CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2408|Reply: 13

Nak minta pendapat

Salam,

Nak tanya pendapat forumer semua....

Semalam sewaktu maghrib, saya ada ternampak percikan api (kaler oren) kt dapur rumah saya. Masa tu saya br keluar dari bilik anak saya. Tapi saya tak ambil kisah sangat, ingatkan perasaan saya jer.

Pastu, dalam pukul 4.30 pagi, selepas bagi susu pada anak, saya ke bilik. Belum sempat baring, saya dengar bunyi macam orang berlari atas karpet kt ruang tamu. Saya terus berpaling coz saya ingatkan anak saya ikut nak masuk ke bilik saya. Bila saya toleh saya nampak kelibat hitam setinggi anak saya yang sulung (dalam 95cm). Tapi kelibat tu kurus dan kepala takde rambut. Saya fikir itu anak saya, mungkin imaginasi saya je yg nmpk mcm benda lain. So saya tunggu dan pandang jer ke pintu. Tapi 'anak saya' tak masuk2 pun ke bilik saya. Saya terus pergi jengah ke ruang tamu, takde sesapa. Saya ke bilik anak saya, saya tengok elok jer dia tido.

Agaknya apa ni ek. Saya risau jugak. Ada something wrong dengan rumah saya ke or ada something wrong dengan saya. Dulu masa anak sulung saya kecik, memang pernah kena ganggu. Menurut ustaz, ada 'benda' yang macam 'lelaki' nak berkawan dengan dia. Risau plak takut ada benda duk ikut dia.

So, nak tanya forumer...apa yang patut saya buat..Ada x forumer yang boleh tolong scan kan dari jauh..

Mungkin ada gangguan...

Nak tanya tapi minta maaf jika sensitif. Rumah tt hidup tak dgn bacaan ayat quran. Maksudnya every day tt or husband tt ada baca quran tak setiap hari? Klu tak ada tt kena hidupkan la...

Wallahualam

Syumaimah posted on 23-12-2013 10:58 AM
Mungkin ada gangguan...

Nak tanya tapi minta maaf jika sensitif. Rumah tt hidup tak dgn bacaan a ...

Salam,

Kalau kitaorg baca, mmg xsetiap hari. Cuma bila maghrib mmg pasang kat astro aosis hampir setiap hari.

TQ atas padangan. Kami akan lebih kerapkan bacaan Al-Quran di rumah selepas ini. In Sha Allah

Takutnya dengar... CM harap family Thyme2 tak pape..... Panggil lah orang surau buat bacaan Yaasin ke... mana tau boleh pulih kalau ada gangguan.

cekodokmanis posted on 23-12-2013 11:27 AM
Takutnya dengar... CM harap family Thyme2 tak pape..... Panggil lah orang surau buat bacaan Yaasin ...

tulah..risau saya..dengan anak kecik 2 org (3 thn & 2 thn)..tgh pregnant lagi..tapi suami xde nmpk apa2 stakat ni..pg td baru saya cerita kat dia apa yang saya nampak..

thyme2 posted on 23-12-2013 11:34 AM
tulah..risau saya..dengan anak kecik 2 org (3 thn & 2 thn)..tgh pregnant lagi..tapi suami xde nmpk ...

Maaf ye kak.. Nak tanya, akak duduk area mane ye? Sebab kalau area kl saya pernah berubat dgn sorang ustaz ni.. alhamdulillah.. bantuan pun katanya ikhlas.. cume terpulang pada kita nak bagi sumbangan atau tak.. dan saya pun rajin ke tempat dia tengok orang buat rawatan.. memang live tengok dia berdialog dgn "hamba allah" dalam badan orang.. ini cuma pandangan dan cadangan saya.. maaf..

Follow Us
LuqmanHakim3103 posted on 23-12-2013 12:08 PM
Maaf ye kak.. Nak tanya, akak duduk area mane ye? Sebab kalau area kl saya pernah berubat dgn sora ...

Salam,

Saya tinggal di selayang. Boleh bagi details ustaz tu x?..

Akak cuba pergi ke Kompleks Perkhidmatan Perubatan YKPPM (Yayasan Kebajikan dan Perkhidmatan Perubatan Malaysia) di Country Homes, Rawang. Ni alamat dia 1-23 Jalan Desa 9/4, Bandar Countryhomes, Rawang. Banyak lagi perkhidmatan yang ade kat situ.. Khidmat Pakar dengan rawatan mampu bayar dan percuma.. Akak pegi situ minta nak jumpa pakar holistik untuk buat rawatan.. Insyaallah.. Cubala usahakan.. Yang menyembuhkan tetaplah Allah..

LuqmanHakim3103 posted on 23-12-2013 12:25 PM
Akak cuba pergi ke Kompleks Perkhidmatan Perubatan YKPPM (Yayasan Kebajikan dan Perkhidmatan Perubat ...

Salam,

terima kasih atas info..In Sha Allah akan cuba ke sana

thyme2 posted on 23-12-2013 11:04 AM
Salam,

Kalau kitaorg baca, mmg xsetiap hari. Cuma bila maghrib mmg pasang kat astro aosis hampi ...
Kalau kitaorg baca, mmg xsetiap hari. Cuma bila maghrib mmg pasang kat astro aosis hampir setiap hari.

TQ atas padangan. Kami akan lebih kerapkan bacaan Al-Quran di rumah selepas ini. In Sha Allah
Nak tanya, kenapa ko pasang astro aosis bila maghrib setiap hari?

hantukiller posted on 23-12-2013 12:50 PM

tak setiap hari jugak..tapi kalau tak pasang manghrib, saya akan pasang/dengar pada 8.00-9.00mlm..bergantung kpd jadual kitaorg pada hari tersebut jgk..

hantukiller posted on 23-12-2013 12:50 PM

owh..ok..br perasan, salah jawab..hehee

sy pasang sebab anak saya suka dengar..saya pun suka dengar...lagipun dh terbiasa dari kecik, masa maghrib xbleg tgk tv (mcm kartun/drama etc)

thyme2 posted on 23-12-2013 12:56 PM
owh..ok..br perasan, salah jawab..hehee

sy pasang sebab anak saya suka dengar..saya pun suka de ...

ooo tq

Kalau disebabkan suka dengar, bagus, takut ada niat atau tujuan tersembunyi, almaklum ko pasang masa maghrib atau kul 8-9.00 pm seolah ada tujuan lain, mungkin agar jin menjauh dari rumah ke

Tt boleh jugaj try pasang cd ruqyah.... ofis sy ni dlu mmg ada something dan sy pun terkena masa baru posting keja sini. Kedian ada ustaz bg cd ruqyah so kami duk ulang pasang cd ruqyah tu setiap hari. So far ok...