tentram .. bab sya berfikiran mempunyai firasat akan mati .. ya ALLAH takuttnyaa ...

Kemudia hari terus berjalan .. kdg2 sya ok .. kdg2 sya down .. setiap kali sya sya cuba wat sesuatu yg sya x pernah buat sya akn terfkir 2 tnda nak mati . Sya juga akan mengelabah .. dadah rsa nak pecah bila dgr org crta tntang tnda org sblm mati ..sya memg dpt handle tp kdg2 sya lost control .. tolong sya ... :-(

Follow Us
Penyakit ini boleh dirawat dan sembuh dengan kaedah rawatan Luqman Ayurveda.
Rawatan yang dijalani adalah untuk memulihkan 'prana' iaitu aliran tenaga ke otak secara kekal. Rawatan perubatan moden pula merehatkan minda untuk seketika dan apabila kesan kulit habis, penyakit datang semula. Itu sebablah siapa yang mengambil rawatan moden akan keep on going makan ubat mereka.

Maklumat lanjut sila ke page: https://www.facebook.com/LuqmanHerbsCentre atau hubungi Dr Luqman di 014 6332307 untuk maklumat lanjut.

salam semua..
salam..
aku salah seorang yang ada penyakit ni..samalah juga tanda2 macam korang. tak boleh duduk di tempat yang ramai orang..tetiba je rasa resah..jantung berdebar-debar..rasa macam nak mati.

benda ni jadi lepas tengok drama kat TV pasal tanda2 kematian tu la juga..hehehe..
kalau baca post kat fb ada org2 yang dikenali meninggal dunia, lagilah aku jadi takut..

pernah sekali terjadi dekat ofis, lebih kurang3bulan lalu (oktober 2013)..aku tgh buat keja tiba-tiba ada member keliling ramai2 sgt berbual kuat2..pastu aku rasa pening..macam nak pitam..jantung berdegup laju..
dorg terus bawa g klinik..igtkan nak mati mcm nak kena heart attack.tapi pastu ok..

sekarang ni pun aku rasa lagi perasan tu..kalau duduk sorang2..mula la terfikir macam2..esp nak mati. bila bgtau wife dia marah2..malam2 terjaga mesti resah nak tidur balik..risau je kalau aku mati mcmana nasib anak dan isteri aku..

kalau duduk sorg2 mesti terfikir ttg perkara buruk yang akan berlaku kat aku (mati tiba-tiba)..jadi sekarang ni aku selalu baca alquran.solat..utk tenangkan hati.masa baca quran  tu tenang sikit..tapi lepas tu..ada balik perasaan tu..

rupa2nya aku tak keseorangan,ada ramai lagi org yg ada peyakit mcm ni..

supernaturalee posted on 24-2-2014 04:46 PM
korang masih ada lg ke?@durstyat @Mr.anonymous @mencarijawapan @civicvtech2.0

alhamdulillah..lepas join group ni dekat fb sekarang dah semakin positif..masih bernafas sehingga saat ini..group tu sangat membantu membentuk jati diri yang positif..membaca dan berkongsi pengalaman dengan geng senasib. tak makan apa2 ubat pon.cuma nikmati hidup dgn aktivitibersama keluarga dan kerja seharian..

civicvtech2.0 posted on 26-2-2014 10:33 PM
alhamdulillah..lepas join group ni dekat fb sekarang dah semakin positif..masih bernafas sehingga  ...

alhamdulillah la

mcm aku plak, anxiety tu sentiasa ada
apa yg aku buat, bnykkan istighfar, zikir, selawat
bc surah
fikirkn yg kita yg kontrol body kita, minda kita
kita kene hadapi situasi yg buatkn anxiety tu dtg
& jgn give up!ni sgt penting
syaitan sgt suka org give up
so, be strong

Ramai jugak yg ade masalah ni.. Aku ni AD/HD lagi la payah. Kadang2 rase gemuruh yg gaban, tapi skrg dah kurang. Ade skali tu aku sgt gelabah sampai kluar rashes kat tangan & muka. Terkezut jap boss aku. Ada masa gelabah sgt sampai jadi pemarah. Seb baik la org ofis aku ni memahami (xtau la kalau kat belakang dorg kutuk aku)

Rupa2 nya...  ada ramai jugak org yg mngalami mslh mcm aku...  walaupun  bgitu tp benda ni kejap dtg, kejap hilang...  kalau dtg tu, mmg sesak sgt nafas dbuat nya...  takut tu mmg takut tahap yg tinggi...  tp kalau time dia hilang tu, aku rasa ok sgt...  mcm mana nk rawat eh?  Huhuhu...

salam sahabat..
Anxiety mmg susah nak faham kalo x kene..
kalau kasi bercerita mmg berjela.
meh singgah fb @rempahbo
info dan testimoni pon ada..
jangan dah xboleh buat apa baru nak berubat..

Wow, baru jumpa thread ni. Saya ada masalah ni dari remaja (I'm still one, hehehe). Ada yg mengaitkan anxiety disorder, hyperhydrosis, gastric, and thyroid dgn GERD symptoms. Dr. Ipes boleh elaborate tak? @ipes2

masa remaja dlu la, sekarg dh berkurang. betul, kene positifkan diri. sekarg ni anxiety bile kt tmpat ramai org, ak xpg pergi pasar malam @ tmpat2 ramai org

evlinne replied at 10-1-2017 12:18 PM
Wow, baru jumpa thread ni. Saya ada masalah ni dari remaja (I'm still one, hehehe). Ada yg mengait ...

ha, dah cek thyroid function test tak? (TFT)
saya ada bukak thread Hyperthyroid dulu
search la..kot kot awak ade yg tu
org pompuan selalu ada thyroid problems tapi tak recognize
cek thread tu dan update saya ek?

ipes2 replied at 13-1-2017 05:48 AM
ha, dah cek thyroid function test tak? (TFT)
saya ada bukak thread Hyperthyroid dulu
search la.. ...

Sorry, lambat respond. Saya dah check tapi tak brpa faham explanation tu. Saya memang plan buat check up bulan depan inshaAllah

evlinne replied at 23-1-2017 12:40 AM
Sorry, lambat respond. Saya dah check tapi tak brpa faham explanation tu. Saya memang plan buat ch ...

ha PM la kat saya

Edited by listria at 5-5-2017 09:37 AM

Apa kata cuba amalkanLaminine untuk membantu atasi masalah berkaitan Anxiety Disorders ini. Ramai yang telah mendapat manfaatdari "ubat" atau supplement berasaskan putih telur ini..

12Next
Return to list New