CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: orgkpg

Kaedah Perancang Keluarga Pilihan Anda.

orgkpg posted on 15-1-2014 10:22 AM
baru lepas beranak  1.. anak pun dah 4 bulan... thanks 4 info...

ok jer..leh la suruh isteri ke klinik kesihatan mintak pasang iucd..free jer

tumpang tnya.. ada x antara korang yg "IKAT"???

lepas bini aku beranak, aku jenis tembak luar.. dia kata nak kurus.. huhu

stfunewbiez posted on 24-1-2014 04:37 PM
lepas bini aku beranak, aku jenis tembak luar.. dia kata nak kurus.. huhu

itulah yang dipraktik kan..

teyadani posted on 26-10-2013 07:12 PM
Saya makan makjun anggun bistari (MAB) dekat 5 thn mmg alhamdulillah....bg sy the best family plan ...

Betol2..displin tu yg penting...klu sambil lewa memg tak jadi apa lah..jadi baby jelah...hehe...mul pulak mkn mwk ni satu jelah berat memg terkawal walau mkn tak terkawal...haha..

kenapa nak merancang?

Follow Us
hihi....i cara azal..yg sulung dh 4thun..yg 2nd bru masuk 7bln..

alhamdulilllah saya makan pil dah 3 thn...dari awal makan sampai sekarang ni period pun ok,5 hari jer...tak pernah sampai meleret2 15 hr ke atau sebulan... kita makan atau pakai apa pun sebenarnya ikut kesesuaian badan kita...ada yg makan pil, pakai implan ke,pakai iucd ke atau yg seangkatan dengannya..period tak henti2..ada yg tak dtg period...ada yg badan gemok

intriQue posted on 17-2-2014 01:04 PM
kenapa nak merancang?

Kenapa nak merancang?

Jawapan:
Antara sebab utama untuk merancang:
1. untuk menjarakkkan kelahiran. Kalau dekat sangat, sian dekat ibu yg ngandung...
2. Untuk keluarga yang berpendapatan sederhana, amat penting sebab nak jaga baby bukan mudah... perlu pengorbanan besar... contohnya dari segi kewangan.. Untuk susu baby (lepas cerai susu dengan ibu) susu formula sekotak mau RM50++ (di swk), sebulan kurang-kurang 4/5 kotak.. pampers... sebulan mau dua pek...40 x 2 pek dah RM80.00.. Susu Formula + pampers = RM280++ Tu tak masuk lagi baju-baju, makanan tambahan lepas nam bulan. pastu macam isteri yg bekerja, nak kena upah org jaga/ pergi nursery...
3. Sebab isteri bekerja..

dan lain-lain forumer lain boleh tambah...

So kalau x nak merancang boleh. tapi semua ibu bapa nak bagi yang terbaik untuk anak mereka...

mak trauma...kene belah perut...kesan bius pon smpai skang still terasa kat tulang belakang....plus sape yg taknak anak ramai,...tu kan rezeki Allah...tp kekangan itu tetap ada...maka, ukur baju pd badan sendiri...nnti laki bini stress...masalah itu ini...cerai berai(nauzubillah) mntak dijauhkan...anak pulak yg terima kesan... byk pro and con....

arrana posted on 15-3-2014 02:02 PM
mak trauma...kene belah perut...kesan bius pon smpai skang still terasa kat tulang belakang....plu ...

Thanks bab sharing

saya skrg tengah pakai implanon....so far yang saya boleh review selera makan mmg membuak2..
asyik rasa nak makan je.. huhu kena control ni. so skrg ni sy dlm usaha nak diet jugaklah.

yg bestnye implanon ni xpayah risau dah bila nak bersama suami
tapi yang xbest nye. lepas pakai tu darah kua non stop smpai sekarang.. xselesa sangat2. nak semayang pun susah,sy start pakai implanon aritu 13/12/13

ina124 posted on 21-3-2014 08:40 AM
saya skrg tengah pakai implanon....so far yang saya boleh review selera makan mmg membuak2..
asyik  ...

Darah apa yg kuar non stop tu?

orgkpg posted on 24-3-2014 04:37 PM
Darah apa yg kuar non stop tu?

entah lah. darah penyakit kot. aritu masa pakai doc cakap normal la kalo kua darah nonstop @ xkua langsung.
tp kalo dalam masa 6 bulan kua darah..dia suruh p jumpa dia balik

o..... walaupun masih blur... kikiki..

Nak share juga...saya baru lepas buka implanon 2 hari lepas...sepanjang 3tahun pakai implanon ni memang best la sebab tak payah pikir apa...tapi berat naik 5 kilo sepanjang 3 tahun ni... Period pula agak bengong sikit pada tahun pertama... Tahun ke dua dan ke 3 baru ok...mungkin badan dah boleh terima...kesimpulannya, untuk yg malas dan tak berdisiplin makan ubat/pil, bolehla ambik implanon....saya pasang di klinik lppkn melaka rm 350 je kosnya...dan buka di klinik biasa di miri rm 55.

dah lebih 7 tahun amalkan MAB

yana_barb posted on 21-6-2014 04:26 PM
Nak share juga...saya baru lepas buka implanon 2 hari lepas...sepanjang 3tahun pakai implanon ni mem ...

Sakit x ms nak mskkan implan tu... Bukan apa sy br lps bersalin ceaser emergency... Doc pakar bedah nasihatkan pakai implan coz katanya bahaya kalo sy pakai iucd lgpon jahitan 5 thn lps pon ubat pulih doc pakar takut mslh baru nanti bl pakai blk iucd...

poyohabis posted on 24-6-2014 11:43 AM
Sakit x ms nak mskkan implan tu... Bukan apa sy br lps bersalin ceaser emergency... Doc pakar beda ...

Nak masuk tak sakit...sebab ada bius. Lepas 2-3 hari akan ada lebam sikit. Nak buka agak ngeri sikit. Saya ni jenis berlemak kat lengan. Susah sikit nak keluarkan. Tapi tak sakit pun...ngeri sebab tengok darah meleleh je...hihihihi

Cara no 1..sy takleh tolerate hormon...