CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ladybearpink

Sambung belajar - dalam atau luar negara?

Saya tak kerja di IBM atau Paypal

tim87 posted on 22-11-2013 08:46 PM
TT keje ibm eh?

Tak

Cik tim87 kerja di IBM ke?

akik posted on 22-11-2013 09:02 PM
company US..shift hours..bandar utama...gaji banyak.Paypal?

Tak, akik kerja di Paypal ke?

ladybearpink posted on 22-11-2013 09:07 PM
Yup, nak buat part time

Adik aechae tak kerja lagi terus sambung master?

so class on weekend la?? tarik nafas dlm2 dlu b4 menjrumuskn dri to hectic life...gitu hehehe

yup, adik aku x keja n smbung lps setahun duk umah...bleh plak parents aku agreed dgn kptusan dia tu..ktorg yg lain nk mrh jugak...
ni class nya pn on weeknd saje, aku suh dia cri la keja apa2 dpt duit sket bleh plak abah aku kataxpyh, concentrate je study...nk mrh pn x guna, dorg sggup kuar duit, yg kakak2 nk ckp apa kn

x reti nk komen masalah tt tapi aku tergelak plak psl forumer yg nk tau tt keje mane

curious jgk

tiramisuu posted on 22-11-2013 09:40 PM
x reti nk komen masalah tt tapi aku tergelak plak psl forumer yg nk tau tt keje mane

curious ...

dorg nk tau la,incase nk tukar keja bleh dpt gaji byk gtu

Follow Us
tiramisuu posted on 22-11-2013 09:40 PM

curious ...

Tiramisuu, mohan share average salary for executive zaman sekarang ni

Saya tanya kawan kawan saya memang starting salary diorang RM2800, majority.

aechae posted on 22-11-2013 10:06 PM
dorg nk tau la,incase nk tukar keja bleh dpt gaji byk gtu

aechae, banyak ke gaji gini, bersih 3k?, tengok lokasi kerja jugak. ni betul betul tengah bandar, memang ni gaji average exec kawasan ni.

lagi lagi tv3 nu, lagi la banyak $$. exec pun dah berapa.

I yang ade MSc nie pun, mengajar budak2 engineering, gaji tak sampai RM3K. Mengajar kat well known private university. Nak buat camana, nie je rezeki buat masa sekarang.

sue_0586 posted on 22-11-2013 05:51 PM
Saya sekarang tengah buat phd dengan husband sekali. Tapi sorang kat um sorang kat ukm. Tinggal kat  ...

belajar sama2 mmg jimat belanja kalau nak dibandingkan sorang2..
ini pemerhatian dari kwn2 sekuliah dulu laaa..

gadis_tulip posted on 22-11-2013 10:31 PM
I yang ade MSc nie pun, mengajar budak2 engineering, gaji tak sampai RM3K. Mengajar kat well known p ...

tak pe, u kerja untuk menimba pengalaman, lagi 2, 3 tahun boled demand salary lagi berganda ganda

ladybearpink posted on 22-11-2013 10:18 PM
Tiramisuu, mohan share average salary for executive zaman sekarang ni

Saya tanya k ...

Hihi. Saya bukan bidang yg sama dgn tt gaji kawan2 saya x sampai angka 3 lagi..tp mungkin sbb bidang starting pn x sampai 2k utk bidang saya..tp mungkin jugak sbb lokasi Last edited by tiramisuu on 22-11-2013 11:05 PM

ladybearpink posted on 22-11-2013 10:22 PM
aechae, banyak ke gaji gini, bersih 3k?, tengok lokasi kerja jugak. ni betul betul tengah bandar,  ...

tgk bidang kot....aku keja kilang 3,4 thn bru dpt byk tu...tgk kilang besar mna n industri apa jugak la..

nape ek ko punyer gaji mcm tak cukup?pdhal ko single..hmmm

mcm aku tolak loan dlm 1k..gaji bersih tinggal 3k++

tp aku mampu saving 1k tiap bln.. nak kater aku jenis jimat..aku ni boros gile..tiap bln nak beli henbeg..salunyer coach,baju aku n anak zara,susu anak,upah jaga anak 500,mkn luar sokmo sb aku mls masak..perfume designer mesti nak tukar tiap bln,mekap mac bagai.. baju bajan kasut smpi tak muat almari..bg mak duit poket

adakah ko ni jenis yg kedekut salu ckp duit tak cukup selalu..ia ibarat doa..maka duit ko mg takkan cukup.
salu lah bersyukur ..n sedekah la singgit dua pd pengemis yg memerlukan.....ooo jgn lupe bg duit kat mak ko ye..jgn kedekut..doa org lain memungkinkan rezeki kite makin murah Last edited by poison_paradise on 23-11-2013 12:12 AM

Rate

1

poison_paradise posted on 23-11-2013 12:10 AM
nape ek ko punyer gaji mcm tak cukup?pdhal ko single..hmmm

mcm aku tolak loan dlm 1k..gaji bersih ...

Terima kasih poison_paradise sebab meningatkan. Sebenarnya parents saya masih berkerja dan ada business. Jadinya, bila saya dan adik beradik lain hulur duit memang parents saya tak nak ambik. Biasa nya duit bonus saya memang bagi pada perents dengan cara beli perabut baru, dll. Dalam bentuk barang. Wang ringgit memang parents saya tak ambik.

Alhamdulillah, duit untuk makan dan menjalani kehidupan harian memang cukup. Lebih dari cukup. Hidup selesa. TETAPI, PERMASALAHANNYA UTAMA adalah saya ingin melanjutkan pelajaran ke peringkat lebih tinggi. Memerlukan RM20K+ hanya untuk yuran tidak termasuk kos kos sampingan seperti buku, travel, etc.

Saya tau ada MyBrain, tapi hanya cover RM10K, saya kena sediakan RM10K+. Company ada sediakan benefit education, tetapi pelbagai terma dan syarat. Sebolehnya saya nak berusaha untuk fund pengajian saya sendiri tanpa loan, bond, dll.

KWSP saya baru RM3K, saya baru bekerja selama setahun lebih. Maka, mengeluarkan wang KWSP itu bukan lah pilihan utama saya.

Saya tanya pendapat rakan-rakan di forum samada dengan kos sara hidup yang telah saya catat kan di atas tu mampukah saya untuk teruskan niat saya ini. Dan apakah cadangan rakan-rakan agar saya mampu mengurangkan kos hidup di bandar ini.

Terima kasih kepada semua forumer yang bagi cadangan yang membina dan semangat

Yg dah berkeluarga ni punnnn..terfikir-fikir gak nak sambung masters.. Harap2 ada rezeki lebih..

aku cadangkan jgn pening2 kepala nak budget perbelanjaan, mmg terseksa kalau apa yg kita nak x dpt,    cuba cari more income..
cakap mmg mudah tapi belum cuba belum tahu, aku dulu hidup mmg terseksa, org kata hidup kat kl kalu gaji bawah 5k mmg sakit. nak bayar rumah, keta, sekolah anak, pengasuh baby, susu dan mcm lagi, org rumah aku kerja tapi masih x cukup.. hehe
so cara peyelesaiannya income kena lebih.. terus mencari kerja yg lebih income..
kalau rajin contact balik kwn2 lama pasal info kerja..
jangan mudah mengalah..
cuba cari org yg kita kenal dan berjaya.. minta pendapat mereka..
yang paling penting muka kena tebal tanya org cam ner nak dapat income lebih..

Rate

1

ladybearpink posted on 23-11-2013 12:30 AM
Terima kasih poison_paradise sebab meningatkan. Sebenarnya parents saya masih berkerja dan ada bus ...

nasihat aku tangguh dlu smpi duit ckup either saving or epf ko.gaji ko besar jugak so epf pn x mkn msa lama kot nk ckup jd 10k.....klu snggup bleh mintak parents support sket x full pn half ke, suku ke...

mmg kna byr lumpsum 20k++ tu ke??

Alang89 posted on 22-11-2013 04:10 PM
Kesilapan pertama ialah kau beli kereta..sepatutnya tak perlu dulu kot kalau boleh naik LRT pergi ke ...

Mn ada lrt area bndar utama dgn kota dmnsara..
Bas ada tp..mmg sesakler..
Hihihi

slayang posted on 23-11-2013 12:40 AM
Yg dah berkeluarga ni punnnn..terfikir-fikir gak nak sambung masters.. Harap2 ada rezeki lebih..

InsyaAllah ada