CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: salotape

Apa tips korang kekal lama di satu tempat kerja? [motivasi kerjaya]

aku bole kekal smpi skg sbb...
-company stabil...setakat ni la
-gaji lebat
- bonus every year...
-increment x pernah miss...
-benefit yg terbaek....
-environment tmpt kje yg best...wpon kekadang ada kwn staff lain cam lahanat.....padulik...hahahahh

aku hrp kalo pjg umo dpt la kje tmpt skg smpi aku pencen...

x kisah la kje ape pon...patotnya bersyukur sbb kita ada kje...x mcm org lain....degree berkepok2 tp dok tanam anggur sbb memilih kje sgt...

tahun ni dah 15 thn.....work environment the best compare dgn 3 company sebelum ni...tepat 5.30 pm cabut gi gym (company bayar...hahaha). Benefits terbaik compare dgn beberapa company multi-national yg lain...cuti? sukati kau la labu nak cuti bila pun....

seronoknya baca cerita2 kat sini....
aku pon teringin gak nak keje lama kat 1 kampeni...
so skrg ni aku tgh gigih laa menahan perasaan
walau ada bnyk mende yg buat aku nak nanges tiap hari...

sblm ni aku keje kat comp fire fighting... aku rasa seronok je kat sana..
tp 1 alasan buat aku benti, gaji aku 1.2k je masa tu
tp aku kene buat semua keje2 org yg dpt gaji 2k.
yg tu aku x ksh lg.. sbb org kate nk kutip pengalaman kan
yg plg aku fedap, gaji kecik sgt dgn komitmen tinggi
lps tu kampeni tu xnk bayar epf utk aku...
so, buat ape aku nak stay lg kan...
mcm mne ngn masa depan aku....
endup aku tros blah tanpa notis,
sebulan gak x keje.. naseb bek dok ngn mak bpk...

bagi aku work invormnt yang penting.. and ko suke job tuh..

aku ni baru berhenti keje atas sbb kesihatan.. aku prgnt tak leh buat keje berat... aku nk mintak cuti satu tahun  mcm tak sampai hati..

last day aku kat office mcm tak jangka sbb aku kena admit hospital awal dari jangkaan..

last day.. aku nangis teruk..... menangis... siap nk kuar dari office aku menangis lagi.. mmg aku sygkan job aku.. tak stress and aku enjoy even boss aku banyak tak tahu benda tapi bg aku tuh bukan salah satu isu utk aku stress...

tapi nak buat mcmne..

tgk pada kau.. ada kawan aku 1 tahun dah benti keje.. sbb tempat keje tak best even annual leave 30 hari plus gaji masyuk.. now keje ngan compny lain kena keje 6 days.. and balik lambat..
kalau dia merungut lagi.. tak tahu la aku nk cakap ape.. hati lain2x kan...

aku plak.. bahagia sebagai housewife...

Aku dah hampir 7 tahun keje kat tempat skrang, dariapda aku grads. tapi ni kerja kedua aku. kerja pertama aku, kata hati aku rasa tak best, so aku resign aje.  

aku penah dua kali nak resign daripada tempat aku kerja skrang, tapi tak jadi; kali pertama pasal dapat naik pangkat, kali kedua, tempat kerja buat revise gaji dan benefits. so menyebabkan aku terbantut. hehe. lagipun so far, aku belum jumpa lagi tempat kerja yg boleh beat benefits yg ditawakan tempat kerja aku skrang. pasal bila dah ada anak ni, dah bersuami, kepuasan kerja dah jatuh no 2 kot utk aku. aku pentingkan benefits yg boleh diberikan oleh syarikat pasal suami aku gomen, so aku kena ada benefits2 yg ditawarkan swasta.

masa 3 tahun pertama kerja, baru dalam proses nak belajar kehidupan kerja. then tahun ke 4 dan seterusnya dah mula memasuki comfort zone kot. tapi still, tempat aku kerja jenis buat rotation kerja, so dalam tempoh 3 tahun kena rotate kerja atau department. so belajar benda baru sentiasa, dan kenal org baru juga.

aku rasa tips yg aku rasa boleh pakai utk diri aku, adalah buat kerja yg ko suka. kalau kerja tu ko tak suka, gaji berapa puluh ribu pun, hati ko tetap tak girang kot.

resume tetap kena update, apply tetap apply, pasal nak tengok market aku kat luar macam mana.

Rate

1

tips kekal tmpat keja tayah aplly keja lain. maka kekal la smpai kiamat disitu

Follow Us
tgk pada environment keje dan orang2 sekeliling

Pergh..akak2 otai semua kat sini ni...saya baru kerja 2 bulan kat KL ni...first kerja lpas grade bulan 5 haritu...syarikat swasta...kerja mmg xbyk pun..kalau byk kerja pun masih boleh setelkan haritu jga...nak tya ni..setiap tahun nt gaji kita akan naik ke?..haritu dorg suma dpt surat increment..saya sorg je yg xdpt..kecewa tau..huhu

jaga mulut dan tingkah laku... jangan sakitkan hati orang dengan mulut yang berbisa.. banyakkan senyum..
bertenang dalam apa jua situasi.. sabar dengan karenah rakan sekerja ( cuba tangani secara baik )
# pandai ja nasihat orang pada hal saya sendiri pun ada masalah dengan rakan sekerja..
#tapi ini lah tips yang benar-benar saya amalkan...

next month cukup aku kerja kat sini selama 17 tahun...
waahhhhh... 17 tahun adalah tempoh yg lama..
tips? tak ada tips pun..
lain ler korg ni ada diploma ke.. ijazah ke.. phd ke.. apa2 paper ler..
aku ni setakat spm aje.
nak minta kerja lain semuanya nak ada paper.. paper lama tak mau lak diorg ni..
benefits sini byk.. insuran ada.. hotel guna koprat rate aje.. tiket kapal tebang pun ada..
sethn sekali.. siap duit aje..

Alang89 posted on 24-10-2013 05:28 PM
Pergh..akak2 otai semua kat sini ni...saya baru kerja 2 bulan kat KL ni...first kerja lpas grade bul ...

company ko dik tempoh percubaan berapa lama? maksud nya, berapa bulan lepas kerja baru dapat confirmation? biasanya cam tu. ada company 3 bulan staff kerja, baru dapat confirmation permenant staff, ada yg 6 bulan, ada yg sethun. ikut T&C company masing2. even masa ko dapat kerja tu, memang jawatan permanent, tapi utk pengesahan jawatan, biasanya company letak sekurang2nya 3 bulan. ko kata ko baru 2 bulan kerja, so most probably pasal tu kot tak dapat. tapi ko tengok la time akhir tahun atua time ko dah confirm, maybe increment ko dapat masa tu.

cam aku dulu, kerja setahun kontrak, lepas tu baru serap jadi permanent. gigit jari aje tgk staff2 lain dapat bonus dan kenaikan gaji. tapi skrang, aku plak yg nikmati. normal la tu.

tempat aku kerja increment setiap tahun, tapi jumlah increment bergantung kepada performance KPI ko. kiranya contohnya, kalau bonus ko 3 bulan, dapat la increment 3%, kaalu 2.5 month bonus, increment 2.5%. tapi tu tempat aku kerja, ikut pada syarikat2 la. kaalu syarikat swasta, diorang ada T&C sendiri. Last edited by tipuware on 25-10-2013 02:00 PM

tipuware posted on 25-10-2013 01:57 PM
company ko dik tempoh percubaan berapa lama? maksud nya, berapa bulan lepas kerja baru dapat confi ...

oo camtu ek kira increament?sikit jela naik kalo gaji kck kan maknanya?

aku dah 12 thn ngan company nie since aku grad.. sebab leh stay lama?

1. envinronment (kawan2 yang bagus + bos yang bagus+keadaan kerja yang selamat dan ceria )
2. company yang stabil (bonus tetap 3 bulan + performance bonus + special project bonus, ada loan kereta, loan rumah, claim milage, unlimited limit untuk medical)
3. cabaran (setiap tahun ada pembaharuan dari segi vision company)

so, kalau aku nak pindah keje pun, aku akan pilih company yang stabil dan better than now. pernah dapat 3 kali tawaran masuk gomen.. tapi bila pikirkan gaji bagai langit dan bumi.. tapi sekarang nie, ada plan nak buat biz sket2..

reason utama bertahan tmpt keje skrg xde sebab lain melainkan GAJI.wlaupun sometimes stress gìla tp masih bertahan hingga sekarang hehhee

Ok gak benefit company korunk ek.. Korunk nie sume keje big company keww..?

mabelesrossa posted on 27-10-2013 09:46 AM
Ok gak benefit company korunk ek.. Korunk nie sume keje big company keww..?

betoi2..nak tau jgk nih.cecite2

Terbaiklah thread ni

salotape posted on 25-10-2013 08:23 PM
oo camtu ek kira increament?sikit jela naik kalo gaji kck kan maknanya?

ikut T&C company, lain company, lain T&C nye.
kecik besar, yg penting kena perform kerja. takleh nak harapkan increment semata tapi kerja tak perform

Hana posted on 20-10-2013 12:23 AM
tahun nie. 13 thn lah.
tips? malas nak gi interview.

wah....

kaka hana...

iols keje 3 bulan pun ada...

paling lama keje skrg la...

dah 3 thn keje

princessjay posted on 20-10-2013 12:45 PM
sy ni jenis cepat bosan.. mase lps grad until dpt keje gov, merase gak la 3,4 tpt keje yg lain.. ade ...

aku msk gomen pun berenti...

masuk state gomen pun berenti...

berenti keje jadi housewife pun penah...tapi bertahan 3 bulan sajork...