CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4199|Reply: 13

Topik Lama

Edited by smartheartku at 27-5-2015 07:24 AM

Topik Lama Dulu.............

sebenarnya setiap manusia ada 'penyakit' anxiety/bimbang or anxiety disorder yg lebih d kenali sbg keresahan yg melampau,...dan anxiety boleh d bahagikan beberapa jenis ketakutan dan tahap yg anda alami skarang spt antaranya agrophobia, COD,  Anxiety beserta panic attack dan bermacam macam lg jenis ketakutan yg ada cuma yg membezakan antara penghidap anxiety dan org normal ialah cara  mengawal dan menghadapinya....dan utk pengetahuan anda simptom anxiety, hyperventilation, GERD dan tyroid saling berkait rapat,.......simptom yg sy tau setakat nih, sesak napas, sakit dada, berdebar, sengal2 badan, otot badan berdenyut dan kaki tangan sejuk walopun ari tgh panas,...dan kesan anxiety ke atas emosi dan mental pulak, jiwa resah dan tak tenang, perasaan kacau bilau, rasa nak gila or mati, dan minda yg sering berpikiran negetif. kalo d biarkan terlalu lama anda boleh menghidap kemurungan/depression......so, kalo tt mempunyai beberapa simptom yg sy nyatakan d atas sila segera ke klinik or psikiatri yer...jgn d biarkan terlalu lama sebab ia boleh menjejaskan sedikit sebyk kehidupan anda.....

Aku pernah teruk kena penyakit ni dulu.. Sampai kejang satu badan pun pernah.. Sekarang dah okay sikit.. Macam aku, kadang kadang pemakanan aku pun mempengaruhi untuk aku diserang penyakit ni..  Contoh, kalau aku makan coklat banyak, aku senang kena radang. i mean, aku alahan. Same goes to seafood. Bile aku dah radang, aku start tak leh bernafas,, then aku jadi panic. aku boleh kejung kat situ time tu jugak..Itu satu.

Satu lagi kalau aku panic. aku ni jenis nampak luar cool. tapi aku simpan panic tu kat dalam. aku cepat berdebar tak tentu pasal. mula la nak kesejukan kaki tangan walaupun ditengah panas. mula la rasa tak dapat nak bernafas. mula la serba tak kena.. rasa nak hentak kepala ke dinding pun ada jugakk..

tapi paling teruk kalau aku stresss.. memang semua tak kena.. Aku pernah kejang satu badan time aku stress + penat melampau lepas buat aktiviti kawad. time rest, kat situ jugak aku terjatuh dari kerusi, kejung satu badan.. tak boleh benafas semua.. wooo, aku paling takut kalau dah kena serang macam tu wooo.. serik punya pasal, lepas tu, memang aku kontrol aku punya aktiviti fizikal and mental...

Siapa siapa penah kena penyakit ni je tau seksa perasaan..... sakit dalamm wooo... aku tak nak kena dahhh..

aerolz posted on 26-10-2013 09:47 PM
Aku pernah teruk kena penyakit ni dulu.. Sampai kejang satu badan pun pernah.. Sekarang dah okay sik ...

dah tu cam na skrang dah ok tak? sebab penyakit nih mmg memerlukan masa utk sembuh,...but dia takkan sembuh 100%....adakala on off....or ada ambik ubat tak?...

tweenfly posted on 27-10-2013 01:48 AM
dah tu cam na skrang dah ok tak? sebab penyakit nih mmg memerlukan masa utk sembuh,...but dia takk ...

Sekarang dah jarang kena.. tak amik ubat pun.. dulu tak tau pun kena hyperventilation. baru baru ni je baru tau istilah penyakit ni.. dulu sikit sikit kena.. lagi lagi, dulu memang selalu kena bab mistik mistik lagi laaa.. memang teruk jugak laa..

sekarang on off jugak.. tadi malam, adalaa sikit.. tu pun, baru jugak la dalam beberapa bulan ni. macam dah lama tak kena.. depend jugak kot dengan sekeliling.. time stress+panic memang tak hingat laa.. dulu kalau kena memang bernafas macam tak cukup udara.. sampai biru kaki tangan bibir.. kengkawan pun tak tau handle dorang letak minyak je. penah sekali je kena bawak pegi hospital. sebab teruk. masuk icu, doktor bagi plastik, suruh bernafas guna plastik. pastu masuk air.. hehehee.. tu je laa..

tak penah terfikir pun nak amik ubat.. bahaya kot. takut addicted.. rasanya better belajar control pernafasan.. pastu control emosi, dia lebih kepada dalaman jugak. nak kena kuat.. dulu ingat aku tak normal, rupanya memang ada masalah gni.. aku jenis pemendam, sebab tu kot dapat penyakit macam ni.. pelik pelik aje.

emm,, kalau kena ni pun, time nak try kontrol pernafasan tu, mesti akan terbuat bunyi ehem ke, emmm kee.. tak erkkk..macam tu laaa.. wwoooo seksa wooo.. gila aku nak kena overcome benda ni.. alhamdulillah sekarang dah okay sikit..

upss terpanjang.. tapi aku tak penah tengok lagi orang lain kena macam aku.. so sape penah kena hyperventilation ni???

aku baru kene first time.kebas tangan n kaki..dr ckp sbb strees..tapi tataula aku tak rasa pun...maybe prep untuk kawin bayak tak buat tu yang jd camtu..tambah2 dok sorg...yang aku kne smpi kebas ke kepala...smpi ambulen bile ade bunyik kt mesin apa tah yang derang kepitkan kt jari terus die bunyik seren n bawak laju2....aku doa janganla jadik lagi....ya allah..malam tu aku ingat aku kne serang jantung....rasa lemah pelan2 tibe2 n susah napas...memang ke jangan panik n napas kot plastik...

Follow Us
naw dah almost seminggu jadik aku rasa terawang2 kepala aku..cam penin..khayal camtu.....ubat mmg aku tanak amik..stress keje tak..famili tak...duit maybe la kot sbb nk kawin...tu jela...oh..kucing2 aku baru mati...aku dok terpikir2...entahla....tapi aku rasa cam dapat hidayah dari allah......bile2 di mana2 allah nk cabut nyawa kita boleh...

smartheartku posted on 28-10-2013 08:09 AM
aku baru kene first time.kebas tangan n kaki..dr ckp sbb strees..tapi tataula aku tak rasa pun...may ...

memang sah awak tu kena serangan panik,..sebab simptom panic attack nih cam kena serangan jantung or strok,...mmg doc akan bagi ubat utk tenang n relax supaya jantung tu tak laju n berdebar sgt,.....

ade tak mana2 insurance yang leh cover penyakit nih...

up balik...............

tgk doktor ...serious ni!

aku cube perubatan islam kot2 leh membantu...slalu kena time magrib

ade 1 thread ckp pasal ni...sbb tt thread tu pun masalah sama...jap paste link dia jap