CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 19687|Reply: 106

Apa tips korang kekal lama di satu tempat kerja? [motivasi kerjaya]

apa rahsia/tips korang boleh kekal lama bertahan kat 1 tempat kerja sampai 10 tahun 15 tahun ek? Macamana korang hadapi stress atau kerja tu hari-hari ngadap. Tak rasa macam boring ke? Atau rasa nak kerja tempat lain? ke gaji korang kat situ dah cukup kebaboom? Mehla share sikit... Last edited by salotape on 30-10-2013 09:06 PM

aku tiap 5 tahun akan tukar tempat kerja.explore perkara baru. walau ditawarkan macam2 untuk kekal, sorry lah. hidup perlukan cabaran.

Rate

1

nestea27 posted on 19-10-2013 06:52 PM
aku tiap 5 tahun akan tukar tempat kerja.explore perkara baru. walau ditawarkan macam2 untuk kekal,  ...

5 tahun tu ketegori lama la jgk.cmne blh bertahan ye?mesti kerja ko tu ok dan tmpt kerja pn best kn?

Salam
Faktor bertahan lama di tempat keja..

Gaji < work environment

Rate

1

haa~ tringin jgk nk stay lma2 kt satu company.. tpi klu tgk keadaan skrg, hurm~~ mcm kejap ja ni~~

katakpuruz posted on 19-10-2013 07:09 PM
Salam
Faktor bertahan lama di tempat keja..

maknanya work environment yg mempengaruhi durasi bertahan lama sesorang itu ek? betul setuju jgk tu..kalo gaji tggi tp tempat kerja tekanan tak tahan gak.tp camne nk dapatkan work environment yg best tu.setakat ni aku tak jumpa lagi work environment yg best

Follow Us
sis_sha posted on 19-10-2013 07:10 PM
haa~ tringin jgk nk stay lma2 kt satu company.. tpi klu tgk keadaan skrg, hurm~~ mcm kejap ja ni~~

dah bape lama kerja? tak best ke work environment kt situ?

ko ade mslh psl kerja ke TT?
ke just nk buat survey..klo survey ak kn pindah ke bod kaunseling dan kerjaya

juju_amin84 posted on 19-10-2013 07:39 PM
ko ade mslh psl kerja ke TT?
ke just nk buat survey..klo survey ak kn pindah ke bod kaunseling dan  ...

dua2.hahaha..terpulanglah kat mod nk pindah ke tak

salotape posted on 19-10-2013 07:45 PM
dua2.hahaha..terpulanglah kat mod nk pindah ke tak

ak biarkan dulu mlm ni kt cni ye

kadang2 JD kat opis tu pun buat org stay lama selain benefit company dari company tu contohnya medical..

aku next year akan masuk 10thn.. lama rasanya.. rahsia aku kekal ialah sebab aku suka dgn apa yg aku buat, w/pun tertekan camne pun nk siapkan keje.. tp aku suka dan minat so aku hadap je la.. lg 1 yg penting ialah teamwork dan environment, sgt mempengaruhi diri kita kat tempat keje, kdg2 sampai ke luar tempat keje.. org2 sekeliling kita yg ada tu kdg2 buat aku rasa rileks, kurang tertekan.. camne pun, keadaan2 ni semua x akan kekal.. keadaan akan berubah gak.. sebab kalo kita x kuar dr company, kwn kita akan kuar pastu kita dpt team member baru... tu semua kita kena hadap gak.. x bermakna 10 thn tu semua keadaan kita sama je...

lg 1 faktor ialah work-life balance.. ada masa nk jogging after office, buat mende2 lain dgn family lps keje.. ni yg buat aku rasa rileks je dgn keje.. w/pun xde la setiap masa rasa camtu... ada masa tertentu rasa tertekan gak.. tp aku rasa tenang je dlm hidup..

gaji aku x kisah sgt, yg sikit tp mencukupi tu lbh baik tambah2 kalo rasa tenang je hidup... daripada haru biru hari2 balik keje mlm2 w/pun gaji byk...

ok ok aku akui aku x bercita2 tinggi sgt utk pangkat dan karier... dah xde mcm umur muda2 duu kuat keje dan ada cita2... fuhhhh

work environment (WE)mmg besar pengaruhnye utk kite bertahan lame kt sesatu tmpat tu. bg aku la, gaji mungkin soal kedua yg akan kupertimbangkan. sbab WE ni la yg bleh mmpengaruhi mood & semangat kite utk bkerja. dulu aku penah keje kt satu opis ni, aku suke ngan keje aku tu, kwan2 pn ok. yg tak ok nye pihak atasan yg suker carik salah. aku nk gi keje pepagi pn xde mood dibuatnye. ade satu kali, aku dh geram sgt, mmg aku bgaduh ngan org atasan aku. dan bos pun mencabar aku soh tender resignation letter. wpun die x mksudkan bebetul & myesal sbab tlepas ckap. aku ttap anta tender. pastu baru thegeh2 nk pujuk & nk naik kn gaji aku. somemore nk ofer aku gi jbtan lain sbab xnak bg aku sejabatan ngan phk atasan yg aku bgaduh tu. tapi sori ler, i've made my decision & no turning back

little_sis posted on 19-10-2013 08:44 PM
aku next year akan masuk 10thn.. lama rasanya.. rahsia aku kekal ialah sebab aku suka dgn apa yg aku ...

keje apa? ununglah dpt keje yg ok n work environment yg ok..

edoraixora posted on 19-10-2013 09:23 PM
work environment (WE)mmg besar pengaruhnye utk kite bertahan lame kt sesatu tmpat tu. bg aku la, gaj ...

kalau dah nk pg keje pn dah xde mood siap rasa nak menangis mcm paksa diri tu maknanya mmg takbest la kan keje tu..aku pnh rasa cmtu

aku paling lama kerja 5 tahun sbb enviroment best, kebnayakkan staf semua bagus rajin bekerjasama, tiada gossip2 atau perkara negatif, walaupun disitu bebanan kerja amat besar ada manager dan pekerja yg ngam dgn ai, cuma ramai ja keluar masuk pekerja dah lali dah
kalu nak kekal lama baik kerja gov ka, kawin bos ka, kawen anak bos ka bikin company sediri

salotape posted on 19-10-2013 09:31 PM
keje apa? ununglah dpt keje yg ok n work environment yg ok..

keje company swasta biasa je, company kecik.. tp aku suka environmentnya.. apa2 pun, kita kena get ready sbb keadaan yg menyenangkan xkan kekal.. so aku pun get ready gak la if at one point aku rasa x selesa, cabut gak.. anything can happen...

Aku baru lepas kena `berhenti; kerja sebab environment kot.ada la dalam 4 tahun..sekarang ni baru berjinak nak berniaga sendiri tapi dah start dah.ok la jugak dari keja dengan orang lain.kita kuli kita bos.aku dah taknak kerja dengan orang lain..cuma sekarang nak tahu kat sini ada tak sapa sapa bisnesman /women yang dah lama? Apa tips yang perlu untuk kekal meniaga ye? Hihi

Sory tt kacau daun kat sini..

zulzaria posted on 19-10-2013 10:44 PM
Aku baru lepas kena `berhenti; kerja sebab environment kot.ada la dalam 4 tahun..sekarang ni baru be ...

buat bisnes apa?

salotape posted on 19-10-2013 11:02 PM
buat bisnes apa?

Meniaga kat pasar tani je..barang pertanian