CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 88590|Reply: 10

Mengapa Dilarang Minum Ais Ketika Mengandung

semasa mengandung, banyak pantang larang yang harus kita ikut kan? aku pulak memang suka sangat melanggar pantang larang yang aku rasa tak de logik nye pada fikiran aku. ialah kan kengkadang bila pantang larang tu di adakan tanpa ada bukti kesahihannya.. memang liat nak ikut.

salah satu peraturan yang aku suka sangat langar ialah minum air batu atau air yang ber ais. fuyoooo memang cukup menjadi favourite aku minum air batu ni. walhal ketika tak mengandung aku ni takde la taksub sangat minum air batu ni. mungkin semasa mengandung dulu, aku rasa panas sentiasa. sampai satu tahap sampai  nak mandi dengan ais.

tapi kenapa tak boleh minum air batu ketika mengandung? sebenarnya apabila kita, ibu-ibu mengandung minum air batu, rasa sejuk tu memang kita yang akan rasa. rasa nyaman aje kan. manakala bayi dalam kandungan kita tu akan rasa effect kepanasan air batu tu. pada mulanya, benda ni semua tak masuk dalam kepala aku. sebab kepala aku ada batu yang keras a.k.a degil.

so, aku memang melantak air batu tiap2 hari, terutama pada akhir2 bulan kandungan. masa tu cuaca pun memang sangat2 panas.

akibat daripada kedegilan aku, effect nye adalah

berkerak atas kepala anak aku tahi sawan. ni dipanggil tahi sawan yang paling kronik aku jumpa. kesian ngan anak aku, kerana kedegillan ibu dia, anak aku kena tanggung rasa gatal ni. gatal tau ade kuping2 kat atas kepala. macam ibarat kelemumur.

macam mana cara mengatasi nye ??
Nak tak nak kepala Aufa kena botak. so,hari2 aku akan lumurkan dengan minyak johnson. bila dah kembang atau pun mcm nampak dah terapung2 kuping2 tue, aku sihat bagi dia tanggal. hari2 buat. InsyaAllah boleh hilang.

tapi masalahnye kepala anak aku ni, teruk sangat. aku bawa ke Klinik Kesihatan. Doktor bagi ubat antibiotik. mula2 tue kurang. tapi lepas tu datang balik. Jahat tau kuping2 tu. tak mo lupakan kulit kepala anak aku.

bila jadi macam ni, mula terbit rasa menyesal. tu la lain kali kalau orang tua cakap, jangan membantah! jalan terakhir aku beli syampoo ni..

Sumber - http://rozietaraffar.blogspot.com/2012/04/mengapa-dilarang-minum-ais-ketika.html

Rate

1

memang betul ke akibat ais?
awak ada ke minum air kelapa one two months before deliver?

errr... mungkin tak semua kot... sbb aku pon tiap2 hari melantak air sejuk yg berais dari awal pregnancy... siap kunyah air batu lagi tiap2 hari...  padahal klo tak ngandung tak minum sangat air berais... tapi bile baby lahir kuping tu sikit je... nipis pulak tu... sapu ngan baby johnson dalam sebulan hilang abih... mungkin lain orang lain kot keadaannye...

Rate

1

rasanya bukan sebab ais sebab aku pon telan byk gak ais. tp alhamdulillah, xdak ape pon..

kalo ikot cakap tukang urut aku, org tua2 kata ni sebab xbersih masa bersama. that's y la anak ada kerak2. wallahualam. ni bukan aku ckp ek. tp org tua2 yg kata.

ikot petua, b4 deliver memang elok minum air kelapa. so nanti kulit baby akan licin.

Rate

1

3 kali pregnant.. tiap kali aku kene minum minuman berais.. kot tak sure muntah...
tapi alhamdulillah.. semua anakku tak alami yg mcm anak TT alami...

Rate

1

aku melantak minum ais tak mcm ni pun...satu perkara kena igt mkn makanan seimbang..buah ..sayur paling penting..3 ank aku lahir semua kulit kepala bersih...walau ais tak tinggal...nikmat wo minum ais...hahaha

Rate

1

Follow Us
ye ke tt minum ais jd mcm nie...aku dl selamba biawak jer telan ais...tp banyak minum air kelapa gak...kemaruk minum air kelapa...n air buah2 an mcm air epal..memang dah jd minuman aku ler..kuar baby kumain bersih giler...sebiji bintat2 pon tak der...permakanan kot tt..ataupon org kata kalo kita ada keputihan baby pon terkena gak...

Rate

1

erkk... mmg tak bley minum ais eih...

uiks... cradle crap ada kaitan dengan ais ke? so far.. aku memang tak berpantang dengan ais... telan je semua. and anak2 aku takde yg ada cradle crap ni.

whadda posted on 16-10-2013 10:33 AM
errr... mungkin tak semua kot... sbb aku pon tiap2 hari melantak air sejuk yg berais dari awal pregn ...

pengalaman kita sama

Bahagia dpt melantak ais hahaha tiap hari mertua membebel je ..yg aq panas dy ckp dkt laki aq ... Jgn hairan klau aq mati klau beranak nnti .. Wtffff