CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 15128|Reply: 87

MENCARI TEMAN MERUPAKAN SEORANG PENGANUT KRISTIAN / YAHUDI

Salam sejahtera.

Saya ingin mencari seorang rakan (seorang sudah memadai) yang merupakan seorang penganut agama kristian SEJATI, yang mempercayai akan turunnya Nabi Isa(Jesus Christ) kembali memberi petunjuk kepada sekalian makhluk. Seorang yang bersifat minda terbuka. Bukan untuk mencari Kebenaran, tetapi mencari Persamaan. Berhati mulia. Motif : berkongsi ilmu.

Terima Kasih.

mohon berkongsikan ilmu tuan, sy pun msh mencari dan memperbaiki diri sy yang jahil ni. moga dengan kelebihan dimiliki tuan dpt sy mentarbiahkan hati sy ni... insya Allah..

Saya ingin mencari seorang rakan (seorang sudah memadai) yang merupakan seorang penganut agama kristian SEJATI, yang mempercayai akan turunnya Nabi Isa(Jesus Christ) kembali memberi petunjuk kepada sekalian makhluk. Seorang yang bersifat minda terbuka. Bukan untuk mencari Kebenaran, tetapi mencari Persamaan. Berhati mulia. Motif : berkongsi ilmu.

dkt sini pun ada...kalau nak berbincang isu2 berkaitan dgn  agama kami...boleh aja...no hal...

Bismillahhiramannirahim,

Siapa Tuhan Kamu?

shahizul posted on 18-11-2013 10:20 PM
Bismillahhiramannirahim,

Siapa Tuhan Kamu?

Saya sudah membuat satu topic di sini:  http://mforum.cari.com.my/forum. ... &extra=page%3D1

Bismillahhirahmannirahim,

Itu lah saya mahu kan seorang teman. Sebab saya tak faham english bibble.

Follow Us
shahizul posted on 18-11-2013 10:33 PM

Itu lah saya mahu kan seorang teman. Sebab saya tak faham english bibbl ...

apa nak susah2....saya bukan hebat dlm english... tulisan english saya memang teruk....tapi saya boleh paham english ....
apa kamu nak tahu pasal DIA???
saya percaya DIA dan Yesus adalah Tuhan....

Yesus ke dunia sebab menyelamat umat manusia yg sudah korup....lalu di salibkan dan di   bangkit .....
akhirat nanti bila dunia  kucar kacir....hampir2 nak kiamat...maka Yesus akan dtg semula...

Setahu saya, fahaman kristian bukan begitu. Kerana Boss saya dekat office seorang Kristian. Beliau tidak minum arak. Kamu?

Dia juga bersependapat sama seperti saya, Yesus akan turun semula memberi petunjuk kepada seluruh dunia. Dia juga mengatakan Yesus akan membunuh Al-Masih Dajjal. Adakah kamu melakukan zina? kerana boss saya juga mengaku bahawa Kristian tidak dibenarkan zina, arak, judi. Dan itu adalah ajaran Yesus katanya.

Ada berapa ajaran Kristian sebenarnya? Boleh saya klasifikasikan teman yang seperti ajaran mana yang saya mahu berteman. Kerana saya mencari Kristian Sejati. Tetapi saya tidak berapa faham tentang Kristian. Last edited by shahizul on 18-11-2013 10:56 PM

shahizul posted on 18-11-2013 10:43 PM

Dia juga bersependapat sama seperti saya, Yesus akan turun semula membe ...
Dia juga bersependapat sama seperti saya, Yesus akan turun semula memberi petunjuk kepada seluruh dunia. Dia juga mengatakan Yesus akan membunuh Al-Masih Dajjal. Adakah kamu melakukan zina? kerana boss saya juga mengaku bahawa Kristian tidak dibenarkan zina, arak, judi. Dan itu adalah ajaran Yesus katanya.

Dalam Bible sudah jelas, zina , arak,judi dan lain di larang sama sekali tapi mereka2 yg gelar kristan masih melakukan ....bukan salah Bible tapi mereka2 ini

shahizul posted on 18-11-2013 10:54 PM

Ada berapa ajaran Kristian sebenarnya? Boleh saya klasifikasikan teman  ...
Ada berapa ajaran Kristian sebenarnya? Boleh saya klasifikasikan teman yang seperti ajaran mana yang saya mahu berteman. Kerana saya mencari Kristian Sejati. Tetapi saya tidak berapa faham tentang Kristian.

mazbah kristan tak banyak ...boleh kira jari tapi kita tak gaduh2 ..bunuh atau perang walaupun berlainan pandangan...
semua anggap Yesus Tuhan tapi ada juga menyembah patung2 ...ini sebenarnya sudah menyeleweng ...

shahizul posted on 18-11-2013 10:40 PM

Setahu saya, fahaman kristian bukan begitu. Kerana Boss saya dekat offi ...
Setahu saya, fahaman kristian bukan begitu. Kerana Boss saya dekat office seorang Kristian. Beliau tidak minum arak. Kamu?

saya mana lah minum benda2 ini...jauh sekali..hisap rokok pun tidak...

Tetapi Boss saya tidak mengatakan Yesus adalah Tuhan. Dia kata Yesus adalah anak Tuhan. Dan dia akan Turun memberi tahu kebenaran.

shahizul posted on 18-11-2013 11:15 PM

Tetapi Boss saya tidak mengatakan Yesus adalah Tuhan. Dia kata Yesus ad ...

ya lah...son of God ....one God but TWO...itu lah topic yg saya tulis....

Yesus dan DIA adalah Tuhan.....kalau baca dlm Bible..."

1 In the beginning was the Word, and the Word was with God, and the Word was God.
2 The same was in the beginning with God.
3 All things were made by him; and without him was not any thing made that was made.
4 In him was life; and the life was the light of men.

John 1
King James Version (KJV)

word ini adalah Yesus  dan Yesus berada di sisi DIA dan word adalah Tuhan..

aku nak log out...sambung esok ok

Hek, maaf2.. macam mana tuu? Yesus adalah anak Tuhan, kerana dia dilahirkan tanpa bapa(alasan bos saya).
Dan jika begitu mana mungkin dia adalah Tuhan?

Jika Yesus adalah Tuhan, jadi macam mana yang menyembah patung itu sudah menyeleweng? bukankah Patung itu Yesus?

Saya ada lagi satu soalan, Jika nanti Yesus akan datang ke dunia, BAGAIMANAKAH rupanya? Jika YESUS yang mengaku Tuhan itu Berupa SAMA seperti yang patung itu macam mana? Haqhaqhaq. Huhuhu. Lagi satu, Jika Yesus yang berupa sama seperti patung itu mengaku dia adalah Tuhan, kemudian Kristian yang anda "anggap" sesat kerana menyembah patung itu tidak menerima kedatangan Yesus itu dengan alasan : Yesus adalah anak Tuhan, dia tidak akan mengaku bahawa dia adalah Tuhan, maka siapa yang sesat sebenarnya?

Maaf saya hanya mencari ajaran Kristian Sejati, Apakah nama mazhab Kristian itu?

shahizul posted on 18-11-2013 11:24 PM

Hek, maaf2.. macam mana tuu? Yesus adalah anak Tuhan, kerana dia dilahi ...
Hek, maaf2.. macam mana tuu? Yesus adalah anak Tuhan, kerana dia dilahirkan tanpa bapa(alasan bos saya).
Dan jika begitu mana mungkin dia adalah Tuhan?
Yesus lahir tanpa seks....ia di hembus roh kudus ( holy spirit)..siapa itu Holy Spirit......saya memanggil DIA , Bapak, Elhoim, Yahweh dan lain...

sekali gus anak Tuhan...

shahizul posted on 18-11-2013 11:46 PM

Jika Yesus adalah Tuhan, jadi macam mana yang menyembah patung itu suda ...
Jika Yesus adalah Tuhan, jadi macam mana yang menyembah patung itu sudah menyeleweng? bukankah Patung itu Yesus?

semua agama skrg sudah menyeleweng dari benar ke palsu atas sebab tertentu...mungkin politik....
Kita  tidak tahu macam mana rupa Yesus... jadi utk sembah Yesus dlm bentuk objek di larang sama sekali tapi ramai kristan masih mengamalkan ....kebanyakan mereka adalah roman katholik...